Şimdi Ara

Knight Sevmeyenler Derneği (39 kişiyiz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
3.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Knight Sevmeyenler Derneği (39 kişiyiz)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Bilgisayar oyunlarına aşırı düşkünlük, evlilikleri de sarsıyor. Ekran karşısından kalkamayanlar genellikle genç erkekler. Eşleriyle film izlemek, sohbet etmek, yemek yemek yerine bilgisayar oyunlarını tercih ediyorlar. İhmal edilen, kırılan kadın ile bilgisayar bağımlısı erkek arasındaki sorunlar o denli büyüyebiliyor ki, çiftlerin ilişkisi boşanmaya kadar gidebiliyor. Konuştuğumuz uzmanlar, son yıllarda bu tür örneklerin gittikçe çoğaldığını söylüyorlar.

  AYŞEGÜL KALEM (Klinik psikolog)

  Bilgisayar oynarken, evdeyim daha ne? demek durumun vahametini hafifletmez

  Bilgisayar oyunlarında karşınızda bir insan yok. İletişimde bulunmak, konuşmak, paylaşmak gerekmiyor. Bilgisayar oyunlarından sıkıldı mı, rekabetten yoruldu mu düğmesine basarak hayatından çıkarabiliyor. Oyun, o istediği sürece hayatında var. Hem rekabeti yaşıyor hem de gerçek hayatta olmadığı rolleri oynuyor. Bazen futbolcu Ronaldo ya da yarışçı Schumacher... Bu cazip geliyor.

  Erkeklerin bilgisayar oyunlarına düşkünlüğünün arkasında kimi zaman eşlerinde aradığını bulamaması yatıyor. Ona göre, bağıran bir eşin açma-kapama düğmesi yok ama oyunu istediği an kapatabilir. İlişkilerde ise birtakım yerlerde silbaştan yapmak, emek gerekiyor. Kadının da ilk aklına gelen şu: Eğer bilgisayarda oynayacak zamanın varsa, bana da olmalı. Demek ki bilgisayar benden daha önemli ve yeterince sevilmiyorum.

  Bilgisayar oynarken, evdeyim daha ne, demek durumun vahametini hafifletmez. Çünkü evde olsa da eşiyle, çocuklarıyla değil, yalnız başına. Bilgisayarla. Bu yüzden paylaşım azalıyor, paylaşılan anların kalitesi düşüyor, tartışmalar artıyor, ev içi hallere özen gösterilmiyor, ilişkiye emek verilmiyor, umursamazlık başlıyor, tartışmalar çözüme kavuşturulmuyor. Barışma yoluna da gidilmiyorsa sorun büyük demektir.

  Tamam bilgisayar oyunları eşi aldatma değil. Ama eşle paylaşılması gereken zamanların, tek başına yapılacak başka bir aktiviteye ayrılması, ilişkinin doğal akışını bozar.

  Sorunları çözmeye çalışırken, bu adamın bilgisayar oyunu yüzünden ilişkimiz bu halde, demek çok büyük bir inkar. Asıl sorulması gereken şu: Ben ne yapıyorum ki, ilişkimiz bu hale geliyor? Benimle güzel bir film izlemek yerine bilgisayar başında kalmayı tercih ediyor? Sadece bu yaklaşım çözüm getirir.

  VAKA 1 Bilgisayar başından kalkmayınca kocasına yan odadan mesaj çekti

  A.D. ile eşi S. daha lise yılları birbirlerine aşık oldu. A. ekonomi, S. ise halkla ilişkiler okudu. Aşkları üniversite eğitimi boyunca devam etti. Sonra da evlendiler. Ancak yüksek eğitimli, yabancı dil bilen ve kariyer planları yapan genç kadının işsiz kalması moralini bozdu. Bu arada genç adam da bilgisayar oyunlarına fena halde sarmıştı. Eve adımını atar atmaz bilgisayarın başına oturuyor, oyuna dalıyordu. Saatlerce hiç konuşmadan... O kadar kaptırıyordu ki kendini, masada yemek yiyerek zaman kaybetmektense bilgasayarın başında atıştırmayı tercih ediyordu. S. ise, bütün gün evde eşinin dönmesini beklerken, ilginin ona değil, bilgisayara yöneldiğini görüp iyice çılgına dönüyordu. Kocasıyla iletişim kurmak için diğer odadan mesaj çekmeyi bile denemişti. Kısa süre sonra iletişim tamamen kesildi. Kavga başladı. Aileler araya girdi. "Severek evlenen" çiftin arasını bulmaya çalıştı. Genç kadın biten evliliği ve aşkından hep kocasının "bilgisayar oyunları merakı"nı sorumlu tuttu. Büyük aşkla başlayan evlilik sona erdi. Bir yılın sonunda boşandılar. S. hálá bilgisayar oyunlarını suçluyor.

