Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
105
Favori
159.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darth hede

sadece dr.com.tr'de mi 399 yoksa mağazalarda da aynı fiyat mı? bilgisi olan var mı acaba?

aynı fiyat ama bu modelde 31 aralıktan sonra indirim sona erecak tekrar 479 lira olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgaziyilmaz

kobo e kitap okuyucu almak isteyen arkadaşlar atatürk havalimanı iç hatlar gidişteki D&R mağazasına bir baksınlar orada olabiliyor.

geçenlerde bende gittim ama mağaza şehir dışına yolculuk edenler için güvenlik kontrolünden geçtikten sonra.
    uzaktan o şekilde görünce geri döndüm.mağazada bu ürünler de olmayabilir.çünkü gördüğüm kadarıyla mağaza kutu gibi.çok küçük
  • quote:

Orijinalden alıntı: contrast

quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

quote:

Orijinalden alıntı: Hakanergul

quote:

Şu 399 tl olan kobo nasıl arkadaşlar? Tavsiye eder misiniz? Gece karanlıkta falan okuma da gözlerde ağrı falan yapar mı?

normal ışık altında okuma için sorun olmaz.ama devamlı gece karanlığında okumada sorun yapıyormu?... bunun için kullanan arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olabilir.ama istediğin özellik aura one da var. auro one da bulunduğun ortamın ışığına ve gece rahat uyku uyuyabilmen için mavi ışığı engelleyen otomatik ekran ışık ayarı var.auro da ise sadece elle ayarlayabileceğin bir ışık ayarı var.daha da iyi konforlu okuma istiyorsan auro one doğru tercih olabilir ama onunda fiyatı biraz tuzlu tabiki.devamlı gece karanlığında okuma yapacaksan paraya kıyıp auro one ı almalısın bence
    aşağıdaki resimde auro one in ışık ayarını görebilirsin.diğerinde sadece üstteki ışık ayarı var.
    ve resimdeki gibi turuncu ekran görüntüsü olmuyor.

Kobo Kullanıcıları

yok ona o kadar para vermem ya yazık günah. karanlıkta okumam bende o zaman sorun olmaz. yurt dışına gidiyorum ara sıra. gidince oradan bakarım. benim için daha uygun olur.
    ayrıca ben genelde agatha christie okuyorum ama dr sitesine baktığımda bu yazarın hiç e kitabı yok. internette bazı sitelerde beleş olarak pdf yada e-reader olarak mevcut ama. bunları yüklediğimiz zaman sıkıntı olur mu acaba? bununla ilgili bilgin var mıdır?

Evet orjinal kılıf. DR den aldım.

hocam yanlış alıntı yaptınız sanırım.

• 15 aralık gece saat 11:30 civarlarında d&r'dan kobo aura şiparişi verdim ürün pazartesi bulunduğum semtteki kargo şubesine ulaşmıştı fakat zahmet edip yurtiçi kargo dağıtıma çıkarmadığı için çarşamba günü sabah gidip kendim teslim almak zorunda kaldım. kobo aura ürünü muazzam, çok beğendim sadece kitap okumak için kullanacağım için dokunmatikteki yanlış algılamaları tolere edebiliyorum. gündüz ışıksız okuma cidden çok hoş gece okuma da otobüste deneme fırsatı buldum %10 gibi bir parlaklıkla gözleri hiç ama hiç rahatsız etmeyecek derecede okunabiliyor.

diğer kobo kullanıcılarına bir sorum var sadece türkçe sözlük yükleyebiliyor muyuz ? yani türkçe anlamını bilmediğim bir kelimenin üzerine geldiğimde bana tdk'deki gibi anlamını vermesini istiyorum.

son olarak kobo alın pişman olmazsınız gayet tatmin edici.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu 399 tl olan kobo nasıl arkadaşlar? Tavsiye eder misiniz? Gece karanlıkta falan okuma da gözlerde ağrı falan yapar mı?

normal ışık altında okuma için sorun olmaz.ama devamlı gece karanlığında okumada sorun yapıyormu?... bunun için kullanan arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olabilir.ama istediğin özellik aura one da var. auro one da bulunduğun ortamın ışığına ve gece rahat uyku uyuyabilmen için mavi ışığı engelleyen otomatik ekran ışık ayarı var.auro da ise sadece elle ayarlayabileceğin bir ışık ayarı var.daha da iyi konforlu okuma istiyorsan auro one doğru tercih olabilir ama onunda fiyatı biraz tuzlu tabiki.devamlı gece karanlığında okuma yapacaksan paraya kıyıp auro one ı almalısın bence
    aşağıdaki resimde auro one in ışık ayarını görebilirsin.diğerinde sadece üstteki ışık ayarı var.

