Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.388
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2550 istiyorum ancak makul ölçüde indirim yapabilirim
  • arkadaşlar, klipsch rp-260f, rc-52 ve rs-52 set ile kullanmak üzere x4400h, sr7012(6012 de bakıyorum) ve lx701 arasında fiyatların yaklaşık aynı olduğunu düşünürsek (6012 daha ucuz) hangisini önerirsiniz? hazır euro düşmüşken amazondan alyım diyorum, gerçi amazon sadece x4400h ı gönderiyor an itibariyle ama takipteyim. teşekkürler, selamlar...
  • hocam svs sb-1000 ile sizdeki 112sw yi kıyaslarsanız hangisini önerirsiniz? teşekkürler...
  • Sb1000 hiç dinlemedim ki..ama ben portlu tercih ederim.

Sb1000 in r112 den daha iyi olabileceğine ihtimal vermiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba değerli arkadaşlar. Yeni bir eve taşındım. Salonum dikdörtgen ve 40m2 . TV - koltuk arası mesafem 4-4,5mt.

Marantz SR6011
    RF 82-II
    RC 62
    RS 52 ( Surroundlarımı estetik kaygısından dolayı henüz bağlayamadım )

Subwoofer yıllardır almadım. Almayarak bir hata mı yapıyorum ?

Saygılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğukanBlack

Sb1000 hiç dinlemedim ki..ama ben portlu tercih ederim.

Sb1000 in r112 den daha iyi olabileceğine ihtimal vermiyorum
    Haklısın

• Teşekkürler, yorum için

• arkadaşlar bu arada RP-260F ve-veya 112 sw satmak isteyen birisi olur is haberleşebilirsek sevinirim, tabiki makul fiyatlarla :)))
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Abi benim seti alırken paradigm dsp3200 sub ı test ettim

R112 den belkide 3 kat daha kalitelidir..

Bulamıyorum hiç paradigm satan yok..

• tw1s kullanıcısına yanıt
    Evet hata yapıyorsunuz. Ben de yıllarca sistemi 5.0 olarak kullandım. Kulelerim güzel ve derin bas verebiliyor fakat o bası ancak yüksek ses seviyesinde alabiliyorsunuz. Ama sub olunca sesi çok açmadan da derin ve doyurucu bir bas alabiliyorsunuz. Sub’ın en önemli katkısı bu oldu benim için.

Surroundlar için de güzel bir ayak alırsınız. Kabloları da kablo kanalı ile kenardan saklayarak getirirseniz hiçbir sorun olmaz. Sadece kablo mesafesi biraz uzun olur. O da iyi bir kablo almayı isterseniz biraz pahalı tutar.

• Arkadaşlar
    RF82-II
    RC62-II
    RS52-II
    Sistemime R110SW subwoofer siparişi verdim. Tercih doğru oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tw1s

Arkadaşlar
    RF82-II
    RC62-II
    RS52-II
    Sistemime R110SW subwoofer siparişi verdim. Tercih doğru oldu mu ?
    Hoparlör seti uyumlu görünüyor ancak subwoofer bence svs sb ya da pb 2000 olabilirdi, en kötü r-112sw olabilirdi. Bence tabi 😀

• KG K kullanıcısına yanıt
    Hocam 112sw ya da 115sw ağır olduğu için hem amazon göndermiyordu hem de Türkiye de çok pahalı idi.
    Ben 3000 tl ye amazondan 110sw sipariş ettim.
    Umarım üzmez bu tercih :)

• quote:

Orijinalden alıntı: live2lift

2550 istiyorum ancak makul ölçüde indirim yapabilirim
    hocam naptınız rp-150m leri sattınız mı?
  • KG K kullanıcısına yanıt
    evet satıldı,
    cambridge audio aero 2 verelim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: live2lift

evet satıldı,
    cambridge audio aero 2 verelim :)
    tüh kaçırdık yani, klipsch frontlarım eksik kaldı bir tek, bulamayınca dedim acaba 150m leri şimdilik front yapar ileride de 7.1.4 hedefimde kullanır mıyım diye ama jeton geç düştü :)
  • Sağlık olsun

• arkadaşlar aradıklarımı bulamayınca ve amazon.de de türkiyeye gönderim açmayınca ikinci elde ne bulursam topladım ve son durumda elimdeki set şöyle oldu :)

rf-52 front
    rc-52 center
    rs-52 sorrund
    svs sb-1000 subwoofer

gönlümde rp-260 serisini dizmek vardı ancak satan bulamadım ama olsun buna da çok şükür, en azından fiyatı çok ama çok daha uygun oldu. işimi de çok güzel görüyor ve açıkçası rp-260 serisini dinleyemedim ama rf-52 serisine şimdi dönüp bakıyorum yetiyormuş iyiki böyle oldu param da cebimde kaldı diyorum :) sonuçta hiç mercedese binmeyince insan volkswageni de çok beğeniyor gibi olmuş olabilir:)

sormak istediime gelince, biz avr üzerinde bu hoparlörleri large mı yoksa small mu set etmeliyiz, sizler nasıl yapıyorsunuz, ben sp-280f seti olsa acımadan large diyeceğim ya da subwooferım svs sb 4000 falan lsa acımadan small diyeceğim ama bu durumda arada kaldım, size bir danışayım istedim. her iki durumda da subwoofer ı lfe mi seçiyorsunuz ve crosover frekansını daha daoğrusu subwooferın ne zaman devreye gireceğini kaç hz seçiyorsunuz? 80 hz mi?

klipsch rf-52 serisinin pioneer vsx-932 ile 25 m2 bir oda da en iyi konfigurasyonu konusunda yorumlarınız nelerdir? teşekkürler.

