Şimdi Ara

KLİMALARA ANTİDAMPİNG VERGİSİYLE FİYATLAR ARTACAK (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.699
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yerli olsa

vergisini tam verse

desteklerim

montajla yerli olunmuyor

git koreye adam gibi her otel samsung mini bar mikrodalga vs kullanır

yerli olunca destek de öyle olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kişisel görüşüm bu ülkede bu firmalar yüzünden teknoloji geliştiremiyoruz.
    Bu firmaların tek amacı yabancı ortak bulup onların ürünlerini satmak.
    Örnegin ford,fiat,toyota vs. vs.
  • boşuna tartışıyorsunuz, ülkede şimdiye kadar tartışarak bir yere varıldığı gördünüzmü?

ülkenin %51i klima zaten lüks gerekyok dese 49e söz hakkı düşmüyor şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzgrTM -- 30 Mart 2017; 9:58:9 >
  • gayet güzel olmuş sonuna kadar destek veriyorum tüm ülkelerin yaptığı şey antidamping adı altında ticaret savaşları yaşanıyor.ülkemiz üretmez ise iş bulamazsınız
  • Merhaba kaynak alabilirmiyim resmigazetede yayınlandımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TormentedSoul

yerli olsa

vergisini tam verse

desteklerim

montajla yerli olunmuyor

git koreye adam gibi her otel samsung mini bar mikrodalga vs kullanır

yerli olunca destek de öyle olur

biz milliyetçiyiz diye geçiniriz bu tarz milliyetçilik eğitim ister
  • quote:

Orijinalden alıntı: kefeniyle yola çıkan adam

güzel gelişme türkiye de üretim yapmayan firmalara karşı yerli üreticiler korunmalı ve vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranması gerekiyor yoksa ithal çöplüğüne döneceğiz ve işsizlik sürekli artacaktır.

seyfullah reyiz, mesajlarında hiçbir mantık belirtisi göremiyorum , ya bu iş için para alan birisin , ya da körü körüne tepedeki ne derse onu tekrarlıyorsun. zaten bi arkadaş da yazmış, madem yerliyi teşvik edeceksin, o zaman yerlinin vergi düşürülsün, elektrik indirim yapılsın ben zaten klima alacağım zaman mitsubishi 2000 lira, vestel 700 liraysa, gider vestel alırım , ama sen şimdi mitsubishiyi 2500 çıkarttın , vestel 2000 liraysa, hem yerliden nefret ederim hem de gider mitsubishi alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ekskiz

gayet güzel olmuş sonuna kadar destek veriyorum tüm ülkelerin yaptığı şey antidamping adı altında ticaret savaşları yaşanıyor.ülkemiz üretmez ise iş bulamazsınız

yerlinin vergi düşürülse , vatandaşa daha az yaslansa, öylesini daha çok desteklemez misin
  • şimdi şöyle diyeyim. Teknik olarak öncelikle antidamping uygulaması hangi ülke için geçerli ona bakmak lazım. Arçelik ve vestel çin için yapmış bu başvuruyu bilgiğim kadarıyla. ilk mesajda göremedim mevzuatı. Benim çalıştığım fabrikanın bir hammaddesi için de antidamping uygulaması başladı ama ne oldu biliyormusunuz. Çinliler gitti mısır'da, dubai'de, arabistan'da fabrika açtı. yani adamlar antidamping'den yine kurtuldu. Bizim kafalar ancak küçük engel çıkartırlar. Demezki ya arkadaş;

1. Biz devlet olarak elektriği işletmeciye ucuz verelim.

2. sgk indiriminden faydalandıralım.

3. Teşvik'i arttıralım.

4. O üstün yöneticelerin 20, 30, 50 bin maaşlarını cüzi bir düzeye çekelim.

5. Hammadde alımını kolaylaştıralım. vs......

böyle bir sürü madde gider. Umarım anlatabilmişimdir.
  • ekskiz kullanıcısına yanıt
    eğitime gerek yok

bizim firmalar ahlaksız

gavurda gördüğüm ticari ahlakın yarısı bizde olsa yurtdışı alışverişi bırakırım

misal

küçük esnaf

ortalama esnaf lokantası zincir yemek mağazalarından pahalı

bakkal marketten aşırı pahalı genelde

yurtdışı xiaomi vs telefon getirenler 500e alıp 1.000e satma derdinde

haliyle bu adamlar gibileri şirket yönetince antidamping isteği oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TormentedSoul

eğitime gerek yok

bizim firmalar ahlaksız

gavurda gördüğüm ticari ahlakın yarısı bizde olsa yurtdışı alışverişi bırakırım

misal

küçük esnaf

ortalama esnaf lokantası zincir yemek mağazalarından pahalı

bakkal marketten aşırı pahalı genelde

yurtdışı xiaomi vs telefon getirenler 500e alıp 1.000e satma derdinde

haliyle bu adamlar gibileri şirket yönetince antidamping isteği oluyor

1-akıllı milliyetçilik için eğitim şart gelişmiş ülkeler milliyetçiliğin alasını yaparlar
    2-ahlak şart eyvallah ama verdiğin misallar saçma olmuş neden küçük esnaf fiyatları pahalıdır maliyet ve alım gücü ile alakalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: redsock

