Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (958. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 956957958959960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

Merhaba arkadaşlar.. salonda kullandığımız klıma mıtsubshı electrık krganamıze modeli cok memnunuz..

bebegımız var ve havalar malum kış yatak odası yaklasık 18 metre kare..

dün iklimsa ya gittim inverter modelini sordum 2200 e nakıtte bıraktı.. 12 bınlık olan modeli..

bırde mıtsubschı elektrıc var o da 2250 ye bıraktı nakıtte...

sizce hangısını tercıh edeyım ? hangısı daha sessızdır ???

bu form bırazda satış yerine dönmüş ınsanlar işine gelene cevap verıyorlar

Görünürde dediğiniz gibi görünüyor olsada aslında siz ve diğer klima tavsiyesi isteyenlere cevap verilmemeside bunun aksini ispatlıyor gibi değilmi? Bence buradaki çoğu arkadaş, firmacı yada bilmem neci yaftası yememek için tavsiye sorularına cevap vermiyor yada veremiyor. Bu benim şahsi kanaatimdir.

Diğer tavsiye harici marka model harici çoğu konuda sağolsun ustalar yardımcı olmaya çalışıyorlar

Haklısınız bu konuda kesınlıkle itirazım yok.. yıllardır bu formdayım ve bılgım dahılındekı veya kullandıgım urun hakkında kesınlıkle samımıyete dayanarak yorumlar yapıyorum..

Belkide buna istinaden karşılık beklemek veya cevap beklemek hata olmasa gerek ?

• merhaba arkadaşlar klima satışı yapıyorum izmirde sizlere bilgim dahilinde yardımcı olmak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: angels never die

merhaba arkadaşlar klima satışı yapıyorum izmirde sizlere bilgim dahilinde yardımcı olmak isterim.

ne satıyorsunuz bu hafta alacagım ? hangı semttesınız ızmırde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Herkese selam.

Bayram sonu giriş biraz tartışma yaratacak bir konu ile ilğili oldu kusura bakmayın.Tamamen tarafsızca soruyorum yukarıdaki konuyu.Beni çok rahatsız etti.

Köylü selam,komutan selam.Komutan seni arada bir görür olduk.İllaki köylüye çatacaksın duramıyorsun.Ama buna da verdin mi gazı ,valla neler bulup çıkartıyor.Şu hava temizleme VS. konusunda tek bir şey söylemek isterim,her ne olursa olsun klima hava temizleme cihazı değildir(kanallı sistem hariç.Tabi ilave uygulama ile beraber)ozonmuş, ionmuş,antizarturiyelmiş,plazmaturiyelmiş hepsi hikaye ,hepsi pazarlama tekniği.Tek bir hava teizleme sistemi vardır statik filitre (hepa filitre) sistemi.Sitatik filitreleme de 2 çeşittir.Aktif ve pasif statik filitre. Pasif olan klimalarda da ilk alışta verilen (fakat çok küçük bir yüzeye sahip tamamen yetersiz) beyaz pamukumsu veya kağıtımsı filitreler (otomobillerdeki polen filitresi aynı zamanda),
    ikincisi ise bir zamanlar Arç, lik lerin üzerindeki aktif statik (yüksek gerilimle çalışır ve çok tehlikelidir bence) filitreler.Bunlar sürekli temizlik gerektirir.Profesyonel kullanıma daha uygundur.Çalışma mantığı eski tüplü televizyonları ekranına toplanan tozun mantığıdır,yada elektronik cihazları içindeki tozların toplanması gibi.

Size tavsiyem klimanızın havayı temizlemesini istiyorsanız gidin oto yedek parçacıya Palio polen filitre alın(15-20 TL) klimanın toz filitresinin altına yerleştirin(sığmazsa ölçüye göre kesebilirsiniz.Alın size o biçim gerçek filitreleme.Yanlız sürekli kullanımda ayda bir değiştirmek lazım,birde klimanızın performansını düşürebilir.Zaten üreticilerde onu için küçücük ilave filitreler takıyorlar.

