Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.388
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu rb61 ve rc62'nin fiyatlarını pm atabilir misin hocam
  • klipsch ile en uyumlu anfi hangisidir sizce

yamaha, onkyo, pioneer,
  • quote:

Orijinalden alıntı: aphex5

quote:

Orijinalden alıntı: gökay-52

arkadaşlar made in usa olarak bu markanın jbl ile bi bağı varmı ?.. yada şöle sorayım amerikada üretildiği fabrika olarak bi bağları varmı ?..

biliyorum ilginç bi soru ama aklıma geldi..

jbl harman kardon'un markasıdır
    klipsch de jamo'nun sahibidir

klipsch'in jbl ile bir bağı bildiğim kadarıyla yok

teşekkürler dotum. hoparlörlerinde horn kullanan fazla üretici yok sanırım. ev hoparlörü olarak söylüyorum.. jbl'de bu firmalardan biri.. jbl sva center kullanıyorum. arkasındaki hoparlör arkasında bulunan yükseklik ayarı (size bakan açısını değiştiriyor) amf23 ahmet dostumda gördüm, Klipsch KV-3 center ında arkasında aynı düzenekten var.. düzenek üstündeki plastiği el ile sıkılan vidası , düzeneği(tasarımları benzemiyor tabiki ) aynı acaba dedim amerikada bu markaların fason yaptırdıkları firmalarmı var ? horn ve bu tarz benzerlikleri görünce ikiside made in usa olunca bi bağlantıları varmı diye öylesine aklıma geldi..

• quote:

Orijinalden alıntı: mokur

klipsch ile en uyumlu anfi hangisidir sizce

yamaha, onkyo, pioneer,

ben onkyo ile kullanıyorum,klipsch sert olarak onkyo ise yumuşak sesli olarak bilinir ve gayet uyumlular bence.

bugün biraz film izledim,avi formatında 5.1 kodlanmamış bir film olmasına rağmen dts neo6 modunda surroundlardan gayet temiz ve belirgin sesler aldım,hd filmleri düşünemiyorum bile,hd filmlerim var ancak hd tv olmadığı için onları optik kablo ile dinlemek durumundayım,popcorn hour ile illa ki hem sesin hem görüntünün hdmi kablo ile aktarılması gerek,s-video ile görüntü aktarılırken hdmi kablo ile ses iletilmiyor.
  • sert hoparlöre denon gider 3808 4808
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

sert hoparlöre denon gider 3808 4808

Bende Denon DRA 700 var klipsch rf62 uyarmı acaba pop jaz blues dinlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezgin16 -- 24 Ocak 2010; 0:07:35 >
  • gerçi center elime geçtiğinde deneyecem ama B&W ile Denon kullandığımda ses bana çok mat geliyordu. B&w'ye yamaha veya harman kardon bağladığımda hoparlörler coşuyordu. Büyük ihtimalle salı günü geliyor rc-64 o zaman denon ile deniyecem ama denonun ses karakteristiği bana uymadığı için pek beğeneceğimi zannetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

quote:

Orijinalden alıntı: nomadmaster

benim rb-51 ler de yakında geliyor da şöyle bir soru soracağım; bende paradigm cinema 110ct var. acaba rb 51 ler ile olayı 7.1 e bağlasam mı? yer bakımından sorun yaratacaklar biraz değer mi acaba? ses uyumu sıkıntı yaratır mı? ne yapsam bilemedim, bir sorayım dedim :)

nomadmaster rb51leri front yapacaksın sanırım,arkaya da 4 hoparlörün 2sini duvara monte edebilirsin,
    rb51ler sisteme dahil olunca paradigmler ağırlıkta olduğu için fazla bir uyumsuzlık olmaz diye tahmin ediyorum,merkez klipsch olsaydı filmlerde ses karakteri farklılığı hissedilebilirdi.

arkada duvar yok.. koltuk arkası bir boşluk sonra yemek masası. dinleme alanının bir yanı ve tv arkası duvar sadece. bir de dinleme alanının bir yanı duvar ama çok yakın diğeri ise çok uzak. audyssey bu farkı düzeltebilir mi acaba? şu anki surr. leri de surr.back yaparım bipolar onlarda zaten... ama işte rb-51 ler derin oldukları için yakın duvardan üstüme üstüme gelebilir gibi duruyor. ayrıca komikte kalır gibi.. bilemedim edemedim valla :)

• evet rb51leri surround,paradigm bipoları ise surr back yapman iyi olur,
    audssey gerekli ayarları yapar,ancak yine de uzak duvardaki bipolar etkisiz gelirse sana,dblini arttırarak dengeyi bulabilirsin
  • şu ana kadar yaptığım dinletiler sonucunda (merkez hoparlörü daha değiştirmemiş olmama rağmen),klipsch e yönelmemi sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum.

benim için ilerde başka marka hoparlör alma fikri bitmiştir,aynı serinin farklı numaralı üyeleri olabilir ama başka marka bu saatten sonra olmaz

nedenlerine gelince;

-kısık seste bile bastan midten tizden kayıp olmaması(gece kısık seste müzik dinleme zevki bir başka)
    -horn tipi tizler kulağı yorabilir fikrine karşılık tizlerin gayet doğal ve yeterli düzeyde ve canlı olması,
    -midlerin ise sıcak ve gerçek seslere çok yakın olması,
    -basların ne çok sert ne de yumuşak olmaması,tam aradığım gibi orta karar (audsseyin de faydası var bunda)
    -film veya müzikte en küçük tınının bile duyulabilmesi,mesala daha önce dinlediğim müzikleri şu an dinlerken çoğu şeyi duymuyormuş olduğumu anlıyorum,gizli kalmış ufak tınıları bile duymak,basların aslında tek düze olmadığını arada farklı tonlara girdiğini farkedebilmek, daha önce dinlediklerim müziklerin özetiymiş meğer.

