Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.388
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

ne dinletseler güzel gelir.
    ilgimi çekti.
    ne önerirseler güzel de gelebilir mi acep? aman iyi değerlendir dediğine göre. belki alırız. nikel nasıl çomak sokuyom iyi mi.

Bu ses işlerinde zamanında bir kaç soruma cevap verdiğini hatırlıyorum. Üstelik bilgin, tecrüben yeterli ki diğer arkadaşlara da yardımcı olmaya çalışıyorsun.

Eğer sen de benim ne demek istediğimi anlamamışsan yandı gülüm helva...

Haklısın mesajım insana farklı gelebilir.
    niyetim bu değildir.
    hani sorunun aldında @nikel bende hop. var diyince.
    ve mesajınızda da yazdığınız gibi bazı şeyler kamuflaj edilebilir.ne gösterseler insanı yanıltabilir diye.doğal benimde tuzağa düştüğüm olmuştur.
    ama mesajımda niyetimi çok dikkatli bakmak kaydıyla gösteren koyu fonta aldığım kısımlara bakmanızı isterim. zaten belki deniyor.diyorum. e öneride gelince çok ilgimi çekti.

@nikel performans fiyat-performans ürünü olduğunu diyor.bize saygı duymak düşer.
    üstüne bende şaka yollu huylandırmak için niyetim olmadığı halde çomak sokuyom yazdım hehehehe (((:

• feelulive sevindim zaten bi terslik olduğu belliydi çünkü horn tweetırların yamaha dan daha fazla tiz vermesi lazımdı.zaten tiz kalitesiyle ön planda olan bi marka klipssh .. lion_koc c807 kötü kolon demiyorum ama bendeki biraz psikolojik bas driveı illa 2 adet olcak en kaliteli üründe olsa tek bas sürücülü oldumu canım almak istemiyor daha önce elimde jbl e60 vardı tek bas sürücülü aslında bas sesi güzel di ama sattım tek sürücülü diye e80 olsaydı belki serisin tamamlardım jbl in .the_cantan ın yazdıklarını da şaka olarak algılıyorum zaten bi sorun yokkk
  • Selamlar,

feelulive kardeş eğer senin için sorun olmaz ise bende bu sıcak konuda kendi sıkıntımı paylaşmak
    istiyorum lakin senin yaşadığın sürece çok yakın bir sürec yaşıyorum :)ve forumda satıcılar var
    biliyorum kendileri ilede görüşme şansım olursa belki bana yol gösterebilirler..

Öncelikle aldıklarımı ve kullanış biçimlerimi aktarayım..
    Onkyo 606ım war ve kendisi 6ohm da 7 kanal için 140w çıkış veriyormuş...
    ayrıca 2 adet jamo c405 front um var kendilerinden çok memnunum ancak çok da
    fazla çeşit dinleme imkanım olmadı bu açıdan çok memnunda oluyor olabilirim :)
    c 405 ler 140w imişler...
    Ben lcd mi pc mi ve ses sistemimi bluray film izlemek için lcd de oyun oynarken
    vede house ve chillhouse jazz müzik dinlerken kullanıyorum bu yüzden dinlediğim
    müzik tarzları yüzünden orta seslere özen gösteren jamo ları seçmiştim ve
    bundan da memnunum.. şu an için 2 adet c405 beni oldukça memnun ediyor
    ancak gelelim soruna...

artık 5+1 bir sistem kurup surround amfimi bluray filmlerde kullanıp helikopter
    sesi araba sesi böcük sesi gibi sesleri sağımdan solumdan arkamdan duymaya
    karar verdim ve bunun için bir bütçe ayırdım :)

yaptığım araştırmalara göre önümde görebildiğim 3 seçenek bulunmakta.

