Şimdi Ara

Knight Online için ekran kartı tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Knight Online oynuyorum fazla kişinin olmadığı yerlerde hiçbir sorun yok oyun kasmıyor fakat 10 15 kişinin arasına girince bilgisayar kasıyor ve kastığı için oyunda ki skilleri düzgün kullanamıyorum yavaş olmak zorunda oluyor ve oyunda ki genel online kullanıcı sayısı 1000 kişinin üzerinde bilgisayar da virüs vb. hiç bişey yok sürücüler güncel daha dün format attım . Bilgisayarımın özellikleri ;
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1550464/3183d6a3-ea50-47cc-80cc-b2644d5fb7bf.png
    https://store.donanimhaber.com/61/2c/ab/612cabd2a41a122d12b585667ebdbab5.png

• Önce biraz ram takviyesi yap. 64 bit sistem kur. Ekran kartını da orta karar bir kart al. Knıght onlıne bilgisayarı çok zorlayacak bir oyun değil. Senin kullandığın işlemciyi kullanmıştım uzun bir süre. Bana sorun ramden gibi geldi. Ben 5-6gb kullanıyordum.
  • evet çok zorlayacak bir oyun değil ama oynadığım sunucuda online kullanıcı sayısı 1000 den aşağıya düşmüyor . belirttiğim gibi 10 15 kişinin arasında sorun yok ama yer oluyor 400 500 kullancıı ile aynı yerde oynuyosun işte o zaman tam çileden çıkarıyor .. tavsiyen ram takviyesi mi ? düzelir mi, katkısı olur mu ? bence ramden yana bir sıkıntı yok grafik çoğaldığı zaman kasıyor..
  • 2 gb ram + psu yeterliyse 2. el hd 5770 tarzı bir kart veya bütçe yeterse sıfır hd 7750 7770 bakabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAJU -- 18 Mayıs 2013; 13:41:15 >
  • Bana raminiz az geldi açıkçası. 2 gb günümüz bilgisayarları için düşük. En azından 4 olmalı. Gene de siz bilirsiniz. Ancak bilgisayarda en ucuz upgrade yolu bu. Ram fps artırmaz ama kasmaların önünü almada birebirdir.
  • 150 200 tl kadar bütçem var hem 2 gb ram hem ekran kartı almam gerekiyorsa tahmini ne kadar eder fiyatı ? ve ana kartım Gigabyte G31M-S2C destekler mi dediğin ekran kartını ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allame0904 -- 18 Mayıs 2013; 13:44:58 >
  • Mesajın silinmiş sanırım. Psu, anakart modeli ve şuan kulandığın ramin mhz'ini buraya yaz. Yardımcı olmaya çalışalım. Cpu-z Programından öğrenebilirsin anakart modelini ve ram hızını.
  • Hocam 2gb daha DDR2 ram al birde 5670 al sana ucuzca knight için sistem ekran kartı 6670 de alınabilir ama ekran kartından kasma zor yapar çizgifilm gibi oyun knight. Bi 2gb daha ram alırsan sorunun çözülür. Anakart modelini söyler misin birde
  • coklu char açıyosan işlemciye önem ver bence
  • yok sadece tek bi char ile pk yapıyorum asas oynuyorum da minör gelmiyo kalabalığa girince asasda minör de olmayınca ...
  • mesaj atmıştımda onay bekliyor diyo hala .s
    DDR2 2046 MB RAM 400.5 Mhz
    Anakart'da G31M-S2C Gigabyte
    bi sorum daha olucak elimde 2 tane işlemci var Bi tanesi şuan kullandığım İntel Core 2 Duo E7400 2.8Ghz diğeri ise İntel i3 3.3 Ghz i3 daha mı iyi onu mu kullanmalıyım ?
    işlemcinin üstünde
    Dc Output Max VolTAGE : ]+3.3 V 20A] ]+5 V 30 A] MAX 120W
    CURRENT [+12 V 18 A] [-5 V 0.5 A] 220 W
    FREQUENCY 50 HZ
    -12 V [0.5 A 6W]
    +5Vsb [2.0 A 10 W ]
    yazıyor hangisi olduğunu bilemedim hepsini yazdım :)
  • arkadaşlar az önce yaklaşık 15 kişi arasında fps ölçtüm 20 21 arasında gidip geliyor fps :( kaldı ki bunu 200 300 adamın olduğu yerde oynuyacağım :( adamların olmadığı yerde 50 60 fps oluyor
  • sistemine ekran kartı almana gerek yok. Onun yerine 2gb ram takviyesi yap ve işlemcini 3.3-3.5ghz gibi hızlara yükseltmeyi dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaç fps almam gerekiyor ideal olarak ? ve ram' in mhz kaç olmalı ?
  • ko da kalabalık ortamda fps düşme sorunu genel bir sorundur. Süper bir pc niz bile olsa kalabalıkta o fps düşecektir emin olun. Kronik bir sorun yani. Ama gözün akıcı olarak algılaması için tahminim 30fps olmalı. Ram mhz i o kadar önemli değil. Siz mümkün oldukça gerçek mhz değerine yakın tutun ki çok ısınmasın ram. Mesela ram normalde 800mhz, oc yaptınız 960mhz oldu. Siz ram inize güvendiğiz ölçüde artı eksi 50mhz pay biçin

• arkadaşımın 4 gb ram 8 gb ekran kartı var 10 tane knight açıyor ve hiçbirinde kasma sorunu yok bu kadar oynayan adam var knightı biliyorsan eğer asas oynuyorum seri minör basmam gerekiyor eğer herkeste bu sorun olsaydı asas kalmazdı knightda bi çözümü olmalı bence :(
  • Yok artık 2 gb ram azmış. Herkesin müthiş dercede parası yok malum. Ben 2gb ram ile çatur çutur lol oynuyorum. Lol knight tan daha fazla sistem isteyen bir oyun ayriyetten.

Knight ın kendi sitesinde en az 512 mb ram ideal olarakta 1 gb ram isteniyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chromosty -- 18 Mayıs 2013; 15:06:40 >
  • 8gb ekran kartı nasıl oluyor hocam istersen 16gb ram yap. Moradona geç. Pazarda milletin içinde o fps düşecek emin ol dediklerimi yaparsan pk da yeterli olacaktır. Minör sorunu kalmaz

• 8 gm ram 4 gb ekran kartıda olabilir kendim tanık oldum ama 10 char maradonda kasma yok i7 turbo işlemcisi var ama :D

• usko tarzı pvpde oynuyorum uskodaki gibi czde 50 60 adam yok en az 500 kişi czde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.