Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.129
Cevap
105
Favori
159.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enevre

Merhaba arkadaşlar idefix’den linkteki e kitap okuyucuyu alacağım karar verdim artık. Yalnız bir şey merak ediyorum normalde idefix de bazı kitapların e kitap halide var satın alabiliyorsun ama bazılarının henüz yok mesela;
    http://www.idefix.com/Kitap/Aeden-Bir-Dunya-Hikayesi/Akilah-Azra-Kohen/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0000000723700
    Bu kitabı nerden bulacağız bir de alırsam cihazı genelde ebup formatında olacak değil mi pdf olmayacak

http://www.idefix.com/Elektronik/Kobo-Aura-E-kitap-Okuma-Cihazi/Kobo-E-kitap-Okuyucular/urunno=0000000709297

Edit:http://pdfekitap.com/aeden-bir-dunya-hikayesi-pdf-epub-indir/

Böyle bir site de buldum ancak indirme linki yok sitede mi sorun var?
    Mesela bu kitabı okumak istiyorum ancak ebup ya da pdf si olmazsa ne işe yarar ki güncel kitaplar hemen gelmiyor mu?

malesef öyle bir sorun var her basılı çıkan kitabın e-kitap versiyonları hemen satışa çıkmıyor.
    zaten eski olan bir çok kitabın e kitap versiyonlarını bile bulamıyorsun.
    bulsan da basılı olan fiyatına da çok yakın satılıyor.

bu yüzden insanları zorla korsana itiyorlar.
    d&r kobo gibi bir cihazın distribütörlüğünü almış ama sattıkları cihaza yeterince ürün desteği sağlayamıyorlar.
    bunun başka sebepleride olabilir.belki yayımcı firmalar çıkan her kitabın e kitap versiyonuna izin vermiyor da olabilirler.
    ama d&R müşteri hizmerlerini arayıp bunun sebebini sorsan sana düzgün cevap verecek birini karşında bulamazsın.
    o yüzden yapılacak bir şey yok.eğer alacaksan piyasadaki kitaplara bakıp alıp almamaya öyle karar ver.
    istediğin kitabın pdf versiyonunuda bulabilirsin.ama burdaki arkadaşlardan ve internetten öğrendiğime göre
    pdf formatı kobo da iyi randımanlı çalışmıyor
    karar senin.bende böyle ikilemde kaldım.ama yinede büyük ihtimalle önümüzde hafta auro one'ı alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakanergul

quote:

Merhaba arkadaşlar idefix’den linkteki e kitap okuyucuyu alacağım karar verdim artık. Yalnız bir şey merak ediyorum normalde idefix de bazı kitapların e kitap halide var satın alabiliyorsun ama bazılarının henüz yok mesela;
    http://www.idefix.com/Kitap/Aeden-Bir-Dunya-Hikayesi/Akilah-Azra-Kohen/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0000000723700
    Bu kitabı nerden bulacağız bir de alırsam cihazı genelde ebup formatında olacak değil mi pdf olmayacak

http://www.idefix.com/Elektronik/Kobo-Aura-E-kitap-Okuma-Cihazi/Kobo-E-kitap-Okuyucular/urunno=0000000709297

Mesela bu kitabı okumak istiyorum ancak ebup ya da pdf si olmazsa ne işe yarar ki güncel kitaplar hemen gelmiyor mu?

malesef öyle bir sorun var her basılı çıkan kitabın e-kitap versiyonları hemen satışa çıkmıyor.

d&r kobo gibi bir cihazın distribütörlüğünü almış ama sattıkları cihaza yeterince ürün desteği sağlayamıyorlar.
    bunun başka sebepleride olabilir.belki yayımcı firmalar çıkan her kitabın e kitap versiyonuna izin vermiyor da olabilirler.
    ama d&R müşteri hizmerlerini arayıp bunun sebebini sorsan sana düzgün cevap verecek birini karşında bulamazsın.
    o yüzden yapılacak bir şey yok.eğer alacaksan piyasadaki kitaplara bakıp alıp almamaya öyle karar ver.
    istediğin kitabın pdf versiyonunuda bulabilirsin.ama burdaki arkadaşlardan ve internetten öğrendiğime göre
    karar senin.bende böyle ikilemde kaldım.ama yinede büyük ihtimalle önümüzde hafta auro one'ı alacağım.

Peki yeni çıkan kitapların e-pubları piyasaya hemen düşüyor mu?