şimdi şöyle diyeyim. Teknik olarak öncelikle antidamping uygulaması hangi ülke için geçerli ona bakmak lazım. Arçelik ve vestel çin için yapmış bu başvuruyu bilgiğim kadarıyla. ilk mesajda göremedim mevzuatı. Benim çalıştığım fabrikanın bir hammaddesi için de antidamping uygulaması başladı ama ne oldu biliyormusunuz. Çinliler gitti mısır'da, dubai'de, arabistan'da fabrika açtı. yani adamlar antidamping'den yine kurtuldu. Bizim kafalar ancak küçük engel çıkartırlar. Demezki ya arkadaş;

1. Biz devlet olarak elektriği işletmeciye ucuz verelim.

2. sgk indiriminden faydalandıralım.

3. Teşvik'i arttıralım.

4. O üstün yöneticelerin 20, 30, 50 bin maaşlarını cüzi bir düzeye çekelim.

5. Hammadde alımını kolaylaştıralım. vs......

böyle bir sürü madde gider. Umarım anlatabilmişimdir.

Amerika'da mı bu işi bilmiyor antidamping yasaları çıkarıyor

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Mahmuddd baskan devlet zaten yerliyi tesvik ediyor buna ragmen yerli fiyatini uygun tutmuyorsa bu devletin sucu degil. Arada 500 lira fark varsa ve kaliteli ise yerli marka ben onu alirim. Bana mantik diyorsun 10 tl icin kirk takla atip aradaki 500 lirayi kucumsuyorsun. Vestel in mallari fazla kaliteli degil ama beko iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: kefeniyle yola çıkan adam

Mahmuddd baskan devlet zaten yerliyi tesvik ediyor buna ragmen yerli fiyatini uygun tutmuyorsa bu devletin sucu degil. Arada 500 lira fark varsa ve kaliteli ise yerli marka ben onu alirim. Bana mantik diyorsun 10 tl icin kirk takla atip aradaki 500 lirayi kucumsuyorsun. Vestel in mallari fazla kaliteli degil ama beko iyidir

fiyatlar örnekti , madem yerli satışa arttırılacak , istihdam sağlanacak , o zaman kendi karlarını kıssınlar biraz, bak sunny axen tvler şu anda çok uyguna satılabiliyor, demekki yapmak isteyen yapıyor
  • ekskiz kullanıcısına yanıt
    aynen amerika da işi bilmiyor. Yoksa vietnam, malezya piyasaları niçin kuruldu. bizim için mi?
  • Vestel ömrüm boyunca kürdan bile almayacağım ama arçelikten beklemezdim. Malesef Arçelikten de bi şey almayacağım. İsterlerse yabancıya %1000 zam yapın yabancı alacağım inadıma. Yerliye indirim yapmayın yabancıya zam yapın iyi taktikmiş.
  • Önyargı demeyelim hocam ona "tecrübe yenmiş kazıkların bileşkesidir" diyelim.

Arçelik vestelden kalitelidir katılıyorum, orda çalışan insanların emeğine saygı duyuyorum.
  • İyi de yıllardan beri klimaya damping var.. Dış Ticaret Müsteşarlığından: 26.07.2006 tarihli ve 26240 sayılı R.G. (26.07.2006 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ 2006-20 gereğince ÇHC menşeli olan ve tanımı yapılan eşyanın ithalatı DAMPİNGE KARŞI vergiye tabidir. 22.09.2006 / 24373 yazıda; bahse konu önlem kapsamına (inverter özelliğine sahip olsun olmasın) yalnız duvar tipi split klimaların dahil bulunmakta olduğu,.....)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Vestel ömrüm boyunca kürdan bile almayacağım ama arçelikten beklemezdim. Malesef Arçelikten de bi şey almayacağım. İsterlerse yabancıya %1000 zam yapın yabancı alacağım inadıma. Yerliye indirim yapmayın yabancıya zam yapın iyi taktikmiş.

arkadaşım eğer yerli firmalar üretirse sen iş bulursun kardeşin iş bulur ve bunun yolu ülkede üretim yapmaktan geçer.Eğer okumayı seversen sana tavsiyen sanayileşmenin gizli tarihi adlı kitabı okumandır güney Koreliler nasıl milliyetçilik yapmışlar ve nasıl zenginleşmişler KLİMALARA ANTİDAMPİNG VERGİSİYLE FİYATLAR ARTACAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekskiz -- 30 Mart 2017; 14:45:52 >

• Azıcık beyin yerli üreticinin vergi oranlarını düzenle girdi maliyetlerini düşür ucuza satsın neden ithal ürüne vergi koyuyorsun halkına kazık sokuyorsun sen gibilerde seviniyor kazıklara
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.