Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (957. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tahsin75 , tahsin75 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.223
Cevap
701
Favori
4.430.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 955956957958959
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3.150 tl toshıba ras 13 skv-e2 inverter klima aldım. iç ünite 50w olması çok iyi ve hiç sesi çıkmıyor diyebilirim...montaja gelen ekip çok titiz ve temiz çalıştı şuan da çok memnunum sabah ve akşam çalıştırıyorum kumandadan ısıyı ayarlıyorum ve ayarladığım ısıya gelince makine duruyo içerisi soğunca tekrar çalışmaya başlıyo iç ünitenin borularıda görünmüyor ben çok memnunun şiddetle tavsiye edrim..500 600 makine alıyosun 2 katı elektrik faturası ödüyosun almışken iyisini al bana en fazla 80 85 tl elektrik geliyo tercih senin[;)
  • http://www.toshiba-klima.com.tr/default_ic.asp?ID=TSHB18&UrunKodu=30

Aldığınız klima bu ise çok pahalıya almışsınız.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skv-fiyati,140316.html

İzmirde 18.000 btu olan SKV-E suzumi modelini 2650 tl 12 taksit ettelemeli almayanı dövüyorlar, çok pahalı almışsınız çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 30 Ekim 2012; 18:52:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Herkese selam.

Bayram sonu giriş biraz tartışma yaratacak bir konu ile ilğili oldu kusura bakmayın.Tamamen tarafsızca soruyorum yukarıdaki konuyu.Beni çok rahatsız etti.

Köylü selam,komutan selam.Komutan seni arada bir görür olduk.İllaki köylüye çatacaksın duramıyorsun.Ama buna da verdin mi gazı ,valla neler bulup çıkartıyor.Şu hava temizleme VS. konusunda tek bir şey söylemek isterim,her ne olursa olsun klima hava temizleme cihazı değildir(kanallı sistem hariç.Tabi ilave uygulama ile beraber)ozonmuş, ionmuş,antizarturiyelmiş,plazmaturiyelmiş hepsi hikaye ,hepsi pazarlama tekniği.Tek bir hava teizleme sistemi vardır statik filitre (hepa filitre) sistemi.Sitatik filitreleme de 2 çeşittir.Aktif ve pasif statik filitre. Pasif olan klimalarda da ilk alışta verilen (fakat çok küçük bir yüzeye sahip tamamen yetersiz) beyaz pamukumsu veya kağıtımsı filitreler (otomobillerdeki polen filitresi aynı zamanda),
    ikincisi ise bir zamanlar Arç, lik lerin üzerindeki aktif statik (yüksek gerilimle çalışır ve çok tehlikelidir bence) filitreler.Bunlar sürekli temizlik gerektirir.Profesyonel kullanıma daha uygundur.Çalışma mantığı eski tüplü televizyonları ekranına toplanan tozun mantığıdır,yada elektronik cihazları içindeki tozların toplanması gibi.

Size tavsiyem klimanızın havayı temizlemesini istiyorsanız gidin oto yedek parçacıya Palio polen filitre alın(15-20 TL) klimanın toz filitresinin altına yerleştirin(sığmazsa ölçüye göre kesebilirsiniz.Alın size o biçim gerçek filitreleme.Yanlız sürekli kullanımda ayda bir değiştirmek lazım,birde klimanızın performansını düşürebilir.Zaten üreticilerde onu için küçücük ilave filitreler takıyorlar.

Selamlar ,saygılar,Hörmetler herkese.

aleykümselam hocam

özellikle bu klima tavsiye bölümü bazen çok seviyesiz tartışmalara neden oluyor o sebeple ortam temizken arada bir katılıyorum

9 köy de biraz bu foruma kızmış sanırsam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Oradaki serpantin nereye gitmis,yeni tasarimmi. Bu tarz makinalar 15 -20 sene once Meltem klimada uretiyorduk biz. Nedir bu is,teknoloji cagmi atlamis. Yanliz objektif olarak degerlendirmenizi rica ederim. Ha bu yeni tasarimsa bir oncekiler sikintili ozaman. Yada piyasadakilein hepsi sikintili

Birol hocam serpantin 2 katman halinde tek parça bence çok daha mantıklı.Üretim maliyeti,taşıma riski,servis değişimi çok daha akıllıca olmuş.Eğer sarpantinin küçültülüp kapasite kaybı na neden olsaydı size hak verirdim.

Bu işin tek açıklaması olabilir,maliyetten kaçmak.Bu konu önemli.Ve bence bu ürün Malezya daki fabrikanın üretim değil.Ya Çin,yada fason.Köşe kıvrımlı serpantin yapımı elinizde var iken neden eski tip düz serpantin yapacaksınız.Bunu ne açıklaması olabilir.Bana sorarsanız dünyadaki en iyi serpantin yapısı Amerikan tropikal serpantindir. Aynı zamanda şu anki tüm VRF sistemlerde aynı tip serpantin kullanırlar.Ne kadar geniş yüzey, o kadar zor şartlarda daha iyi performasdır.Ben bunu yıllarca böyle gördüm ,böyle anlatıldı,böyle yazdılar.Şimdi geriye dönüş niye....

