DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Klima tavsiyesi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı
34.885
Cevap
267
Favori
2.859.492
Tıklama
Giriş
Mesaj
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 19:23:54
   Forumda okuduğunu anlamayip özelden hakaret eden ezikler var.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
   Bu Telefonu Beğenmiyorum, Sırf Tepki Olsun Diye İmzama Ekledim, Soluk Ekranlı Telefon.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 19:27:36
   Kim bu forumda daıkına kötü dediki önce okudugunu anlasın birisi
   daıkın şu modelini begenmiyorum alma dendi lafı başka tarafı ile anlayıp bu forumda daıkın kötüleniyor diyen adam önce okudugunu anlayacak yok öyle çamur atmak.
   kendiside yazıyor şimdi enjoy şöyle böyle diye ee sende diyon ya tamam ama enjoy falan
   aklı yaşta değil başta sözü ne dogrudur.


   antika kardeşim haklısın konuşamsını beceremeyen soka kabadayısı tipliler sıkışınca hakaret ederler başkada yapacak şeyleri yoktur kültür yok, bilgi sıfır ancak köşeye sıkışmış kedi gibi saldırıp hakaret ederler karakterleri o.

   muhatap olmayın degmez.   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 19:39:57
   quote:

   Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı


   Alıntıları Göster


   Haklısınız bu konuda kesınlıkle itirazım yok.. yıllardır bu formdayım ve bılgım dahılındekı veya kullandıgım urun hakkında kesınlıkle samımıyete dayanarak yorumlar yapıyorum..

   Belkide buna istinaden karşılık beklemek veya cevap beklemek hata olmasa gerek ?

   arkadaşım me modellerini belirtmemişsiniz. (görmediysem özür dilerim başka yazınız varsa) 2250 tl ye olan ge serisi ise hiç kaçırma al. ben fiyatları bilmiyorum ama yazın 2900 lira felandı bu klima. ben şahsen bu markada chc ve zen serisini zayıf görüyorum ama kim nekadar itiraz etsede onlarda dxk serilerinden üstündür. size başka cevap yazamazsam baştan dilerim. millet gene diyecek şimdi me ci bu adam veya alarkocu şuncu buncu. ama x-calibur çok doğru söylemiş birçok zaman bu yüzden millete şunu al bunu al demekten çekiniyorum. insanın vakti olmadımıda herzaman takip edemeyeceği konulara girmesde zor oluyor. yoksa bu forumda şahsım adına en olmadık durumalarda bile vaktim olduğunda ama özelden ama buradan elimden gelen yardımı esirgemem kimseye. hatta sahibinden.comda ucuz klimaları dahi bulup kişilere derim inceletin arayın bir görüşün. geçenlerde bir ilan vardı 2700 tl gibi mhi srk71szez1 7 milyar bu klima burdan birine yzdım sanırım satıcı sandı beni dönmedi bile. sorun değil normaldir insan korkar. nasıl herkez biroldan korkuyor deli gibi zibro dediği için şimdide tutmuş gree ile carriere aynı demiş len senin bayramda koç felanmı depti bari şöyle de ikside girş kategorisinde bana göre her ne olursa olsun ikisinin arasında kalite farkı vardır. yeter sana bu kadar gıcık verdiğim ama gene sen bilirsin ustam saygıda kusur ettikse affola içlerini gören sensinde biraz gene gendine yontuyosun.


   not üstte yazdım bir mesajım yarım kalmıştı dedm. bu o yazıydı.   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 19:40:13
   yazık olmuş paraya üzüldüm yav o paraya aırfel, midea alınırdı o cihaza dikkat edilse ne edilmese ne ısınma falan onun işi değil.
   montaj olmadıgı ise geri verin arçeligi ısıtma kim o marka kim.   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 20:08:13
   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy


   ne kızcam abi ya ben salakmıyım tamam biraz salaklığım var birçok şeyi önemsediğim için orası ayrıda . foruma birçok zaman kızıyorum. ama kızsam ne olacak yazsam yazmasam ne olacak. tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olur. sonuçta bu tür forumların hepsi işleticileri için bir ticarethane. onlar için yardımlaşma durumu felan olamaz. bazen çok ikilik olan durumalrı görüyoruz. hatta birkeresinde bir yönetici reklam anlaşmaları olan durumları dahi gözetmek zorunda olduklarını yazdı bu forumda. çok zorda kalınan kanuni yaptırımların yanı sıra basit meselelerdede baskı olabilir. ne diyebilirizki işimize gelirse yazarız gelmezse yazmayız olur biter. benim bu forumda en kızdığım mesele yazıların incelenmeden işaretleinip silinmesi. ama silinmesi gereken yazılarınsa silinmemesi. abuk subuk üyeler girip kendi reklamlarını yaparken 50 kez şikayet ediyoruz tüm başlıkları psiletmiş kişinin forumdan atılmasını istiyoruz atılmıyor. insan ozaman diyor madem öyel tam serbeset olsun herşey. bazen bakıyorsun bir gün içinde aynı konu 3 kişi tarafından açılıyor zaman zaman şikayetler değerledirilip siliniyor. zaman zamansa sanırım reklam kaygısı yüzünden üyeleri engelleyemeyiz diyorlar. kendi tasarruflarında olan konular. dediğim gibi kızan kendine kızar. işine gelirse yazarsın gelmezse yazmazsın. sen nasıl zaman zaman çeşitli meselelere kızıyorsan bende kızarım zaman zaman. şimdi sen gene bir yolunu bulup beni kızdırmaya çalışırsın orasıda yine ayrı. bu aralar cevap yok benden

   ahanda gelmiş bile ,yaw hocam insan biraz naz eder ,dayanamıyon demi


   arkadaşlar 9 köy hocamız klima konusunda çok araştırmacı / bilgili ve bazı klimacılardan bile fazla bilgiye sahiptır

   ama bir kusuru var sorduğunuz soruya çok detaylı cevaplar verdiği için soran arkadaş yazdıklarını okuyunca yarım klimacı oluyor

   eh birazda burada yazılanları okursa tam inverter olmasa da tam klimacı olup çıkabülüğ   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 21:02:59
   quote:

   Orijinalden alıntı: altinbas07


   Alıntıları Göster


   Bölük börçük olmuş yeni fark ettim hem reçete hem müşteri hem burası derken kafam karıştı öyle yazmış bulundum affola
   Bu arada bende satıyorum eczanemde ama nebuletizer özellikli yani ilaç veriliyor ve pancar motoru gibi çalışıyor vede sürekli
   Çalışamaz yani hanım kızar atar valla bana sessiz ve 25m2 odama yetecek bi cihaz lazım bu arada klimacı arkadaşlar kızmasın
   Hani konuyu dağıtmak değil mantığım klima ile ilgili bir konu neticede odayı nemlendirmezsek mahvolur bebeler amacım hem klima
   Alıcak arkadaşlarada bir fikir sunmak sizin ve diğer arkadaşların sayesinde tefal var arzum var 2,5litrelik iyonizer soğuk buhar
   Bi zararı yok aksine yararlı bir cihaz diyorlar sıcak buharı ilk kez duydum bu hafta almam ŞART acil yardım

   altınbaş07 braderim. konu derin biraz haklızını x-calibur arkadaşla.

   nebulatazör daha amaçlı bir cihaz. sanırım onların sistemi değişiktir şayet içinde detaylı bir filtre varsa kireç yapmayabilir. ama aynen kompresör gibi ses yapar:))

   bizim dediklerimiz ise oda nemlendirici. sanırım soğuk yani ultrasonic olanlara ilaç eklenmiyor. sıcklarda bu durum var yanlış hatırlamıyorsam.

   ilk evvela kesinlikle size iyonizerli cihaz önermem. cengizumur un yazılarını aratınız bu konudada çok yazısı var. (buhar cihazları) şu linke bakınız

   http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=19354399 burada amazon comun linkini işlemiş cengiz bey

   http://www.amazon.com/s...%2Ck%3Ahumidifier&page=1

   ozamanlar 48 adet cihaz varmış çok eski yazı. içlerinde hiç ionizerli nemlendirici görmemiş chicco dahil. şuan daha fazla cihaz var ben sadece bir adet görebildim inanın. sizde kontrol edin. sanırım onuda belki yanlışlıkla işlemişlerdir.

