Şimdi Ara

Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar için KESİN ÇÖZÜM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
188
Cevap
18
Favori
92.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tahayasin1

quote:

Orijinalden alıntı: blue spirit

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blue spirit

bunlarla uğraşacağınıza adam gibi verginizi yatırın

350$ lık cihaza 800 - 1000$ arası ödiyecen birde aman ayıp olur vergi ödeyim diyecen.
    Yani kurda kendini koyun decen.
    Adam akkıllı ve matıklı bir fiyta sat vatandaşı kılıktan kılığa girmeye zorlama!
    Almnyada yaşıyorum bu gün en pahlı mağazada bordo renkli S3'ü gördüm aşık etti beni.
    fiyatı ve extra 1 senelik kaza sigortasıyla sadece 499€
    Saygılar...

sizin gibi tembel halka az bile hiçbişey ürettiğiniz yok ne bi araba ne bi telefon söyle var mı herhangi bi üretim sen o vergiyi koymazsan onu almayan kalmaz ülke parası tamamen elden çıkar zorunlu konulmuş bir lüks vergisi o hee ağır geldiyse bırakırsın tembelliği çalışırsın sende üretirsin bi telefon bak o zaman var mı vergi diye bişey

@ Dathka Graush Arkadaşın dediği gibi gerçekten hem gevelemş hemde saçmalamışsın.
    İyiki vegili ve kayıtlı bir S3 almışsın ama bu konunun başlığının ilk kelimesi "klon" kelimesiyle başlıyor ve S3 ile ilintili sizde konuya girip zaten pahalıya aldığınız S3'e ne kadar fark verdim de ucuz ama imei sorunu olan yurd dışı S3'lerin çözümü blundu deyip kahrınızdan ilk mesajınızı attığınızı düşünüyorum.

Vergi işine gelince 12 senedir yurt dışındayım ama öncesi Güzel vatanım türkiyede yaşıyordum ve gram eksiksiz 1400 hektar tapolu arazi işletiyordum, varsa evinizin taposu ve küçücük bir bahçesi kendi ödediğiniz yıllık verginizi hesaplayın ardından benim verdiyim taponun miktarını ve ayrıca ticari vergisinide hesaplayın ardıından size yazdığım ilk mesajı tekrar okuyun.
    Mesele vergi ödemekle yada ödememekle bitmiyor.
    Ülkemizden hem çok geri hemde çok yoksul ülkeler varki kendi vatandaşına bizde olanın yüzde birini bile yapmıyorlar.
    Tembellik ise doğruyu demişsiniz. Bizde olanların 1%'i avrupalılarda olsun halk tembel tembel koyun gibi yerınde oturup durmaz anında tepki verir sokağa çıkar protesto eder.

Nedemekmiş yurt dışından telefon getirtenden yada getirenden bilmem ne kadar pasaport kaydı yok şu kadar vergi, ebay' dan siparişle bilmem kaç doları aşan elektronik cihaz alsan gümrükte cihazı birdaha satın alırısın vs. vs.
    Bunlar sadece bizde var. Aman verginizi ödememezlik yapmayın hatta üzerine birazda bağışta bulununki yukarıda saydıklarımı kesmekten vaz geçsinler.
    Saygılar...

o vergi millet telefonu alsın bizde onları soyalım diye değil millet vergiyi görüp telefon almaktan vazgeçsin diye. yani bunu anlamak için illa benim gibi hukuk fakültesi mi bitirmek gerekiyor sorarım sana. bu böyle beğen ya da beğenme ben yorum yapmıyorum bu konuda sadece bu gerçeği söylüyorum anlayıp idrak etmek sana kalmış zoruna da gitse senin yapabilceğin birşey yok. böyle köşelerde çakma imeini düzeltmeye uğraşırsın. umarım o kadar para saydığın cihaz o sahte imei yüzünden brick olur da 100 liralık vergiyi kaçırmasaydım dersin.
    ayrıca bişey bildiğin yok bu çok açık bi almanya görmekle tüm dünya ülkelerinin vergilerini öğrendiğini sanman zaten başlı başına komedi o bizden fakir ama 0 vergili ülkeler senin hayal gücünün mütişliğini zaten yansıtıyor yeterince. ve bir de şöyle düşün öyle fakir bir ülke olsa bile acaba onu yapmadığı için fakir kalmış geri kalmış olabilir mi sence ?? aa evet olabilir dimi.

