Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
70. Sırada  bugün en iyi #70
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aslında soru çok basit klimayı hangi amaçla kullanacağınıza göre cevap değişiyor...
    Klimalar soğutmada ev kullanıcıları için konfor dışında fazla fark yaratmazlar yani tüm klimalar konforlu yada konforsuz soğutur....
    Isınmak istiyorsanız dünyada alınabilecek 3 marka mevcut, Mitsubishi Electric , Daikin ve Panasonic....

Bu 3 cihaz söylenebilecek tek kelime mükemmeller ancak
    Daikin , Türk Teba nın iflas etmesinden sonra servis hizmetlerinde ciddi sorunlar çıkmaya başladı.
    Panasonic yıllardır türkiye'de klima pazarını oturtamadı her dönem distribütör ve stok problemleri var.

Mitsubishi Electric bence türkiye'de şu anda alınabilecek En iyi klima markasıdır.

Özellikle servislik hizmetlerinde size istediğinizden fazlasını vereceğini eminim...

Eğer cihazlar ile detaylı bilgi almak isteyenler için,

(232) 368 06 09 (pbx)

ceyhun@enkaticaret.com

• Herkes bildigini akuyor klima işi para ve şans işidir iyisini alırsın bozulur ucuz alırsın sorunsuz calısır.ne olacanı bilemessin herkes kafasına gore marka yazmış herkes bildigini okuyorda ondan,Bende evimde General Electric klima kullanıyorum maşallah sorun yok,bye
  • kalite şans işi degildir binlerce lira para ver aaa şans işte olacak şeymi ha yerli ürünler için bu geçerli olabilir tabii ama daıkın,mitsubishi,panasonic,hitachi vb gibi markalar için şans degildir bilinçli alımdır ha birileri yanlışlıkla almış olabilir o başka ama iyi ürünlerdir
  • merhaba arkadaşlar genelde ısınmak için klima almayı düşünürum, ve sharp cazip geldi bana.
    bu klimalar 2.kat üzeri dam olan 24m2 oda için nasıl sizce

bu inveterli olan
    http://www.iklimlendirmemerkezi.com/products_detail.asp?c=1&d=2&e=7&pid=33

buda normal
    http://www.iklimlendirmemerkezi.com/products_detail.asp?c=1&d=2&e=6&pid=30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arican -- 5 Şubat 2007; 0:41:59 >

• Merhaba arkadaşlar İzmirde oturuyorum 2 seneden beri vestel CXP12 modeli 12000btu luk klimayı yaz,kış kullanıyorum.Şimdiye kadar genel olarak bir sorun yaşamamıştım. Bu sene pek soğuk olmadı ama geçen seneki soğuklarda klimamız, dış ünitede neredeyse 1 parmaktan fazla buz olmasına rağmen sorun yaşamadan ısıttmıştı ve defroz hiç yaşamamıştık. Ama son bir kaç günden beri havalar fazla soğuk olmamasına rağmen defrosa klima giriyor. Yine defrosa girdiğinde hava dış sıcaklığını merak ederek ölçtüm 8 derece çıktı hadi dış ünite biraz daha açıkta olsa 6-7 C ama defrosa giriyor ama dış ünitede herhangi bir buzlanma yok.Sadece hava üfleme kapağını kapatıp dış üniteyi ısıttığını ve buhar çıktığını görüyorum. Bu olayın 6-7 C de olması normal midir yoksa gaz eksilmesi gibi bir nedeni olabilir mi? Bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: arican

merhaba arkadaşlar genelde ısınmak için klima almayı düşünürum, ve sharp cazip geldi bana.
    bu klimalar 2.kat üzeri dam olan 24m2 oda için nasıl sizce

bu inveterli olan
    http://www.iklimlendirmemerkezi.com/products_detail.asp?c=1&d=2&e=7&pid=33

buda normal
    http://www.iklimlendirmemerkezi.com/products_detail.asp?c=1&d=2&e=6&pid=30

sayın arkadaşım o odaya 12000 btu ınverter yetmeyebilir aynı klimayı karabaglarda arkadaşlarım aldı ısıtmadı yani tehlikeli,ama başka markaların örnegin toshibanın 16000 btu ınverter'ı var onunda fiyatı uygun onu düşünebilirsiniz

Ve mutlaka alacagınız klimanın servisini keşife çagırın kendiniz gidip almayın biz buradan yazsakta bizi ciddiye almazlar

iyi geceler dilerim

• quote:

Orjinalden alıntı: serrikoc

Merhaba arkadaşlar İzmirde oturuyorum 2 seneden beri vestel CXP12 modeli 12000btu luk klimayı yaz,kış kullanıyorum.Şimdiye kadar genel olarak bir sorun yaşamamıştım. Bu sene pek soğuk olmadı ama geçen seneki soğuklarda klimamız, dış ünitede neredeyse 1 parmaktan fazla buz olmasına rağmen sorun yaşamadan ısıttmıştı ve defroz hiç yaşamamıştık. Ama son bir kaç günden beri havalar fazla soğuk olmamasına rağmen defrosa klima giriyor. Yine defrosa girdiğinde hava dış sıcaklığını merak ederek ölçtüm 8 derece çıktı hadi dış ünite biraz daha açıkta olsa 6-7 C ama defrosa giriyor ama dış ünitede herhangi bir buzlanma yok.Sadece hava üfleme kapağını kapatıp dış üniteyi ısıttığını ve buhar çıktığını görüyorum. Bu olayın 6-7 C de olması normal midir yoksa gaz eksilmesi gibi bir nedeni olabilir mi? Bilgi verebilir misiniz?

sayın arkadaşım havanın ila - derecelerde olması gerekmz havada aşırı nem varsa bundanda yapar

gazın eksikligini yazın daha iyi anlarsınız

ara sıra dış üniteye bakın 8 dakikada(ortalama) bir dış fan çalış dur yapıyormu

• quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

sayın arkadaşım havanın ila - derecelerde olması gerekmz havada aşırı nem varsa bundanda yapar

Bu gün hiç defrosa girmedi dediğiniz gibi nemden dolayı yapabilir izmirin havası, deniz olduğu için nemlidir. Ama aldığımızdan beri hiç derfos yapmamıştı 2 seneden beri hiç mi nem oranı bu kadar yükselmedi diye aklmda soru oluştu. Yazın soğutmada hiç problem yaşamadık.

-Dediğiniz gibi dışüniteyi 8 dk bir kontrol edeceğim normali 8 dk bir çalışması mıdır yoksa çalışmaması mıdır bunu da söyleyebilir misiniz.
    -Aklıma takılan bir soru daha var cevaplandırabilirseniz memnun olurum. Bazen klima çalışırken hava kaçırır gibi fıss şeklinde ses çıkarıyor. anki kompresör havayı bir mitar sıkıştırdıktan sonra hava serbest kalıyor gibi ses çıkıyor bu durum normal midir?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

Bu gün hiç defrosa girmedi dediğiniz gibi nemden dolayı yapabilir izmirin havası, deniz olduğu için nemlidir. Ama aldığımızdan beri hiç derfos yapmamıştı 2 seneden beri hiç mi nem oranı bu kadar yükselmedi diye aklmda soru oluştu. Yazın soğutmada hiç problem yaşamadık.

-Dediğiniz gibi dışüniteyi 8 dk bir kontrol edeceğim normali 8 dk bir çalışması mıdır yoksa çalışmaması mıdır bunu da söyleyebilir misiniz.
    -Aklıma takılan bir soru daha var cevaplandırabilirseniz memnun olurum. Bazen klima çalışırken hava kaçırır gibi fıss şeklinde ses çıkarıyor. anki kompresör havayı bir mitar sıkıştırdıktan sonra hava serbest kalıyor gibi ses çıkıyor bu durum normal midir?

arkadaşım benim dedigim 8 daikaka sembolik kışın dış ünitedeki fan basıncı ayarlamak için bazen durur bu sırada iç ünitenin üfledigi hava sıcaklıgınıda bu etkiler eger klimanızın fanı durmuyorsa yani hiç durmuyorsa bir ihtimal gaz kaçagı olmuştur buda bir bakış açısı

klima çalışmadan yada çalışmaya başlamadan önce o ses gelir özellikle yazın hava çok soguk oldugunda dış üniteyi ısıtarak başlar bundan kaynaklanabilir birde defrosa girerken

birde klimanın içinde dolaşan gaz sesi vardır buda ayrı

eger sizi bu konu çok rahatsız ediyorsa servisi bir çagırın baksınlar sanırım daha gerantisi vardır klimanızın
    iyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 6 Şubat 2007; 21:14:10 >