Kobo Kullanıcıları

yok ona o kadar para vermem ya yazık günah. karanlıkta okumam bende o zaman sorun olmaz. yurt dışına gidiyorum ara sıra. gidince oradan bakarım. benim için daha uygun olur.
    ayrıca ben genelde agatha christie okuyorum ama dr sitesine baktığımda bu yazarın hiç e kitabı yok. internette bazı sitelerde beleş olarak pdf yada e-reader olarak mevcut ama. bunları yüklediğimiz zaman sıkıntı olur mu acaba? bununla ilgili bilgin var mıdır?

Bana da öyle geldi.. Hayatımda ilk defa alıntı yaptım onu da yanlış yaptım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kobo Kullanıcıları

Bana da öyle geldi.. Hayatımda ilk defa alıntı yaptım onu da yanlış yaptım :)

olsun olabilir. sıkıntı yok. :)

• Ben gördüm yazdığınızı olur öyle şeyler Orjinal kılıf ile bu sorunu yaşamanız ilginç yüksek bir fiyattan satıyorlar kılıfı acaba sizin kılıftamı bir problem var konuyu ilk sayfadan beri takip ediyorum orjinal kılıfla bu sorunu yaşayan olmamış sanırım, yoksa bu durumu yaşayanlar yazmıyormu konuya
  • en sonunda bende gittim auro one modelini aldım.
    bugüne kadar 8-9 kere mağazalara gidip test etmiştim.
    10.da da satın aldım. :)
    ürün çok güzel gözler de en ufak bir yorulma dahi yapmıyor.
    dün gece karanlığında okuma yaptığımda bile gözlerimde hiç bir yorulma yada ağrıma olmadı.
    gerçekten muhteşem bir ürün.
    kitap okumayı seven tüm arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
    öyle kitap kokusunu almadan olmaz gibi takıntılara da gerek yok.
    sonuçta evet belki kitap kokusunu almıyorsunuz.ama onun yanında basılı kitaplara göre avantajları oldukça fazla
    en önemlisi de yanınızda yüzlerce kitap yerine bu cihazı taşıyabilirsiniz.
    birde kitaplardaki yazılar küçükse çok yakın okumak zorundasınız.ama bu cihazlarda font punto büyüklüklerini,kelimeler ve paragraflar arası uzaklıkları istediğiniz gibi ayarlayarak güzel bir okuma sağlayabiliyorsunuz.

benim gibi yıllardır teknolojiyle içe içe olup kitap okuyamamayanlar için bu cihazlar biçilmiş kaftan.
    tereddütü olan arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 22 Aralık 2016; 22:59:2 >

• yabancı forumlarda da bu orjinal kılıf sorunu tartışılıyor. ben o nedenle aura one a orjinal kılıf almadım amazondan başka bir şey sipariş ettim gelmesini bekliyorum. orjinal kılıf esteik hafif ve sağlam ama bir nedenle uyku modundayken aleti uyandırıyor, sanki rastgele basılmış gibi son bulunduğunuz sayfayı vs değiştiriyor ve en önemlisi insanlar sabaha kadar bile uykuda bıraktıkları halde şarjlarının çok azaldığını söylüyorlar bu nedenle. kobo yeni güncelleme çıkardı cihaz için. son iki güncellemede bu sorunu çözdüklerini söylediler ama gelen yorumlar hala sorunun tam olarak çözülmediği ama iyileştiği yönünde. orjinal kılıf için sanırım biraz daha beklemek lazım. ayrıca diğer kılıflarda da otomatik uyku modu çalışmıyor genelde.
  • musanpa kullanıcısına yanıt
    sadece bir kere denedim ama sayfaya girip kitabı aratıp sağ taraftaki indir butonuna basarak halletmiştim. dediğim gibi tarayıcı biraz hantal belki sabırla sayfanın tam açılmasını beklemek ve tuşa tam basıldığını emin olmak lazım. yine de bilgisayardan indirip atmak her zaman daha pratik.
  • moonbless M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Ben yaklaşık 3 hafta önce kobo aura one aldım. Ancak size bir sorum var. Kepub formatına çevirttiğim kitaplar cihazı resetliyor. Her çizği romanı formatı destekleridğini söylese bile açmıyor. böyle bir sorununuz var mı? Teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar, bir konuda kararsız kaldım, forumda veya başka yerlerde araştırdığım kadarıyla şu an piyasada olan Kobo Aura Edition 2 modeliyle, Kobo Glo Hd modelleri arasında kaldım, aslında arasında kalmadım, D&R de Kobo Glo HD modelinin sıfırını bulabilsem direk alacağım. 300 ppi ve 1448x1072 çözünürlük ile daha cazip gözükmüştü gözüme ama D&R 'de sadece teşhir ürünü olarak bulabildim, malum üretim durmuş, stoklar tükenmiş, mağazada 3 aylık olarak teşhirde kalmış, fiyat olarak da Ebay'daki fiyatlarla karşılaştırdığımda gayet uygunlar aslında, Kobo Aura 399 TL, Kobo Glo HD 429 TL.