işin özü şu sen o telefonu avrupadan 499€ ya alabilirsin ama birçok insan o vergiyi ödememek için o telefonu almıyor ülke parası ülkede kalıyor. ne zaman üretken bir toplum olunur bu değişir. ama her alınan telefonun her alınan arabanın parasının dışarıya gittiğini ve türkiyede kaç tane araba ve telefon olduğunu hesaplarsan sanırım güzel hesap yapıyosun dediğimin mantıklılığını ve geveleyenin kendin olduğunu anlamakta zorlanmayacaksın.

umarım biraz olsun aydınlanmışsındır

saygılar.

• Ah ülkemin vatandaşı ah!
    fakülte, hukuk, mektep vs.
    Kendi ürettiğimiz etide kasaptan almamak için hem pahalı yapıyorlar hemde zaten çok var olan paramızıda kasapa cart curt etmemiş oluruz. Kasap manav fırın bunlarda yurt dışında.
    Kimin çok bildiğinin hiç önemi yok asla çok bildiğimide idda etmem ama çok az bildiklerim bana yetiyor.
    Avrupa Almanya ve diğer yabancı ülkelerin tamamının başkentlerine versa oğlun taa ortalarına sıçsın afadersin.
    Ben şahsen Almanya Avrupa görünce gerçek medeniyetten uzak kaldım. Ama siz beni Almanya ile gururlandığımı zannettiniz, birde bana Almanyayı sorana vrdiğim cevabı birbilsenz.

İçimde kalmasın yazmadan edemicem
    Ağustos ayında Türkiyeye ailece geldik. Benim telefonum geçen yıl ki tatilde kayıt tecavuzune 5TL ile yırttı. Bu sene ise eşimin cihazı ağa takıldı ve tatilin 4. Haftası kapanacak mesajı aldık, neyse aldım cihazı pasaportu ve gidiş gelil sabit tarihli uçak biletlerimizi vardık ilgili işlemlerin yapılacağı yere ilgiliye durumu izah ettim bakın ben tatile geldşm ve 1 hafta sonra dönüyorum bunlarda biletlerim aha tarihide belli gelin bu cihazı 1 hafta daha açık kalmasını sağlayın benide masrafa sokmayın, cevap olmaz bey efendi buna yetkim yok yapabileceğim birşey yok ya kayıt edeceksiniz yada yurt dışı numaranızla kullanacakaınız cevabını aldım.

Burada bu kanunu getiren sizin gibi hukuk iktisat siyasi vb. Fakülteleride okumuş yetkililer kaçak yollardan gelen ve ticari amaçlı gayri resmi satılan cihazların engellenmesi için getirmişler kanunu. Peki benim günahım ney. Madem bu kanunu yapacak kadar okullar bitirip eğitim almışsıanınz bu işin gerçek faillerini bul masumlardan ayır sonra yap yaptırımları, kendi ülkesine gelip turist sayıp gelen turistlerden bu yıl bukadar gelir elde ettik dediğiniz kendi masum halkınızi seçmesini becerin mağdur etmeyin.
    Ama amac zaten soymak kaçak göçek bahane bunlar güzel yurdumda hep vardı. Kaçak ve ticari amaçlı gelen cihszlar parmakla sayılırken birkaç haftalığına gelen yurt dışındaki yurttaşlarımızın sayısı mılyonu geçer.
    Şimdi yine alın elinize hesap makinanızı yurd dışından gelenlen vatandaşın cihazındanmı fazla kazanç elde ediliyor yoksa parmakla sayılabilen kaçakçıların ülkeye soktukları cihazlardanmı?
    Ayrıca hukukçu kardeşim biraz hakkani ol aç gözünü gerçeyi gör yurdışı cihazın kanunu nereyi hedefliyor öğren.
    Birde doğru sandığın şeyleri tekrar gözden geçirmeni tvsiye ederim mesela vegisi fazla olan birşey asla caydırma amaçlı ve alınmasın diye değil. Devlet derki Çok talep ve igi var bundan iyi gelir elde ederiz ve basar vergiyi kendi halkına.
    En başta da yazdım kendimizin ürettikleridemi caydırma amaçlı aşırı pahalı ve vergili? etin ekmeğin soğanın suyun yoğurdun zeytinin vs. Hepsininmi kaynağı yurt dışı olup alınmasın ve para içerde kalsın diyemş aşırı pahalı ve rekor vergili?
    hadi şimdi okula bi fakulte daha oku ama bu seferki matematik veya siyasi olsun.
    "Birde anlamak için illa benimgibi hukuk fakultesimi bitirmesi gerekiyor"diye yazarmiş
    Tıpkı bakın sünnet oldum dıyen afacanlar gibi
    Saygılar...