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Hocam en başta söylemiştim,maliyet.Ve boru kıvrım sayısı arttıkça performan düşer buda düz serpantin daha mantıklı demektir.

• sen dediğin klima benimkinin aynısı ancak ben toshıbanın ana baisinden almadım.bucadaki çeğiz mağzasından taksitle aldım peşin alsaydım 2900 e geliyodu ben 8 taksit yaptım bu nedenden dolayı biraz pahalıya çıktı.toshıbanın ana baisinde 2500 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

http://www.toshiba-klima.com.tr/default_ic.asp?ID=TSHB18&UrunKodu=30

Aldığınız klima bu ise çok pahalıya almışsınız.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skv-fiyati,140316.html

İzmirde 18.000 btu olan SKV-E suzumi modelini 2650 tl 12 taksit ettelemeli almayanı dövüyorlar, çok pahalı almışsınız çok.

Umarım klimanın kodunu yanlış yazmışsınızdır.Değilse mat35 arkadaşın dediği gibi çok pahalı almışsınız.Ben toshiba ras-13 skvr klimamı 2535 lira 89 kargo ücreti 2624 lira 3 ay erteleme 12 taksit aldım...

• Selam arkadaşlar,

1.5 yaşında oğlum için odasına 9000 BTU klima ve evin salonu için 18000 BTU inverter klima düşünüyorum.
    Bütün gün piyasada bulunan markaları gezdim. Samsung, Arçelik, Bosch, Siemens gibi.
    Genel tavsiyeleri okuyacağım ama 9000 BTU klima 8m2 çoçuk odasında, 18000 BTU inverter klima ise 27 m2 salonda kullanılacaktır.
    Ev çatı katı olup, tüm odalarda cam mevcuttur.

Piyasada bakış olduğum klimaların yaklaşık fiyat aralıkları aynı olduğu için sizlerin özellikle klima kullanan değerli yorumlarına ihtiyacım bulunmaktadır.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • sizin klimanın modeli daiseikai sanırım evet biraz pahalıya aldım ama gerçekten elektrik faturasında kendini gösteriyor...toshıbanın ana baisinde kdv düşük ancak çegiz mağazalarında kdv miktarı fazla internette güvendiğim 2 site var ve o sitelerdede toshıba marka klima satılmıyor neyse taksitleri ödedim bitti zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505
    ilk önce gazı ısıtacak. sonra iç fanı çalıştırım ortamı ısıtacak.

Bugün bende ilk defa ısıtma modunda kullandım :) Cihazı açınca iç ünite kapaklarını flap deniyor herhalde onları açıyor, bekliyor, hemen balkona çıktım, fırıldak gibi dönüyor dış ünite fanı, İç üniteye baktım orda bir şekil yanıyor, hatırladığım kadarıyla defrost sembolüydü, öyle bekledikten, zaman tutmadım ,sonrasında iç ünite devreye girdi ve direk sıcak üflemeye başladı. Yaklaşık kaç saat çalıştı bilmiyorum ama maksimum demand 1.728 kw/h herhalde bir saat çalıştı çünkü tüketimde bu kadar olmuş :)

Bakıyorum herkesin kliması ampül kadar yakıyor benimkisi herhalde halojen sokak lambası kadar yakacak :) Bi tanesi olsa gene iyi herhalde sokaktaki tüm lambalar kadar olacak gibi

Bu arada hatırladığım kadarı ile babamlardaki yılların Arçelikleri önce açar açmaz çalışır sonra durur pufff diye bir ses çıkartıp sonrasında ısıtmaya başlardı

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Bugün bende ilk defa ısıtma modunda kullandım :) Cihazı açınca iç ünite kapaklarını flap deniyor herhalde onları açıyor, bekliyor, hemen balkona çıktım, fırıldak gibi dönüyor dış ünite fanı, İç üniteye baktım orda bir şekil yanıyor, hatırladığım kadarıyla defrost sembolüydü, öyle bekledikten, zaman tutmadım ,sonrasında iç ünite devreye girdi ve direk sıcak üflemeye başladı. Yaklaşık kaç saat çalıştı bilmiyorum ama maksimum demand 1.728 kw/h herhalde bir saat çalıştı çünkü tüketimde bu kadar olmuş :)

Bakıyorum herkesin kliması ampül kadar yakıyor benimkisi herhalde halojen sokak lambası kadar yakacak :) Bi tanesi olsa gene iyi herhalde sokaktaki tüm lambalar kadar olacak gibi

