Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.128
Cevap
105
Favori
159.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hiç bir özellik değişmiyordan kastınız nedir? fotoda KFmon'un yanındaki "KO" simgesine tıklayınca ne oluyor bu durumun fotosu var mı? cihazda kitap yok mu neden boş görünüyor?
    bir de şunu deneseniz..
    cihazı fabrika ayarlarına getirin (bu durumda koreader dahil içindeki herşey silinir, eğer yedeklemeniz gereken kitap vs varsa dikkat edin lütfen)
    sonra wifi yı açıp koboyu güncelleyin. cihazın içine bir kaç kitap atın.
    sonra da koreaderın son sürümünü (daha önceki mesajda yer alan linkteki son sürümü oluyor) cihaza kurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 2 Mayıs 2020; 2:32:31 >
  • hiçbir özellikten kastım koreader ı yüklemek ile yüklememek arasında fark olmadı bende.hiçbir özellik değişmedi.her şey aynı kaldı.cihazda kitap var o fotodaki son sayfaydı öyle gözükmüş.şu anki sürüm: 4.20.14622 koreaderı yüklemeden önce zaten dediğinizi yapmıştım. sfırlamayı fabrika ayarlarına getirme güncelleme ama kitap yüklememiştim onu koreaderdan sonra attım. ve en son sürümü attım. videoya aldım dediğinizi fakat buraya atılmıyormuş şuraya attım.
    https://dosya.co/o3lmjcm8k7jj/WhatsApp_Video_2020-05-02_at_20.39.44.mp4.html

• asdfgq kullanıcısına yanıt
    koreader çalışmıyor sizde.
    conf dosyasını değiştirmeden önce cihazı çalıştırdınız mı? o zaman koreader aynı hatayı mı veriyordu? sorun conf dosyasından kaynaklanmış olabilir.(indeksleme sorunu)

bu haliyle koreaderı tekrar kurarsanız çözüleceğini, çalışacağını düşünüyorum.
    yine olmaz ise "fabrika ayarına dönme+koboyu güncelleme+koreader kurulumu+cihazın açılması+conf dosyasının değiştirilmesi" şeklinde yeniden deneyin lütfen.

bu tür bir hata koreader normal çalışıyorken kobo güncellenirse de oluyor. yani her kobo güncellemesinde koreaderın da güncel sürümünün yeniden kurulumu gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 2 Mayıs 2020; 21:54:22 >
  • dosyaları tekrar attım başka bir şey yapmadım. şu anda çalıştı teşekkür ederim.
  • Kobo Glo HD kullanıyorum dahili hafızalı araç kamerası alınca 32GB Samsung Evo Plus micro SD kartım boşa çıktı. Bildiğiniz üzere firma bu cihazın hafızasını micro SD kart olarak belirlemiş ve micro SD anakarta lehimli değil.
    Bende içindeki sandisk marka 4GB kartı USB image tool ile Samsung 32GB Evo plus karta klonladım. Daha sonra Minitool partition wizard ile alanı extend ettim.
    Sonuç olarak cihazın hafızası 32GB oldu. Ayrıca taktığım kart içinden çıkandan daha hızlı olduğu için performansta biraz iyileşme hissettim.

Kobo Kullanıcıları

Kobo Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirk Lee -- 10 Mayıs 2020; 19:36:54 >

• konuyu bölmek istemem ama

E-kitap okuma cihazlarının daha uygun fiyatlı olanları yok mu?
  • kırılanhayaller kullanıcısına yanıt
    sıfır veya ikinci el olmasına göre değişir. zaten şu an kurumsal bir firma tarafından getirilip resmi olarak satılan sadece Kobo markası var. diğerleri sıfır da olsa gri market ürünü ya da bireysel olarak y dışından alınan ve kutusu açılmadan burada satılmaya çalışılan cihazlar. haliyle Kobo dışındakilerin sıfır fiyatları biraz satıcının o an ürününe biçtiği değere kalmış oluyor ve epey değişkenlik gösterebiliyor. piyasada (sahibinden letgo vs) uygun fiyatlı temiz ikinci eller bulunabiliyor, Kobo için de geçerli bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysahin2000