• Konu zortlayacak. Magdur arkadaşlara duyuyulur; ingiltere romunu yükledim. 4.1.1 süper calisiyor. Teşekkürler ariza.
  • quote:

Ah ülkemin vatandaşı ah!
    fakülte, hukuk, mektep vs.
    Kendi ürettiğimiz etide kasaptan almamak için hem pahalı yapıyorlar hemde zaten çok var olan paramızıda kasapa cart curt etmemiş oluruz. Kasap manav fırın bunlarda yurt dışında.
    Kimin çok bildiğinin hiç önemi yok asla çok bildiğimide idda etmem ama çok az bildiklerim bana yetiyor.
    Avrupa Almanya ve diğer yabancı ülkelerin tamamının başkentlerine versa oğlun taa ortalarına sıçsın afadersin.
    Ben şahsen Almanya Avrupa görünce gerçek medeniyetten uzak kaldım. Ama siz beni Almanya ile gururlandığımı zannettiniz, birde bana Almanyayı sorana vrdiğim cevabı birbilsenz.

İçimde kalmasın yazmadan edemicem
    Ağustos ayında Türkiyeye ailece geldik. Benim telefonum geçen yıl ki tatilde kayıt tecavuzune 5TL ile yırttı. Bu sene ise eşimin cihazı ağa takıldı ve tatilin 4. Haftası kapanacak mesajı aldık, neyse aldım cihazı pasaportu ve gidiş gelil sabit tarihli uçak biletlerimizi vardık ilgili işlemlerin yapılacağı yere ilgiliye durumu izah ettim bakın ben tatile geldşm ve 1 hafta sonra dönüyorum bunlarda biletlerim aha tarihide belli gelin bu cihazı 1 hafta daha açık kalmasını sağlayın benide masrafa sokmayın, cevap olmaz bey efendi buna yetkim yok yapabileceğim birşey yok ya kayıt edeceksiniz yada yurt dışı numaranızla kullanacakaınız cevabını aldım.

