Şimdi Ara

Klimadan Koku Geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
37.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shockwave23

sorunun net çözümünü bilen varmı benim yazdığım dışında

Alıntıları Göster
    bu sorunun çözümü pek yok gibi.

Ben önce pilot garage a 100 tl sonra pazarlıkla Sonax a 60 tl verdim ve sonuç yok, güya dezenfekte ettiler felan ama problem yerli yerinde duruyor.

Sanayide bir usta ise (güvendiğim gittiğim yerde bir usta) çözümün daha zor olduğunu aşağılarda bi yerde klimanın asıl soğutucu kısmında bakterilerin olduğunu ve milletin zoruna geldiğinden bu bakımıyapmadığını söyledi, bakalım birde o sipariş verdi almanyadan bekliyoruz gelmesini, dezenfaktör gelince o açıp iç kısma uygulicak ve kesin çözüm alırız diyor.

Ben bu sorunu belki gözümde çok büyüttüm bana çözümü yokmuş gibi geliyor..

• Serden33 S kullanıcısına yanıt
    Klimadan gelen toz kokusu sorununuzu çözdünüz mu? Yıllar sonra soruyorum bunu ama benim de aynı sorunun hala var (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serden33

Ben önce pilot garage a 100 tl sonra pazarlıkla Sonax a 60 tl verdim ve sonuç yok, güya dezenfekte ettiler felan ama problem yerli yerinde duruyor.

Sanayide bir usta ise (güvendiğim gittiğim yerde bir usta) çözümün daha zor olduğunu aşağılarda bi yerde klimanın asıl soğutucu kısmında bakterilerin olduğunu ve milletin zoruna geldiğinden bu bakımıyapmadığını söyledi, bakalım birde o sipariş verdi almanyadan bekliyoruz gelmesini, dezenfaktör gelince o açıp iç kısma uygulicak ve kesin çözüm alırız diyor.

Konu eskimiş ama benim de aynı sorun başladı.Aradan geçen 3 sene sonunda tecrübelerini zi paylasirsaniz memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: MuStafA.A

quote:

Konu eskimiş ama benim de aynı sorun başladı.Aradan geçen 3 sene sonunda tecrübelerini zi paylasirsaniz memnun olurum

Alıntıları Göster
    Bu tür koku problemi yaşayan arkadaşlar, buharlı oto yıkama yapan yıkamacılarda tüm havalandırma deliklerine bir süre buhar tuttursunlar. Buhar, bakteri tortu vb. herşeyi temizleyip koku falan bırakmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: rain_man

Bu tür koku problemi yaşayan arkadaşlar, buharlı oto yıkama yapan yıkamacılarda tüm havalandırma deliklerine bir süre buhar tuttursunlar. Buhar, bakteri tortu vb. herşeyi temizleyip koku falan bırakmıyor.

Alıntıları Göster
    İzmit sanayide sadece klima işi ile uğraşan bir usta tüm ön paneli söküp temizlemek gerektiğini ve fiyatın 550 tl olacağını en az 1 gün süreceğini söyledi ancak yaptırmadım.

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • quote:

İzmit sanayide sadece klima işi ile uğraşan bir usta tüm ön paneli söküp temizlemek gerektiğini ve fiyatın 550 tl olacağını en az 1 gün süreceğini söyledi ancak yaptırmadım.

Alıntıları Göster
    Ben 207 de de aynı sorun vardı bu üründen kullandım. Koku tamamen gidiyor, tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/mafra-antibakteriyel-arac-klima-dezenfektani-odorbact-p-OTVR1

• quote:

Orijinalden alıntı: gripin518

Ben 207 de de aynı sorun vardı bu üründen kullandım. Koku tamamen gidiyor, tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada.com/mafra-antibakteriyel-arac-klima-dezenfektani-odorbact-p-OTVR1

Alıntıları Göster
    Megane 3 ile benzer bir problem yaşıyorum fakat asıl derdim aracı ilk çalıştırdığım anlarda gelen koku değil. Araç yaklaşım 30dk fln çalışıp, 120km/s üzerine çıktığımda, klima kapalı dahi olsa içeriye acayip çirkin bir koku vermekte. Bu koku yüksek hızlarda uzun süre çalıştığında başlıyor.