Selamlar ,saygılar,Hörmetler herkese.

aleykümselam hocam

özellikle bu klima tavsiye bölümü bazen çok seviyesiz tartışmalara neden oluyor o sebeple ortam temizken arada bir katılıyorum

9 köy de biraz bu foruma kızmış sanırsam

ne kızcam abi ya ben salakmıyım tamam biraz salaklığım var birçok şeyi önemsediğim için orası ayrıda . foruma birçok zaman kızıyorum. ama kızsam ne olacak yazsam yazmasam ne olacak. tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olur. sonuçta bu tür forumların hepsi işleticileri için bir ticarethane. onlar için yardımlaşma durumu felan olamaz. bazen çok ikilik olan durumalrı görüyoruz. hatta birkeresinde bir yönetici reklam anlaşmaları olan durumları dahi gözetmek zorunda olduklarını yazdı bu forumda. çok zorda kalınan kanuni yaptırımların yanı sıra basit meselelerdede baskı olabilir. ne diyebilirizki işimize gelirse yazarız gelmezse yazmayız olur biter. benim bu forumda en kızdığım mesele yazıların incelenmeden işaretleinip silinmesi. ama silinmesi gereken yazılarınsa silinmemesi. abuk subuk üyeler girip kendi reklamlarını yaparken 50 kez şikayet ediyoruz tüm başlıkları psiletmiş kişinin forumdan atılmasını istiyoruz atılmıyor. insan ozaman diyor madem öyel tam serbeset olsun herşey. bazen bakıyorsun bir gün içinde aynı konu 3 kişi tarafından açılıyor zaman zaman şikayetler değerledirilip siliniyor. zaman zamansa sanırım reklam kaygısı yüzünden üyeleri engelleyemeyiz diyorlar. kendi tasarruflarında olan konular. dediğim gibi kızan kendine kızar. işine gelirse yazarsın gelmezse yazmazsın. sen nasıl zaman zaman çeşitli meselelere kızıyorsan bende kızarım zaman zaman. şimdi sen gene bir yolunu bulup beni kızdırmaya çalışırsın orasıda yine ayrı. bu aralar cevap yok benden

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.. salonda kullandığımız klıma mıtsubshı electrık krganamıze modeli cok memnunuz..

dün iklimsa ya gittim inverter modelini sordum 2200 e nakıtte bıraktı.. 12 bınlık olan modeli..

Evet katılıyorum size burası klimacı kaynıyor ve daikin markasına aşırı bir düşmanlık var enjoy hadi neysede diğer modellerinin
    Ne zararı var anlamış değilim bu arada ne bir klimacıyım nede klimadan anlarım yani tüketiciyim ve daikin FTX50GV 18btu
    İnverter klimasını 9köy abimin sayesinde önerdi aldım ve yazın katkat memnun kaldım hem ekonomi+performans konusunda neyse Allah herkese Ağız tadıyla aldığı ürünü kullanmayı nasip etsin Bu benim görüşüm saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 31 Ekim 2012; 15:50:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Herkese selam.

Bayram sonu giriş biraz tartışma yaratacak bir konu ile ilğili oldu kusura bakmayın.Tamamen tarafsızca soruyorum yukarıdaki konuyu.Beni çok rahatsız etti.

Köylü selam,komutan selam.Komutan seni arada bir görür olduk.İllaki köylüye çatacaksın duramıyorsun.Ama buna da verdin mi gazı ,valla neler bulup çıkartıyor.Şu hava temizleme VS. konusunda tek bir şey söylemek isterim,her ne olursa olsun klima hava temizleme cihazı değildir(kanallı sistem hariç.Tabi ilave uygulama ile beraber)ozonmuş, ionmuş,antizarturiyelmiş,plazmaturiyelmiş hepsi hikaye ,hepsi pazarlama tekniği.Tek bir hava teizleme sistemi vardır statik filitre (hepa filitre) sistemi.Sitatik filitreleme de 2 çeşittir.Aktif ve pasif statik filitre. Pasif olan klimalarda da ilk alışta verilen (fakat çok küçük bir yüzeye sahip tamamen yetersiz) beyaz pamukumsu veya kağıtımsı filitreler (otomobillerdeki polen filitresi aynı zamanda),
    ikincisi ise bir zamanlar Arç, lik lerin üzerindeki aktif statik (yüksek gerilimle çalışır ve çok tehlikelidir bence) filitreler.Bunlar sürekli temizlik gerektirir.Profesyonel kullanıma daha uygundur.Çalışma mantığı eski tüplü televizyonları ekranına toplanan tozun mantığıdır,yada elektronik cihazları içindeki tozların toplanması gibi.