Burada bu kanunu getiren sizin gibi hukuk iktisat siyasi vb. Fakülteleride okumuş yetkililer kaçak yollardan gelen ve ticari amaçlı gayri resmi satılan cihazların engellenmesi için getirmişler kanunu. Peki benim günahım ney. Madem bu kanunu yapacak kadar okullar bitirip eğitim almışsıanınz bu işin gerçek faillerini bul masumlardan ayır sonra yap yaptırımları, kendi ülkesine gelip turist sayıp gelen turistlerden bu yıl bukadar gelir elde ettik dediğiniz kendi masum halkınızi seçmesini becerin mağdur etmeyin.
    Ama amac zaten soymak kaçak göçek bahane bunlar güzel yurdumda hep vardı. Kaçak ve ticari amaçlı gelen cihszlar parmakla sayılırken birkaç haftalığına gelen yurt dışındaki yurttaşlarımızın sayısı mılyonu geçer.
    Şimdi yine alın elinize hesap makinanızı yurd dışından gelenlen vatandaşın cihazındanmı fazla kazanç elde ediliyor yoksa parmakla sayılabilen kaçakçıların ülkeye soktukları cihazlardanmı?
    Ayrıca hukukçu kardeşim biraz hakkani ol aç gözünü gerçeyi gör yurdışı cihazın kanunu nereyi hedefliyor öğren.
    Birde doğru sandığın şeyleri tekrar gözden geçirmeni tvsiye ederim mesela vegisi fazla olan birşey asla caydırma amaçlı ve alınmasın diye değil. Devlet derki Çok talep ve igi var bundan iyi gelir elde ederiz ve basar vergiyi kendi halkına.
    En başta da yazdım kendimizin ürettikleridemi caydırma amaçlı aşırı pahalı ve vergili? etin ekmeğin soğanın suyun yoğurdun zeytinin vs. Hepsininmi kaynağı yurt dışı olup alınmasın ve para içerde kalsın diyemş aşırı pahalı ve rekor vergili?
    hadi şimdi okula bi fakulte daha oku ama bu seferki matematik veya siyasi olsun.
    "Birde anlamak için illa benimgibi hukuk fakultesimi bitirmesi gerekiyor"diye yazarmiş
    Tıpkı bakın sünnet oldum dıyen afacanlar gibi
    Saygılar...

tamam kardeşin her insanın özel durumu için yeni kanun hazırlarız biz de merak etme sen.

senin 5 günlük durumun için koca tüzük mü değişecek.

sorun kanunlarda değil sorun uygulayaman denyolarda bunlar ilerde esnetilecek sizde göreceksiniz bürokrasiye takılmışsınız vergiye bahane buluyosunuz sizinki kızmış birinden sopa yiyip o adamı niye kızdırdınız demek yani

• Teşekkürler ariza27 hocam. Çok faydalı bir çalışma.
    Türkiye romunu (4.1.1) yükledim sorunsuz çalışıyor.
  • bu tarafa pek bakmıyordum bu arada benımde telefonum pasaport kayıtlı ki seri numarası düzelttirmek isteyenlere öncelikli pasaport kaydı yaptırın diye özellikle bastırıyorum eğer yaptırmayacaksanız olmaz diye zaten şart koşuyorumhttp://forum.arizandroid.com vewww.androidcozum.com sitelerinde mesajlarımı okuyup sonra yorum bence bu konuyu ben ve benim gibi arkadaşlar için açmıştım ki diğerleride faydalandı pasaport kayıtlı ama aldıgım yer unlock yaptırırken Seri numaramızı bozmuş ben cihazı aldıktan 1 ay sonra farkına vardım malum olay güncelleme yapınca basıma geldi noluyoruz felan derken seri numarası ile ilgili sorunları görünce aklımız basımıza geldi o güne kadar Samsungun seri numarasından haberim bile yoktu kendim için çözüm ürettim diğer insanlara paylaştım bütün olay bu ha imei değiştirenlerinde işine yaradı orası ayrı telefonculara 20-30 yerıne göre 100 tl vermekten kurtuldular.

• quote:

Orijinalden alıntı: vstl_120

arkadaşım öncelikle teşekkürler. dediklerini henüz yapmadım çünkü emin olmak istedim. benim s3 klonlu imei'si. imei nosu nokia mı ne bi telefon üzerine kayıtlı XXLEF sürümünde JB 4.1 yükleyemedim tabiki. bu dediklerini yapınca JB yüklenmiş olacakmı kesinlikle? yoksa telefoncuya gitsem aynı şeyleri yapıyormu zaten ben uğraşmayım yanlış bişiy yaparım diye cesaret edemedim şuan. :S:S:S

telefoncu box la , ben yazılımla yapıyorum farkımız birimiz imei değiştiriyor birimiz(ben) şebeke bölümüne müdahale ediyor.
  • COK TESEKKÜRLER SAYENIZDE YAPTIM
  • ariza hocam özel mesaj attım bakabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

ariza hocam özel mesaj attım bakabilir misiniz?

mesajına cevap vermiştim hocam :) linkler'den kastınızı anlamadım sadece.Bahsettiğiniz linkler zaten hali hazırda mevcut.
  • Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariza27

konu güncellenmiştir.

