Şimdi Ara

Kobo Kullanıcıları (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.126
Cevap
104
Favori
159.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #17
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mkeles84

Bildiğiniz gibi artık Kobo Glo HD cihazının üretimi durduruldu ve Türkiye'de d&r ve idefix stokları tükendi. 3 yıl önceki cihaza geri döndüler; Kobo Aura 2.
    Koboturkiye olarak (1 yıldan fazladır devam eden bireysel bir çalışma) 15 Ekim itibariyle 4 adet sıfır Kobo Glo HD e-kitap okuyucu stoklarda bulunmaktadır.
    Site üzerinde havale/eft ile 2 adet ve gittigidiyordan ilan açılmış 2 adet olarak. Bilgilerinize...

http://koboturkiye.com/kobo-glo-hd-6-inch-elektronik-kitap-okuyucu

aynı fiyata satmışsınız hatta 4 lira daha ucuza, milletin çakal olduğu ortamda teşekkür etmek istedim. Bu arada 1 yanlışı düzelteyim Kobo Auro Edition 2 şu an satılanlar yani 3 sene önceye dönmedi çok yeni bir okuyucu Kobo Aura 2, ışıklandırması da daha başarılı. Haftasonu eşlme aldım doğumgünü hediyesi olarak, daha ince ve ekran ışıklandırması benim glo hd ile yan yana konduğunda çok daha başarılı(glo hd beyaz aura 2 sarımtrak daha gün ışığına yakın). Ama işte glo hd'nin ekran çözünürlüğü ve ppi değeri çok başarılı.

• Nasıl sözlük ekleneceğini şu videodan öğrendim;https://vimeo.com/180575823
    ama ekleyebileceğimiz bir Türkçe-Türkçe sözlük dosyası var mı?
  • Bornova Forum D&R'dan Kobo Glo HD satın aldım. Almak isteyen olursa stoklarında 6-7 tane daha var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sterma

Nasıl sözlük ekleneceğini şu videodan öğrendim;https://vimeo.com/180575823
    ama ekleyebileceğimiz bir Türkçe-Türkçe sözlük dosyası var mı?

Videoda anlatılan Türkçe sözlük işte, ben onu kurdum kullanıyorum. Osmanlıca yazdığına bakmayın, aslında Türkçe-Türkçe, eski bazı Türkçe kelimeleri anlamayınca ordan bakıyorum, iyi iş görüyor.
  • Merhaba bir haftadır kobo aura one kullanıyorum.. Takıntı yaptığım bir sorun var çözemedim. Pocket makaleleri okumak istediğimde hiçbir işlem yapmadan donup resetliyor. Kobo güncellemeleri tam. Neden böyle yapar bilemedim.. Aynı sorunu yaşayan ya da çözümü bilen var mıdır?

Bir de farklı ülkelerde onedrive ile birlikte kullanılıyor.. Kobo cihazın ülkesini nasıl değiştirip onedrive detstegini aktif edebilirm.. Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi contrast -- 21 Ekim 2016; 9:09:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: contrast

Merhaba bir haftadır kobo aura one kullanıyorum.. Takıntı yaptığım bir sorun var çözemedim. Pocket makaleleri okumak istediğimde hiçbir işlem yapmadan donup resetliyor. Kobo güncellemeleri tam. Neden böyle yapar bilemedim.. Aynı sorunu yaşayan ya da çözümü bilen var mıdır?

Bir de farklı ülkelerde onedrive ile birlikte kullanılıyor.. Kobo cihazın ülkesini nasıl değiştirip onedrive detstegini aktif edebilirm.. Teşekkürler..

Dili İngilizce yaptiginizda pocket sorunu cozuluyormus, guncellemelerde duzeltilecek sanirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme ne zaman gelecek? Tarih belli mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belli degil, Aura One ve Auro 2 icin iki guncelleme cikardilar ama, son versiyon 4.1.7729 onlar icin. Eski modellere de kisa sure icinde gelir, yeni modellerin sorunlari ile ugrasiyorlar su anda. Overdrive bu arada sadece Ingilizce konusulan ulkelerde acik su anda, zaten Turkiye'de Overdrive kullanilmiyor, gelse de bizim icin pek bir faydasi olmaz. Birkac universite kurmus ama, onlardan kullanacaksaniz bilgisayardan devam etmeniz gerekli.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Kobo glo hd imin pil sorunu var. Kapli durumda 2 gun icinde tamamen tukeniyor. boyle bir durumla hic karshilashtinizmi? yabanci stelerde karshilashan var ama cozumunu bulamadim.

shimdiden cok teshekkur ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • voxxun V kullanıcısına yanıt
    Garantisi devam ediyorsa servise gönderin.

• Kobo aura one kullanan arkadaşlar piliniz yaklaşık kaç gün gidiyor?

