Şimdi Ara

Klimada Dalgalanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Problem şu; klima fanını sonuna kadar açtığımda zayıf üflüyor. Arada 1-2 saniye kadar en yüksek ayarda üfleyip sonra tekrar yarı güce düşüyor. (Bu esnada klima panelinde gücün düştüğüne dair herhangi bir emare yok, yine full gözüküyor.)
    Sizce sorun ne olabilir, ben bir anlam veremedim.
    Geçen salı 100km yol yaptım, hala aynı durumda. (Bu 100km yolun çoğunluğu ilçeler arası yolda yapıldı, az bir kısmı şehir içi trafikte yapıldı.)
    Termostatımın değişmesi de gerekiyor, bu bilgiyi de ekleyeyim. Bununla alakası var mı, olabilir mi, bilmiyorum.

Konuya dair youtube linki:
    https://www.youtube.com/watch?v=7CJP9BryRSw

Bir başka durum da şu; az üflediği gibi bir de sıcak üflüyor. Bunun sebebi klima gazı mıdır yoksa termostat ile bir ilgisi var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Up!!

• Kalorifer resiztansı arızası muhtemelen.Sıcak üfleme için klima gazı ve kalorifer musluğu olabilir.

• DMC-12 D kullanıcısına yanıt
    Fan rezistansı olabilir mi peki?

• Olabilir, klima kapalıykende aynısını yapıyor mu?
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    Evet, o zaman da yapıyor.

• Benim problem daha ilginç herhangi bir ufleme sıkıntısı yok ama kendi kendine açılıyor kapatiyorum yine açılıyor. Fan hizini dusuruyorum kendi kendine fulluyor derece dusuruyorum dijital 20ye dusuruyorum 27ye cikartiyor kafasina gore yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomatikten çıkartıp denediniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: road35

Benim problem daha ilginç herhangi bir ufleme sıkıntısı yok ama kendi kendine açılıyor kapatiyorum yine açılıyor. Fan hizini dusuruyorum kendi kendine fulluyor derece dusuruyorum dijital 20ye dusuruyorum 27ye cikartiyor kafasina gore yani

klima otomatik mi analog mu ? kontrol paneli ya da tuş/düğmede kısa devre var gibi. elinizden geliyorsa paneli söküp bir temizleyin.

• emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Otomatik klima hocam. Valla bi bakayim olmazsa ama bence beyni sapitiyor gibi suan icin kavga dövüş istedigimizi yaptiriyoruz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    Denedim, sorun aynı.

• Konuyu güncelliyorum, aynı dertten muzdarip olanlara da çözüm olmuş olur.

Sorunum aslında tam olarak çözüldü sayılmaz. Vaktim olmadığı için halledemedim bir türlü. Fanın düzensiz üflemesi, klima fan motoruna bağlı bir soketin yanıp temassızlık yapmasıymış. Soğuk üflememesi ise klapeden kaynaklıymış. İlk müsait vaktimde bunları yaptıracağım inşallah.

• Benim de birşey başıma gelmişti. Gaz basıncı normalden yüksekse klima çalışırken içerideki basınç çok arttığından kompresör kendini kapatıp basınç düştükten sonra tekrar açıyormuş. Gazı boşaltıp tekrar düzgün basınca düzeldi bende.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.