1. SEÇENEK:
    C405 lerimi elimde tutup...

C401 back olarak
    System Type 2-way bass-reflex   
    Woofer (mm/in) 102 / 4
    Tweeter (mm/in) 25 / 1 DTT
    Power (W, long/short term) 80 / 120
    Sensitivity (dB, 2.8V/1m) 86
    Frequency Range (Hz) 70 - 20,000
    Impedence (Ohm) 6
    Weight (kg/lb) 3.1 / 6.8
    Product dimensions (mm/in, HxWxD) 237 x 144 x 211 / 9.3 x 5.7 x 8.3

C400CEN center olarak
    System Type 2-way bass-reflex shielded   
    Woofer (mm/in) 2 x 102 / 4
    Power (W, long/short term) 100 / 140
    Sensitivity (dB, 2.8V/1m) 88
    Frequency Range (Hz) 60 - 20,000
    Impedence (Ohm) 6
    Weight (kg/lb) 5.9 /13
    Product dimensions (mm/in, HxWxD) 138 x 420 x 211 / 5.4 x 16.5 x 8.3

SUB 300 subwoofer olarak.
    System Type Slotted port   
    Woofer (mm/in) 254 / 10
    Rated output (W) 300
    Frequency Range (Hz) 28 - 150
    Impedence (Ohm) 22k
    Weight (kg/lb) 18.9 / 41.7
    Product dimensions (mm/in, HxWxD) 378 x 310 x 507 / 14.9 x 12.2 x 20.0
    Finishes Black, Dark Apple

birinci ihtimalim bu ancak bu ihtimalde CENTER olan parçam 100w ile frontlara göre
    düşük kalacak bu bir sorun oluştururmu ?? (ki oluşturur die düşünüyorum ne kadar oluşturur)
    C400CEN yerine C60CEN alsam daha uygun olurmu ?
    C60CEN
    System Type 2-way bassreflex shielded  
    Woofer (mm/in) 2 x 102 / 4
    Power (W, long/short term) 140 / 200
    Sensitivity (dB, 2.8V/1m) 88
    Frequency Range (Hz) 55 - 20,000
    Impedence (Ohm) 6
    Weight (kg/lb) 6.3 / 13.8
    Product dimensions (mm/in, HxWxD) 130 x 404 x 190 / 5.1 x 15.9 x 7.5
    Finishes Black, Dark Apple

2. SEÇENEK
    C407
    C403
    C400CEN
    Sub300 ile set almak.. ancak bu durumda C405 lerimi ki kendilerini 4-5 ay kadar
    kullandım satmam gerekecek..

3.SEÇENEK
    Klipsch tercihi...
    RF62
    RC 52
    RB51
    Sub 300

Tüm bunların dışında aslında yapmayı düşündüğüm şey başlangıçta şuydu..
    Onkyo 606 (7x140w)
    C405X4
    sub300
    C60en
    idi ancak söylenen şey amfimin 4 adet c405 i tam süremeyeceği oldu ancak bildiğiniz
    gibi c405 ler 140w 6ohm lar benim amfide 6 ohm için 7 kanalda 140w verdiğini söylüyor
    neden tam süremeyecek ve bu şekilde yaparsam back leride c405 ile yaparsam
    1 sorun olurmu boşunamı olur müzik dinlerken nasıl olur film izlerken nasıl olur ?
    c405 in piyasada bulunamamasından dolayı diğer backlerimi şöyle yapmayı düşündüm
    2x C405
    2x C407
    c60cen
    sub300 eğer böyle bir kombinasyon yaparsam c407 ler 6ohm için 150 w olduğundan
    ne gibi bir sorun yaşarım..

şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler...

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 13 Ocak 2010; 13:53:25 >

• ITL,pmde de dediğim gibi komple c407 set al bence,c400cen in yetersiz kalacağını sanmıyorum,kendi sitelerinde de oluşturulan paket şekli bu,arkalar için ise kule tipinin fazladan masraf olacağını düşünüyorum,raf tipi konumlandırma açısından daha avantajlı

http://www.meteormuzik.com.tr/asp/show_stock.asp?product=13863 önceleri bu seti almayı düşünüyordum,stoklarında var mı bilmiyorum,sub 300 de ise şu sıralar 0sedan iyi bir kampnaya yapmış.
  • bu arada c403 ün TR sitelerinde resmi bile yok.
  • 4. bir seçenek olarak arkadaşımın sattığı bir set var ben setten parça bazında alımda yapabilirim..