• klipsch bağımlılık yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: süper cüp

klipsch bağımlılık yapar

ben oldum galiba
  • @feelulive,

Dolu hoparlör macerasından sonra aradığını bulmak güzel, ama bunda diğer markaları dinleyip, tecrübe etmenin de bir etkisi var mutlaka, o açıdan aradığını bulduğundan artık eminsin sanırım, güzel günlerde kullanman dileğiyle, darısı bize inşallah.

Bir sorum olacak, özellikle frontların yani RF-62'lerin müzik dvd ya da müzik (DTS) performansları nasıl?
  • Valla feelulive benimde aklımı karıştırdın ha Acaba diyorum rc52 yi verip rc62 ve rs42 yi verip rs52 veya rb51 mi alsam :) Aslında benim odaya fazla bile geliyo bu sistem. Geniş alana taşımam lazım. O zaman çok daha iyi performans alacağımı düşünüyorum. Şu an kullandığım alan 14m2 civarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@feelulive,

Dolu hoparlör macerasından sonra aradığını bulmak güzel, ama bunda diğer markaları dinleyip, tecrübe etmenin de bir etkisi var mutlaka, o açıdan aradığını bulduğundan artık eminsin sanırım, güzel günlerde kullanman dileğiyle, darısı bize inşallah.

Bir sorum olacak, özellikle frontların yani RF-62'lerin müzik dvd ya da müzik (DTS) performansları nasıl?

teşekkürler eozen81,
    şu ana kadar dolby digital ve dts filmler izledim,
    mp3 ve uydudan müzikler dinledim,bu durumda bile memnun kaldıysam cd track ve dts müzikte mest olurum heralde
    akşama da dts müzik dinleyeyim bir de

• quote:

Orijinalden alıntı: MaGeSuKo

Valla feelulive benimde aklımı karıştırdın ha Acaba diyorum rc52 yi verip rc62 ve rs42 yi verip rs52 veya rb51 mi alsam :) Aslında benim odaya fazla bile geliyo bu sistem. Geniş alana taşımam lazım. O zaman çok daha iyi performans alacağımı düşünüyorum. Şu an kullandığım alan 14m2 civarında.

rb51 alma fikrin hariç diğerlerini destekliyorum,
    rb51 e göre rb61 daha iyi bir tercih.aynı odayı kullanmaya devam etsen bile yeni sistemle seslerin daha doğal ve berrak olacağı kesin.

ben de ay başında rc62 yi alıp noktayı koymayı düşünüyorumşu %15 zammı olmasaydı iyi olacaktı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

@feelulive,

teşekkürler eozen81,
    mp3 ve uydudan müzikler dinledim,bu durumda bile memnun kaldıysam cd track ve dts müzikte mest olurum heralde

müzik dvdlerinde veya DTS audio cdlerde frontlardan çok bütün sisteminizin genel performansı daha önemli bence. yani film seyrederken duyduğunuz müzikten ve ses efektlerinden memnunsanız büyük ihtimal DD veya DTS müzik kayıtlarından da aynı ölçüde memnun kalırsınız.
    tek başına frontların performansını ölçmek için stereo yayınla deneme yapmanız lazım yani normal müzik cdsi, radyo veya mp3 gibi. ama bunu yaparken de avr'nin ayarı 2channel stereo olmalı ki sadece frontlardan ses gelsin.

• quote:

teşekkürler eozen81,

Çok sağol, bir de dinlerken daha doğrusu dinledikten sonra burada yazarken eğer aklında kaldıysa, daha önce kullandığın Yamaha, Wharf vs. den ne farkı var belirtmen mümkün mü, ne bileyim atıyorum Yamaha'ya göre tizi mi daha iyi, Wharf'e göre bass'ı daha düzenli vs. gibi.

Eve o %15'i bende duydum, yazıklar olsun diyorum

• quote:

quote:

Valla feelulive benimde aklımı karıştırdın ha Acaba diyorum rc52 yi verip rc62 ve rs42 yi verip rs52 veya rb51 mi alsam :) Aslında benim odaya fazla bile geliyo bu sistem. Geniş alana taşımam lazım. O zaman çok daha iyi performans alacağımı düşünüyorum. Şu an kullandığım alan 14m2 civarında.

rb51 e göre rb61 daha iyi bir tercih.aynı odayı kullanmaya devam etsen bile yeni sistemle seslerin daha doğal ve berrak olacağı kesin.

ben de ay başında rc62 yi alıp noktayı koymayı düşünüyorumşu %15 zammı olmasaydı iyi olacaktı

Neden diğerlerini desteklemiyosun?

• quote:

quote:

quote:

Neden diğerlerini desteklemiyosun?

yanlış anlamışsın dostum sadece rb51 i desteklemiyorum

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.