   doktorlar genel olarak soğuk buhar cihazı öneriyorlar daha faydalı diyorlar. ama ben soğuk buhar cihazlarını sevmiyorum odayı kireç ediyor her marka suyu denedim piyasanın en yumuşak kireçsiz suları erikli nestle purlife (gerçi eriklide nestleye satıldı. purlife su ise önceden sankoya aitti sansu idi ismi) ve hepsinden daha yumuşak olan koru sudur. hepside kullanılan alanı mahfediyor. cihazları ise tefale kadar denedim.

   üstteki amazon comda çok daha detaylı filtreli olanları var soğuk cihazların. (bu cihazların bilemiyorum musluk suyu ilemi kullanılıyorlar ''yada avrupa olsun amerika olsun sert suyun faydalarını bildikleri için bizdeki gibi çok tatlı yumuşak içmezler'' bu bakımdan damacana sularıda serttir onların.)

   bizde ise bu chazlarda ben şimdiye kadar filtre felan görmedim. siz aslında eczacısınız. suyu nasıl en ucuz kirçesiz hale getirebiliriz bunun yolunu bir öğrenseniz. ben bile ozaman soğuk cihzları kullanırım. çünkü siz bilmesenizde ben son 3 yıldır sıcak buhar cihzı kullanıyorum geçen yılda bir yazım var ama şimdi bulamam.

   http://www.norditalia.b...oc/Humidifiers/list.aspx bakın bu linkteki ufo gibi olan cihazlar en memnun kadığım makineler. piyasada 40 tl ye bulabilrisiniz ermedikal diye bir ankara firmasından almıştım en son. daha öncede 3 adet eskittim bu cihazlardan.

   cihazlar eletrodlu haftada bir kez sirkeli su ile elokrdo temizliği yapmak zorundasın ömürleri açısından. yanlız bu cihazlar çok elektrk tüketiyor kardeşim burdaki cihazlar 350 w eskileri 800 watt idi. türkiyede alırkende özellikle sorun. hala 800 wat olanlar var. siz bunları plusmed firmasından getirtebilirisiniz medikalci arkadaşlarınıza söylerseniz.

   bakın ben lanet olası insanalrın çocuk duygularını sömüren chiccoda geçen yıl 2 cihaz aldım birisi 200 watt 110 tl verdiğm ciğerim yandı bu firma geçen sene bu cihazları 270 tl ye kadar sattı. cihaz 5 para etmez 200 wat yeterli gelmiyor ürettiği buhar için ve kesinlikle ayıplı bir ürün. fişini kaybettim lanet olsun zıkkım zehir olsun. (birol ben cimriyim len işime yaramadımı 5 kuruşu ararım) nekadar kuvvetli olursa tükettiği elektrik okadar buhar demek yani. mesela 800 watt olanı alsanız bile birde ayarlı priz alır saate 15 dk ayarlayıp. çocuğun odasını nemlendirebilirsiniz. Allah analı babalı büyütsün bu arada.

   soğuk buhar cihazları ise çok az cereyan tüketir 25 ile 40 watt gibi ama odanın kirlenmesi (klima çok güzel dağıtıyor o kireci hemde) birde hergün suyun değişmesi sorunu var. çocuk büyük olsa 2 damla gliserin damlatıp suyun içine mikrobun kırlabileceği ile ilgili bir bilgi okumuştum ama şimdi bulamam bu sorunu belki aşarsınız ama şimdi küçükken dikat etmelisiniz.

   ben bu cihazları yazın bile kullanıyorum yalan olmasın klima nemi aldımı biraz ağzım burnum kurudumu hemen açarım.