• mkeles84 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. O kadar araştırmama rağmen bulamamıştım.. Sorun çözüldü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Handsome2000

Kobo aura one kullanan arkadaşlar piliniz yaklaşık kaç gün gidiyor?

Ben de tam böyle bir konu için foruma bakmıştım. Geçen haftasonu %80 filan olan cihazın pili durduk yere bitmişti.. Bir gün boyunca kullanmamış ve bu bitme durumunu havanın soğuk olmasına bağlamıştım (cihaz araç içinde soğukta kalmıştı ve notebookumun pili de %30 dan sıfırlamıştı) .. Ama yine de pirelendim biraz. İki gün önce %100 yaparak kitap okumaya başladım. İlk gün 30-40 sayfa kitap okudum ve ortalama her 10 sayfada %1 azaldı. O gün uyku durumunda kaldı ve ertesi sabah baktım sadece %1 daha azalmış ve %95 kalmıştı.. ikinci Yine 30-40 sayfa okudum %90 kaldı. 3. gün yani bu sabah baktığımda ise uyku modunda olmasına rağmen %65 seviyesine inmişti. Wi-fi kapalı ve güncelleme filan hiçbirşey yapmadım. Pili bu kadar hızlı tüketen nedir bilmiyorum.. Bu arada kobo orjinal kılıf kullanıyorum ve uyku moduna o sürüklüyor. Acaba kapak bazen uyku moduna almıyor mu diye düşünüyorum... Velhasıl eğer durum böyleyse pilde bir sorun olduğunu düşünmeye bağladım.. Siz test ettiniz mi hiç?

• Pilde sorun var gibi. CIhazi kullanmadim ama oyle olmamasi lazim. Surada da konusuyorlar ama, bir guncelleme beklemek faydali olabilir:http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=279324

Yazilim hatasi olma ihtimali var. Bu durumda servis de duzeltmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: contrast

quote:

Orijinalden alıntı: Handsome2000

Kobo aura one kullanan arkadaşlar piliniz yaklaşık kaç gün gidiyor?

Ben de tam böyle bir konu için foruma bakmıştım. Geçen haftasonu %80 filan olan cihazın pili durduk yere bitmişti.. Bir gün boyunca kullanmamış ve bu bitme durumunu havanın soğuk olmasına bağlamıştım (cihaz araç içinde soğukta kalmıştı ve notebookumun pili de %30 dan sıfırlamıştı) .. Ama yine de pirelendim biraz. İki gün önce %100 yaparak kitap okumaya başladım. İlk gün 30-40 sayfa kitap okudum ve ortalama her 10 sayfada %1 azaldı. O gün uyku durumunda kaldı ve ertesi sabah baktım sadece %1 daha azalmış ve %95 kalmıştı.. ikinci Yine 30-40 sayfa okudum %90 kaldı. 3. gün yani bu sabah baktığımda ise uyku modunda olmasına rağmen %65 seviyesine inmişti. Wi-fi kapalı ve güncelleme filan hiçbirşey yapmadım. Pili bu kadar hızlı tüketen nedir bilmiyorum.. Bu arada kobo orjinal kılıf kullanıyorum ve uyku moduna o sürüklüyor. Acaba kapak bazen uyku moduna almıyor mu diye düşünüyorum... Velhasıl eğer durum böyleyse pilde bir sorun olduğunu düşünmeye bağladım.. Siz test ettiniz mi hiç?

Tam test yapamadım fakat ortalama günde 1saat okumayla 1 hafta dayandı gibi pil. Wifi kapalı, parlaklık%50

• Kobo Glo HD'de pdf dosyaları vurgulanmıyor, önemli yerleri not alınmıyor? Bunu patchle halletmek mümkün mü? ya da başka yolu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: voxxun

Merhaba Arkadaşlar,

Kobo glo hd imin pil sorunu var. Kapli durumda 2 gun icinde tamamen tukeniyor. boyle bir durumla hic karshilashtinizmi? yabanci stelerde karshilashan var ama cozumunu bulamadim.

shimdiden cok teshekkur ederim

Benim cihazda da aynı sorun var dün akşam %100 şarj ettim bugün %40 olmuş doğru düzgün kitap okumadım. Çözüm buldunuz mu?
  • Anil.K kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende de var. cihazı geri götürecektim nerdeyse. bugün sanal xp kurup tekrar deneyeceğim. boş yere 3 kere falan factory reset attım, diskmanagerden formatladım. cihazı elden çıkaracaktık az daha. rezil bir durum.
  • Eş zamanlı olarak bu sorunu yaşamanız garip olmuş biraz. Ortak bir şey mi yaptınız acaba, bir program yüklemek ya da bir ayarı aktif etmek gibi?
  • Şu an Kobo Glo HD almak mantıklı mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.