Şimdi Ara

Klipsli Ets Ameliyatı oldum (el terlemesi için). (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
843
Cevap
38
Favori
371.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    selam cem akar aynı sorunlar bendede var sırt gogus kalca asırı terliyo doktora sordum ongormuyomus iki uc yerin terlemesini ben ameliyat olalı 2 bucuk sene oldu yedikulede oldum ameliyatı sen nerede oldun sozde az gobek sırt terlicekti bakıyosun sular seller oluyosun bazen nası bi ongoruymusse bu
  • Merhaba arkadaşlar sorum şu ameliyat olan arkadaşlarım direk o doktora mi gidiyorlar yoksa önce bi kaç tetkik yapiliyo ameliyat olabilirsin dediklerinde mi gidiyorsunuz ben gittim önce beni dahiliyeye gönderdiler kan tahlili falan yapılacak ameliyat olan arkadaşlar sizi kim yönlendirdi kafanız estiği givi direk ameliyat yapan doktora mi gidiyorsunuz
  • Merhaba arkadaşlar 22.11.2017 yani iki gün önce vats sempatektomi yani aşırı terleme ve yüz kızarmasına yönelik bu ameliyatı oldum. Ameliyatım İstanbul üsküdardaki Siyami Ersek devlet hastanesinde Op.Dr. Bülent Aydemir tarafından yapıldı. Ameliyat öncesinde doktorum beni her konuda bilgilendirdi , ameliyat esnasında ve sonrasında meydana gelebilecek risklerden bahsetti. Göz kapağı düşmesi yemek borusu zedelenmesi gibi riskler.. Yaklaşık bir saat boyunca bu risklerden bu ameliyatı olupta refleks terlemeden şikayetçi olan insanlardan refleks terlemeden dolayı fobisi oluşan insanlardan yani birçok şeyden bahsetti. Doktorla ilk görüştüğümde tek gittiğim için bana annemle yada babamla gelmemi tavsiye etti. Bir hafta sonra babamla gittim aynı şekilde babamada riskleri 30-40 dakika boyunca anlattı. Sonrasında annemde doktorla görüşmek istedi doktorum annemede 30-40 dakika risklerden bahsetti. Bülent hocamda cidden peygamber sabrı var Allah ondan razı olsun. Ameliyat tarihini belirledik belirlenen tarihte hastaneye gidemedim çünkü babamı ikna edememiştim sonrasında ikna ettim ve abimide alıp hastaneye gittim doktorumla konuştum gelemediğim için bana hiçbirşey söylemedi önemli değil deyip anlayışla karşıladı tekrardan bir ameliyat tarihi belirledik. Bir gün öncesinde hastanede yatış verdiler evelsi gün ameliyata aldılar ameliyathaneye götürüldüm narkoz verdikleri için hiçbişey anlamadım zaten gözlerimi kapadım açtım ameliyatım bitti ilk gözlerimi açtığımda doktorum risklerden hiçbirinin meydana gelmediğini söyledi , ayıldığımda nefes almakta biraz zorlanıyordum ve göğüs kafesim agrıyordu sanırsam iki üç güne geçecek. Arkadaşlar 2 cm koltuk altından delik açıp kamera ve küçük aletlerle birkaç tane terleme ve yüz kızarmasına bağlı olan sinirleri küçük aletlerle bloke ediyorlar sanırsam ameliyatım 1 saat falan sürdü Sgk olduğu içinde masrafları devlet karşılıyor. Sonuç olarak yüzümde kızarma yada el ayak ve koltuk altı bölgemde terleme yok , Allaha şükürler olsunki hiçbir riskte meydana gelmedi. Ayrıyeten doktorum Bülent Aydemir uzman cerrah 👨‍⚕️ ve çok iyi bir doktor yani bana sadece ameliyatın iyi yönlerinden değil zararlı yönlerindende bahsetti beni her konuda bilgilendirdi , neredeyse bütün aile fertlerimle sıra sıra doktora gittim bıkmadan usanmadan ailemide benide bilgilendirdi sağolsun kendisine taburcu olacağım gün kuru bir teşekkür ettim içime sinmedi bir hafta sonra dikişlerimi aldırıp muayane olacağım zaman kendisine uzun uzun teşekkür edeceğim. Ameliyatımı olurken yardımcı olan hemşireler ve doktoruma dua ediyorum önce Allahın sonra Bülent Aydemirin sayesinde şu anda ne yüz kızarma sıkıntım nede terleme sorunum kaldı hamdolsun. Arkadaşlar şunuda dipnot olarak ekliyeyim , herkesin sinirleri farklılık gösterebiliyor yani ben bu ameliyatı oldum bütün sıkıntılarım geçti ama başkasında aynı durum söz konusu olmayabilir yani kişiden kişiye sonuçlar değişiyor eğer bu ameliyatı olacaksanız bazı riskleri göze almanız gerekir, bana göre takdiri İlahi siz ne dersiniz bilemem.. Bu arada bu derdi çekmeyen bilmez diyordum ama doktoruma daha önce benim gibi yüz kızarması ve terleme sorunu yaşayan hastalar geldiği için beni çok iyi anladı cidden iyi bir doktor bu ameliyatı olmak isteyenlere Op.Dr. Bülent Aydemir’i şiddetle tavsiye ediyorum. İyi günler 😌

