Şimdi Ara

Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre System (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
14
Favori
16.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mehmet Ali Karakaya

Bir dönem datasat planlarım vardı ama c raporları gümrükte yaşanacak problemler nedeni ile biraz uğraştırıcı baya yorucu bir proje ile karşıkarışa kaldım. Şuan için iptali söz konusu Datasat sinemada öncü bir portfey..

Birde size bir sorum olacaktı?
    Odanıza tadilata başlamadan önce ve bittikten sonra m2 sini hesapladınız mı?
    Yapılan tadilat odada ne kadarlık bir kayba sebep veriyor?
  • Odamın eni 3.10cm boyu 5m yken toplam alan 15m2. Eni aynı boydan 4.50 oldu. Hop duvar payı için..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Odamın eni 3.10cm boyu 5m yken toplam alan 15m2. Eni aynı boydan 4.50 oldu. Hop duvar payı için..

Yan duvarlarınızda ve tavanda sesle ilgili iyileştirme yapılmadı mı?
    Yoksa bahsettiğiniz tadilat sadece hoparlörlerin yerleşimi içinmiydi?
  • Ses yalıtımı ön cephe hop olduğu yerden camı kapatmak adına yapıldı odam ufalmasın hemde ev müstakil olduğu için yan duvarları yalıtım için daraltmadım yan duvarlara 60x120 akustik panel asıcam arka bölmeye basstrap i , tavan siyah akustik asma tavan içine yine akustik yalıtım olucak. Taban kauçuk kaplama üstüne kalın halıflex ile bitiricem.. yalıtım ön cephe ve arka dolap cephe. Tavan kenar alçıpanlar ve kapıda mevcut Sadece 2 yan duvarda yok

• Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Keyifli hobiler...
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hep birlikte inş
  • Proje çok güzel ilerliyor maşallah :)

C raporu vs yada fatasatın ithali neden sorunlu anlayamadım ben bilmediğim için..

Rear hop biraz arla solunuzda kalmıyormu.sanırık orda kapı olduğu için böyle yaptınız

• Benden de naçizane bir uyarı ön hoparlörler çok aşağıda kalacak gibi. Bence böyle küçük bir mekanda akustik transparan bir perde arkasında hoparlörler olmalıydı.

• TEşekkür ederim :). C raporu cihazda radyo olmadığı için trt bandrolülü olmadığı için bu sebepten ötürü maliyet fiyatları 2 katına çıktı. Arka back ler evet malesef kapıdan ötürü tam arkaya gelmedi çok az yanında oldu Arc kalibrasyon ile db ayarı çok az önde olduğu taktirde rahatca duyulmasını sağlayacak

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Evet bende başta akustik perde alarak sağ sol merkez hop perde nin arkasına koymayı düşünmüştüm Fakat salonda nasıl bir sistem kullanıldığı gözüksün istedim sonra dediğiniz gibi hop çok altta olur mu düşüncesi oluştu bende klipsch'e mail atarak proje müdürü ile görüştüm odamın ufak yapısı ve izleme açısına uyumluluk göstermesi adına hop lerin rahatlıkla performans gösterme garantisini vererek bu mesafelerde ilerledim

• quote:

TEşekkür ederim :). C raporu cihazda radyo olmadığı için trt bandrolülü olmadığı için bu sebepten ötürü maliyet fiyatları 2 katına çıktı. Arka back ler evet malesef kapıdan ötürü tam arkaya gelmedi çok az yanında oldu Arc kalibrasyon ile db ayarı çok az önde olduğu taktirde rahatca duyulmasını sağlayacak

Üniversite yıllarımda kişisel player alma arefesindeydim.
    x markada radyo özelliği olmadığından fiyat yaklaşık 200 tl uyguna gelmişti.
    Nereden nereye şimdi ise radyo olmadığı için fazla vergiye tabi tutuluyorsunuz.

Datasat için firma ile veya bayi ile görüşüp kutu üzerine radyo amblemi koydurulamaz mıydı?
    Belkide sadece bu ürün için danışıklı dövüş tarzında bir uygulama yapılabilirdi sanki.

• Aslında tam tersi olur diye düşünmüştüm keza ön hoparlörlerden özellikle yüksek frekanslı sesler küçük bir açı ile yükselecek oturma mesafesinin kısa olması sebebiyle kulak hizasına ulaşmada zorluk çekilecek.Böyle bir durum gerçekten sıkıntı verebilir keza görüntü ses uyumunu batırabilir. Umarım Klipsch teknisyeninin önerdiği gibi olur da ben yanılırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Aslında tam tersi olur diye düşünmüştüm keza ön hoparlörlerden özellikle yüksek frekanslı sesler küçük bir açı ile yükselecek oturma mesafesinin kısa olması sebebiyle kulak hizasına ulaşmada zorluk çekilecek.Böyle bir durum gerçekten sıkıntı verebilir keza görüntü ses uyumunu batırabilir. Umarım Klipsch teknisyeninin önerdiği gibi olur da ben yanılırım.

Üstad ilk kullanımda da frontlar sw üzerinde center ise yerdeydi hatta.İzleme mesafesi sanırım daha uzaktı.
    Yeni planlamada frontların ve centerin altındaki yüksekliği de hesaplarsak şimdiki hali ile yaklaşık 40 cm lik mesafede aşağı inmiş görünüyor.Hatta centerde frontların mesafesine yükselmiş.
    Çok emin olmamakla birlikte ön hoparlörler bir miktar eğim verilerek eskisinden daha iyi ses elde edilebilir.

• İlk yerleşim center yerde oluşu frontların centere göre yüksek oluşu bence çok sağlıklı bir dağılım olmaması şimdiki kurulumun hop lerin aynı düzlemde yer alması daha iyi oldu kullanım aşamasında kendini daha iyi belli edecek düşüncesindeyim kullanım aşamasında farklılıkları yazıcam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05E683A58 -- 7 Mart 2017; 14:14:35 >
  •  Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System. Taban için 5cm uzunluğunda platform içi knauf akustik izalasyon ile dolup üstü kapandıktan sonra. Yan bölmelere merdiven altı spotları takılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05E683A58 -- 7 Mart 2017; 22:54:39 >

• Evim sahane tadında olmus kolay gelsin:)

• darkerdi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Akustik asma tavan Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System Klipsch 7.2 THX Ultra 2 Home Theatre  System

• Sinema odası süper oluyor ,yalnız bir konu dikkatimi çekti ,havalandırma ve soğutma ile ilgili pek bir altyapı göremedim ,özellikle yazın sıcak havalarda sorun olmaz mı ,selamlar?
  • Teşekkür ederim. Akustik Asma Tavanın ve mineral yünün sağladığı akustik düzen odanın içindeki ekoyu öldürmesnde üstün başarı sağladı. Ufak çaplı bir klima işimi görücektir diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.