Şimdi Ara

Klipsch RF 7-II test (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
8.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: süper cüp

KLIPSCH BAĞIMLILIK YAPIYOR.

hedef ikinci 7 yada bir üst basamak

Sereo hifi de amaç doğal sese ulaşabilmektir. Bu anlamda klipsch ya seversiniz ya da sevmezsiniz.
    "DIY lambalı ampli nihayet bitti" başlığında salonumdan bir kesit resmi paylaşmıştım. orada Bateri takımı
    ve her cins gitarıma tanık oldunuz. Gerçek seslere ulaşma çabasında hataya düşmemek için dinlediğim parçayı
    yeri geliyor aynı anda çalmaya çalışıyorum. Yumuşak bass ve ya derin bass diye bir yapıyı kabul etmiyorum.
    Bageti davullara vururken vuruş noktasının altına peçete yerleştirirseniz ses yumuşar, bu da doğal ses değildir Klipsch sert demeden evvel gerçek estruman sesleriyle yüzleşmekte yarar var...

Bir üst basamak derken La-scala ya da klipsch horn mu? Yoksa paladdıum serilerimi?

The_cantan; bu arada fırsat buldum ve ürettiğimiz DIY lambalı ile rf7-II yi sürdüm.
    Sonuç tahmin ettiğin gibi mükemmel. Sesler tane tane ve torklu. En üst volüme değerlerinde bile küçük dağılmalar yaşanmıyor. Lakin Amerikan sitelerinden sende aşinasındır ki lambalı ampli kullananlar La scala
    tercih ediyor. Çok dikkatli dinlemelerimde Luxman pre power takımı kullandığım zamanki sonuca yine vardım. Evde çaldığım bateri üzerinden örneklendirirsem bass davulların tokluğu La scala da biraz daha doğal ve tok,
    rf7-II de ise biraz daha zayıf. Gitarlarımdan aldığım duyumları hoparlörlerde aradığımda ise rf7_II de teller biraz daha acoustıc duyuluyor. İzah edebildim mi bilemiyorum. Net olan şey aynı markanın iki farklı modelinde doğal olarak duyumlar farklılık gösteriyor dolayısıyla her ikisinin de yeri ve dinlenecek müzik tarzları farklılaşıyor.
    Fiat Bravo nun iki ödüllü motorunu kıyaslar gibi 1.6cc multijet dizel motoru 120 hp ve 1.7 devirde 300nm tork ile çevikliği ile son hıza çabuk ulaşmasıyla sürüş keyfi verirken son hızı beygir gücü azlığından düşük kalırken, 1.4cc 150hp 230nm torklu multiair motorunda ise son hız keyfinin yüksek olması gibi. Tüm tadları birleştiren modeller yok gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 19 Temmuz 2013; 0:40:36 >

• Dostum Cornwall III lambalı sever
    Rf7-II ne versen yer
    Sonuçta ikisi de güzel seçenek. Ebay da forte-II vardı ikinci el 680 dolara alıcı olup bir ay önce teklif yaptım.
    Kanada dışına satışım kapalı diyerek reddetti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Togay

Degerli ustad cantan bir cift rf7-ii de sen al da aramizda senide gorelim isterim. Bu arada forumda rf7 alan arkadaslar yorum ve deneyimlerinizi buraya yazarsaniz urunu tanimak isteyenlere bir nebze faydamiz olur dusuncesindeyim.

Hocam,
    RF7 almayı aylar önce bende hedefledim. netde RF7'yi 4,500TL'ye Ank.dan buldum amma imzamda ki Tannoy S10'nun müştesi almaktan vazçayınca bir sürüncem de kalmıştım. 1 hafta kadar sonra ilan kalktı zaten sahibi satmadı. sonrasında malumu oynadım filmlere daldım eğleniyorum :) ama fırsatı çıkarsa muhakkak değerlendireceğim.
  • quote:

The_cantan; bu arada fırsat buldum ve ürettiğimiz DIY lambalı ile rf7-II yi sürdüm.
    Sonuç tahmin ettiğin gibi mükemmel. Sesler tane tane ve torklu. En üst volüme değerlerinde bile küçük dağılmalar yaşanmıyor. Lakin Amerikan sitelerinden sende aşinasındır ki lambalı ampli kullananlar La scala
    tercih ediyor. Çok dikkatli dinlemelerimde Luxman pre power takımı kullandığım zamanki sonuca yine vardım. Evde çaldığım bateri üzerinden örneklendirirsem bass davulların tokluğu La scala da biraz daha doğal ve tok,
    rf7-II de ise biraz daha zayıf. Gitarlarımdan aldığım duyumları hoparlörlerde aradığımda ise rf7_II de teller biraz daha acoustıc duyuluyor. İzah edebildim mi bilemiyorum. Net olan şey aynı markanın iki farklı modelinde doğal olarak duyumlar farklılık gösteriyor dolayısıyla her ikisinin de yeri ve dinlenecek müzik tarzları farklılaşıyor.