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende buradaki yoğun olumsuz yorumlara rağmen iki gün önce cerrahpaşada prof. dr akif fırtına tarafından ameliyat edildim. öncesinde dahiliye tetkikleri için gittiğim bayan dahiliye doktoru kendisininde bu ameliyatı geçirdiğini çokta memnun kaldığını söyledi. ben kafamda hiç şüphe olmadan kendimden emin bi şekilde girdim. kış aylarında olduğumuz için refleks terleme filan olmadı şu ana kadar ama yaz aylarında illa başka bölgelerde terleme olacaktır. zaten ben genel olarak çok yoğun terlediğim için sırt yada bacakta terleme benim için önemli değil. en önemlisi başta el terlemesi ve ayak kokusu yarattışı için ayak terlemesi sonrada yuz terlemesi. ayakta hastaların %50 sinde etki ediyormuş ben şanslıyım bende ayaklardada kesildi terleme. 38 yadındayım haberim olsaydıda 18 yasımayken girseymişim keşke diyorum şu an. bazı arkadaslar basit diyolar ama oyle basit masit bi ameliyat değil diye boş boş yorum yapmışlar. arkadasım sabah hastehaneye giriyosun vucudunda 2 kesik atılıyor ve ogleden sonra taburcu oluyosun. bi zahmet 3_4 gunluk bi gogus agrısına katlan. ne bekliyosunuzki sivrisinek ısırığı gibi bi şeymi. cok basit bi ameliyat. herkeste aynı memnuniyeti sağlamayabilir ama ben el terlemesi yoğun olan insanlara sırf el terlemesi için bile tavsiye ederim çünkü el terlemesi cidden büyük dert

• bide neden üniv hastahanelerinde ameliyat olmak varken ozelde operator doktorlara binlerce tl oduyosunuz onuda anlamış değilim. klipside kafaya takmayın. klipsli klipssiz hiç bi fark yok. klips taksalarda geri dönüşü yok.

refleks terlemesi çok yoğun arkadaslar memnunşyetsiz olabilir bu ameliyattan ona diyeceğim bi şey yok ama siz memnun değilsiniz diye bu ameliyatı kötü bi tercihmiş gibi göstermeninde bi anlamı yok. genele vurulduğunda memnun olanların sayısının fazla olduğuna eminim.