   şu soğuk cihazlar olayında cengiz bey doktorlarada güvenmiyor onların işi değil diyor sorsanız bilmezler bile tam manası ile açıklayamazlar diyor. ben katılıyorum biraz. yanlış anlama ama doktorlarda eczacılarda bazen çok bilgiçlik yapabiliyorlar ama siz bu konuyu netleştirin yine doktorlara sorarak. çünkü bende yanlış birşey söylemek istemem.   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 21:12:38
   quote:

   Orijinalden alıntı: alptuğ56


   Alıntıları Göster


   ahanda gelmiş bile ,yaw hocam insan biraz naz eder ,dayanamıyon demi


   arkadaşlar 9 köy hocamız klima konusunda çok araştırmacı / bilgili ve bazı klimacılardan bile fazla bilgiye sahiptır

   ama bir kusuru var sorduğunuz soruya çok detaylı cevaplar verdiği için soran arkadaş yazdıklarını okuyunca yarım klimacı oluyor

   eh birazda burada yazılanları okursa tam inverter olmasa da tam klimacı olup çıkabülüğ
   ahanda aşağıya bir detay yazdım
   hocam teşekkürler tevccühünüz içinde. yok be ben kim klimacıların binde birini bilmek kim. kıl birol onun için dalga geçiyorya benle. ben uzun yazsam ne olacakki kendi egomu tatmin ederim anca millet gene basit cevaplarla boş atıp dolu tutmakla uğraşıyor

   naz durumunda esas o kıl birol nazlanıyor damarı tuttumu ağzından bir laf almazsın yaralı barnağa işemez kıl adam.

   aha bitirdim şimdi naza çekiyorum bir iki cevap vardı onları yazdım işte. bir den dah vardı ama o hangisiydi bulursam onuda yazar kaparım dükkanı   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 21:40:03
   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy


   Alıntıları Göster


   ahanda aşağıya bir detay yazdım
   hocam teşekkürler tevccühünüz içinde. yok be ben kim klimacıların binde birini bilmek kim. kıl birol onun için dalga geçiyorya benle. ben uzun yazsam ne olacakki kendi egomu tatmin ederim anca millet gene basit cevaplarla boş atıp dolu tutmakla uğraşıyor

   naz durumunda esas o kıl birol nazlanıyor damarı tuttumu ağzından bir laf almazsın yaralı barnağa işemez kıl adam.

   aha bitirdim şimdi naza çekiyorum bir iki cevap vardı onları yazdım işte. bir den dah vardı ama o hangisiydi bulursam onuda yazar kaparım dükkanı   ya herkes kaçak güreşiyor bari sen yapma

   yukarılarda biyerlerde sormuştum ama millet görmezden geldi şimdi direk sana sorayım ,hocaların hocası olarak

   1-klima firmaları Türkiye'de neden değişik model isimleri ile satıyorlar ?

   2-eurovent de belirtildiği gibi yazsalar ve satsalar ne olur ?

   cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum sayın hocaaaamm   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 21:55:39
   quote:

   Orijinalden alıntı: alptuğ56


   Alıntıları Göster


   ya herkes kaçak güreşiyor bari sen yapma

   yukarılarda biyerlerde sormuştum ama millet görmezden geldi şimdi direk sana sorayım ,hocaların hocası olarak

   1-klima firmaları Türkiye'de neden değişik model isimleri ile satıyorlar ?

   2-eurovent de belirtildiği gibi yazsalar ve satsalar ne olur ?

   cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum sayın hocaaaamm

   tövbe ya ne hocaların hocası be abi iyice tefe attın beni ha

   abi benim bildiğim bir markanın dünya üzerinde 3-4 bölgesi oluyor. mesela avrupada ne satılıyorsa burdada aynısı var fark yok hemen hemen en azından benim devamlı takip ettiğim me de kesinlikle yok zaten ürün yelpazaleri geniş değil. mesela mhide dxk serileri birçok avrupa ülkesinde yok. bizde var birkaçta yazısız rusça yunanca gibi harflere sahip olan ülkelerde var.

   daikin mesela aynı gene bizde ne varsa avrupadada o var fujitsuda aynı. carrier ve toshibada aynı panasonic i inan kontrol etmedim. ama farklılık olacağınıhiç sanmıyorum bir ara bakarım bugün gene heryere giydirdim. ne ttnet kaldı ne telekom ne akbank garanti chicco firmasına bile giydirdim zihnim yoruldu birazdan kocaustata tefe kor beni.