  VAKA 2İLGİSİZLİK YÜZÜNDEN BİLGİSAYARI KISKANAN KADIN, YEDİ YILLIK EVLİLİĞİNİ BİTİRDİ

  D.K. ile B. üniversite mezunuydu. B. mühendis kocasının işi nedeniyle kendi planlarını bir yana bırakıp onunla ülke ülke dolaştı. Türkiye?ye döndüklerinde D. bilgisayar oyunlarına giderek daha fazla ilgi göstermeye, zaman ayırmaya başladı. Eve gelir gelmez, çoğu kere "Merhaba" bile demeden, ilk hedefi hep bilgisayar masası oluyordu. Oyunlara saatlerce kendini kaptırıyor, gözü ne eşini ne de yemeği görüyordu. Kadın, eşinin ilgisizliğinden yakınıyor, hatta bilgisayarı kıskanıyordu. Konuşmaz oldular. Sorunlar dağ gibi büyüdü. Bir arada yaşamak olanaksız hale geldi. Kadın çıkmaza giren ilişkiyi daha fazla sürdüremedi. Boşanma davası açtı. 7 yıllık evlilik tek celsede bitti.

  ŞENİZ PAMUK (Klinik psikolog)

  Bazıları için, kişi oyunu değil oyun kişiyi kontrol ediyor, uyuşturucu gibi

  Bilgisayar oyunları, teknolojik gelişmenin getirdiği bir olanak. Gerçeklik duygusu gelişmiş, okulunu, işini, insanlarla ilişkilerini sürdürebilen bireyler için, hayatın getirdiği zorluklardan kısa süreli bir kaçış, belki bir beyin jimnastiği. Ancak aşırıya vardığında, kişinin içinde yaşadığı şartları doğru değerlendirmesini engelliyor, sorumluluklarından uzaklaştırıyor, gerçekçi olmayan çözüm yolları bulmaya itiyorsa, bu oyunlar üzerine ciddi şekilde düşünmek gerekir. Belki çok abartılı gelebilir ama yeni oyunlar, bazı kişiler için oyun olmanın çok ötesinde. İnsanlar onları değil, onlar insanları kontrol ediyor. Bir çeşit uyuşturucu gibi. Kişinin yaş***ın büyük bölümünü kapladığını, ondan başka bir şey düşünemediğini, sadece onunla meşgul olmak istediğini düşünecek olursanız, bu tür bir bağımlılıktan pek farkı olmadığını anlarsınız. Bağımlılık noktasında bu sorunu yaşayan çocuklar, 11-12 yaşından büyükler. Küçük çocuklar, oynuyor, kapatıyorlar. Zamanla bilgisayar daha fazla yer kaplamaya başlıyor. Seçtikleri arkadaşlarla konuştukları tek konu da genelikle sadece bilgisayar oluyor. Yeni çıkan oyunlar, internet kafeye gidip birbirine bağlı bilgisayarda bilgisayar oyunları oynamak gibi... Yani sosyallik de sadece bunun üzerine kuruluyor. Yapılması gereken, başka şeyleri öncelik haline getirip (ders, spor, çeşitli hobiler), bunu bir ödül olarak kullanıyor olmak. Yani başka ilgi alanları ya da sorumlulukları öne çekip ondan sonra bilgisayarla oynamak gibi... Yani işin zamansal olarak düzenini değiştirmek

  * Eğer bir işte çalışıyorsanız işinizi engeller
  * Gözleriniz bilgisayar karşısında hasar görür
  * Ailenize ve arkadaşlarınızla pek ilgilenmezsiniz

  SİZDE BUNLAR OYUNDAN SOĞUMAK İÇİN YETERLİ DEĞİL Mİ

  Şimdi size çeşitli forum sitelerinde bulduğum bazı sözleri eklicem.

  quote:

  abi bende eski knıghtçıyım ama artık knıghtden nefret ediorum.başladığımda knıghtnin kara yüzünü görmemiştim şimi size knıghtın kara yüzünü anlatayım:bağımlılık yapar.bi nevi kumardır.ister istemez küfür ettirir ve türkçenizi bozar.

  quote:

  bizim bi arkadas vardı geceyarısı 3 te knight acıyodu sooora derste kafayı koyup sızıyodu insanımanyak eden bi oyun bence

  quote:

  hayatımda gördüğüm en saçma en aptalca vede en çok bağımlılık yapıp milleti kötü şeylere çeken oyun bence.

  quote:

  benide yazın bence online oyunların coğu zararlı cok bağımlılk yapıyor


  İmzamız :


  Anti Knight Fun Club

  Önceki Konu
  http://forum.donanimhaber.com/m_13870895/tm.htm


  İmzamızz

  [image]http://img412.imageshack.us/img412/7045/igrencoyunnam0.jpg[/image] 
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_30104947/mpage_1/key_//tm.htm#30104947]Knight sevmeyenler Fun Clup[/link]