dostum selam

geçen hafta s3 aldığımda, yılların bb kullanıcısı olarak imei klonlama gibi bir şey olduğu dahil neredeyse hiçbir şeyden haberim yoktu, daha sonra jb güncellemesi yapayım derken imei' min klon olduğunu gördüm ve güncelleme yapamadım...

nasıl hallederim derken senin adının "kaiser soze" misali efsanevi bir şekilde geçtiğini gördüm, diğer sitede yaşadıklarını da okudum, site birbirine girmiş durumda, hem yöneticiler hem normal üyeler isyandalar... Allah kolaylık versin umarım canını sıkmadan atlatırsın bu günleri...

senin sayende, sorunsuz bir şekilde jb yapabildim, emeğin için çok teşekkürler...

bu arada bazı yerlerde, artık samsung s3 güncellemelerine müdahale etmeyeceğin söyleniyor, bu doğru mu?

• Konuyu ileriki güncellerde güncelleyeceğim sanırım Rom + patch olacak.. Suanda ufak bi araştırma içindeyim bu yuzden bekletiyorum malesef.
  • hocam ingiltere rom u kurdum arkadaşın s3 e (4.1.1). 4.0.4 vardı rootlu cihazdı klon imei yani kiesden güncelleme yapamıyordu bi türlü bende bunu kurdum kurduğuma pişman oldum vallaha.ağda kayıtlı değil diyor konudaki linkleri kaldırmışsınız galiba ne zaman eklersiniz acil lazım.telefonun imei side duruyor imei sorgulatmadan kontrol ettim kayıtlı görünüyor cihaz ama arama yapmıyor.yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemcad -- 20 Kasım 2012; 1:57:35 >
  • rom'la beraber yayınlayacağım ikisinide sıfırdan bi tema yapıyorum ikonlarda kararsız kaldıklarım var haliyele şumu yoksa bumu demekten romda patch'te gecikiyor...
  • quote:

rom'la beraber yayınlayacağım ikisinide sıfırdan bi tema yapıyorum ikonlarda kararsız kaldıklarım var haliyele şumu yoksa bumu demekten romda patch'te gecikiyor...

hocam ne zaman yayinliycaksiniz yeni pachtci linkler kaldirmis biz hala 4.0.4 deyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phyzik

quote:

rom'la beraber yayınlayacağım ikisinide sıfırdan bi tema yapıyorum ikonlarda kararsız kaldıklarım var haliyele şumu yoksa bumu demekten romda patch'te gecikiyor...

hocam ne zaman yayinliycaksiniz yeni pachtci linkler kaldirmis biz hala 4.0.4 deyiz

birde videoyla anlatirsan on numara olur bizler icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • silmek zorundayım. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugacomtr -- 30 Kasım 2012; 10:45:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

video ile yükleme olayı burada =>http://www.y....be.com/watch?v=0AV9c6UaGuo

1. romu indirin burada=>http://www.h..file.com/dl/177404025/3aef637/I9300XXDLJ1_I9300OJVDLJ1_TUR.zip.html
    2. diger iki patch bende ve 27 ile 6 mb boyutları var bunları msn den atabilirim. :) sen bi romu indir gerisi kolay.

not: noktalara ne geleceğini biliyorsunuzdur. yasaktır falan ceza almayalım. ariza hocam emeklerin icin teşekkür ederek linkleri ekliyorum ve umarim kızmazsın.

Allah razı olsun...

hocam saolasın da custom rom kurmak istiyorum cihazda 4.0.4 yüklü onun üstüne omegayı kurucak sonrada pahct kurucam demi.telefonda root yok ama cwm var sorun olur mu cwmden direk flashlasam

• costum rom icin farklı patch lazım sana. bendeki patch 4.1.1 kies tr sürümü için. olur mu bilemiyorum. her rom icin bence bir root ol. garanti olsun zaten hemen bitiyor odinden atıyorsun. bu arada rootsuz nasıl cwm oluyor :) kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.