Size tavsiyem klimanızın havayı temizlemesini istiyorsanız gidin oto yedek parçacıya Palio polen filitre alın(15-20 TL) klimanın toz filitresinin altına yerleştirin(sığmazsa ölçüye göre kesebilirsiniz.Alın size o biçim gerçek filitreleme.Yanlız sürekli kullanımda ayda bir değiştirmek lazım,birde klimanızın performansını düşürebilir.Zaten üreticilerde onu için küçücük ilave filitreler takıyorlar.

Selamlar ,saygılar,Hörmetler herkese.

aleykümselam hocam

özellikle bu klima tavsiye bölümü bazen çok seviyesiz tartışmalara neden oluyor o sebeple ortam temizken arada bir katılıyorum

9 köy de biraz bu foruma kızmış sanırsam

ne kızcam abi ya ben salakmıyım tamam biraz salaklığım var birçok şeyi önemsediğim için orası ayrıda . foruma birçok zaman kızıyorum. ama kızsam ne olacak yazsam yazmasam ne olacak. tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olur. sonuçta bu tür forumların hepsi işleticileri için bir ticarethane. onlar için yardımlaşma durumu felan olamaz. bazen çok ikilik olan durumalrı görüyoruz. hatta birkeresinde bir yönetici reklam anlaşmaları olan durumları dahi gözetmek zorunda olduklarını yazdı bu forumda. çok zorda kalınan kanuni yaptırımların yanı sıra basit meselelerdede baskı olabilir. ne diyebilirizki işimize gelirse yazarız gelmezse yazmayız olur biter. benim bu forumda en kızdığım mesele yazıların incelenmeden işaretleinip silinmesi. ama silinmesi gereken yazılarınsa silinmemesi. abuk subuk üyeler girip kendi reklamlarını yaparken 50 kez şikayet ediyoruz tüm başlıkları psiletmiş kişinin forumdan atılmasını istiyoruz atılmıyor. insan ozaman diyor madem öyel tam serbeset olsun herşey. bazen bakıyorsun bir gün içinde aynı konu 3 kişi tarafından açılıyor zaman zaman şikayetler değerledirilip siliniyor. zaman zamansa sanırım reklam kaygısı yüzünden üyeleri engelleyemeyiz diyorlar. kendi tasarruflarında olan konular. dediğim gibi kızan kendine kızar. işine gelirse yazarsın gelmezse yazmazsın. sen nasıl zaman zaman çeşitli meselelere kızıyorsan bende kızarım zaman zaman. şimdi sen gene bir yolunu bulup beni kızdırmaya çalışırsın orasıda yine ayrı. bu aralar cevap yok benden

Slm 9köy abi ben sizin sayenizde ve öneriniz doğrultusunda daikin FTX50GV 18btu inverter klima aldım teşekkür ederim ve
    Memnun kaldım size bir sorum olucak kış geliyor malum yine klima ile ısınıcam lakin 1yaşında bebem var bunun için sizce ve diğer
    Arkadaşlar soğuk oda nemlendiricimi alayım yoksa sıcak mı sıcak olsa ben kendim eczacı teknisyenim buhar makinesi gibi biz ilaç
    Verdirip kullandırıyoruz ventolin nebulizer gibi ama herkes klima için ise soğuk oda öneriyor hangi marka ve 25m2 oda uygun bir
    Sistem hangini alayım lütfen yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

quote:

quote:

Evet katılıyorum size burası klimacı kaynıyor ve daikin markasına aşırı bir düşmanlık var enjoy hadi neysede diğer modellerinin
    Ne zararı var anlamış değilim bu arada ne bir klimacıyım nede klimadan anlarım yani tüketiciyim ve daikin FTX50GV 18btu
    İnverter klimasını 9köy abimin sayesinde önerdi aldım ve yazın katkat memnun kaldım hem ekonomi+performans konusunda neyse Allah herkese Ağız tadıyla aldığı ürünü kullanmayı nasip etsin Bu benim görüşüm saygılar

kimse alınmasın ama bır kac sayfa okudum sımdı sayfalarca yazılmıs cızılmıs oyle damdan duser gıbı sormıyım dıye fakat bellı baslı kısıler var formun ıcerısınde atıyorum A marka baska marka olmaz veya dıgerı de A + B marka denılmıs..