• Evet garantisi var.Dediklerinize bakıpduruma göre servisi çağırırım Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • Arkadaslar sızlere bır sorum olacak. Suanda 27 metrekarelık adomı ayda 45-50 YTL gıbı bır rakama 24 saat boyunca 24-25 derecede tutuyorum (Mıtsubıshı Electrıc MSZ GA 35 VA) Sorumsa su yasadıgım yer Bursa fabrıkada calısan cogu kısılerle bu konuyu defalarca tartısıyorum onlar dogalgaz kullanarak ayda 200-250 YTL oduyo tum evı ısıtıyolar tabı ancak 20 derecelerde belkıde daha dusuk (cunku onların hıcbırının evınde ızolasyon yok) bende burdan sonra cinleniyorum iste, onlara klimayla ısınmanın dogalgazdan daha cazıp daha ucuz oldugunu nasıl ıspat edebılırım? Tabı kesın ve net olarak. Cunku adamlar ne faturaya nede katolotakı o lpg-dogalgaz-lınyıt-eletrik tablosuna bıle ıtmat etmıyorlar. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz tablo veya resmı herhangı bır sonuc verebılırsenız cok memnun kalıcam herkese tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: samet007tr

Arkadaslar sızlere bır sorum olacak. Suanda 27 metrekarelık adomı ayda 45-50 YTL gıbı bır rakama 24 saat boyunca 24-25 derecede tutuyorum (Mıtsubıshı Electrıc MSZ GA 35 VA) Sorumsa su yasadıgım yer Bursa fabrıkada calısan cogu kısılerle bu konuyu defalarca tartısıyorum onlar dogalgaz kullanarak ayda 200-250 YTL oduyo tum evı ısıtıyolar tabı ancak 20 derecelerde belkıde daha dusuk (cunku onların hıcbırının evınde ızolasyon yok) bende burdan sonra cinleniyorum iste, onlara klimayla ısınmanın dogalgazdan daha cazıp daha ucuz oldugunu nasıl ıspat edebılırım? Tabı kesın ve net olarak. Cunku adamlar ne faturaya nede katolotakı o lpg-dogalgaz-lınyıt-eletrik tablosuna bıle ıtmat etmıyorlar. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz tablo veya resmı herhangı bır sonuc verebılırsenız cok memnun kalıcam herkese tesekkurler

Arkadaşım klimanın ilk maliyeti yüksektir sonrası düşüktür
    bunu ispatı klimanın katalogunu götürüp anlarlarsa ınverter teknolojisini anlatmak saatte çektigi elektrigi hesaplatmak ama anlarlarsa ama götürdügünüz elektrik faturalarına inanmamaları bana saçma geldi acaba birde o evde oturyorsunuz diye birde ikametgahmı götürseniz

klimanın katalog ve kullanım kitapçıgında herşey yazıyor ama bundanda inanmazlar sadece klimanızın çalışma prensibini anlatın

• quote:

Arkadaslar sızlere bır sorum olacak. Suanda 27 metrekarelık adomı ayda 45-50 YTL gıbı bır rakama 24 saat boyunca 24-25 derecede tutuyorum (Mıtsubıshı Electrıc MSZ GA 35 VA) Sorumsa su yasadıgım yer Bursa fabrıkada calısan cogu kısılerle bu konuyu defalarca tartısıyorum onlar dogalgaz kullanarak ayda 200-250 YTL oduyo tum evı ısıtıyolar tabı ancak 20 derecelerde belkıde daha dusuk (cunku onların hıcbırının evınde ızolasyon yok) bende burdan sonra cinleniyorum iste, onlara klimayla ısınmanın dogalgazdan daha cazıp daha ucuz oldugunu nasıl ıspat edebılırım? Tabı kesın ve net olarak. Cunku adamlar ne faturaya nede katolotakı o lpg-dogalgaz-lınyıt-eletrik tablosuna bıle ıtmat etmıyorlar. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz tablo veya resmı herhangı bır sonuc verebılırsenız cok memnun kalıcam herkese tesekkurler

buradaki bilgilerdende faydalanın

http://www.klimaplus.com.tr/sss.asp

• Ama 200-250 YTL lik faturanın içinde ocakta ve banyoda kullanılan gaz da var. Ayrıca tüm evi ısıtmakla 27 m2 arasında fark var sizin faturayıhiç yoksan 4 le çarpmamız lazım. Fatura karşılaştırmakta her zaman doğruyu göstermez dediğiniz gibi yalıtım,güneş görme,açıkta kalması vs etkenler de var. Bize gelen izmir gaz kataloğunda doğal gaz daha verilmi gözüküyor diye hatılıyorum. Ama tam emin değilim.
  • Merhaba arkadaslar bende kendıme gore bır karar aldim artik bu konuda noter tastıgı yapacak bı halım yok!Anlayana sivrisinek saz, anlamayana ne yapsanda az :-P cevaplarınız için tsk. gorusuruz
  • quote:

Ama 200-250 YTL lik faturanın içinde ocakta ve banyoda kullanılan gaz da var. Ayrıca tüm evi ısıtmakla 27 m2 arasında fark var sizin faturayıhiç yoksan 4 le çarpmamız lazım. Fatura karşılaştırmakta her zaman doğruyu göstermez dediğiniz gibi yalıtım,güneş görme,açıkta kalması vs etkenler de var. Bize gelen izmir gaz kataloğunda doğal gaz daha verilmi gözüküyor diye hatılıyorum. Ama tam emin değilim.

sayın arkadaşım bana göre o fiyat insanına göre degişir ama 250-300 arası anca olur belkide geçer arkadaşlar kullanıyorlar salonu kapatıyorlar,öbür odaları kısıyorlar bütün kullanmıyorlar 100-150 civarı ben 3 klima kulanıyorum ara sıra çogunlukta 2 banada 100 civarı geliyor bunun içinde hergün çalışan çamaşır makimesi günde 15-20 kez en az çalışan su ısıtıcısı,mutfakta yana elekrikli soba banyoda yana (kullanılırken) elektrikli soba haftada 3-5 kz çalışan bulaşık makinesi dahil yani klima çok kulanışlı ama ilk alım pahalı bir eve dört ınverter klima alınsa -10 altına düşülmeyen yerler için çok daha ekonomik olur bana göre iyi akşamlar dilerim

• quote:

Merhaba arkadaslar bende kendıme gore bır karar aldim artik bu konuda noter tastıgı yapacak bı halım yok!Anlayana sivrisinek saz, anlamayana ne yapsanda az :-P cevaplarınız için tsk. gorusuruz

önemli degil ben sizi anladım üzülmeyin bütün evi ısıtmakta ne kadar mantılı ben 140 metre kare evde oturutorum 3 odayı hiç kullanmıyorum 9 senedir buda var iyi akşamlar arkadaşım
  • İzmirgaz' ın ve İgdaş 'ın hazırlamış olduğu Yakıt Fiyatlarının Karşılaştırılması tablosunda yer alan elektrik-konut olarak görünen elektrik fiyatı elektrikli
    sobada yada elektrik motorlarında kullanılan elektrik enerjisinin fiyatıdır. Ama bu elektrikle COP değeri 4,21 olan bir inverter split klima cihazı orda belirtildiği gibi 0,150105 YTL yerine 0,04118 YTL harcar ki, buda oradaki tabloda en ucuz olarak belirtilen Linyit Kömürü'nünde altında bir seviyededir.

İlgilenen arkadaşların dikkatine...

İgdaşın linki ;

http://www.igdas.com.tr/index_konutabone_w.asp?link=tarife

• iyi bir karşılaştırma olmuş aynı oranlar daıkın broşürlerdede var,klima ile ısınma çok daha ekonomik (ınverter cop oranı 3 üstünde olmak kaydıyla)
  • ÖNEMLİ DUYURU....!

Arkadaşlar DAIKIN RAC Distirbütörlüğü ISISAN BUDERUS firmasına geçmiştir.

Ege Bölgesi İthalatçısı olan Özkay grup, hali hazırda ana bayi olarak göreve devam edecektir. Özkay grup'a baplı olan bayiler yine Özkay gruptan cihazlarını alacaklar ancak tüm bayiler Isısan Bayisi olmuş olacaklardır.

Ayrıca Isısan bayileride bundan böyle DAIKIN marka klimaları satabileceklerdir. Bunun yanısıra bu aralar DAIKIN almak isteyenlere kötü haber ise cihazların fiyatları önümüzdeki haftadan itibaren % 20 - 25 oranında yükseliyor.
    Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımla
    Cumhur Demirkahyalılar
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.