• Mrb arkadaşlar bende 04, 12, 2017 tarihinde ets ameliyatı oldum çoğu yorum hayali gibi bende aşırı el ve ayak terlemesi vardı nigde Ömer halis demir eğitim ve araştırma hastanesinde Dr murat kuruya ameliyat oldum ilk basta süreci anlatayım önce yaklaşık bir 8 tüp kan verdim ekg akciğer filmi çektirdim 10 sayfa filan tahlil sonucu oluyor içinde en önemli olan ne değerleri bütün değerlerim normal çıktı daha sonra Dr yaklaşık yarım saat bu hastalığın yan etkilerini anlattı göz kapaklarını n düşmesi zatüre geçiren insanlarda ciğer sönmesi ol uyor bu da sizi ileride astıma götürüyor refleks terleme olmazsa olmaz düşün bir havuz var ve si ameliyatla 5 musluktan 2 kapatıyorsunuz hali ile diğer 3 musluga ağırlık biniyor yani ama inanki ellerin terlemesinden iyi bence biriyle tokalaşinca karşı tarafın elini bir yerine silmesi insanı mahvediyor neyse tüm yan etkileri göze aldım ve ayın dördünde yatış yaptım saat 2 de hemen bismillah damar yolu açtılar bir tane size tavsiyem ameliyat öncesine kadar damar yolu açtırmayın çünkü hiç bir gereği yok stajyerler e actırmayın delik deşik ediyorlar neyse ayın beşinde saat 12 de aldılar ameliyata bindirdiler tekerlekli sandalyeye aldılar ameliyathaneye tanı yeşil deli elbiselerini giydirdiler sadece alt iç çamaşirini z kalıyor ameliyathane girişinde sedyeye aldılar oradan kesim haneye doktor dahil 6 kişilik bir ekip vardı ameliyatta kullanılacak bir malzeme yanlış geldiği için Dr ameliyatı 2 saat erteledi 2 saat sonra aynı olaylarla geldik sedyeden ameliyat sedyesine aldılar üzerinizdeki önlük çıkıyor sadece iç çamarinizla uzaniyorsunuz hemen 2 tane daha damar yolu açtılar oldu 3 bana burnuma oksijeni tuttular içinde narkoz olsa gerek başın biraz dönecek korkma dedi hemşire ışığa bak dedi ve bayıldım gözümü açtığımda ameliyat hane girişindeydim sanki göğsümü kesmişler gibi ama nefes hiç alamıyorum kolay bir ameliyat olmadığı o an anladım neyse nefes alamıyorum diye bagırsamda sadece bir hırıltı çıkıyor konuşamıyorum ve o an tekrar bayıldım

gözümü açtığımda odamdaydım aynı acı yine var refakatçime bağırdım nefes alamıyorum diye hemşireyi çağırdı bir tane sağ bacağıma sol koldan serum ağrı kesici serum bir tanede içine vuruyorlar 3 tanede oradan bağladılar bir saat sonra filan tekrar uyamdım ağrı yine devam ediyor ama biraz hafiflemiş olarak ilk fark ettiğim şey ellerim ve ayaklarım kup kuru toplam 2 gün o ağrıyı çektim 4 gün sonunda taburcu oldum ameliyat 3 buçuk saat sürmüş her gün ciğer filmine gittim ve son gün doktor hr şey çok güzel taburcu olabilirsin dedi ameliyattan 8 saat önce hiç bir şey yedirmiyorlar ve ameliyattan çıktıktan 32 saat hiç bir şey yiyip içirmediler salı günü kontrol var delikler koltuk altımızda kıl çizgisinde iki taneden toplam 4 delik var boğazımdaki ağrı ameliyat sırasında hava borusu sokuyorlarmış o tahriş etmiş ve bir 6 gün geçti hala yutkunöa sorunu var el ve ayaklarım o kadar kuruyor ki krem kullanıyorum önceden hayatta kullanamazdım çünkü hemen terlemeyi tetiklerdi hafif hafif göbek ve sırt bölgemde nemlenme var bakalım yazın durum ne olacak sonumuz hayır olur inşaAllah Ozkan Aksoy

• walla refleks terlemeyle bende tanıştım yukarıda baya olumlu bir yorum bırakmıştım halada ellerimin terlememesinden dolayı çok memnuniyetsiz sayılmam ama refleks terlemeninde ne demek olduğunu anladığımı söylemessem eksik bilgi vermiş olurum. kış aylarındayız sahilde yürüyüş yapıyorum kilomu dengede tutmak için 1 saatlik yuruyus..

atlet ustune ince gomlek ve mont giyerek cıkıyorum..

sırtımdan su akıyor üstelik bu mevsimde. hani yazın ne olacak diye düşündürdü banada..

sırttan akan ter arkadan mont hizasından inip kot pantolunun ceplerine kadar ıslatıyor yaz aylarında böyle terlerse 10-15 dakika yürümeyi bırak evden dışarı nasıl çıkacağız acab. sırttındaki çeşmeyi açık bırakmışsın gibi bir durum mübarek :) ameliyattan öncede sırtım çok terlerdi ama %100 bir artış diye tahmin ediyorum.