burada kullanıcı yorumlarından zıyade artık olay oyle bır boyut kazanmıs ki herkes mühendis olmus

herneyse yınede az da olsa gercek kullanıcılardan fıkır alıs verısı yapmak guzel

• burada mersin'de klima bayisi olan var mı? tanidiktan alalim..
  • quote:

1yaşında bebem var bunun için sizce ve diğer
    Arkadaşlar soğuk oda nemlendiricimi alayım yoksa sıcak mı sıcak olsa ben kendim eczacı teknisyenim buhar makinesi gibi biz ilaç
    Verdirip kullandırıyoruz ventolin nebulizer gibi ama herkes klima için ise soğuk oda öneriyor hangi marka ve 25m2 oda uygun bir

Çok anlamadım yazınızdan ama bildiğim kadarı ile 2 tip nebulizatör var, birisi ultrasonic diğeri kompresörlü tip. Kompresörlü olanları çok ses yapıyor vede odayı nemlendirme olayları yok. Ultrasonic olanları ile hem ilaç (dediğiniz gibi ventolin vb) hemde oda nemlendirmesi yapabiliyorsunuz. Bu dediklerim tabii ki medikal tipler için geçerli. Direk oda nemlendiricisi diye satılanlar ile ventolin uygulaması yapılabiliyormu bilmiyorum Maaşallah bebeği olan amma arkadaş olmuş :) Allah herkesinkini analı babalı büyütmek nasip etsin

• altınbaş07, kardeşim güle güle kullan klimanı. ama mat35le lütfen kavga etmeyin ilk başta yanlış anlama oldu üzmeyin birbirinizi yetişebilirsem birazdan buhar cihazı için yazıcam hatta bir yazı yazıyordum başka bir konuyla ilgili yarım kaldı. size şimdilik sıcak buhar diyorum sebeplerini yazıcam birazdan veya bugün olmasa bile yarın veya gece mutlaka yazarım.
  • quote:

quote:

Çok anlamadım yazınızdan ama bildiğim kadarı ile 2 tip nebulizatör var, birisi ultrasonic diğeri kompresörlü tip. Kompresörlü olanları çok ses yapıyor vede odayı nemlendirme olayları yok. Ultrasonic olanları ile hem ilaç (dediğiniz gibi ventolin vb) hemde oda nemlendirmesi yapabiliyorsunuz. Bu dediklerim tabii ki medikal tipler için geçerli. Direk oda nemlendiricisi diye satılanlar ile ventolin uygulaması yapılabiliyormu bilmiyorum Maaşallah bebeği olan amma arkadaş olmuş :) Allah herkesinkini analı babalı büyütmek nasip etsin

Bölük börçük olmuş yeni fark ettim hem reçete hem müşteri hem burası derken kafam karıştı öyle yazmış bulundum affola
    Bu arada bende satıyorum eczanemde ama nebuletizer özellikli yani ilaç veriliyor ve pancar motoru gibi çalışıyor vede sürekli
    Çalışamaz yani hanım kızar atar valla bana sessiz ve 25m2 odama yetecek bi cihaz lazım bu arada klimacı arkadaşlar kızmasın
    Hani konuyu dağıtmak değil mantığım klima ile ilgili bir konu neticede odayı nemlendirmezsek mahvolur bebeler amacım hem klima
    Alıcak arkadaşlarada bir fikir sunmak sizin ve diğer arkadaşların sayesinde tefal var arzum var 2,5litrelik iyonizer soğuk buhar
    Bi zararı yok aksine yararlı bir cihaz diyorlar sıcak buharı ilk kez duydum bu hafta almam ŞART acil yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 31 Ekim 2012; 17:58:21 >

• Arkadaşlar bu akşam arçelikten 9000 btu normal ve 18000 btu inverter klimayı 3000 YTL'ye 12 taksitle aldım. Cumartesi günü takmaya gelecekler. Klima takılırlen nelere dikkat etmem gerekiyor.

