Şimdi Ara

KNACK 2 - Playstation Exclusive - [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
5.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sony uk de bir şey bilmiyor. Yapımcı ve ülkenizin ps birimi ile iletişime geçin dediler :D
  • Maalesef oyunun Türkçe olmayacağı kesinleşti. En azından metin çevirisi yapılabilirdi... Ama onu bile uygun görmemişler :(

KNACK 2 - Playstation Exclusive - [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony de su koymaya başladı iyice 😡

• yakında kapatıp dükkanı giderler bu gidişle
  • Knack tam olarak aile oyunuydu. Evinde PlayStation bulunduran çoğu kişiye hitap ediyor. Hatta sadece çocukları için almak isteyende bir çok insan vardı. Ancak Sony bu kadar radikal bir kararı nasıl verdi anlayabilmiş değilim.

Oyun çıktığında göreceğiz, eğer 15 dil olupta Türkçe koyulmadıysa sıkıntı büyük demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inciteen -- 4 Eylül 2017; 11:56:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inciteen

Knack tam olarak aile oyunuydu. Evinde PlayStation bulunduran çoğu kişiye hitap ediyor. Hatta sadece çocukları için almak isteyende bir çok insan vardı. Ancak Sony bu kadar radikal bir kararı nasıl verdi anlayabilmiş değilim.

Oyun çıktığında göreceğiz, eğer 15 dil olupta Türkçe koyulmadıysa sıkıntı büyük demektir.

danca, fince, isveççe dahil 15 dil var oyunda

https://store.playstation.com/#!/tr-tr/oyunlar/knack-2/cid=EP9000-CUSA07670_00-KNACK20PREORDPSN

• Şu oyunda ki kelime sayısını toplasan That's You çeyreği bile etmez. Ama Türkçe olan Knack değil That's You... İnsan hayret etmeden duramıyor. Bu saatten sonra yapılacak bir şey yok. Sağlık olsun diyelim. En azından züğürt tesellisi, önümüzdeki ay çıkacak Hidden Agenda Türkçe olacak. PlayLink oyunları banko Türkçe geliyor diyebiliriz...

https://forum.donanimhaber.com/playstation-turkce-oyunlar-listesi-ilk-sayfa-guncel--98786638-20#128653753

• Türkiye de 1000 Tane bile satmayacak oyun için hiçbir ticari yatırıma girişilmez, o bütçe gidilir daha garanti kazançlar için saklanır.

Unutmayın bu şirketler hayrına çalışmıyor amaçları para kazanmak.

Detroit Become human da türkçe gelmeyecek bana göre.

Türkçe Kesin, Granturismo, Gow, Spiderman, Days Gone, TLOU2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 5 Eylül 2017; 10:12:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Türkiye de 1000 Tane bile satmayacak oyun için hiçbir ticari yatırıma girişilmez, o bütçe gidilir daha garanti kazançlar için saklanır.

Unutmayın bu şirketler hayrına çalışmıyor amaçları para kazanmak.

Detroit Become human da türkçe gelmeyecek bana göre.

Türkçe Kesin, Granturismo, Gow, Spiderman, Days Gone, TLOU2.

Söylediğiniz doğru da bunu yaparken sony türkiye için bilmeden de olsa bahane yaratmayalım. Önceden böyle değildi çünkü Ps3'te Knack'ın yarısı kadar satmamış oyunlar da Türkçe dili hem dublaj hemde altyazı olarak bulunuyordu.

Sony Türkiyenin yaptığı çalışmalar da bir gerileme var sanki, ekonomiktir anlarım burada çocuğu olan insanlar ve oyunun tipini az çok sevenler eğer dublaj ya da Türkçe altyazı olsaydı fiyatıyla da bağlantılı olarak direkt oyunun çıktığı günler de gidip sony'den alacaklardı bu oyunu spotçudan vs. değil. Şimdi ise hiç satamayacaklar bu satamamazlık diğer oyunların Türkçe dil opsiyonlarını da zorluğa sokmayacağı ne malum.

