Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.130
Cevap
105
Favori
159.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam, sanırım arkadaş, "uzun olmasın, sürükleyici olsun" derken bu tür kitapları kastetmemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 27 Şubat 2018; 12:19:58 >
  • Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 5-6 ay önce kobo aura alarak aranıza katıldım. Arada bir kullansamda içimde kullanmadığım için büyük pişmanlık var. Bugün okumak istediğim kitapları yükledim fakat öğrenmek istediğim şeyler var. App store'den Kobo uygulamasını indirdim ve eş zamanlama yaptığım da bilgisayardan kobo cihazıma yükleyerek attığım kitaplar gözükmüyor. Kobo storeden satın mı almak lazım? Bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mazenidd kullanıcısına yanıt
    :D evet hocam öyle. kobo'nun store'undan alınmış kitaplar eşitleniyor. bütün uygulamalarınıza indiriliyor. içine bilgisayardan atmalı kitapları mobilde eşitlemez

• Sayın Kobo Kullanıcıları, ikinci el bir Kobo almayı düşünüyorum ama bunların ömrü ne kadardır? Sahibinden veya Gittigidiyor'dan alacağım (güvenilir satıcı ibaresi mevcut). Almayı düşündüğüm model Kobo Touch. Almamı tavsiye eder misiniz? Kargo ile mi alayım yoksa gidip yerinden mi alayım? Cevaplarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CC9D2BAC5 -- 9 Mart 2018; 16:11:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwerde

Sayın Kobo Kullanıcıları, ikinci el bir Kobo almayı düşünüyorum ama bunların ömrü ne kadardır? Sahibinden veya Gittigidiyor'dan alacağım (güvenilir satıcı ibaresi mevcut). Almayı düşündüğüm model Kobo Touch. Almamı tavsiye eder misiniz? Kargo ile mi alayım yoksa gidip yerinden mi alayım? Cevaplarınızı bekliyorum.

Kobo Touch aydınlatmasız modeldir, tavsiye etmem.

Bütçeyi biraz daha yükseltip Glo ve Aura modellerine bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Sayın Kobo Kullanıcıları, ikinci el bir Kobo almayı düşünüyorum ama bunların ömrü ne kadardır? Sahibinden veya Gittigidiyor'dan alacağım (güvenilir satıcı ibaresi mevcut). Almayı düşündüğüm model Kobo Touch. Almamı tavsiye eder misiniz? Kargo ile mi alayım yoksa gidip yerinden mi alayım? Cevaplarınızı bekliyorum.

Hocam, karanlıkta okumayı sevmiyorum ve ilk defa aldığım için ucuz alıp bir denemek istiyorum. Belki de e-kitap bana göre değildir. Ama memnun kalırsam ileride yükseltirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 9-10-11 Mart tarihlerinde D&R indirimi var 519 TL'den 419 TL'ye Kobo Aura 6" Edition 2 satılıyor hatta n11'den 408 TL'ye düşüyor sepette, bilgilerinize.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aradaki fark çok değilse ışıklı almanızı tavsiye ederim. Yatarken karanlıkta okumak keyifli ve rahat oluyor, kalkıp ışığı kapatma derdi de yok :)

• quote:

quote:

quote:

Hocam, karanlıkta okumayı sevmiyorum ve ilk defa aldığım için ucuz alıp bir denemek istiyorum. Belki de e-kitap bana göre değildir. Ama memnun kalırsam ileride yükseltirim.

Hocam bunun keyfi karanlıkta ortaya çıkıyor.

• Benim Kobo auraya sözlük için patch atacam. Atmadan önce kobonun imajını almak itiyorum. daha önce imaj alan varmı? nasıl alınacagına dair anlatan yer biliyormusunuz. tavsiyeniz yada öneriniz var mı?

• Ekran koruyucu alacağım da aşağıdaki adreslerdeki ekran koruyucu nasıldır? Bunu takarsam ekran ışığı yansıtır mı? Yani telefon-tablet ekran koruyucuları gibi mi yoksa e-kitap okuyucuları için özel üretilmiş mat (ışığı yansıtmayan) bir ekran koruyucu mu? Ayrıca dokunmatiği destekliyor mudur?