Modellerin tam adı;
    091410 9000 BTU
    184410 18000 BTU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda okuduğunu anlamayip özelden hakaret eden ezikler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim bu forumda daıkına kötü dediki önce okudugunu anlasın birisi
    daıkın şu modelini begenmiyorum alma dendi lafı başka tarafı ile anlayıp bu forumda daıkın kötüleniyor diyen adam önce okudugunu anlayacak yok öyle çamur atmak.
    kendiside yazıyor şimdi enjoy şöyle böyle diye ee sende diyon ya tamam ama enjoy falan
    aklı yaşta değil başta sözü ne dogrudur.

antika kardeşim haklısın konuşamsını beceremeyen soka kabadayısı tipliler sıkışınca hakaret ederler başkada yapacak şeyleri yoktur kültür yok, bilgi sıfır ancak köşeye sıkışmış kedi gibi saldırıp hakaret ederler karakterleri o.

muhatap olmayın degmez.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Görünürde dediğiniz gibi görünüyor olsada aslında siz ve diğer klima tavsiyesi isteyenlere cevap verilmemeside bunun aksini ispatlıyor gibi değilmi? Bence buradaki çoğu arkadaş, firmacı yada bilmem neci yaftası yememek için tavsiye sorularına cevap vermiyor yada veremiyor. Bu benim şahsi kanaatimdir.

Diğer tavsiye harici marka model harici çoğu konuda sağolsun ustalar yardımcı olmaya çalışıyorlar

Haklısınız bu konuda kesınlıkle itirazım yok.. yıllardır bu formdayım ve bılgım dahılındekı veya kullandıgım urun hakkında kesınlıkle samımıyete dayanarak yorumlar yapıyorum..

Belkide buna istinaden karşılık beklemek veya cevap beklemek hata olmasa gerek ?

arkadaşım me modellerini belirtmemişsiniz. (görmediysem özür dilerim başka yazınız varsa) 2250 tl ye olan ge serisi ise hiç kaçırma al. ben fiyatları bilmiyorum ama yazın 2900 lira felandı bu klima. ben şahsen bu markada chc ve zen serisini zayıf görüyorum ama kim nekadar itiraz etsede onlarda dxk serilerinden üstündür. size başka cevap yazamazsam baştan dilerim. millet gene diyecek şimdi me ci bu adam veya alarkocu şuncu buncu. ama x-calibur çok doğru söylemiş birçok zaman bu yüzden millete şunu al bunu al demekten çekiniyorum. insanın vakti olmadımıda herzaman takip edemeyeceği konulara girmesde zor oluyor. yoksa bu forumda şahsım adına en olmadık durumalarda bile vaktim olduğunda ama özelden ama buradan elimden gelen yardımı esirgemem kimseye. hatta sahibinden.comda ucuz klimaları dahi bulup kişilere derim inceletin arayın bir görüşün. geçenlerde bir ilan vardı 2700 tl gibi mhi srk71szez1 7 milyar bu klima burdan birine yzdım sanırım satıcı sandı beni dönmedi bile. sorun değil normaldir insan korkar. nasıl herkez biroldan korkuyor deli gibi zibro dediği için şimdide tutmuş gree ile carriere aynı demiş len senin bayramda koç felanmı depti bari şöyle de ikside girş kategorisinde bana göre her ne olursa olsun ikisinin arasında kalite farkı vardır. yeter sana bu kadar gıcık verdiğim ama gene sen bilirsin ustam saygıda kusur ettikse affola içlerini gören sensinde biraz gene gendine yontuyosun.

not üstte yazdım bir mesajım yarım kalmıştı dedm. bu o yazıydı.

• yazık olmuş paraya üzüldüm yav o paraya aırfel, midea alınırdı o cihaza dikkat edilse ne edilmese ne ısınma falan onun işi değil.
    montaj olmadıgı ise geri verin arçeligi ısıtma kim o marka kim.
  • quote:

ahanda gelmiş bile ,yaw hocam insan biraz naz eder ,dayanamıyon demi

arkadaşlar 9 köy hocamız klima konusunda çok araştırmacı / bilgili ve bazı klimacılardan bile fazla bilgiye sahiptır

ama bir kusuru var sorduğunuz soruya çok detaylı cevaplar verdiği için soran arkadaş yazdıklarını okuyunca yarım klimacı oluyor

eh birazda burada yazılanları okursa tam inverter olmasa da tam klimacı olup çıkabülüğ

• quote:

quote:

quote:

Bölük börçük olmuş yeni fark ettim hem reçete hem müşteri hem burası derken kafam karıştı öyle yazmış bulundum affola
    Bu arada bende satıyorum eczanemde ama nebuletizer özellikli yani ilaç veriliyor ve pancar motoru gibi çalışıyor vede sürekli
    Çalışamaz yani hanım kızar atar valla bana sessiz ve 25m2 odama yetecek bi cihaz lazım bu arada klimacı arkadaşlar kızmasın
    Hani konuyu dağıtmak değil mantığım klima ile ilgili bir konu neticede odayı nemlendirmezsek mahvolur bebeler amacım hem klima
    Alıcak arkadaşlarada bir fikir sunmak sizin ve diğer arkadaşların sayesinde tefal var arzum var 2,5litrelik iyonizer soğuk buhar
    Bi zararı yok aksine yararlı bir cihaz diyorlar sıcak buharı ilk kez duydum bu hafta almam ŞART acil yardım

altınbaş07 braderim. konu derin biraz haklızını x-calibur arkadaşla.

nebulatazör daha amaçlı bir cihaz. sanırım onların sistemi değişiktir şayet içinde detaylı bir filtre varsa kireç yapmayabilir. ama aynen kompresör gibi ses yapar:))

bizim dediklerimiz ise oda nemlendirici. sanırım soğuk yani ultrasonic olanlara ilaç eklenmiyor. sıcklarda bu durum var yanlış hatırlamıyorsam.

ilk evvela kesinlikle size iyonizerli cihaz önermem. cengizumur un yazılarını aratınız bu konudada çok yazısı var. (buhar cihazları) şu linke bakınız

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=19354399 burada amazon comun linkini işlemiş cengiz bey

http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1?ie=UTF8&rs=&keywords=humidifier&rh=i%3Aaps%2Ck%3Ahumidifier&page=1

ozamanlar 48 adet cihaz varmış çok eski yazı. içlerinde hiç ionizerli nemlendirici görmemiş chicco dahil. şuan daha fazla cihaz var ben sadece bir adet görebildim inanın. sizde kontrol edin. sanırım onuda belki yanlışlıkla işlemişlerdir.

doktorlar genel olarak soğuk buhar cihazı öneriyorlar daha faydalı diyorlar. ama ben soğuk buhar cihazlarını sevmiyorum odayı kireç ediyor her marka suyu denedim piyasanın en yumuşak kireçsiz suları erikli nestle purlife (gerçi eriklide nestleye satıldı. purlife su ise önceden sankoya aitti sansu idi ismi) ve hepsinden daha yumuşak olan koru sudur. hepside kullanılan alanı mahfediyor. cihazları ise tefale kadar denedim.

üstteki amazon comda çok daha detaylı filtreli olanları var soğuk cihazların. (bu cihazların bilemiyorum musluk suyu ilemi kullanılıyorlar ''yada avrupa olsun amerika olsun sert suyun faydalarını bildikleri için bizdeki gibi çok tatlı yumuşak içmezler'' bu bakımdan damacana sularıda serttir onların.)

bizde ise bu chazlarda ben şimdiye kadar filtre felan görmedim. siz aslında eczacısınız. suyu nasıl en ucuz kirçesiz hale getirebiliriz bunun yolunu bir öğrenseniz. ben bile ozaman soğuk cihzları kullanırım. çünkü siz bilmesenizde ben son 3 yıldır sıcak buhar cihzı kullanıyorum geçen yılda bir yazım var ama şimdi bulamam.

http://www.norditalia.biz/tr/0-3-0/doc/Humidifiers/list.aspx bakın bu linkteki ufo gibi olan cihazlar en memnun kadığım makineler. piyasada 40 tl ye bulabilrisiniz ermedikal diye bir ankara firmasından almıştım en son. daha öncede 3 adet eskittim bu cihazlardan.

cihazlar eletrodlu haftada bir kez sirkeli su ile elokrdo temizliği yapmak zorundasın ömürleri açısından. yanlız bu cihazlar çok elektrk tüketiyor kardeşim burdaki cihazlar 350 w eskileri 800 watt idi. türkiyede alırkende özellikle sorun. hala 800 wat olanlar var. siz bunları plusmed firmasından getirtebilirisiniz medikalci arkadaşlarınıza söylerseniz.