Vücüd içten nasıl ısınıyorda ısıyı dengelemek için bu kadar sıvırıyı dışarı atma ihtiyacı hissediyor insan şaşırıyor ya.

Bunu ilaçla filan bi çözümünü tıp dahada geliştikçe illaki bulurlar diye tahmin ediyorum ama şu hani çok gelişen tıp neden böyle şeylere hala pratik çözümler bulamıyor çok ilginç.

umarım yaz'a kadar azalır yoksa kot pantolonun bile kasık bölgesine kadar sırılsıklam olduğu bir halde nasıl geçer yaz bakalım göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 12 Aralık 2017; 20:49:5 >

• Arkadaslar bu problem bendede var, butun yontemleri arastiriyorum surekli. Ets falan olmak istemiyorum baska, fakat bi doktor var videosu var yutupda lazer le icerdeki ter bezlerini yok ediyo. Baya da bi arastirdim fakat henuz yorum vs hicbirsey yok ve bana cok mantikli geldi, ameliyat videosunuda gordum ele lipoliz aletiyle ufak delik acip ter bezlerini disardan tahrip ediyormus. Bunla ilgili fikri olan varsa bilgilendirmesi cok iyi olur. Doktor azeri sanirim sivesinden. Mail attim ama donmedi

• Arkadaşlar el terlemesi olanlar İyontoforez tedavisi yapsın. Kendiniz evinizde yapabilirsiniz. Ama dikkat edin kalp pili veya vücudunuzda protez varsa doktora danışmadan yapmayın.
  • Arkadaşlar durum nedir acaba refleks terleme riski hep var mıdır yani ? Bu durumu böyle ömür boyu çekecek miyiz acaba ?

• Jaycees kullanıcısına yanıt
    Nöroloji doktoruna gittim emar çektirdim. EGG ÇEKİLECEK ŞİMDİ DURUMDAN HABERDAR EDERİM. DOKTORA GİT DERİM. BAKIYIM BENİM NE SONUCU ÇIKACAK.
  • Ekim 2013 te asiri el terlemem icin oldugum klipsli ets ameliyati sonrasinda asiri derecede refleks terlemem olmustu. Ama bu durumdan asla sikayetci olmadim. Cunku ellerimin kupkuru olmasi ve ayak terlemesinin de yari yariya azalmasini gormek cok mutlu etmis ve refleks terlemeyi kafaya takmamami saglamisti. Ki refleks terlemem yazin gunde 4-5 defa tshirt, kisin da ayni sekilde atlet degismeme neden oluyordu. Geceki terlemelerimi saymiyorum bile. Fakat yaklasik 1-1,5 yildir refleks terlemem sona erdi diyebilirim ve son 8-9 aydir da ellerimde hafif nemlenme ve ayaklarimda terleme yeniden basladi. Bugun ise ellerim kapali bir ortamda oldugumda, araba kullanirken bazen ve bir seyi elimde tuttugumda terlemeye basliyor. Terlemem su nedenden dolayi mi basladi diye dusunmeye basladim. 1 yil kadar once spora baslamistim. Spora basladiktan bi sure sonra agirlik kaldirmaya basladim.( Ameliyattan bugune kadar agir bir yuk kaldirmamistim) Bundan da bir iki ay sonra el terlemem basladi gibi yorumladim ben bu durumu. Belki de bundan degil, agirlik ta kaldirmasam baslayacakti bilemiyorum. Ameliyatimi yapan doktoruma bu sorunlardan dolayi muayene olduguma gittigimde kesin olarak yapilan spordan oldugunu soylemek zor ancak klipslerin takili oldugu yeri bir govde olarak dusunursek o govdeden tekrar dallar cikmaya baslamis olabilir dedi ve 2. ameliyatta cigerler acisindan riskin artacagini soyledi. Tekrar ameliyati goze almistim ancak 2. Kez olmak ta cozum olmayacak gibi geliyor bana. Internette arastirdigimda ayni ameliyati 2. Kez olan birine rastlamadim ve terlemenin tekrar basladigini da yanlizca bir kac kiside gordum. El terlemem ameliyat oncesi kadar asla olmasa da sonrasina gore de epey artis gosterdi ve bu durum gercekten can sıkıcı bir hal aldi.

