Şimdi Ara

Koblo net aboneliğ hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kablo Net Teledünya (Türksat) mahalleme fiber kablo döşedi ve bitiminde evimizin kapısına afişleri astı. Buna istinaden internetten ve telefon ile teyit ederek başvuruda bulundum. Birkaç gün sonra elimizde modem yok deyip başvurumu iptal ettiler. Daha sonra tekrar başvuru da bulundum. Ekipler geldi ve apartman içi tesisat olmadığını ve binana hat gelmediğini söylediler. Konuyu proje bölümüne aktaracaklarını ve sırayla işleme alacaklarını bildirdiler.

2 gün sonra arayıp binama hat çekili olmadığını, Telekom'un bu işlemi yapacağını bildirdiler. Telekom ile rakip olduklarını ve hattı çekmelerinin ihtimali olmadığı söylediğimde, o zaman bekleyeceksiniz diye cevap aldım. Bu görüşme sonrası telefonuma gelen mesajda bina içi tesis sorunu tespit edilmiş olup, sorunun giderilmesi sonucu bağlantı yapılacağı bilgisi geldi. Şimdi bina içi tesisatı ve binaya kadar gelecek hattı benim mi yaptırmam gerekli?

Evime kablonet bağlatabilmem için ne yapmam gerekli.

Saygılarımla ..

• İl müdürlüğüne gidip başvuru yapicaksin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://online.turksatkablo.com.tr/iletisim.aspx#Iletisim
    burayada yazabilirsiniz cevab veriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursalı963

https://online.turksatkablo.com.tr/iletisim.aspx#Iletisim
    burayada yazabilirsiniz cevab veriyorlar

Merhaba
    Öncelikle teşekkürler
    Yazdım şimdi bakalım neler yaşanacak.

Saygılarımla.
  • kapıya afiş asmalarına rağmen abonelik başlatamamaları fiyasko
  • faaty kullanıcısına yanıt
    afişi asanlar bayiler. genelde kurulumu yapan ve satışı yapan farklı firmalar oluyor.
  • Bizim binaya da daha yeni benzeri afişler asıldı ve mh leri ilemgörüşmemde fiber altyapı olduğunu teyit ettim fakat bu konuyu görünce işkillendim.

Ben mevcut ttnet aboneliğimi sonlandırıp geçmeyi düşünüyordum ilk 3 ay ücretsiz kampanyasından faydalanarak ama eğer ki alt yapım yoksa çok büyük sıkıntı benim için bu durumu nasıl kesinleştirebilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox90

Bizim binaya da daha yeni benzeri afişler asıldı ve mh leri ilemgörüşmemde fiber altyapı olduğunu teyit ettim fakat bu konuyu görünce işkillendim.

Ben mevcut ttnet aboneliğimi sonlandırıp geçmeyi düşünüyordum ilk 3 ay ücretsiz kampanyasından faydalanarak ama eğer ki alt yapım yoksa çok büyük sıkıntı benim için bu durumu nasıl kesinleştirebilirim ?

Binanın içinde türksat/kablotv kutusu varsa, altyapı vardır. Sitede binamda hizmet var mı kısmından da kontrol edebilirsiniz:

https://www.turksatkablo.com.tr/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Bizim binaya da daha yeni benzeri afişler asıldı ve mh leri ilemgörüşmemde fiber altyapı olduğunu teyit ettim fakat bu konuyu görünce işkillendim.

Binanın içinde türksat/kablotv kutusu varsa, altyapı vardır. Sitede binamda hizmet var mı kısmından da kontrol edebilirsiniz:

https://www.turksatkablo.com.tr/

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkürler. Konuyu başlatan arkadaşla benzer bir durum yaşamamak için nasıl emin olabilirim diye sordum hergangibir kutu vs görmedim bina içinde. Afiş var sorgulama yaptığımda var çağrı merkezini aradığımda var fakat alt yapı arkadaşın yaşadığı durum gibi yoksa benim için büyük sıkıntı.

• quote:

Cevap için teşekkürler. Konuyu başlatan arkadaşla benzer bir durum yaşamamak için nasıl emin olabilirim diye sordum hergangibir kutu vs görmedim bina içinde. Afiş var sorgulama yaptığımda var çağrı merkezini aradığımda var fakat alt yapı arkadaşın yaşadığı durum gibi yoksa benim için büyük sıkıntı.

Kutu muhtemelen pek göz önünde bulunmayan bir yerdedir, ondan görememiş olabilirsiniz. Ya da yan binadan kablo çekilmiş olabilir. Çağrı merkezi ve sitede bina gözüküyorsa altyapınız vardır. Bazen afiş dağıtan kişiler bölgedeki bütün evlere dağıtıyor, altyapı olup olmadığına bakmadan. Daha sonra binada afişi görenler sorgulayınca altyapı olmadığını görüyorlar. Ancak siz çağrı merkezi ve siteden onay aldıysanız sorun yoktur.