Kobo Aura Edition 2 modelini de inceleme fırsatım oldu, aslında hepsi aynı işi görüyor, ekranı büyük olan Aura H2O, ve Aura One modelleri elde tutması zor, tablet gibiler ve fiyatlar yüksek, onları eledim. Aura Edition 2 ışık ve görünüm olarak daha iyi gözükse de gözüme bir kere Glo HD aklıma taktınız :) Uzun zamandır da almak istiyorum, tavsiyeniz ne olurdu? Sıfır Kobo Aura Edition 2 mi? Teşhir Kobo Glo HD mi? Aslında teşhir ürünü olmasını bir açıdan olumlu görebilirim, çünkü bozulmadan çalışmış 3 ay boyunca ve sağlam gözüküyor, malum herhangi bir bozulma durumunda d&r ile garanti kapsamında sorun yaşayanlar olmuş. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elvenarcher07 -- 22 Aralık 2016; 23:59:2 >

• Kobo GLo HD arayan arkadaşlar var ise, 3 adet stokta.
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/kobo-glo-hd-6-elektronik-kitap-okuyucu-254064079
    http://koboturkiye.com/kobo-glo-hd-6-inch-elektronik-kitap-okuyucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeles84 -- 23 Aralık 2016; 11:51:34 >

• Bende Glo hd seçenlerdenim n11'den indirim ile Paperwhite alma arifesindeyken Kobo Glo Hd tavsiyerine ve incelemelerine daha fazla dayanamayıp üretimi olmadığından forumdan 2.el Kobo Glo Hd aldım. Aldığım cihaz 7.ayındaydı, 2 ay olucak gayet güzel çalışıyor ve memnunum cihazdan, temiz muhafaza edildiyse bence teşhir olarak alınabilir bir cihaz.

Aura modeline gelecek olursam D&R'da incelediğim kadarıyla tasarım olarak gayet şık bir cihaz fakat Glo Hd'ye oranla ekran çözünürlüğü ve pixel yoğunluğu çok düşük tabi bu fark günlük kullanımda ne kadar farkedilir kullanmadığımdan bilemiyeceğim ama teknik özellik olarak düşük bir cihazı o fiyata ben tercih etmezdim.

Garanti konusundada genel bir memnuniyetsizlik var gözüküyor ama yasal olarak 20 gün içinde tamir veya iade sağlamak zorunda, okuduğum bir kaç yorumda Aura ile değişim yapılmıştı ama deneyim etmediğimden bişey diyemeyeceğim garanti konusunda, benim diyeceklerim bu kadar umarım yardımcı olur tercihinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z.E.U.S -- 23 Aralık 2016; 11:43:38 >

• anecmi A kullanıcısına yanıt
    açıkcası henüz çok kullanmadım cihazı ama pdf ve epub atıyorum ben kepub la uğraşmadım. yalnız şöyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum eğer calibre ile kepub a dönüştürdüyseniz bu resetleme olayının nedeni o olabilir. calibre deki diğer extensionları kaldırıp sadece güncel kepub extension ını kullanın gibi bir çözümü vardı ama net hatırlamıyorum. çizgi roman hiç denemedim.
  • moonbless M kullanıcısına yanıt
    Kepubın Epuba bir tane somut üstünlüğü var. O da herhangi bir resmi büyütebilmesi. Benim de bu işime yarıyor. O önerdiğiniz yöntemi gördüm ve kullandım ancak ya ben beceremedim ya da işe yaramıyor. Neyse, eğer bir bilgi edinip paylaşırsanız memnun olurum
  • 2017 de bütün elektronik cihazlara ekstra vergi geliyor.kobo alacak arkadaşlar elini biraz çabuk tutmalı
    ocaktan sonra kobo ürünlerine zam gelebilir.

