Şimdi Ara

KLİMALARA ANTİDAMPİNG VERGİSİYLE FİYATLAR ARTACAK (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.698
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: andromeda09

Azıcık beyin yerli üreticinin vergi oranlarını düzenle girdi maliyetlerini düşür ucuza satsın neden ithal ürüne vergi koyuyorsun halkına kazık sokuyorsun sen gibilerde seviniyor kazıklara

terbiyesizlik yaparak cevap vermemek gerekir birbirimize saygı göstermez isek suriye olacağız, banane kimden alıyorsan al ben kendi fikirimi beyan ettim
  • hocam resmi gazete yayını vs ekleyebilir misin, detayları okuyalım.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekskiz

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Vestel ömrüm boyunca kürdan bile almayacağım ama arçelikten beklemezdim. Malesef Arçelikten de bi şey almayacağım. İsterlerse yabancıya %1000 zam yapın yabancı alacağım inadıma. Yerliye indirim yapmayın yabancıya zam yapın iyi taktikmiş.

arkadaşım eğer yerli firmalar üretirse sen iş bulursun kardeşin iş bulur ve bunun yolu ülkede üretim yapmaktan geçer.Eğer okumayı seversen sana tavsiyen sanayileşmenin gizli tarihi adlı kitabı okumandır güney Koreliler nasıl milliyetçilik yapmışlar ve nasıl zenginleşmişler KLİMALARA ANTİDAMPİNG VERGİSİYLE FİYATLAR ARTACAK

Ben üretmesinler demiyorum. Sadece rakiplere zam yapın biz daha çok kazanalım diye ağlayıp vatandaşa kazık atmalarına kızıyorum. Bu zihniyettekiler batsın bitsin yansın kül olsun. İstemiyorum bu yahudi zihniyetini defolsunlar ülkemizden. Ayrıca güney kore asyanın israilidir ve amerikanın desteğiyle bu hale gelmiştir. Milliyetçilik kendi halkına kazık atmak değil onların yaptığı gibi kendi halkına daha fazla özelliği daha iyisini sunmaya çalışmakla olur.

• Senin ve senin gibiler bu fikirleri onayladıkları için konu bana ve benim gibi kazıklanmak istemeyenlere de dokunuyor yoksa bana ne ne fikrin varsa belirt .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andromeda09 -- 30 Mart 2017; 17:51:29 >
  • andromeda09 A kullanıcısına yanıt
    Senin gibuler benim gibiler onun gibiler bizim gibiler sonuç bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefeniyle yola çıkan adam

güzel gelişme türkiye de üretim yapmayan firmalara karşı yerli üreticiler korunmalı ve vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranması gerekiyor yoksa ithal çöplüğüne döneceğiz ve işsizlik sürekli artacaktır.

Arçeliğin klima ürettiğini zannetmiyorsun umarım ?
    sadece alarko galiba üretim yapıyor ,onun dışındakiler fason ürettirip satıyor (burada en fazla montaj işi oluyor)
    işin ilginci Arçelik biraz kaliteli olan klimalarını piyasanın çok üstü fiyatlara satıyor

ha sen gidip Arçelik ,Vestel ,Baymak ,Uğur gibi marka klimaları alıp kullanırsın ,ona biz karışamayız :)

haklı olduğun bir konu var ,o da burada montaj yapılırsa fabrikalarda insanlara iş çıkıyor ,bir nebze işsizliğe çözüm ama artık kendimiz bir şeyler üretmeliyiz ,diğer türlü dövizle alıp montajlayıp satıyoruz

gerçi niye üretsinler ,firmalar hazırını alıp monteleyip satıp parasını kazanıyor ,devlet ise vergisini alıyor

• Elbetteki yüzde 100 türkiye de üretilmesini isterim lakin klasik koç grubu mantığı bu

• Dediğiniz gibi Arçelik istedi ise, bunun adı 2. Vestel vakasıdır. Evime sırf bu yüzden Vestel marka hiç bir cihazı sokmadım, Şayet arçelik te böyle bir şey yaparsa gözünün yaşına bakmam evime sokmam, kimseye de önermem.
  • sen razısın destekliyorsun ben razı değilim ve bu firmalardan ürün almam aldırmam aramızda ki fark bu sen zevk almaya devam et sen razı olduktan sonra
  • andromeda09 A kullanıcısına yanıt
    Benim icin buyuk bir keyif hocam elin samsungu nasil buyumus bakin galaxy ace gibi garabet telefonu bile nasil itelediler bizlere simdi vestel venusu begenmiyorlar. Samsunga dusmanligim yok ulkemizde en buyuk arge onlara ait sonra fordda.

• aslında samsung da beyaz eşyada çok kötü ve buna rağmen iyi satışlar yapıyor (ismi nedeniyle) :)
    lakin adamları takdir etmemek elde değil ,her geçen gün daha çok gelişiyorlar
    bizimkiler ise hep başkasından alıp ,yerli milli diye milleti kandırma peşinde
    dünyada bir ilk olmalı "yerli ve milli" diyerek gelişmek :)

kardeş belli ki sen çok iyi niyetlisin ama emin ol bu firmalar hiç de senin zannettiğin kafada değiller
    bunlar sadece yapacağı kara bakıyor ,o nedenle üretmek yerine ,ürettirip logo basıp satmak çok daha işlerine geliyor
    ve kafa böyle olunca da bir dirhem ilerleyemiyoruz
    herkesin söylediği "ileri ki yıllarda gelişip,üretmeye başlarlar"
    ama montajcılık ile ilerlenme olsaydı ,emin ol şimdi biz dünyanın sayılı teknoloji üreticileri arasında olurduk
    yerli dediğimiz firmalar onlarca yıldır hep montajcılık yapıyor (seçiyor)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.