• bu arada şöyle bir yazı buldum güzel gibi :)

Hi Salvador, small towers or large bookself speaker with one 8 in. or two 6 in. woofers should go no lower than 60 Hz for a XO, as general recommendation.

Bass management redirect bass from the satellite or bass limited speakers to the subwoofer/s. A lot of forum members have variable xo or variable xo for all speaker where each speaker can be set individually. This is not necessarily better, and requires some expertise to get it right.

Double Bass: Mains + LFE- with this option the mains are bass managed, but that is not necessarily good. Both the mains and sub/s are reproducing the bass in the system, this produces overlap for a portion of the frequecy band and the bass becomes bloated or boomy. The most importnat factor for good bass is location, location and location. The sub can be moved around for this, it is hard to move the other speakers around the room.

Large VS Small: If you own a capable sub, the answer is set the speakers to small. Here are the reasons:

When there is an overlap of bass sound from the front speakers and the
    subwoofer, you will get bloated and boomy bass.

A subwoofer can play low frequencies all the way down to 20Hz or lower. Even
    relatively large front speakers cannot go that low.

The placement of a sub in a room is the primary factor in receiving good
    bass sound. You cannot adjust the position of the front speakers and move them

to the side or back.

If the subwoofer and the front speakers play the same bass frequencies,
    there will be a possibility of phase cancellation of certain bass frequencies.

Redirecting the bass to the subwoofer relieves the receiver/amplifier from
    having to work on reproducing the low frequencies and this greatly improves the

headroom.

Standing waves under 70 Hz and problems with room modes cannot be
    effectively handlel even with EQ due to the length of the sound waves.

THX recommends a XO of 80 Hz for a good reason. The .1 or LFE channel carries 120 Hz sound and lower. Less than 5% is in the band from 80 Hz to 120 I think of the subwoofers as playback devices directed by the systems bass management A lot of people have trouble dealing with the Small setting. There speaker look large and they paid good money for them. The bass managemet software was a good bit of what you paid for the avr or pre-pro set, it makes sense to use it.

• quote:

Orijinalden alıntı: KG

arkadaşlar aradıklarımı bulamayınca ve amazon.de de türkiyeye gönderim açmayınca ikinci elde ne bulursam topladım ve son durumda elimdeki set şöyle oldu :)

rf-52 front
    rc-52 center
    rs-52 sorrund
    svs sb-1000 subwoofer

gönlümde rp-260 serisini dizmek vardı ancak satan bulamadım ama olsun buna da çok şükür, en azından fiyatı çok ama çok daha uygun oldu. işimi de çok güzel görüyor ve açıkçası rp-260 serisini dinleyemedim ama rf-52 serisine şimdi dönüp bakıyorum yetiyormuş iyiki böyle oldu param da cebimde kaldı diyorum :) sonuçta hiç mercedese binmeyince insan volkswageni de çok beğeniyor gibi olmuş olabilir:)

sormak istediime gelince, biz avr üzerinde bu hoparlörleri large mı yoksa small mu set etmeliyiz, sizler nasıl yapıyorsunuz, ben sp-280f seti olsa acımadan large diyeceğim ya da subwooferım svs sb 4000 falan lsa acımadan small diyeceğim ama bu durumda arada kaldım, size bir danışayım istedim. her iki durumda da subwoofer ı lfe mi seçiyorsunuz ve crosover frekansını daha daoğrusu subwooferın ne zaman devreye gireceğini kaç hz seçiyorsunuz? 80 hz mi?

klipsch rf-52 serisinin pioneer vsx-932 ile 25 m2 bir oda da en iyi konfigurasyonu konusunda yorumlarınız nelerdir? teşekkürler.
    Şimdi ben 8" sürücülü Klipsch kullanıyorum. Şunu söyleyeyim bunlara sub falan müzik için aslında gerekli değil. Piyasada giriş seviyesi subwooferları çok rahat bozar bu kuleler. Ben REL T9 kullanıyorum. Önceleri Large kullandım, aslında gereksiz. Small seçin en iyisi, böyle olunca kuleler yüksek seslere çok daha rahat çıkıyor bozulma olmadan. Sizin sürücülerde ufak hiç gerek yok. Benim oda büyük ama dinleti alanım ufak. REL T9 %15 bile açmıyorum. Oda çok şişiriyor 50hz üstünü. Fazlasıyla yeterli, insanın ciğerine işliyor. Aynı mekana bi PB16 koysam bir işe yaramaz, evin çatısını uçurmak dışında. Alt frekanslar canavar olur ayrı. Pek film izlemediğimden önemli olmuyor benim için. Size Sub fazla bile gelir başlangıçta. Ama büyük ve güçlü sub bence oda boyutu fark etmeksizin her zaman iyidir. Üst frekansları dizginlersiniz, alt frekansları kütür kütür yaparsınız, baygınlık geçirirsiniz içerde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 22 Kasım 2018; 4:28:1 >

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.