bakın ben lanet olası insanalrın çocuk duygularını sömüren chiccoda geçen yıl 2 cihaz aldım birisi 200 watt 110 tl verdiğm ciğerim yandı bu firma geçen sene bu cihazları 270 tl ye kadar sattı. cihaz 5 para etmez 200 wat yeterli gelmiyor ürettiği buhar için ve kesinlikle ayıplı bir ürün. fişini kaybettim lanet olsun zıkkım zehir olsun. (birol ben cimriyim len işime yaramadımı 5 kuruşu ararım) nekadar kuvvetli olursa tükettiği elektrik okadar buhar demek yani. mesela 800 watt olanı alsanız bile birde ayarlı priz alır saate 15 dk ayarlayıp. çocuğun odasını nemlendirebilirsiniz. Allah analı babalı büyütsün bu arada.

soğuk buhar cihazları ise çok az cereyan tüketir 25 ile 40 watt gibi ama odanın kirlenmesi (klima çok güzel dağıtıyor o kireci hemde) birde hergün suyun değişmesi sorunu var. çocuk büyük olsa 2 damla gliserin damlatıp suyun içine mikrobun kırlabileceği ile ilgili bir bilgi okumuştum ama şimdi bulamam bu sorunu belki aşarsınız ama şimdi küçükken dikat etmelisiniz.

ben bu cihazları yazın bile kullanıyorum yalan olmasın klima nemi aldımı biraz ağzım burnum kurudumu hemen açarım.

şu soğuk cihazlar olayında cengiz bey doktorlarada güvenmiyor onların işi değil diyor sorsanız bilmezler bile tam manası ile açıklayamazlar diyor. ben katılıyorum biraz. yanlış anlama ama doktorlarda eczacılarda bazen çok bilgiçlik yapabiliyorlar ama siz bu konuyu netleştirin yine doktorlara sorarak. çünkü bende yanlış birşey söylemek istemem.

• quote:

quote:

arkadaşlar 9 köy hocamız klima konusunda çok araştırmacı / bilgili ve bazı klimacılardan bile fazla bilgiye sahiptır

ama bir kusuru var sorduğunuz soruya çok detaylı cevaplar verdiği için soran arkadaş yazdıklarını okuyunca yarım klimacı oluyor

eh birazda burada yazılanları okursa tam inverter olmasa da tam klimacı olup çıkabülüğ

ahanda aşağıya bir detay yazdım
    hocam teşekkürler tevccühünüz içinde. yok be ben kim klimacıların binde birini bilmek kim. kıl birol onun için dalga geçiyorya benle. ben uzun yazsam ne olacakki kendi egomu tatmin ederim anca millet gene basit cevaplarla boş atıp dolu tutmakla uğraşıyor

naz durumunda esas o kıl birol nazlanıyor damarı tuttumu ağzından bir laf almazsın yaralı barnağa işemez kıl adam.

aha bitirdim şimdi naza çekiyorum bir iki cevap vardı onları yazdım işte. bir den dah vardı ama o hangisiydi bulursam onuda yazar kaparım dükkanı

• quote:

quote:

quote:

ahanda aşağıya bir detay yazdım
    hocam teşekkürler tevccühünüz içinde. yok be ben kim klimacıların binde birini bilmek kim. kıl birol onun için dalga geçiyorya benle. ben uzun yazsam ne olacakki kendi egomu tatmin ederim anca millet gene basit cevaplarla boş atıp dolu tutmakla uğraşıyor

naz durumunda esas o kıl birol nazlanıyor damarı tuttumu ağzından bir laf almazsın yaralı barnağa işemez kıl adam.

aha bitirdim şimdi naza çekiyorum bir iki cevap vardı onları yazdım işte. bir den dah vardı ama o hangisiydi bulursam onuda yazar kaparım dükkanı

ya herkes kaçak güreşiyor bari sen yapma

yukarılarda biyerlerde sormuştum ama millet görmezden geldi şimdi direk sana sorayım ,hocaların hocası olarak

1-klima firmaları Türkiye'de neden değişik model isimleri ile satıyorlar ?

2-eurovent de belirtildiği gibi yazsalar ve satsalar ne olur ?

cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum sayın hocaaaamm

• 
Sayfa: önceki 956957958959960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.