• Şu anda Kobo Aura 399 TL, en yakın Kindle basic ışıksız 360 TL.
  • vay arkadaş benim almamı beklemişler , yaklaşık 3 hafta önce almıştım 79 tl cik gitti .ah dr ahhh
  • Arkadaşlar konuda yerden yere vurmuşlar, siz memnun musunuz. Ben de sipariş verdim dün akşam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

quote:

quote:

Peki yeni çıkan kitapların e-pubları piyasaya hemen düşüyor mu?

düşmez.en azından şuanda öyle bir durum yok.umarım kobo d&r işbirliği sonucu daha çeşitli ve güncel e-kitapları görebiliriz

eğer d&r ve idefixe e-kitap satışlarını artırmak istiyorsa bunu zaten yapmak zorunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Arkadaşlar konuda yerden yere vurmuşlar, siz memnun musunuz. Ben de sipariş verdim dün akşam.

kitap okumayı seviyorsan memnun olmaman için bir neden yok.
    bende D&R larda uzun uzun inceledim.oldukça güzel.
    olumsuz yorum yapanlara bakıp karar verme.
    en güzeli gidip kendin teşhir yapılan mağazalarda inceleyip
    memnun olup olmamaya kendin karar vermendi.
    olumsuz yorum yapanların çoğu tablette okumadan farkı olmadığını alınmasına gerek olmadığını belirtiyorlar
    tabiki bunlar tam bilgi sahibi olunmadan yazılmış yorumlar.
    ben ipad te epub dosyalarını okudum daha doğrusu okumaya çalıştım ama tabletin arkadan yansıtmalı ekran özelliğinden dolayı 2 sayfayı bile tamamayamadan
    gözlerim ağrıdı.mağazada incelediğim kobo ürünlerini mağaza ışıkları altında dakikalarca okumama rağmen en ufak bir yorulma yada ağrıma hissetmedim.
    uzun lafın kısası almakla çok iy etmişsin.güle güle kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 20 Aralık 2016; 1:6:4 >

• moonbless M kullanıcısına yanıt
    Aradığım cevap buydu ben beceremedim ama tekrar denicem teşekkürler. Yandaki indir butonuna tıklayıp indirdiniz dogrumudur? Ben başaramadım bir türlü indir butonuna aktif tıklamayı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D&R siparişi 5 gün içinde bile gönderemeyeceğini belirtiyor. Tedarikçisinden 30 iş günü içinde yasal temin durumumuz var diyorlar. Hangi çağda yaşıyoruz yazık. D&R'dan sipariş vermeyi düşünen ve acelesi olan arkadaşlar bunu göz önünde bulundursunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

D&R siparişi 5 gün içinde bile gönderemeyeceğini belirtiyor. Tedarikçisinden 30 iş günü içinde yasal temin durumumuz var diyorlar. Hangi çağda yaşıyoruz yazık. D&R'dan sipariş vermeyi düşünen ve acelesi olan arkadaşlar bunu göz önünde bulundursunlar.

hangi ürünü alacaktın.şuanda ürünler mağazada da interntte de aynı.üürnleri mağazada bulabilirsin.geçenlerde auro one'ı hiç bir mağazada yok dediler.gitim bayrampaşada forumda buldum.sonra tam karar veremediğim için alamadım.
    ama dediğim gibi müşteri hizm. güvenme.
    mağazalara sorup yada bizzat gidip bak siparişi verdiğin modeli bulursan al .siparişinide iptal edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 20 Aralık 2016; 20:48:56 >
  • Hakanergul kullanıcısına yanıt
    Aura'nın ödemesini yaptım. Ana sayfada 'stoklarla sınırlı' yazıp hediye paketinin içine konmuş fotoğraflarını paylaşmış D&R. Ben de doğal olarak stoklarından hemen gönderecekler diye düşündüm. Hadi bırakın hemen göndermeyi en azından yılbaşına gelsin ama görevli arkadaş stokta görünmediği 1 ay içinde gelebilir bilgisi verdi. Yanıltıcı reklam yapıyorlar. Başka bir arkadaşım da yılbaşı hediyesi olarak alacaktı, vazgeçti bu durumda.
    Bulunduğum yerde D&R mağazası da yok ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 20 Aralık 2016; 22:48:52 >
  • Şu 399 tl olan kobo nasıl arkadaşlar? Tavsiye eder misiniz? Gece karanlıkta falan okuma da gözlerde ağrı falan yapar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

Şu 399 tl olan kobo nasıl arkadaşlar? Tavsiye eder misiniz? Gece karanlıkta falan okuma da gözlerde ağrı falan yapar mı?

normal ışık altında okuma için sorun olmaz.ama devamlı gece karanlığında okumada sorun yapıyormu?... bunun için kullanan arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olabilir.ama istediğin özellik aura one da var. auro one da bulunduğun ortamın ışığına ve gece rahat uyku uyuyabilmen için mavi ışığı engelleyen otomatik ekran ışık ayarı var.auro da ise sadece elle ayarlayabileceğin bir ışık ayarı var.daha da iyi konforlu okuma istiyorsan auro one doğru tercih olabilir ama onunda fiyatı biraz tuzlu tabiki.devamlı gece karanlığında okuma yapacaksan paraya kıyıp auro one ı almalısın bence
    aşağıdaki resimde auro one in ışık ayarını görebilirsin.diğerinde sadece üstteki ışık ayarı var.
    ve resimdeki gibi turuncu ekran görüntüsü olmuyor.