   ama bu saydığım firmaların arap ülkeleri abd ve avustralya yenizelanda gibi ülkelerde daha değişik modelleri oluyor. ukarıda dediğim gibi arap ülkelrinde olmaz zorunda tropikal kompresörlü modeller kullnılmak zorunda hala oralarda r22 devam ediyor abd de aynen devam ediyor hatta çad bagladeş hindistan melesya vs r22 dolu devema eden ülkeler var. yani bölgelere göre ayrılıklar ille var her markada.

   ama çinde durum değişiyor istediğini üretiyorlar işte. geçen gün gürcanla birol demişti midea premium iç ünite aynı dış ünite farklı değerlerde farklı tabi. türkiye ithalatçısının sanrım gözü duymuyorki böyle yapıyor. senin demek istediğini anlıyorum o açıdan. her haltat olabilir abi   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 21:56:58
   yeter artık ben kaçtım eurovent senin uzmanlık alanın


   _____________________________

  • Yarbay
   3238 Mesaj
   31 Ekim 2012 22:12:49
   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy
   ukarıda dediğim gibi arap ülkelrinde olmaz zorunda tropikal kompresörlü modeller kullnılmak zorunda hala oralarda r22 devam ediyor abd de aynen devam ediyor hatta çad bagladeş hindistan melesya vs r22 dolu devema eden ülkeler var. yani bölgelere göre ayrılıklar ille var her markada.

   ama çinde durum değişiyor istediğini üretiyorlar işte. geçen gün gürcanla birol demişti midea premium iç ünite aynı dış ünite farklı değerlerde farklı tabi. türkiye ithalatçısının sanrım gözü duymuyorki böyle yapıyor. senin demek istediğini anlıyorum o açıdan. her haltat olabilir abi

   Muhtemelen KYOTO Protokolü devreye giriyor :)   _____________________________

   "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var.
   Ama bir lafa bakarım laf mı diye ,
   bir de söyleyene bakarım Adam mı diye"
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 22:22:11
   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy

   yeter artık ben kaçtım eurovent senin uzmanlık alanın

   eurovente baktım panasonic için "kit" şeklinde bir klima görmedim

   görsem zaten hocaların hocasına niye sorayımkine   _____________________________

  • Yarbay
   3238 Mesaj
   31 Ekim 2012 23:34:34
   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy   quote:

   Orijinalden alıntı: altinbas07
   Bölük börçük olmuş yeni fark ettim hem reçete hem müşteri hem burası derken kafam karıştı öyle yazmış bulundum affola
   Bu arada bende satıyorum eczanemde ama nebuletizer özellikli yani ilaç veriliyor ve pancar motoru gibi çalışıyor vede sürekli
   Çalışamaz yani hanım kızar atar valla bana sessiz ve 25m2 odama yetecek bi cihaz lazım bu arada klimacı arkadaşlar kızmasın
   Hani konuyu dağıtmak değil mantığım klima ile ilgili bir konu neticede odayı nemlendirmezsek mahvolur bebeler amacım hem klima
   Alıcak arkadaşlarada bir fikir sunmak sizin ve diğer arkadaşların sayesinde tefal var arzum var 2,5litrelik iyonizer soğuk buhar
   Bi zararı yok aksine yararlı bir cihaz diyorlar sıcak buharı ilk kez duydum bu hafta almam ŞART acil yardım


   Estağfirullah ne affı Ultrasonic Nebulazitörden kastım bunun gibi olanlar,


   Bu modellerde olanlarla hem ilaç uygulaması hemde oda nemlendirme işi yapabilirsiniz, soğuk buhar olayı, ses dalgaları ile suyu buharlaştırma şeklinde, ilaç uygulaması içinde küçük kapları var ventolin tarzı ilaçları kullanabilmek için.

   Kompresörlü tiplerde bunlar,


   Bunlar sesli vede dediğim gibi oda nemlendirmede kullanılmaz.

