Şimdi Ara

klimadan gelen kötü koku ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracım auris advance skypack dizel yaklaşık 8 aydır kullanıyorum 15000 kmye az kaldı :) araçtaki sorun: klimayı kapattıktan sonra fan açıkken peteklerden aşırı kötü koku geliyor.. klimayı açınca sıkıntı yok. servise bi kaç kere gittim kokuyu almasına rağmen bişey yok diyorlar. geçen yeni polen taktıık değişiklik olmadı parfüm falan sıktılar içine daha kötü oldu kokmuş çorap ve parfüm karışımı gibi bişey oldu :(

• Aynı sorunu seneler önce 98 model Polo' da yaşamıştım. Leş gibi bir koku geliyordu.
    Yıkamacıya götürdüm olmadı, ustasına götürdüm arabanın polen filtrelerini değiştirdi, hava yollarını temizledi ama nafile o leş gibi koku aylarca gitmedi.
    Bir gün arabanın yağını değiştirmek için motorcu ustasına götürdük arabayı lifte aldı ve karter korumayı söktü ve bana gösterdi.
    Karter korumanın üzerinde tam 68 cm uzunluğunda fare leşi aylarca orada durmaktan kuru yaprak gibi karter korumaya yapışmıştı.
  • Araci yarin sabahtan servise birakacam. Umarim cozulur.. Bende les kokusu degilde bildigin kokmus corap :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,

aynı sorun bende de var servise götüreceğinizi söylemişsiniz sorun çözüldü mü acaba
  • ohacifet O kullanıcısına yanıt
    uzun uğraşlar sonucu çözebildim. ilk önce bişey yok koku almıyoruz falan deyip geçtiler sonra kullanıcı hatasıymış bu olay....neymiş arabayı stop etmeden önce klimayı kapatmalıymışım fanda kullanmalıymışım çünkü borularda soğuk hava sonrası nem oluşuyor o nem zamanla küfleniyor ve koku yapıyormuş ve kullanıcı hatasıymış.birde hep ç sülkülasyonda kullanmalıymışım. neyse baskılarım sonucu kabul ettirdim. klima gazının içine ilaç falan bişey sıktılar şu anda bişey yok gayet güzel kokuyor.. size tavsiyem ilaç sıktırmanız.. ilaçtan sonra hafif naftalin gibi koku çıkarıyor sonrasında normele dönüyor...normale döndükten sonra hoşunuza giden ev araba parfümü alıp, klimayı dış silkülasyona alın aracın dışından ön cam, yolcu tarafı önünde bununan plastik yere sıkın...istediğiniz gibi koksun..
  • pessimistxstyle8 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
    İnanın koku yüzünden arabaya binesim gelmiyor.
    Bende servise götürdüğümde size söylediklerinin aynısını söylediler.
    Bana da çok saçma geldi sonuçta bir çok farklı arabaya biniyoruz,böyle bir sorun olmuyor.
    Neyse servise tekrar giderek klima gazının içerisine ilaç sıkmalarını isteyeceğim.
    tekrar çok teşekkürler.
  • daha basit bir yöntem söyleyeyim size arkadaşlar en sıcağa ayarlayıp 5 dakika çalışmasını sağlayın fanın. aynı sıkıntı çıkıncaya kadar devam....
    boruların içinde rutubet kalmasından kaynaklanıyor yada sürekli iç havalandırma açık olmasından
  • barabum kullanıcısına yanıt
    Kendi aracımın klima kompresörü kitlediği için memlekete bıraktım. Peder beyle değiştik arabaları. Bugün midem bulandı kokudan aradım direkt böyle bir koku var mıydı diye.

Ben hiç dışardan havayı açmıyorum ki dedi.

Yarın deneyeceğim sizin anlattığınız şeyi.

İnşallah çözüm olur. Bir de polen filtresini değiştireyim elim değmişken.

• Ozon cihazı ile temizlik yaptırın. Evaparatör deki oluşan bakterilerin tamamını ayrıca aracın içindeki tüm mikrop bakteri hepsini öldürür. Kötü kokunun sebebi evaparatörde nemden dolayı oluşan bakterilerdir. Yaklaşık maliyet 50 tl. 30 dakikalık bir işlem.

• doenitz kullanıcısına yanıt
    Güzel bilgi teşekkürler..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.