• kobo kullanan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
    kobo ya kitapları calibre programı ile atıyorum.
    bütün kitaplar için ayrı ayrı klasör yapıyor
    bunun başka bir yöntemi yokmu.bütün kitapları tek bir klasör altında toplama imkanımız yokmu
    direkt bir klasör oluşturup attğımda görmedi.
    bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi
  • KOBO AURA ONE kullaniyorum ilk ebook reader'im. alacak olanlara tavsiye ederim. genelde geceleri okuyorum hem uykumu getiriyor hafif turuncu isigi, hem goz yormuyor. cok ince ve hafif oldugu icin, normal kitap gibi eliniz kolunuz agrimiyor. simdi eskisinden daha cok kitap okudugum kesin bu sebeplerden dolayi. wifi kapali tutuyorum otomatik isik ayarini da kapali tutuyorum, bu sekilde her gun 2-3 saat arasi kitap okuyarak 2-3 haftayi geckin gidiyor sarji. 2-3 gunde bir wifi acip senkronizasyon yapiyorum pockete makale attigim icin. aura one tercih sebebim, elime alir almaz cok begenmemdi. hafifligi inceligi, boyutunun ideal olusu, normal kitap boyutunda, arti turuncu isik ozelligi ve su gecirmemesi de artiydi benim icin. uzun suredir dusunup glo hd yi sirf 6 inc cok kucuk geldigi icin hep ertelemistim. aura one ayni ppi degeri ile bu boyutta cikinca da pek dusunmedim. tek dusunduren sey batarya problemi oldugunu soylemeleri pilinin hic gitmedigini soylemeleriydi yurtdisindaki yorumlarda. cok tereddut ettim ama oyle bir sorun yok 2 ay gitmez eski ereaderlar gibi ancak bir ay gider minimum ayarlarla.

pocket kullanamayanlar icin de cihazin dilini ingilizce yaparsaniz sorunsuz kullanabilirsiniz. cihaz dili turkce iken makalelere tikladiginizda reset atiyor, ingilizce kullaninca sorun cozuldu. pocket bilmeyenler icin; kobonun da destekledigi guzel bir uygulama. internette pcde tablette vs gezerken sayfalari, makaleleri pockete gonder diyerek kaydettiginiz sonradan ereaderinizdan telefondan tabletten yani pocket olan heryerden okuyabildiginiz bir uygulama.
    orjinal kilif almadim gereksiz pahali ve cihaz tek tusla zaten uyku moduna giriyor cikiyor, kapakla girmesi dezavantajdi benim icin. aliekspresden 7ser dolara birisi kapakli ince guzel bir kilif, birisi keçeden yapılmıs zarf seklinde, cantada tasimak icin iki kilif aldim ikisi de gayet guzel.

e kitap temini icin meritokrasi agini kullaniyorum su an yaklasik 4600 kitap var. korsan sorun etmeyenler icin ya da benim gibi kullanacaklar icin bulunmaz bir hazine. ben genelde elimde zaten basili hali bulunan kitaplarin epublarini ereaderdan okuyorum. yurtdisinda oldugum icin kitap getirmek biraz sıkıntıydı ama yine de cok kitap getirdim bu zamana kadar. ereaderi en buyuk tercih sebebim de buydu. su an cocuklarima cocuk kitaplari getirdigim icin kendimden feragat etmeye baslamistim. ebook piyasasi artarsa aradigimizi bulursak ebook olarak almak daha mantikli benim icin de bundan sonra.

evet, ne yazdin yahu diyenler icin bir aciklama da olsun, bu forumu yedim yuttum cihazi almadan once o yuzden de boyle bir yorumu borc bildim. umarim birilerinin isine yarar :)

• Hakanergul kullanıcısına yanıt
    ilk aldigim zaman benim de oyle oldu, 15-20 kitap atinca denemek icin, karisik formatlarda kitaplardi pdf txt epub vs, ayri klasorler acti hatta bilinmeyen diye bir klasor falan acti ve ertesi gun hic kitap gorunmuyordu cihazda.. klasor karismisti ben o klasorlerin hepsini kendim sildim.
    size de yardimci olur mu bu bilemiyorum fakat, ben calibre programiyla once nitelik duzenle diyerek isim vs alanlarini duzeltiyorum, sonra kitap epub da olsa donustur diyerek yine epuba donusturuyorum. donusturme yaparken genelde ayarlarlardan sayfa duzeninden kobo readeri seciyorum, sezgisel islem secip, sezgisel islemi etkinlestiri seciyorum, bu da sayfa araligi bosluklari falan duzenliyor. kaydet diyorum. calibreden kitaba sag tiklayip cihaza gonder diyorum. bu sekilde butun kitaplar ana klasorde toplandi bir daha hic bir kitaba ayri klasor acmadi benim.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.