sıfır veya ikinci el olmasına göre değişir. zaten şu an kurumsal bir firma tarafından getirilip resmi olarak satılan sadece Kobo markası var. diğerleri sıfır da olsa gri market ürünü ya da bireysel olarak y dışından alınan ve kutusu açılmadan burada satılmaya çalışılan cihazlar. haliyle Kobo dışındakilerin sıfır fiyatları biraz satıcının o an ürününe biçtiği değere kalmış oluyor ve epey değişkenlik gösterebiliyor. piyasada (sahibinden letgo vs) uygun fiyatlı temiz ikinci eller bulunabiliyor, Kobo için de geçerli bu durum.
    aliexpress de bu cihazların ucuzları bulunur mu?
  • kırılanhayaller kullanıcısına yanıt
    bazı eski modeller satılıyor sanıtım ama gümrükte takılma riski+olası gümrük vergisi+bozuk/yanlış gönderilme ihtimali vb ile ne kadar cazip olur bilemiyorum.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humble mumble -- 3 Haziran 2020; 9:58:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humble mumble -- 7 Haziran 2020; 10:54:56 >
  • Kobo libra hd ile aranıza katıldım

Bir şey sormak istiyorum, koboya Türkçe-Türkçe sözlük eklemek mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schmeiblak -- 7 Haziran 2020; 23:38:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • schmeiblak S kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/kobo-icin-turkce-sozluk--129357473#129357473

Konuda anlatılmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikistutmazsabri

https://forum.donanimhaber.com/kobo-icin-turkce-sozluk--129357473#129357473

Konuda anlatılmış.
    Teşekkürler hocam,çeviri için telefona girip instagrama kaymaktan sıkılmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schmeiblak -- 8 Haziran 2020; 19:36:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rica ederim, keyifli okumalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de kobo almak istiyorum ancak birçok modeli mevcut. Bunların arasındaki farklara nereden ulaşabilirim?

• Dracarys D kullanıcısına yanıt
    sanırım güncel 3 model var, clara hd (6 inch), libra (7 inch), forma (8 inch). başka küçük bazı donanımsal farklar elbette (aydınlatma led sayısı işlemci vs) var ama hiçbiri kritik deiğil, temel farklılık boyutta. hiçbiri üzmez, ebat işi biraz kişisel tercihe kalmış...
    bu arada idefixte libra indirime girmiş yakın zaman fiyatına göre, değerlendirmek isteyen için iyi fırsat olabilir...https://www.idefix.com/Elektronik/Kobo-Libra-H2O-White-E-Rdr/Kobo-E-kitap-Okuyucular/urunno=0001838037002
  • Çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ysahin2000

sanırım güncel 3 model var, clara hd (6 inch), libra (7 inch), forma (8 inch). başka küçük bazı donanımsal farklar elbette (aydınlatma led sayısı işlemci vs) var ama hiçbiri kritik deiğil, temel farklılık boyutta. hiçbiri üzmez, ebat işi biraz kişisel tercihe kalmış...
    bu arada idefixte libra indirime girmiş yakın zaman fiyatına göre, değerlendirmek isteyen için iyi fırsat olabilir...https://www.idefix.com/Elektronik/Kobo-Libra-H2O-White-E-Rdr/Kobo-E-kitap-Okuyucular/urunno=0001838037002
    kaptım ben de bir tane, ne zamandır bakınıyordum, teşekkürler.

umarım paperwhite 4 yerine libra seçmem iyi olmuştur, kullandıkça göreceğiz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegriM -- 20 Haziran 2020; 22:44:49 >

• Amazon'dan satın alıp Kobo'da okumak mümkün mü hala arkadaşlar? Eskiden oluyordu, yıl 2020 şimdiki durumu bilmiyorum hiç.
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.