  Üyeler :
  1-Leidenschaft (PATRON)
  2-last_funy (Onur Üyesi)
  3-uazro (onur üyesi)
  4-audiocu (onur üyesi)
  5-BridgeOfDestiny (onur üyesi)
  6-Nymphetaminé (onur üyesi)
  7-yamanweb06
  8-orhan6894
  9-DunkeR
  10-mertgs67
  11-ona2000
  12-TheBaroN!
  13-HellLord_gs
  14-IuFuKI
  15-_EmRé_
  16-maviturk
  17-FearFroMe (Oda bir zamanlar bağımlıydı)
  18-Rayf
  19-yemre_2568
  20-EmReErDeM 07
  21-Legend.
  22-EredLithui
  23-Şayip38
  24-y.ulus
  25-ßa®an
  26-Disasté® (onunda kız arkadaşı knight oynuyor)
  27-Attackers In
  28-Ultio (eski bağımlılardan)
  29-ToorJi (onur üyesi)
  30-0 ®h Negatif
  31-meq@deth
  32-Mind Flayer
  33-kokarcasss
  34-serhat762000
  35-badblood1903
  36-btrlp92
  37-sinan681
  38-inuyasha_
  39-_conscript_
  40-
  41-
  42-
  43-
  Arkadaşlar ilk 5 üyeye "onur üyesi" ödülünü layık görecem  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leidenschaft -- 1 Mart 2009; 16:28:43 >  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  evet beyler güncell
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  uppp..
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  sanırım bu forumda herkse knight oynuyor??
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1118 Mesaj
  Kişinin iradesi yoksa herhangi bir başka oyuna da bağımlı olabilirdi gereksiz fun clublardan biri daha
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1086 Mesaj
  lae fun degil FAN benide ekle nefret ederim 4ever cabal :D
  |
  |
  _____________________________

  \m/ We Are Metallica Family \m/

  Sakın Tıklama
 • Yarbay
  4623 Mesaj
  ekle beni
  çıktığı günden beri bir kere bu nedir diye ekranına bile bakmadım.
  |
  |
  _____________________________
  Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

  Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orjinalden alıntı: knightsever

  Kişinin iradesi yoksa herhangi bir başka oyuna da bağımlı olabilirdi gereksiz fun clublardan biri daha


  Dostum sen bu oyunun etkisindesin nick'ine bakıldığı gibi sende bi bağımlısın

  Fun yerine Fan kullanıcam değiştirildi

  eklendiniz bu arada
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1120 Mesaj
  Fan=Hayran kulubu
  Anti fan Hayran karşıtı kulubu
  ne bu fan acmısın ortada hayran olcak biri yok
  birde knight sevmeyenler olarak değiştir
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  56 Mesaj
  Ya anladık knight kötü de bu kadın yazının konusunda saçmalamış. " evdeyim daha ne" ? bu ne ya bilgisayar oynarken uzaydamı olucan
  |
  |
  _____________________________
  İnsanlar robot gibi
  Yalanlar kurmuş sanki
  Yürüyorlar ceset gibi
  Ruhları alınmış sanki
  İnsanlar kuklalar gibi
  Eldeki oyuncak sanki
  İnsanlar köle gibi, Canları satılık sanki
 • Ses Uzmanı
  3623 Mesaj
  ekle beni de
  |
  |
  _____________________________
  AS SOUND Oto Ses ve Multimedya Sistemleri Tamir - Satış &amp; Montaj. Yer: Bayrampaşa İletişim:PM
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  12oz :
  Daha açalı 30 dk. olmadı

  Bloodles :
  evet kadın saçmalamış birazcık

  audiocu :
  eklendin  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leidenschaft -- 28 Şubat 2009; 18:48:43 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  4623 Mesaj
  başlığı şöyle değiştirebilirsiniz;
  Knight Sevmeyenler - Anti Fan
  |
  |
  _____________________________
  Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

  Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  arkadaşlar imzayı lütfen ekleyin hiç olmazsa


  Knight sevmeyenler Fun Clup
  :

  Resimsiz imza
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_30104947/mpage_1/key_//tm.htm#30104947]Knight sevmeyenler Fun Clup[/link]  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leidenschaft -- 28 Şubat 2009; 18:51:44 >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1105 Mesaj
  Sakın başlamayın 3 yılımı yedi bu oyun başarılarımı yedi ekle.
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  144 Mesaj
  Zamaninda Çok Para Kırdım Oyundan 1500Ytl Civari Hala 72Lv Bi Charim Var İşe Yariyormu Oyunda ? Oyunun Adini Bile Duymak İstemiyorum Bu Arada Ekle Benide
  |
  |
  _____________________________


  || AMD Phenom II P820 1.8Ghz , 3600Mhz BUS , 1.5Mb L2 Cache ||
  || 2Gb 1333Mhz 7-7-7-20 RAM || ATI Mobility HD5470 512Mb ||
  || 250Gb 7200Rpm HDD || 15.6" Wide Screen ||
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  beni de ekle
  |
  |
  _____________________________
  ☻/ Rock 4eveR
  /▌
  / \
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orjinalden alıntı: Nymphetaminé

  Sakın başlamayın 3 yılımı yedi bu oyun başarılarımı yedi ekle.


  fan artıyor arkadaşlar bide imzayı eklerseniz harika olurr  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leidenschaft -- 28 Şubat 2009; 18:54:42 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  749 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  uppp
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2198 Mesaj
  Ekle hocam ekle nefret ediyorum bu oyundan...
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Gülüş Tasarımı
Cancer Clinical Trials
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.