Şimdi Ara

Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar için KESİN ÇÖZÜM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
18
Favori
92.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cwm varsa rootda var oluyormus.ama superuser yok telde :) anlamadım
  • Bu konuşmalardan hiç bir şey anlamadım.Sanırım android telefonum olmadığı için olsa gerek (custom rom,root,patch 4.1.1 kies...gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

costum rom icin farklı patch lazım sana. bendeki patch 4.1.1 kies tr sürümü için. olur mu bilemiyorum. her rom icin bence bir root ol. garanti olsun zaten hemen bitiyor odinden atıyorsun. bu arada rootsuz nasıl cwm oluyor :) kolay gelsin.

sen kırmızı kısmı daha önceden okumuşsundur dinlemiyorsan sorun yok birşey yapıyorsak bir bildiğimiz vardır bu arada beni düşünmeyeni ben hiç düşünmem kusura bakma bi süreç zarfında bi kaç araştırma yapıldı daha dogrusu zaten yapılmıs bi araştırmadan alınan veriler dogrulandı.. paylaşmak istesem bak suandaki gibi paylaşırdım... Konunun altından paylaşman olmadı..
  • Arkadaşlar yeni android kullanıcısı olarak bir şey danışmalıyım. Benim de bir s3'üm var imei'si klon değil fakat geçici pasaport kayıtlı. Yani Btk sorgusunda baktığımda imei numarası ve marka birebir uyuşuyor. Şimdi sanırım bu geçici kayıt bir süre sonra düşecek. Bu durumdan sonra bir telefoncuya gidip klon imei yükletiyorum, ardından da her güncelleme sonrası bu arkadaşın ilk mesajda belirttiği yönergeleri izliyorum ve sorun hallolmuş mu oluyor ? Imei numaram 359***** ile başlıyor. Doğru mu anlamışım olayı bilgi verirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 30 Kasım 2012; 10:37:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Arkadaşlar yeni android kullanıcısı olarak bir şey danışmalıyım. Benim de bir s3'üm var imei'si klon değil fakat geçici pasaport kayıtlı. Yani Btk sorgusunda baktığımda imei numarası ve marka birebir uyuşuyor. Şimdi sanırım bu geçici kayıt bir süre sonra düşecek. Bu durumdan sonra bir telefoncuya gidip klon imei yükletiyorum, ardından da her güncelleme sonrası bu arkadaşın ilk mesajda belirttiği yönergeleri izliyorum ve sorun hallolmuş mu oluyor ? Doğru mu anlamışım olayı bilgi verirseniz çok sevinirim.

aynen öyle ama bir 100-150 TL verip imei kaydettirseniz de güncellemeleri birinin elinden değilde firmadan çıkar çıkmaz yüklenesiz daha iyi olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

Arkadaşlar yeni android kullanıcısı olarak bir şey danışmalıyım. Benim de bir s3'üm var imei'si klon değil fakat geçici pasaport kayıtlı. Yani Btk sorgusunda baktığımda imei numarası ve marka birebir uyuşuyor. Şimdi sanırım bu geçici kayıt bir süre sonra düşecek. Bu durumdan sonra bir telefoncuya gidip klon imei yükletiyorum, ardından da her güncelleme sonrası bu arkadaşın ilk mesajda belirttiği yönergeleri izliyorum ve sorun hallolmuş mu oluyor ? Doğru mu anlamışım olayı bilgi verirseniz çok sevinirim.

aynen öyle ama bir 100-150 TL verip imei kaydettirseniz de güncellemeleri birinin elinden değilde firmadan çıkar çıkmaz yüklenesiz daha iyi olmaz mı ?