(Adreslerin ikisinde de aynı ekran koruyucusu vardır. )

Hepsiburada Adresi:

https://www.hepsiburada.com/kobo-6-inc-e-kitap-okuyucu-ekran-koruyucu-film-ve-stylus-kalem-pm-HB00000AKUBL

Gittigidiyor Adresi:

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/kobo-6-inc-e-kitap-okuyucu-ekran-koruyucu-film-stylus-dokuma-kalemi-hediye-330741960

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CC9D2BAC5 -- 12 Mart 2018; 12:2:19 >

• merhaba kobo aura one ile ilgili firmware update vs tavsiye ediyor musunuz?
  • ePub okumak rahat ama bazen pdf büyütme gerektirebiliyor rahat okunmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: atasözü

ePub okumak rahat ama bazen pdf büyütme gerektirebiliyor rahat okunmuyor

Hocam ben Kobo Aura One'da bir PDF kitap okuyayım dedim.

İlk gün yazılar küçük olsa da okuyabildim.

Ancak ertesi gün açtığımda sayfa geçişi yapamadım; tekrar tekrar denedim olmadı.

Tekrar tekrar denediğim için cihaz bunu yakınlaştırma olarak algıladı.

Onu da tek seferde normal hale getiremediğim için bir yakınlaştırdı, bir uzaklaştırdı.

En nihayetinde cihazı bilgisayara bağlayıp sildim de cihaz kendine geldi.

PDF için tablete devam.
  • Kobonun ekranı mı daha iyi yoksa kindle'ın mı? İkisini de kullanmış olan var mı?

• arkadaşlar merhaba
    koboda hesaplar menüsü altında adobe digital edition ile yetkilendirilmdi yazıyor.
    Bu yetkilendirmeyi yapayımmı? çok gereklimi?
    yetkilendirme yaparsak google book storedaki drmli ücretsiz kitapları açarmı?
  • Arkadaşlar selamlar. Bugün 3 ay önce aldığım Kobo Auro Ed.2 cihazımın ekranının yarısından aşağısı bozulmuştu. Kılıfıyla kullanmama rağmen bu sabah ekranın yarısı bozuk şekilde buldum. DnR ile garantiye gönderdim sizce bana masraf çıkartırlar mı? Kesinlikle darbe, düşme vs. olmadı ama DnR çalışanı "Bu düşmeden olmuş, o yüzden yapmazlar." dedi. Söyledim ama inanmadı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hephaistos00

Teşekkür ederim öncelikle Peki bu epub kebup falan yazıyor yukarda onları da calibre programı ile mi yapacağım? Ve hangisine çevirmem gerekiyor? Direkt bir siteden indirip calibreden çevirip sonra kabloyla aktaracağım değil mi?

Hocam .epub'dan .kepub'a dönüştürmeyi daha önce şuraya yazmıştım:

https://eksisozluk.com/entry/50019988

Merhaba bir şey dikkatimi çekti kepub yapınca epub olan data değeri artıyor mesela epub 1 mb olan kitap kepuba çevirince 1.4 mb kepub oluyor yoksa ben bir yanlışlık mı yapıyorum..??

• quote:

Orijinalden alıntı: Saltunel

quote:

quote:

Teşekkür ederim öncelikle Peki bu epub kebup falan yazıyor yukarda onları da calibre programı ile mi yapacağım? Ve hangisine çevirmem gerekiyor? Direkt bir siteden indirip calibreden çevirip sonra kabloyla aktaracağım değil mi?

Merhaba bir şey dikkatimi çekti kepub yapınca epub olan data değeri artıyor mesela epub 1 mb olan kitap kepuba çevirince 1.4 mb kepub oluyor yoksa ben bir yanlışlık mı yapıyorum..??

Olabilir hocam. Hiç dikkat etmemiştim.

Yine de EPUB'a göre gayet güzel bir düzenleme oluyor ve bence çok dramatik bir artış değil.

Benim cihazda 365 tane KEPUB var ve kullanılan depolama alanı 560 MB olarak görünüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Saltunel

quote:

quote:

Olabilir hocam. Hiç dikkat etmemiştim.

Yine de EPUB'a göre gayet güzel bir düzenleme oluyor ve bence çok dramatik bir artış değil.

Benim cihazda 365 tane KEPUB var ve kullanılan depolama alanı 560 MB olarak görünüyor.

Evet süpermiş ozaman bwn de hepsini kepub yaparım..

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.