Bu arada oyun da ilkinden biraz daha iyi olmuş, incelemeler düştü yine de ortalaması 69 oldukça düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kennnn -- 5 Eylül 2017; 11:26:49 >

• Dublaj neyse de altyazının ne maliyeti olacak. Türkiyede belli başlı çevirmenlere cüzzi bir miktar versen onlar bile çevirir. Hatta çoğu para bile almadan çevirir hala da çevriliyor bütün oyunlar PS4'e erişim olmadığı için bir çok altyazısı yapılan oyunu aktaramıyoruz.

Türkiye de oyunları alan sayısı az diyebilmek için iyi bir istatisliğe ihtiyaç var. Şu çevrilen dillere bakıyorum da zaten nüfusları kaç ki TR den fazla oyun satacak? Sony Türkiye biraz sağduyulu olsa en azıdan tüm oyunlar Türkçe altyazı destekli olarak gelir.

• Animasyon platform tarzı oyunların genelde dublajı daha tatlı oluyor. Zaten Türkiye bu konuda en iyilerin arasında. Ama ne kadar da olsa hiç bir şekilde bu çöp oyunu alınabilir kılmıyor. Küçük çocuğu olanları anlarım ama geri kalanların yaptığı bu alt yazı dublaj muhabbeti sıktı artık. Adamlar ellerinden geleni yapıyor zaten. Bu oyunda eksik kalsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunlara oturdukları yerden rahatlıkla çöp diyebilen insanları anlamıyorum. keşke çöp dediklerinden daha değerli oyunlar geliştirdiklerini görsek de çöp demek için kredileri olduğu anlasak.

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Animasyon platform tarzı oyunların genelde dublajı daha tatlı oluyor. Zaten Türkiye bu konuda en iyilerin arasında. Ama ne kadar da olsa hiç bir şekilde bu çöp oyunu alınabilir kılmıyor. Küçük çocuğu olanları anlarım ama geri kalanların yaptığı bu alt yazı dublaj muhabbeti sıktı artık. Adamlar ellerinden geleni yapıyor zaten. Bu oyunda eksik kalsın.

Ellerinden geleni yaptıkları için horizon da da türkçe yoktu

• satmayacak oyuna türkçe yapmanın mantığı yok. zaten diken üzerinde bu türkçe mevzusu.

diğer yandan bu işi bedavaya yapan bile neredeyse, tek firma ile anlaşmaları olduğu için yapılmıyordur. yoksa başka açıklaması olamaz.

• hagiosmann kullanıcısına yanıt
    Ben onu o dönem Hollanda ile olan krize bağlıyorum. Olmayacak şey degil neticede. Yoksa bu zamana kadar iki Killzone oyunu Türkçe geldi. Horizon'da çok rahat Türkçe çıkabilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Arkadaşlar.
    Bu oyunun daha çok yetişkinler için değilde çocuklar için olduğunu unutmadan eleştirdim olmaz mı lütfen. İlk oyunun mekanikleri bir yetişkin için tabiki çok basitti ama atıyorum 4 - 8 yaş için oldukça iyiydi. Hatta ve hatta insanların basitliği den ettiği şikayetlerin ikinci oyunda izlediğim kadarıyla ile asilmis olması ve oyuna daha fazla platform mekanikleri in eklenmiş olması yetişkinler için iyiyken çocuklarımı düşündüğüm de hiç de iyi olmamış cunki tekrar ediyorum bu oyunun ilk hedeflenen kitlesi çocuklar.

Hocam ben yazacaktım da sen derdime derman olmuşsun.

Benim ufak yeğenim 1. oyunu defalarca bitirdi. Knack2 duyuru vidyosunu gösterdiğim günden beri çıkmasını bekliyor.

Bu defa oyuna coop ekleyerek güzel bir aile oyununa dönüştürmüşler. Baba oğul çok güzel oynanır yani.

• Oyun su an bedava tr psn de

• Demin Reddit'de gördüm. Tüm avrupa PSN'lerde oyun bedava olarak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 6 Eylül 2017; 1:18:3 >
  • Bomba yemın ederim abanın bırkac dakıkaya kapanır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resmen ahımız tuttu. Sony efendi eğer Türkçe koymazsan böyle musibet gelir bulur adamı :D
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.