İnanın ki onun için uğraşıyorum şu sıra. Daha önce hiç akıllı telefon kullanmadığım için böyle birşeyle karşılaşacağımı bilmiyordum almadan önce. Etrafımdaki pasaportu olan kişilerden rica ediyorum ama tahmin edersiniz ki kolay değil bulmak. Hem en az 2 yıl önce telefon kaydettirmiş olacak, hem de bundan sonraki 2 yıl için yeni kayıt yaptırmaması gerekecek. Ben de parası neyse verip bu saçma sıkıntılardan kurtulmak istiyorum gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ariza27

quote:

costum rom icin farklı patch lazım sana. bendeki patch 4.1.1 kies tr sürümü için. olur mu bilemiyorum. her rom icin bence bir root ol. garanti olsun zaten hemen bitiyor odinden atıyorsun. bu arada rootsuz nasıl cwm oluyor :) kolay gelsin.

sen kırmızı kısmı daha önceden okumuşsundur dinlemiyorsan sorun yok birşey yapıyorsak bir bildiğimiz vardır bu arada beni düşünmeyeni ben hiç düşünmem kusura bakma bi süreç zarfında bi kaç araştırma yapıldı daha dogrusu zaten yapılmıs bi araştırmadan alınan veriler dogrulandı.. paylaşmak istesem bak suandaki gibi paylaşırdım... Konunun altından paylaşman olmadı..

hocam sen sinirlenme yeterki. sileriz linkleri. sorun olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

keske 150 tl olsa... 100 lira devlete 150 de pasaporta isteniyor. 200 250 tl gibi bir rakam cebimizden fazlasıya cıkıyor. hem ugraşmak bu işi bilen kişiler için fazla sorun olmamaktadır. bilgi ve kabiliyeti olmayanlar icin ise yardımlaşma ile birnevi yol katederek sorunları cözmeye calısıyruz. güncellemeleri tabiki biz de direk almayı isteriz ama o kadar da para istenmez yani..!

• quote:

Orijinalden alıntı: erdor

Bu konuşmalardan hiç bir şey anlamadım.Sanırım android telefonum olmadığı için olsa gerek (custom rom,root,patch 4.1.1 kies...gibi

Bizde var da ne oldu bende hiç bişey anlamiyorum. Bu aralar telefon kendini güncellemek istiyor ama bu imei yüzünden olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu konuşmalardan hiç bir şey anlamadım.Sanırım android telefonum olmadığı için olsa gerek (custom rom,root,patch 4.1.1 kies...gibi

hocam bir android telefonun olursa ilk ögrenecegin kelimeler olacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

quote:

Bizde var da ne oldu bende hiç bişey anlamiyorum. Bu aralar telefon kendini güncellemek istiyor ama bu imei yüzünden olmuyor

@golf_R bu yama bunun için zaten odin üzerinden güncellemek için..

• quote:

ariza27
    hocam bu 4. patch hangi romlar için uygun?
  • quote:

quote:

quote:

Hocam imei uçar falan hiç bilmiyorum bu işleri

• bilmemek degil ögrenmemek ayıp :D
  • Konuyu iyice okudum birde benim derdime çare olsbilirseniz sevinirim

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=68629946&p=1#68646117

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam imei uçar falan hiç bilmiyorum bu işleri

korkma birşey olmaz :) toplam download sayısı 14bin, 14bin kişiden 1 olumsuz yok tek olumsuz cevap benden gelir diyorsan eğer sen bilirsin ne diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Never More

Konuyu iyice okudum birde benim derdime çare olsbilirseniz sevinirim

telefonuna temiz bir rom kur rootla ve patchi uygula.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Never More

Konuyu iyice okudum birde benim derdime çare olsbilirseniz sevinirim

telefonuna temiz bir rom kur rootla ve patchi uygula.

Kardesim allah senden razı olsun 1 haftadır hallede medigim sorunu sayende hallettim...

• ariza27 hocam bu patchler 4.1.2 de işe yarıyor mu ?
  • quote:

ariza27 hocam bu patchler 4.1.2 de işe yarıyor mu ?

evet yarıyor kendi 4.1.2 romumuda yapıyorum çok az kaldı..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.