Bu arada hatırladığım kadarı ile babamlardaki yılların Arçelikleri önce açar açmaz çalışır sonra durur pufff diye bir ses çıkartıp sonrasında ısıtmaya başlardı

bir ampul kadar yaksa evin her yerini klima doldururdum

adamlar 15 watt tasarruflu ampul demiyor ki ,belki 500 watt ampul kadar yakar demek istiyor

• Merhaba arkadaşlar.. salonda kullandığımız klıma mıtsubshı electrık krganamıze modeli cok memnunuz..

bebegımız var ve havalar malum kış yatak odası yaklasık 18 metre kare..

dün iklimsa ya gittim inverter modelini sordum 2200 e nakıtte bıraktı.. 12 bınlık olan modeli..

bırde mıtsubschı elektrıc var o da 2250 ye bıraktı nakıtte...

sizce hangısını tercıh edeyım ? hangısı daha sessızdır ???
  • arkadaşlar selam,

ben de şimdiden yaz için klima almak istiyorum....salonuma alacağımdan 18000 BTU olması gerektiğini düşünüyorum ki biraz da mutfağa falan gitsin...eşim bütün yaz beynimi yedi sıcakta yemek yapamadığı için

fujitsu veya mitsubishi olsun diyenler var...ama sanırım onlar da biraz pahalı....ne dersiniz? bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim...
  • Birol Abi bir sorum var. Balıkesir/Akçay'da Zibro klima bulabilir miyim? 20 metrekare güney cepheli odamız için ısınmak amaçlı klima almak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Daikin FTXS35J ve Mitsubishi Electric MSZ-EF35VEW arasında kaldım. Zibro klima tavsiyeside bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: son kararım

Birol Abi bir sorum var. Balıkesir/Akçay'da Zibro klima bulabilir miyim? 20 metrekare güney cepheli odamız için ısınmak amaçlı klima almak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Daikin FTXS35J ve Mitsubishi Electric MSZ-EF35VEW arasında kaldım. Zibro klima tavsiyeside bekliyorum...

SKŞ SANAYİCİLER A.Ş. (266) 373-1677 SANAYİ SİTESİ, AKÇAY ASFALTI, NO: 34/B EDREMİT BALIKESİR

http://www.pvg.com.tr/yetkili_satis_noktalari.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Merhaba arkadaşlar.. salonda kullandığımız klıma mıtsubshı electrık krganamıze modeli cok memnunuz..

dün iklimsa ya gittim inverter modelini sordum 2200 e nakıtte bıraktı.. 12 bınlık olan modeli..

bu form bırazda satış yerine dönmüş ınsanlar işine gelene cevap verıyorlar
  • quote:

quote:

Birol Abi bir sorum var. Balıkesir/Akçay'da Zibro klima bulabilir miyim? 20 metrekare güney cepheli odamız için ısınmak amaçlı klima almak istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

SKŞ SANAYİCİLER A.Ş. (266) 373-1677 SANAYİ SİTESİ, AKÇAY ASFALTI, NO: 34/B EDREMİT BALIKESİR

Çok teşekkür ederim. Bir ricam daha var, model tavsiyesi yaparsanız sevinirim. Özellikle ısınmak için 20 metrekare güney cepheli...

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim. Bir ricam daha var, model tavsiyesi yaparsanız sevinirim. Özellikle ısınmak için 20 metrekare güney cepheli...

PM bakınız

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Evet Defrost Ledi Yanar..

Bu Süre Dediğim Gibi Gazı Isıtması İçindir :))

Bir Sokak Lambasının 110w Olduğunu Düşünürsek :D

Sanırım Arçelik İse İlkte İşleme Soğutma Olarak Başlıyor.

Sonra 4 Yollu Vana devreye giriyor. iç fan duruyor ve gaz ısınıyor ,ısıtma başlıyor. böyle bir mantık olabilir.. :D

• Toshiba ras-13 skvr kliması olan arkadaşlar bana PM atabilir mi ? acil...
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.. salonda kullandığımız klıma mıtsubshı electrık krganamıze modeli cok memnunuz..

bu form bırazda satış yerine dönmüş ınsanlar işine gelene cevap verıyorlar

Görünürde dediğiniz gibi görünüyor olsada aslında siz ve diğer klima tavsiyesi isteyenlere cevap verilmemeside bunun aksini ispatlıyor gibi değilmi? Bence buradaki çoğu arkadaş, firmacı yada bilmem neci yaftası yememek için tavsiye sorularına cevap vermiyor yada veremiyor. Bu benim şahsi kanaatimdir.

Diğer tavsiye harici marka model harici çoğu konuda sağolsun ustalar yardımcı olmaya çalışıyorlar

• 
Sayfa: önceki 955956957958959
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.