Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.388
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • jamo c607 leri bence biyerde dinle.klipsh leri dinlemedim bu nedenle karşılaştırma yapamıycam ama c607 ler fiyatına göre başarılı bir ürün.ben tavsiye ediyorum.
  • dB cinsinden verildiğine göre sesin şiddetiyle alakalı olsa gerek diye düşünücez galiba...90 dB Hassasiyete sahip bir hoparlör 86 dB hassasiyete sahip hoparlörden fazla güç barındırmaz zaten hoparlör kendi başına güç barındırmaz pasiftir buradaki ana konu güç değil sesin şiddetidir..1 watt güç verdiğinizde hoparlörle 1 metreden elde edeceğiniz sesin şiddetidir o değerler..Biri 86 dB diğeri de 90 dB ses şiddeti oluştururlar...Misal 100 watt r.m.s bir amfide 90 dB hassasiyete sahip hoparlörlerden 86 dB hassasiyete sahip hoparlörlere göre düşük volume levellarında daha şiddetli ses verirler düz mantık olarak da bu böyledir zaten..Doğru orantı kurarsak yüksek r.m.s li bir amfiyle beraber dB hassasiyeti yüksek olan bir hoparlör takımı kullanılırsa çıkan sesin şiddeti elbette yüksek volume levellarında düşük hassasiyetli olana göre bariz bir şekilde fazla olacaktır..

Klipsch,yamaha,jbl,cerwin-vega gibi markaları örnek verebiliriz...Klipsch aralarında jbl'e en çok benzettiğim ve seçim yapacak olsam ikisi arasında kalacağım markalardan biridir..Oturup bir Norah Jones veya Diana Krall dinlemem ama kesinlikle film izlemek için veya yüksek bpm'li müzikler dinlemek için çok iyiler..Klasik parti hoparlörleri de demek istemiyorum ama o tabire daha yakınlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 4 Ocak 2010; 0:11:06 >

• hiphop,trance,latin tarzı dinlerim,tizler midleri bastırmasın da varsın parti hoparlörleri olsun,
    bu hafta içinde sanırım yamahalar satılacak,önce rf-52leri almayı düşünüyorum.
  • Yüksek hassasiyet ve avr gücü ile ilgili fikir verebilir diye KLF-20 leri aldığımda Klipsch USA ile yaptığım yazışmayı aşağıya kopyalıyorum.

"One last question (i hope), what would be the suitable AVR suggestions for my current set (klf-20s, kv-3, kg 2.5s)?
    I am now using them with Onkyo 605, it seems they need a better and powerful one.
    Thanks in advance.
    Best regards,
    amf23
    "

"If you don't care for or want to listen at concert levels, the 90 watts a channel the 605 offers should offer nice levels.
    If you like to listen loud......add an amp to the left and right from channels.
    Your receiver may have RCA pre outs.
    The KLF-20's are rated at 200 watts, a 200 watt per channel amp would offer "life" to them over a standard receiver.
    That is true with any larger speaker.
    Even those efficient as the KLF-20's

• quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

hiphop,trance,latin tarzı dinlerim,tizler midleri bastırmasın da varsın parti hoparlörleri olsun,

önce rb-51 siparişi verdim
  • hadi hayırlısı olsun bakalım 81 tercih etme imkanı varsa daha iyi olabilirdi şahsımca ama yine siz bilirsiniz . fiyat olarak aşırı bir fark varmı belki yardımcı olabilirim istanbuldaysanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

RB-81

...KLIPSCH club...

• Arkadaşlar bende denon stereo amfim için klipsch ve monitor audio arasında bir seçim yapacağım. Sanırım amfime rf 62 uygun m.a. da ise rx8 düşünüyorum blues, jaz ve popüler müzik dinliyorum ne dersiniz.
  • quote:

quote:

hiphop,trance,latin tarzı dinlerim,tizler midleri bastırmasın da varsın parti hoparlörleri olsun,

hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

hadi hayırlısı olsun bakalım 81 tercih etme imkanı varsa daha iyi olabilirdi şahsımca ama yine siz bilirsiniz . fiyat olarak aşırı bir fark varmı belki yardımcı olabilirim istanbuldaysanız

sağolun arkadaşlar,

evet fiyat farkı oldukça var,1 çift fiyatına 2 çift rb-51 alınır,
    ancak rf-52 yerine rf-62 alabilirim belki.
  • ozaman ben tercih olarak RF 62 DERİM ŞAHSEN
  • DOSTUM KLİPSLERİ NERDEN ALICAKSIN
  • quote:

gezgin16 Tarih 4 Ocak 2010; 21:46:07
    Arkadaşlar bende denon stereo amfim için klipsch ve monitor audio arasında bir seçim yapacağım. Sanırım amfime rf 62 uygun m.a. da ise rx8 düşünüyorum blues, jaz ve popüler müzik dinliyorum ne dersiniz.

rf-62 tercihin olsun,ama bence MA daha iyi bir tercih.fakat MA düşünüyorsan rx8 yerine rx6 çok daha iyi olur.
    quote:

feelulive Tarih 4 Ocak 2010; 22:42:53
    evet fiyat farkı oldukça var,1 çift fiyatına 2 çift rb-51 alınır,
    ancak rf-52 yerine rf-62 alabilirim belki.

feelulive, sevgili dostum 52 yide 62 yide dinledim,62 nin altına kesinlikle inme. rf-62 kesinlikle çok daha iyi.
  • burda söylemek reklama girer belki o yüzden pm atmam daha iyi olur sanırım,satıcıyla değil de forumdan bir dostla muhabbet eder gibi olduk,zaten forum üyesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

feelulive, sevgili dostum 52 yide 62 yide dinledim,62 nin altına kesinlikle inme. rf-62 kesinlikle çok daha iyi.

dostum hanıma yamahaları satıp yerine 100-200 lira koyup klipsch alacağım dedim,işin iç yüzünü bilse bizim upgrade yalan olur
    dediğn gibi biraz daha para koyup rf-62 alacağım gibi,sub olduğu için rf-52 yeter diye düşünüyordum ama sahne oluşumu vs için rf-62 daha iyi olacak,biraz daha gaza ihtiyacım var

bir de frontlarda spike çıkıyor mu kutudan acaba?

• ben sana gaz veriyim ozaman direk git RF-82 al düşündüğünle 82 arasında illaki fark vardır ama bence müthiş olur ben şahsen klipşch e RB-81 ile giriş yaptım yer sorunum olmasa direk hepsini alıcam özellikle RF-7 yada RF-83 internette resimlerini görüyorum sanki gel beni al diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süper cüp -- 4 Ocak 2010; 23:19:33 >

• BAK BENİ AL DİYOR SANKİ

...KLIPSCH club...

• ...KLIPSCH club...
  • ama söyle bi ilginç durum var rf-52 nin bas frekansı rf-62 den daha iyi 34 e iniyor rf-62 36 mı ne bu çok ilginç ufak çaplı olan nasıl olurda daha alt bas frekansına iner isterseniz sitesine bir bakın

http://www.klipsch.com/na-en/products/comparison/?ids=2205%3b2204%3b2201%3b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 5 Ocak 2010; 0:00:16 >
  • quote:

quote:

Sevgili snoop hayırlı olsun diyecem ama tam karar vermemiş gibisin.
    Madem gaz istiyorsun , al sana gaz; gel sana 2. el KLF-30 alalım hala duruyorsa, biraz iricene 46kg kadar

http://www.klipsch.com/na-en/products/klf-30-specifications/

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.