benzetme çok güzel uydu.
    ne yalan söyleyeyim hashimoto VT amplinin Rf7'ye zayıf geleceğini düşünüyordum. şaşırttı beni. gerçi RF7'nin efficiency değerinin farkındayım ama bunlarda öyle bir kolon ki ne verirsen ver yok demez. şöyle Nakamichi PA-7ıı ile sürermişim ya da emsali bir güç yükselteciyle.
    haşimağa fazla olmaya başladı.
    RF7mkII'yi SS temelli güçlü bir ampli ile sürülürse davulda ki tokluğu daha sıkı alma olasılığı nedir?

• 4500 tl ciddi komik bir rakam sifirinin 9500 tl de gezdigi noktada. Krediyle bile olsa kacirmayin derim o rakama saticisi yanilir sasarda duserse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

4500 tl ciddi komik bir rakam sifirinin 9500 tl de gezdigi noktada. Krediyle bile olsa kacirmayin derim o rakama saticisi yanilir sasarda duserse

farkındayım hocam ve taze gıcır gıcır kahverengi... siyah rengi sevsem de renkten banane napacam :) sağlık olsun. sevgili @dustevil kayıplarda ama onunla tartıştık bu mevzuyu(rf7 yi). :) zaten borç morç alıayım derken ilan sahibi satmaktan vazgeçti idi. satıldı satıldı satılmadı; diyerekten...
  • Abi satanı bilmem, tanımam ama işin dalgasında olsa gerek fiyata bakılırsa. Sende markaların bayii kar marjlarını bilirsin. çin malı olmayan klipschlerde bayi kar marji yuzde 15-20 dolaylarında. Yani ikinci el olayinda sifirinin dip fiyatina oranla yuzde 50 altına satilmasi anormal olur. Dedigim gibi yine denk gelirse benzer fiyata sendekileri üçe beşe bakmadan ver gitsin sonucta alırken zaten kazanmıs olursun. Ben bile hiç ihtiyacim yokken o fiyata gorsem forumdaki Nuri kardesim gibi 4 lemeyi dusunurdum açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 17 Ağustos 2013; 1:08:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

cantan gel al sende aramıza katıl bir klıpsch ci daha olsun

amin inşallah. ben zaten öteden beri Klipsch ci idim. te forumda JBL E100 yahut daha eski şeylerin furyası sürerken diyordum değil mi ama:D

ne dersiniz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-klipsch-rf-7-ii-134011116/detay

• Hala çok pahalı 4000 görmeden yanasma mak lazin

• kesinlikle aynı fikirdeyim. hala pahalı
  • Sıfırı 9.000 tl yi öldürmeyen bir klipsch rf7-II ye 4.000 tl lik fiyat
    beklentisi biraz ürüne öldüm fiyat vermektir. O fiyata ola ki varsa
    inan hiç düşünmeden bir çift te kendime ihtiyaç fazlası da olsa alırım.
    %60 değer kaybı uyduruk çin malı ürünlerde bile çoğu zaman olmuyor.
    Daha anlaşılır bir ifade ile sıfırını aldığınız üründe kar marjı %30-35 civarı
    değişen bazı markaların ürünlerine nazaran
    klipsch lerde kar marjının max %15 olması üretimi devam eden modellerde
    yine max %30 kayıba uğratması beklenen değerdir. Düşünsenize sıfırına 6000 dolar
    istenilen 90 yılların güç gururu klipsch chorus için ikinci elde üretimi sonlandığı halde
    halen 3500-5000 dolar isteyen satıcılar bugün bile mevcut sahibinden de.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-klipsch-chorus-ii-87175564/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-klipsch-choruse-ii-walnut-127307388/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 17 Ağustos 2013; 0:52:23 >

• quote:

Sıfırı 9.000 tl yi öldürmeyen bir klipsch rf7-II ye 4.000 tl lik fiyat
    beklentisi biraz ürüne öldüm fiyat vermektir. O fiyata ola ki varsa
    inan hiç düşünmeden bir çift te kendime ihtiyaç fazlası da olsa alırım.
    %60 değer kaybı uyduruk çin malı ürünlerde bile çoğu zaman olmuyor.
    Daha anlaşılır bir ifade ile sıfırını aldığınız üründe kar marjı %30-35 civarı
    değişen bazı markaların ürünlerine nazaran
    klipsch lerde kar marjının max %15 olması üretimi devam eden modellerde
    yine max %30 kayıba uğratması beklenen değerdir. Düşünsenize sıfırına 6000 dolar
    istenilen 90 yılların güç gururu klipsch chorus için ikinci elde üretimi sonlandığı halde
    halen 3500-5000 dolar isteyen satıcılar bugün bile mevcut sahibinden de.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-klipsch-chorus-ii-87175564/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-klipsch-choruse-ii-walnut-127307388/detay

Abi oyle diyorsunuz da ikinci el piyasa boyle yarı yariyA. Bak dediğimize gidiyor is zaten 5000 oldu bile 1 haftaya kalmaz 4 de de düşer hakkida o zaten sıfır fiyatın yarısı

• Eray, sıfırına 10.708,28 TL (%6 havale indirimli) istiyorlar. Düz hesap 10.000 tl diyelim.
    http://www.denizfoto.com.tr/RF-7-II-Hoparlor-takimi-SiyahKiraz-1-Cift,PR-1003.html
    İkinci el için dediğim hesaptan yola çık %30 düş ikinci el 7000 tl yi öldürmez.
    Sahibinden de de kullanıcıları bu mantıkla 7000 civarı beklentisindeler ve o civarda sattılar orada hata pek yok gibi. Fakat aşağıdaki ilan 5100 tl ben olsam gıcıklanırım bir arızamı var hoparlörde diye bu fiyata...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-klipsch-rf-7-ii-134489451/detay

Satıcının yorumu da ilginç. mono mono lambalı ile sürmüş ve bass seslerde deprem etkisinden bahsediyor.
    Lambalı ile bluray film mi izlemiş ki deprem efekti benzetmesi yapmış anlamadım.
    Yakışık olan tane tane ve natürel bass yorumu olsa gerek. Dediğim gibi incelemeden alımı hata olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 17 Ağustos 2013; 1:53:36 >

• Satan var da aramıza yeni katılan yokmu acaba
  • bir guruba dahil olmadığımız icin bek dikkate alınmıyor malesef KLIPSC fanatiği olmamıza rağmen .

bir araştırın MA 700 stero mono 8 ohm 200 vat
     Klipsch RF 7-II test Klipsch RF 7-II test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süper cüp -- 27 Kasım 2013; 22:43:18 >

• süper cüp selam MA 700 ler harika. 90 lı yıllarda o ürünün Denon versiyonu vardı bende ki marantz bir tık daha kalite
    memnuniyetinden şüphem olmaz. harika bir eşleme olmuş.
    Nasıl bu süreçte rf82-II ile rf7-II yi yan yana deneme şansında oldu. Aradaki keskin uçurum inkar edilemez değilmi
    Bu topiğe yazmak aslında bir gruba üye olmayı gerektirmemeli. Forumda tanımadan sevdiğim bir üye olan nuri BARAS kardeşimde
    bu üründen iki çift aldı kullandı. Belki tesadüf devirdaimine en fazla direnen bu ürün oldu Çok istedim tüm eşlenikleri ile
    olumlu olumsuz yönleri ile rf7-II yi masaya yatırsın diye ama sadece sinema ağırlıklı kullanınca o performanstaki memnuniyetini
    dile getirmişti kendi topiğinde... halbuki evine dinleti amaçlı genel deneyimi ve kulağı gelişmiş misafirlerinden de yorum duymak
    hem bizlere hem de bu ürünü merak edenlere yol gösterici olurdu düşüncemi inkar edemem. 1. sayfada yaptığım çeviriye ne ölçüde
    TR deki paydaşlar katılıyor bu çok önemli elbette.