Seti şöyle bir şey.
    "
    kule: JBL TLX 170 (4ohm 200w)
    center: Definitive pro 100 (8ohm 200w rms)
    back: sony ss-sr 105 (8ohm 100w)
    sony active super subwofeer (8ohm 185w rms)
    subwoofer modeli sony sa w505

"
    Ben elimde C 405 lere ek olarak JBL TLX 170 leri alsam ve centeri alsam vede sb yi alsam nasıl olur
    buda 4. seceneğimiz olsun ??

Saygılar.
  • Üstteki sorunuma yardımcı olabilecek bir üstad varmı :) ?

ben back ler yerine JBl leri alıp 4 kule yapmayı düşünüyorum ne gibi bir sorun yaşarım ? Onkyo 606 ile bu jbl leri sürebilirmiyim 7 kanala 140 çıkış verior ve bu subwoofer nasıldır ?

Saygılar.
  • dostum bence aynı marka ve seri hoparlör kullanman daha iyi olur,farklı karakterde hoparlörleri aynı sistem içinde kullanman ses çorbasına neden olabilir,bu çorba iyi mi olur kötü mü olur şansına artık,
    jamo 300 rercihin olsun bence,c405leri satıp c407 set almanı öneririm,üstad olmasam da görüşüm bu
  • ...KLIPSCH club...

...KLIPSCH club...

rf62ler de geldi,kaldı geriye rc52.

ilk izlenim; rf62ler çok güçlü, normalda müziği 20 de dinlerken şimdi 10 da aynı ses şiddeti ile tüm ayrıntılarıyla duyarak dinleyebiliyorum.sert karakterli,keskin tizleri var,baslar çok güçlü,yukarda gürültü yapan komşu için bomba gibi bir uyarıcı
    rb51leri bastırdı,rb51leri duyabilmek için arkaların db sini arttırdım.vokaller ne geride ne ilerde... ve doğal.

• hayırlı olsun güzel iş çıkardın..
  • Cok guzel gorunuyorlar,gule gule kullanın.Keyıflı dınletıler Klıpsch her zaman benımde ımrendıgım,hep almak ıstedıgım ve bırgun alacagım bır markadır
  • teşekkürler arkadaşlar,inşallah daha iyilerine de sahip oluruz cümleten.

bu arada rb51leri geri gönderdim,rb61ler gelecek
  • bu arada subın muzical başarısı nasıl kısık seste muzik dinlerken bas gitarların sesini alabiliyormusun..detalyıı bir şekilde yoksa sadece filmde mi iyii
  • @feelulive , güle güle kullan dostum.iyi seçenek
  • Hayırlı olsun, güle güle kullan feelulive.
  • hayırlı olsun güle güle kullanın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickelx

bu arada subın muzical başarısı nasıl kısık seste muzik dinlerken bas gitarların sesini alabiliyormusun..detalyıı bir şekilde yoksa sadece filmde mi iyii

herkese iyi dilekleri için teşekkürler arkadaşlar,

rw-12d müzikte de başarılı bence,en sevmediğim şey olan pöfleme kesinlikle yok,en hareketli müziklerde bile senkronize bir bas var,fakat desibelini fazla açarsanız evde tüm camlar komşularla birlikte aşağıya inebilir,bu nedenle mümkün olduğunca minumum seviyede kullanıyorum,kardeşleri de gelince tek işi en alt frekanslarda olacak zaten.

center olarak rc52 yerine almışken rc62 mi alsam diyorum,rf62ler rc52leri bastırır mı?
  • Sevgili snoop, rf-62 lerin hayırlı olsun, keyifli dinletiler.
    Yaşasın klipsch kardeşliği.
  • merhaba arkadaslar forumu bir suredi takip ediyorum. bende klipsch bir set kurmayı dusunuyordum. klipsch hoparlörlere yuzde 15 oranında zam gelmis bunun sebebi nedir bilen varmı.
  • feelulive hocam hayırlı olsun rf62 ler. Forumda Klipschcilerin sayısının artması güzel Nasıl buldun performansı heralde epey bi dinleti yapmışsındır şu ana kadar. Yalnız esas merak ettiğim subwooferın. Bende o wooferi almayı düşünürken araştırmalarım sonucu definitive supercube I almıştım. Ama hem merak ettim klipsch wooferları. Hangi şehirdesin müsait olursa birgün dinletiye gelelim birbirimize
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.