Kablonet ile ttnet ayrı altyapılardan hizmet veriyor. Bahsettiğiniz kampanyada da(3 ay bizden) önceki aboneliğinizi kapatın, cayma bedelini ödeyelim vs gibi bir durum yok. Dolayısıyla emin olmak için ttnet'i kapatmadan kablonet'e abone olabilir, abone olduktan sonra memnun kalırsanız ttnet'i kapatıp kablonet ile devam edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 13 Mayıs 2018; 21:11:19 >

• quote:

quote:

Kutu muhtemelen pek göz önünde bulunmayan bir yerdedir, ondan görememiş olabilirsiniz. Ya da yan binadan kablo çekilmiş olabilir. Çağrı merkezi ve sitede bina gözüküyorsa altyapınız vardır. Bazen afiş dağıtan kişiler bölgedeki bütün evlere dağıtıyor, altyapı olup olmadığına bakmadan. Daha sonra binada afişi görenler sorgulayınca altyapı olmadığını görüyorlar. Ancak siz çağrı merkezi ve siteden onay aldıysanız sorun yoktur.

Kablonet ile ttnet ayrı altyapılardan hizmet veriyor. Bahsettiğiniz kampanyada da(3 ay bizden) önceki aboneliğinizi kapatın, cayma bedelini ödeyelim vs gibi bir durum yok. Dolayısıyla emin olmak için ttnet'i kapatmadan kablonet'e abone olabilir, abone olduktan sonra memnun kalırsanız ttnet'i kapatıp kablonet ile devam edebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam uydunette internet hizmetini duvardaki hangi priz den alacağım ? Şu standart telefon hattı bulunan prizden mi yoksa çanak anten için yapılmış anten kablosu takılan prizden mi ?

• quote:

Hocam uydunette internet hizmetini duvardaki hangi priz den alacağım ? Şu standart telefon hattı bulunan prizden mi yoksa çanak anten için yapılmış anten kablosu takılan prizden mi ?

Anten kablosu takılan prizden. Eğer prize merkezi uydu sistemi bağlı değilse o prizden alacaksınız. Merkezi uydu sistemi bağlıysa gelen ekip ya yeni kablo çeker, ya da merkezi uydu sistemini iptal edip prizin içindeki kabloyu kablotv kabinine bağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 13 Mayıs 2018; 21:46:37 >
  • quote:

quote:

Anten kablosu takılan prizden. Eğer prize merkezi uydu sistemi bağlı değilse o prizden alacaksınız. Merkezi uydu sistemi bağlıysa gelen ekip ya yeni kablo çeker, ya da merkezi uydu sistemini iptal edip prizin içindeki kabloyu kablotv kabinine bağlar.

Alıntıları Göster
    Şuan digitürk abonesiyim bu bir engel teşkil ediyor mu? yani digitürk izlemeye devam edeceğim değil mi?

• quote:

Şuan digitürk abonesiyim bu bir engel teşkil ediyor mu? yani digitürk izlemeye devam edeceğim değil mi?

Digitürk yayınını o priz üzerinden alıyorsanız engel teşkil ediyor, evet. Başka bir konudaki üye kuruluma gelen ekibin yeni kablo çekmeyi reddettiğini, mevcut merkezi sistem kablosunu kullanmak istediklerini, ancak o da d-smart izlediğinden kabul etmediğini, bu yüzden kurulumun gerçekleşmediğinden bahsediyordu.

Aynı kablo üzerinden uydu ve kablotv sinyali geçirebilen cihazlar var ancak sinyal kalitesi düşüyor ve bu cihazlar pahalı. O açıdan en mantıklısı kablotv için ayrı, uydu için ayrı kablo kullanmak. Evinize gelen ekibe durumu açıkladığınızda yeni kablo çekebileceklerini düşünüyorum. (Bölgeden bölgeye kurulum yapan ekip değişiyor. Sizdeki ekip yeni kablo çekmeye tamam diyebilir.)

• Merhabalar size birkaç soru sormak istiyroum yardımcı olurmusunuz acaba, öncelikle alt yapı kabloları döşendikten ne kadar zaman sonra abonelik başvuruları alınmaya başlandı. Diğer sorum ise dairenizde şebeke olmadığını söylemişler size, o sorunu çözebildiniz mi çözdüyseniz nasıl yaptınız acaba. Şimdiden teşekkür ederim.
  • faaty kullanıcısına yanıt
    o afişi asanlar pazarlama şirketi. pazarlama kısmı ayrı firmadır, teknik işleri yapan firma ayrı firmadır. pazarlamaya kalsa her tarafa broşür asar, gönderir hocam :)
  • Merhaba
    Apartmanda asılı afişleri hunharca yırtmışlar ama izleri kalmış . Bu arada dün gene farklı bir afiş asılmış ve bende tekrar başvuruda bulundum . Sorun çözümü için herkesin dediği şey bölge müdürlüklerine gidilmesi.

Apartman içinde herhangi bir kutu kablo falan yok. Yan binada var ama ordan çekmiyorlar nedeinide söylemedirler.

Belirtilen adrese mail attım ancak dönüş olmadı.

Anladığım kadarı ile etra işleri pek yapmak mistemiyorlar . hali hazırda kolay işler olduğundan ..

Saygılarımla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.