Kobo Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 21 Aralık 2016; 1:23:22 >

• sadece dr.com.tr'de mi 399 yoksa mağazalarda da aynı fiyat mı? bilgisi olan var mı acaba?
  • kobo e kitap okuyucu almak isteyen arkadaşlar atatürk havalimanı iç hatlar gidişteki D&R mağazasına bir baksınlar orada olabiliyor.
  • İki aydır, auro one orjinal kılıfı ile birlikte kullanıyorum. Bu sürede 4-5 kitap okuyarak test etmiş oldum. Kitap okurken onu nereden okuduğunuzu unutuyorsunuz zaten. Rahatsız edici bir ışığı ya da teknolojisi yok. Benim yaşadığım tek bir sıkıntı var. Kılıfı kapatınca uyku moduna geçmesine rağmen, şiddetli bir temas olduğunda kılıf kapalı olmasına rağmen uyandığını (bir yeri seçim yapıyor o anda) ve bu yüzden de pilin hemen tükendiğini fark ettim. Yani uyuduktan sonra masanın üzerinde duruyorsa sorun yok, ama sırt çantası, otobüs, uçak koltuğu gibi sıkışık bir yere koyuyorsanız bu konuda dikkat etmelisiniz. Ben 15 dk sonra kapatma seçeneğini işaretleyerek bu duruma geçiçi bir çözüm buldum. Pil uzun gidiyor artık.
  • Dediğiniz olayı Glo Hd kılıf alırken Aliexpress'deki yorumlarda görmüştüm kılıfınız Kobonun orjinal kılıfımı acaba bu bahsettiğiniz Çin'den alınan kılıflarda çok görülen bir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z.E.U.S -- 21 Aralık 2016; 10:44:10 >
  • quote:

quote:

Şu 399 tl olan kobo nasıl arkadaşlar? Tavsiye eder misiniz? Gece karanlıkta falan okuma da gözlerde ağrı falan yapar mı?

normal ışık altında okuma için sorun olmaz.ama devamlı gece karanlığında okumada sorun yapıyormu?... bunun için kullanan arkadaşlar sana daha iyi yardımcı olabilir.ama istediğin özellik aura one da var. auro one da bulunduğun ortamın ışığına ve gece rahat uyku uyuyabilmen için mavi ışığı engelleyen otomatik ekran ışık ayarı var.auro da ise sadece elle ayarlayabileceğin bir ışık ayarı var.daha da iyi konforlu okuma istiyorsan auro one doğru tercih olabilir ama onunda fiyatı biraz tuzlu tabiki.devamlı gece karanlığında okuma yapacaksan paraya kıyıp auro one ı almalısın bence
    aşağıdaki resimde auro one in ışık ayarını görebilirsin.diğerinde sadece üstteki ışık ayarı var.

Kobo Kullanıcıları

yok ona o kadar para vermem ya yazık günah. karanlıkta okumam bende o zaman sorun olmaz. yurt dışına gidiyorum ara sıra. gidince oradan bakarım. benim için daha uygun olur.
    ayrıca ben genelde agatha christie okuyorum ama dr sitesine baktığımda bu yazarın hiç e kitabı yok. internette bazı sitelerde beleş olarak pdf yada e-reader olarak mevcut ama. bunları yüklediğimiz zaman sıkıntı olur mu acaba? bununla ilgili bilgin var mıdır?

• quote:

quote:

quote:

Kobo Kullanıcıları

yok ona o kadar para vermem ya yazık günah. karanlıkta okumam bende o zaman sorun olmaz. yurt dışına gidiyorum ara sıra. gidince oradan bakarım. benim için daha uygun olur.
    ayrıca ben genelde agatha christie okuyorum ama dr sitesine baktığımda bu yazarın hiç e kitabı yok. internette bazı sitelerde beleş olarak pdf yada e-reader olarak mevcut ama. bunları yüklediğimiz zaman sıkıntı olur mu acaba? bununla ilgili bilgin var mıdır?

Evet orjinal kılıf. DR den aldım.

• quote:

quote:

quote:

Kobo Kullanıcıları

yükleyebilirsin.hiç bir sıkıntı olmaz.sadece pdf ler performans olarak sıkıntı çıkartabiliyor.
    onlarıda internette yada programlarla epub'a çevirebilirsin.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.