   Diğer sadece oda nemlendirmesi amaçlı AVM lerde satılan ürünlerde dediğim gibi ilaç uygulaması yapılabiliyormu bilmiyorum. Bu arada bunlarda kullanılan su kaynamış soğumuş hatta mümkünse çelik aluminum tarzı çaydanlıkta kaynatılmış soğutulmuş su kullanılabilir :) Kireç olayı daha az oluyor, ayrıca her kullanımdan sonrada bir bezle ultrasonik buhar üreten jeneratör kısmı hafiften bezle bastırmadan silmekte fayda var. Öyle zart diye kireç bağlayan bir yer değil

   Konu ile alakasız gibi oldu ama kusura bakmayın sadece bilgi verme amaçlıydı.Anlayışlar için teşekkürler şimdiden

   Ekleme: Fazladan alıntı silindi   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 31 Ekim 2012; 23:39:03 >
   _____________________________

   "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var.
   Ama bir lafa bakarım laf mı diye ,
   bir de söyleyene bakarım Adam mı diye"
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   31 Ekim 2012 23:40:10
   x-calibur hocam ,

   bu Ultrasonic Nebulazitör dediğiniz cihazların fiyatları tahminen ne kadar ,güzel cihazlara benziyor lakin bayağı pahalı gibi geldi   _____________________________

  • Yarbay
   3238 Mesaj
   01 Kasım 2012 00:00:08
   quote:

   Orijinalden alıntı: alptuğ56
   bu Ultrasonic Nebulazitör dediğiniz cihazların fiyatları tahminen ne kadar ,güzel cihazlara benziyor lakin bayağı pahalı gibi geldi

   Yok hocam ya hiç bir atraksiyonları yok, bir su tankı bir kristal birde oluşan buharı dışarı itekleyen pc fanı var :) Toplasan 50 TL etmez ama işin içine sağlık sektörü girdimi fiyatlar alabildiğine şişiyor 100-150 TL arasında satılıyor olması lazım belkide daha ucuzları vardır. Medikal ürünler satan dükkanları gezmek lazım, fiyatlar dediğim gibi sağlık sektöründeki her üründe olduğu gibi YERSEN mantığı ile çalışıyor

   İlaç uygulamasında dediğim gibi küçük kapları var plastikten onu alttarafa kristalin üstüne gelecek şekilde takıp suyu değil bu sefer kap içindeki sıvıyı buharlaştırıyor   _____________________________

   "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var.
   Ama bir lafa bakarım laf mı diye ,
   bir de söyleyene bakarım Adam mı diye"
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   01 Kasım 2012 00:12:09
   quote:

   Orijinalden alıntı: alptuğ56


   x-calibur hocam ,

   bu Ultrasonic Nebulazitör dediğiniz cihazların fiyatları tahminen ne kadar ,güzel cihazlara benziyor lakin bayağı pahalı gibi geldi

   ne o sırt çantası gibi dışarıda taşıyıp havamı atıcan bıkmadınmı sırt çantası taşımaktan. zorla gene foruma soktun ya beni uyucez yavu panasonic araştırtıyon bana.   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   01 Kasım 2012 00:33:30
   quote:

   Orijinalden alıntı: x-calibur


   Alıntıları Göster


   Yok hocam ya hiç bir atraksiyonları yok, bir su tankı bir kristal birde oluşan buharı dışarı itekleyen pc fanı var :) Toplasan 50 TL etmez ama işin içine sağlık sektörü girdimi fiyatlar alabildiğine şişiyor 100-150 TL arasında satılıyor olması lazım belkide daha ucuzları vardır. Medikal ürünler satan dükkanları gezmek lazım, fiyatlar dediğim gibi sağlık sektöründeki her üründe olduğu gibi YERSEN mantığı ile çalışıyor

   İlaç uygulamasında dediğim gibi küçük kapları var plastikten onu alttarafa kristalin üstüne gelecek şekilde takıp suyu değil bu sefer kap içindeki sıvıyı buharlaştırıyor

   fiyatı iyiymiş o zaman ,bilgi için teşekkürler   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   01 Kasım 2012 00:37:01
   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy


   Alıntıları Göster


   ne o sırt çantası gibi dışarıda taşıyıp havamı atıcan bıkmadınmı sırt çantası taşımaktan. zorla gene foruma soktun ya beni uyucez yavu panasonic araştırtıyon bana.