• Resmen şu terleme olayının net bir çözümü yok sanırım ne kadar acı bir durum.

• seamen o doktora ulaşmaya çalışıyorum eğer bir geri dönüş alabilirsem buraya bilgilendircem ets ile falan uğraşılcak gibi durmuyor çünkü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yukarda çok yorum yazmışım ama kısa net bir yorum daha yapıyım şu anki durumda ameliyat olduğum için çok memnunun ellerimin terlememsi koltuk altımın terlememesiki (normalde terlediği donemde koltukaltı kıllarım bembeyaz püskül gibi olurdu) ve ayaklarımda hiç terlemiyor nerdeyse.

bir tek sırt aşırı terliyor oda umrumda değil

yaz ayları yaklaşıyor yazın nasıl olacak bakacağız.
  • Merhabalar 1 Mart 2018 de Uludağ universitesinde el terlemesi sebebiyle klipsli ets ameliyatı oldum.Daha öncesinde botoks da yaptırmıştım ama hiç bir faydası olmamıştı.Bu terleme olayı ailemdekilerde de var ama benimki kadar şiddetli değildi.Açıkçası Dünyanın eli en çok terleyen insanı olduğumu düşünüyorum.Ameliyattan sonra ilk 10 gün terlemem olmadı hiç,sonrasında el terlemem yine başladı.Eskisi kadar çok değil tabi ama yine de sinirlerimi bozcak kadar var.%50 oranında azaldı diyebilirim.Ayak terlememde de hiç bir değişiklik olmadı.Genelde aklımda geldiği zaman terliyor ellerim.Yazı yazcağım zaman,kalabalık ortamda özellikle terlemese bile onu düşünmeye başlayınca yine terliyor.Hal böyle olunca sürekli aklıma geliyor.Artık burda gördüğüm değişik tedavileri deneyeceğim.Önerilere açığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jmshrdn -- 26 Mart 2018; 17:14:19 >

• jmshrdn J kullanıcısına yanıt
    Hastaneye nasıl başvurdunuz göğüs cerrahisine mi başvurmalıyım

• jmshrdn J kullanıcısına yanıt
    Hastaneye hangi poliklinikten basvurmaliyiz

• -Jmshrdn, iyontoforez tedavisini deneyebilirsin el ve ayak terlemen için, kendi evinde yapabilirsin .
    -berrkaycvv göğüs cerrahisine gidersen büyük ihtimal ameliyat önerirler, ama ameliyattan önce iyontoforez denemelisin.
  • Bende el terlemesi yaşıyordum aynı zamanda ayak terlemeside birçok yönteme başvurdum ailem dahil herkes geçer diyordu kimse benim çektiğim sıkıntıyı anlamyordu. Doktora gittim ve ameliyat önermedi bi akrabaödı doktor ameliyatı tavsiyr etmiyorm dedi pakoljik dedi bir doktor olarak sana söylüyorm kafana takma boşver terlesin dedi ailemde bunu söylüyordu yıllarca pskiyatriye gönderdi bana stres anında rahatlacı ilaçlar verdi ve gerçkten işe yatadı kafaya takmyorum oturup düşüünce terlemeye başladığını farkettim çalışırkn iş yaparkn aklımda yokkn asla terlmeyordu işk önce içinizde halledin derim bu bir hastalık değil herkes terler kimi koltuk altından kimi elinden kimi göbeğinden terler siİ anlamadığımı düşünmeyin yıllarca bunu yaşadım ama anladım sorun kafada bitiyor umarım okuyanlara yardımcı olmuşumdur

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.