• togay tekrar merhaba .nuriyi sizden önce tanımıştım ve klıpsch le de tanıştıran benim ilk ürünü RC 64 centr oldu ve farkındaysan nurinin satıp ta tekrar aldığı tek ürün KLIPSCH dir .sinema ağırlıklı kullanıldı ve de hep sinema an fileriyle birleşti steroda kullanan cok nadir sen ben veya biinmeyen bir kac kişi yorumları yada yönlendilmeyle almaya gidenleride satıcılar bilinc sizce başka yönlere ceviriyor .bende cok marka alıp elden cıkardım ama klıpsch deki canlılık bir başka RB 81 le başladım ve yukarı doğru cıkıyorum imkanlar doğrultusunda ileriye dönük yatırmlar da var onlardan dolayı pek rahat deilim ama fırsat oldukca yeni ürünler olucak inşallah özellikle ileride iyi bir USA üretim olmak şartı ile PRE POWER takım alıcam kalıcı olarak sinemayla pek işim olmadığı icin hep radyo takılıyorum . cem de n aldığım ve bana önerdiği denon pioneer ve marantz üclüsünden marantz ı özellikle tavsiye etti ve cok cok memnunum sınırsız internet ve marantz la KLIPSCH ler coşuyor kapatasım hic gelmiyor .rf 7 nin eksik hic bir yönü yok tüm samimiyetimle söylüyorum 7 yi bırak bir kenara RF 82 II bile uygun bir stero birleşenli bir sistemde baslarının tonlaması insanı meset ediyor ama yeni evde yabancı olduğum yerde malesef ses ve komşu faktörü cok etkin oluyor

denon PMA 1500 düşünüyorsunuz galiba art eksilerini yazıyım size ben aldım ilk cıktığında ürün kalite olarak on numara diyebilirim japon üretimi cift trodial trafoya sahip gercekten üst sınıf bir ürün ama güc olarak zayıf yetersiz kalıyor volumu acmanıza rağmen hoparlördeki etkisi cok cok zayıf fiyat olarakta ucuz bir ürün deil malsef diyelim üst model olan PMA 2000 2010 2020 bu ürünlerde japon üretimi aynı kalite aynı işcilik hatasız .tesadüfen bir yerd dinledim ve ba buda elimdekilerden kıyaslama yaparak yazıyorum yetersiz bu fiyatlara cıkılcaksa kesinlikle aynı marka olmak şartı ile PRE POWER derim her şey daha dengeli ve kontrollu daha dinamik

size NAD presi öneririm gercekten cok başarılı sağlam ve kaliteli fiyat olarakta ucuk deil sahibinden de temizliğine bakıp emin olmak şartı ile güzel power ler mevcut takım da olabilir yakın zamanda japon üretimi marantz denon ve yamaha nın cok güzel power leri mevcut oluyordu gecenlerde de düşmüş tü YAMAHA CX 1 power cok güzel bir üründü ama fiyat ucuktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süper cüp -- 28 Kasım 2013; 22:06:27 >

• Yazdıkların gerçekten doğru. Sevmene ve severek dinlemene çok sevindim.
    Piyasada esnafların yönlendirmeleri ve satış politikaları tesadüf değil TR pazarında.
    Araştırıp sıcak ilişki kurduysan sende bilirsin ki birçok orta sınıf ve üzeri bu segment
    ürünlerde bayii kar marjı %20-%35 aralığında değişiyorken, %10 gibi düşük kar bırakan
    Klipsch marka hoparlörleri dükkana yığarmıydın? Mevcutlar içerisinde sen olsan en fazla
    kar bırakan popüler diğer alternatifleri tüketiciye önermezmiydin? Bu yollardan geçtikçe ve
    gerçeklerle yüzleştikçe anlıyor insan bazı şeyleri...
    Bose am5 amazonda vergi dahil 400 dolar iken onu TR de 1200 dolar yapan sebepler gibi
  • quote:

Yazdıkların gerçekten doğru. Sevmene ve severek dinlemene çok sevindim.
    Piyasada esnafların yönlendirmeleri ve satış politikaları tesadüf değil TR pazarında.
    Araştırıp sıcak ilişki kurduysan sende bilirsin ki birçok orta sınıf ve üzeri bu segment
    ürünlerde bayii kar marjı %20-%35 aralığında değişiyorken, %10 gibi düşük kar bırakan
    Klipsch marka hoparlörleri dükkana yığarmıydın? Mevcutlar içerisinde sen olsan en fazla
    kar bırakan popüler diğer alternatifleri tüketiciye önermezmiydin? Bu yollardan geçtikçe ve
    gerçeklerle yüzleştikçe anlıyor insan bazı şeyleri...
    Bose am5 amazonda vergi dahil 400 dolar iken onu TR de 1200 dolar yapan sebepler gibi

KLIPSCH lerin fiyatları malesef biraz yukarda ama olsun salonda aslanlar gibi karşım da duruyorlar değer bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süper cüp -- 28 Kasım 2013; 22:09:22 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.