   nasıl yani bu cihazı istediğin yere taşıyabiliyormusun ,yani elektrik bağlantısı falan yokmu ?

   bırak şimdi sen bu saatlerde uyumazsın,araştır tabi ,panasonic alın diyon öyle kafadan atarak olmaz   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   01 Kasım 2012 01:08:58
   quote:

   Orijinalden alıntı: alptuğ56


   Alıntıları Göster


   eurovente baktım panasonic için "kit" şeklinde bir klima görmedim

   görsem zaten hocaların hocasına niye sorayımkine

   hacıların hacısı, panasonicmi alıcan ortalığı deştiriyosun bana. baya önceden ben birkaç yabancı siteden kayıt almıştım işlemedim zamanında silindi veya bulursam işlerim buraya çünkü çok model var. halbuki sende biliyorsun bu işlerin karışık olduğunu.

   şimdi anti başlıycak birol başlıycak gene alıp kullananların kafasında soru işaretleri oluşacak. senin memleket bolu felan olmasın. ama değilsindir bolulu olsan duragosun der geçersin ama geredeliysen kesin deşersin. yoksa aşcuların diyarındansa tamam ozaman ince elersin aşculaa titizdir

   http://www.eurovent-cer.../%20S%20/%20R&crit=e9lke

   bu sayfadan sonra devam etcez.


   bu birinci sayfadan görüntüler. yan yana getirdim


   burası 2 sayfa hocam burda son harflere w kleniyor sanırımsamsa ullaa iç ünite değişiminden dolayı yeni kod bizimkinlee yeni baskı yapmamışlaa. emme bak aşşağıya.   değerlee tutuyo.

   bu arada şu eksi 15 meselesi de bir 2 avustralya ve irlanda pdf indirdim ram dolmasın diye linkleri almadan unutup sildim şimdi elimdeki eskileri bulamayınca.

   al istediğin oldumu burasıda yabancı avustralya sitesi bak 9 luklarda daha yüskek değerler var. panasonic türkleri kazıklıyor anti ve diğer arkadaşlar kabayat bende değil alptuğ hocada.

   ya şakaya aldırmayın ha ben sadece alptuğ hocanın sorusu üzerine firmalar 4-5 bölgeye bölüyoprlar demiştim satış yaptıkalrı terleri oralarda ister istemez faiyatlar farklı oluyor.

   siz bakmayın bu değerler gerçek bile olmaya bilir x-calbur kyoto protokolü demiş avustralya abd çin takmıyorlar bu protokolü oralarda enerjide ucuz bizler gibi yok eer düşükmüş vs de tınlamıyorlar. ayrıca euroventte bu model ileri sayfalardada olabilir. ama şuda bilinsin eurovent avrupaya özel bir durum adı üstünde.

   ulen birol hem korkar hem sarkarsın düzgün bir açıklma yazmazsın psiko adamsın. ben yalan yanlış toplayıp buraya işliyorum sonada düzel düzeltebilirsense.

   oldumu alptuğ hocam. kafam şiştei umarım mesaj düzgündür düzeltme ihtiyacı olmaz.   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   01 Kasım 2012 01:16:38
   quote:

   Orijinalden alıntı: alptuğ56


   Alıntıları Göster


   nasıl yani bu cihazı istediğin yere taşıyabiliyormusun ,yani elektrik bağlantısı falan yokmu ?

   bırak şimdi sen bu saatlerde uyumazsın,araştır tabi ,panasonic alın diyon öyle kafadan atarak olmaz

   yazdım yazdım.
   birkez bir karikatür görmüştüm adam sırtına baz istasyonunu almış sırtına telsizciler gibi. baz istasyonum sırtımda iletişim sorunum kalmadı diyordu o hesap işte. taşınırda yanında akü olması lazım

   hocam x-calibur arkadaş yazmış oldukça basit cihazlar ama temizlik çok önemli bu cihazlarda hijyen demiyim gavurca olmasın. bana göre aynen bu cihazlarda oda nemlendirme için kullanılabilir çıkardıkları buhar oldukça yoğun. ama amaç nefes açmak için bunlarda. ben sadece motorlu sanıyordum ultrasonik olanlarda varmış demek.   _____________________________

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.