Problem hakkında fikri olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tambjk

Megane 3 ile benzer bir problem yaşıyorum fakat asıl derdim aracı ilk çalıştırdığım anlarda gelen koku değil. Araç yaklaşım 30dk fln çalışıp, 120km/s üzerine çıktığımda, klima kapalı dahi olsa içeriye acayip çirkin bir koku vermekte. Bu koku yüksek hızlarda uzun süre çalıştığında başlıyor.

Problem hakkında fikri olan var mı?

Alıntıları Göster
    megane 3 bende de bu sorun var.
    Bildiğin çorap kokusu geliyor. Sonrasında düzeliyor ama. Sebebi nedir bilemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: gripin518

Sipariş ettim teşekkürler.
  • Yazılanların hiç bi kıymeti yok hepsi hava civa. SIKI DURUN SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ ANLATIYORUM; sıkıntıyı aslında bi arkadaş yazmış ama geri dönüş yapmamış oda. Sorununuz fanda. 2 tane fan vardır arkadaşlar bunların ikiside klima içindir. Küçük olan çalışmaz ise ilk açılışta motordaki kötü koku klima vasıtasıyla size gelecektir. Çünkü komprösör temiz havayı dışardan alamıyor. Fan çalıştığında dışardan temiz havayo alır ve size gönderir. Bende klimayı incelerken biraz da araştırmayla fanlardan birinin çalışmadığını fark ettim. İlk önce yapmanız gereken bu fanların sigortalarını kontrol etmek bende jetta 2008 de akünün hemen yanında sigorta kutusunun yanında. F24 nolu sigorta fanı çalıştırıyor. Bunu bir kere yerinden çıkartıp taktım ve sorun çözüldü. Fan çalıştı. Kötü koku gitti, üstelik klima randımanına kuvuştu. Eskiden en son soğuğa aldığımda (kötü kokuya rağmen) soğumazken şimdi 24 derecede donuyoruz ve kötü koku filan kalmadı. Sigortayı takıp çılartııktan sonra fan yine çalışmadı ise 150 lira fanı alacaksın muhtemelen bozuldu demektir, tabi ustaya göstermekte fayda var

• tamer0649 T kullanıcısına yanıt
    Tabi önce sigortayı değiştirin
  • arkadaslar merhaba megane 3 klima kötü koku var usta poleni kontrol etti sorun yok dedi ama ilk 10saniye kötü koku geliyor içeri sonra düzeliyor olayi tamamen çozem varsa lütfen yazsin buraya
  • tamer0649 T kullanıcısına yanıt
    Hocam fanlar çalışıyor bi sıkıntı yok. Ama yaklaşık 10 saniye geç çalışıyor. Bundan mı oluyor acaba. Bi de sorun bundansa nasıl çözücez fanın çalışma işini. Araç 2007 audi a3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefaeyer -- 5 Mayıs 2019; 17:3:13 >
  • cevik001981 kullanıcısına yanıt
    Birkaç gün aracı durdurup park etmeden önce birkaç dakika en sıcak devre alıp kanalları kurutmayı dener misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 11 Mayıs 2019; 15:18:17 >
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    üstat klima bakimi yaptirdim komple düzeldi suan hiç bir sıkıntı yok yardimcı olmaya çalişdigindan dolayi tesekkur ederim
    Hocam saygılar...
    Benim klimadan da acaip toz kokusu geliyor ve gitmediğim yer kalmadı acaba bakımı yaptırdığın yerle ilgili bilgi verebilir misin?
  • namssso N kullanıcısına yanıt
    Üstat aracin kilamasinin bakimini yaptirdim motor bakimi gibi klimayada Bakim yaptirmak gerekirmiş klima bakimini yaptirdim cihaza baglayip klima yagini değiştirdiler sonradan ne koku ne toz kaldi

Ben hatayda ikamet ediyorum o zaman herhangi bir klima Bakim yapan bir oto elektirkçiye gitmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevik001981 -- 4 Mart 2020; 18:49:15 >
  • Beyler peki klima açılıp bir süre soğuk hava şeklinde kullanıldıktan sonra kapatılıp normal fanla devam ederken neden tozlu/topraklı kötü bir koku geliyor?

Klimayı (AC) kapattıktan sonra gelen bir koku.
  • Klima kullanımı sonrası aracı stop edince terlemenin bu kokuya neden olabileceğine dair birşeyler okumuştum. Bu sorunu yaşamamak adına sürüş esnasında klimayı kullandıktan sonra eve gelmeye 2-3 dk kala havalandırmayı sıcağa alıp sıcak hava üfletiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.