Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
33. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayır sinir olduğum şey klimalarda İON teknolojisi diyorlar... biliyorlarmı acaba İON nedir? BİO nedir? Ne işe yarar ?
    Dünyadaki en adi klimadan tutunda taaaa Daıkın'a kadar bütün klimalarda filtreleme sisteminde Bio filtre ve İonizer filtre zaten var.... sanki bu bir yenilikmiş gibi insanlara sunmaları benim yurdum insanımında buna kanması acayip kanıma dokunuyor....

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Orjinalden alıntı: DAIKIN

Arkadaşım madem klima keşfi için gelmişler, onlara neden sormadın Bio özelliği nedir?

Not: Birde anlasam şu ucuz klimaların çıkardıkları safsataları yok bio, yok ion....vs

mrb iyi günler nasılsınız yeni işiniz hayırlı olsun
    sizde hakılınız ucuz klimaların halkı kandırmaları hiç bir işe yaramayan şeylerle halkın parasına göz dikiyorlar

• BİR ÖNEMLİ KONU DAHA ARKADAŞLAR....!

BAKIN BEN BU FORUMDA BUNU DAHA ÖNCEDE YAZMIŞTIM YİNE YAZIYORUM... BAZI ARKADAŞLAR BUNU SORUYOR, BAZI ARKADAŞLARDA BİLİP BİLMEDEN CEVAP VERİYOR...

HAVA TEMİZLEYEN KLİMA DİYE BİR ŞEY YOK ARKADAŞLAR. NE TOSHIBA'DA, NE PANASONİC'DE, NE DE DAIKIN'DA.... BUNU HERKES BÖYLE BİLSİN LÜTFEN..... İÇ ÜNİTENİN İÇERİYE DAHA TEMİZ HAVA ÜFLEMESİ DEMEK BAŞKA ŞEYDİR... İÇERİYE DIŞARIDAN TEMİZ HAVA GİRMESİ BAŞKA ŞEYDİR. BUNU LÜTFEN HERKES ANLASIN VE KARIŞTIRMASIN.

ARKADAŞLARIN SÖYLEDİĞİ PANASONİC MODELİ İLE İLGİLİ TEMİZ HAVA GİRİŞLİ KLİMANIN İÇ ÜNİTESİNİN İÇİNDE BULUNAN ( DİKKAT EDİN İÇ ÜNİTE İÇİNDE ) SÜPERSONİC AİR PRUFYİNG SİSTEM SÜPERSONİC DALGALAR YAYAR. BU SİSTEM FİLTREYLE BİRLİKTE ÇALIŞIR, BÖYLECE HAVADAKİ TOZ VE KİR DAHA ÇABUK VE DAHA ETKİLİ BİR ŞEKİLDE TEMİZLENİR.......!

BUDUR İŞTE YAAA SADECE BU....

HAAA DERSENİZ BANA DAIKINDAKİ "URURU-SARARA" MODELİ NEDİR?
    ONU ANLATAYIM O ZAMAN HERKESİN AĞZINA SAKIZ OLMUŞ BU SİSTEMİ İLK BULAN DAIKIN'DIR. KLİMA ÜÇ BORULUDUR. HER KLİMADAKİ GİBİ İKİ BORU EMME - BASMA GÖREVİNİ GÖRÜR. ÜÇÜNCÜSÜ İSE DIŞ ÜNİTENİN İÇİNDE BULUNAN ( DİKKAT EDİN DIŞ ÜNİTE ) GELİŞTİRİLMİŞ NEM SENSÖRÜ BULUNUR.
    CİHAZ ÇALIŞIRKEN ODA İÇİNDE NEM AZALMIŞSA DIŞARIDAN NEM ALIR İÇERİYE VERİR... NEM FAZLALAŞMIŞSA İÇERDEN ALIR DIŞARIYA VERİR. YANİ BAŞKA BİR DEYİŞLE NEM ORANINI DENGELEYEREK KONFORLU BİR ISITMA SOĞUTMA ORTAMI YARATIR.

ŞİMDİ BANA DİYORSANIZ HAH İŞTE BİZ BU KLİMADAN İSTİYORUZ .... YOK KUSURA BAKMAYIN YANİ TÜRKİYEYE DAIKIN BU CİHAZI GÖNDERMİYOR ARKADAŞLAR... SALON TİPİ KLİMAYI BİLE TÜRKİYEYE GÖNDERMEYEN DAIKIN BU CİHAZI HİÇ GÖNDERMEZ.

HAVA ŞARTLANDIRMA CİHAZI SORULUYORSA VAR ARKADAŞLAR... PİYASADA BİR ÇOK MARKA VAR. BENDE DE VAR. FİYATI 4.500 YTL. İSTEYEN VARSA VEREBİLİRİM.

SAYGILARIMLA

• quote:

Teşekkürler Gürcan, inceliğin için...

Hayır sinir olduğum şey klimalarda İON teknolojisi diyorlar... biliyorlarmı acaba İON nedir? BİO nedir? Ne işe yarar ?
    Dünyadaki en adi klimadan tutunda taaaa Daıkın'a kadar bütün klimalarda filtreleme sisteminde Bio filtre ve İonizer filtre zaten var.... sanki bu bir yenilikmiş gibi insanlara sunmaları benim yurdum insanımında buna kanması acayip kanıma dokunuyor....

quote:

quote:

Arkadaşım madem klima keşfi için gelmişler, onlara neden sormadın Bio özelliği nedir?

Not: Birde anlasam şu ucuz klimaların çıkardıkları safsataları yok bio, yok ion....vs

sizde hakılınız ucuz klimaların halkı kandırmaları hiç bir işe yaramayan şeylerle halkın parasına göz dikiyorlar

Arkadaşım,

Herkez senin gibi klima ustası falan değil, Klimalar hakkında bilgisi olmayan insanlara bu şekilde kızman bence çok saçma.

Bu konuyu bilsem gidip başkasına sormama zaten, herkezi kendiniz gibi klima uzmanı gibi düşünüyorsunuz herhalde. Fikir verirken biraz daha seviyeli ölçülü olalım, servise sordum sormadım, belki o an aklıma gelmedi şimdi geldi ne var bunda ?

Birde şu her zaman en pahalı klimaları tavsiye etme komedisine de bir son verin artık, anlıyorum o ürünleri satıp servisini yaptıkça daha çok para kazanıyorsunuz ama biraz da karşınızdaki insanları düşünün.

12.000 BTU Vestel Klima 650 YTL.
    12.000 BTU Mitsubishi Klima 1700 YTL

Nerede ise 3 katı, siz bu tavsiyelerinizi yapıp Vestel alma dandik o Mitsubishi al derken herkezi kendiniz gibi para basıyor mu sanıyorsunuz, bütçemiz neye imkan veriyorsa o ürünü alacağız tabiki.

Bu aynı biraz parası olup bir araba almak isteyen bir kişiye abi Fiat alma, Hyundai alma sakın dandik onlar, git BMW, Mercedes al Audi al demeye benzer. Yahu bizde biliyoruz sizin savunduğunuz markaların iyi ve kaliteli olduklarını, ama bütçe buna el veriyorsa gider Vestel alırım, Arçelik Beko alırım ve sizde anlamsızca o markaları kötüleyip alma dememelisiniz.

Fiyat/Performans oranı diye bir şey duymadınız mı hiç ?

• quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım,

Herkez senin gibi klima ustası falan değil, Klimalar hakkında bilgisi olmayan insanlara bu şekilde kızman bence çok saçma.

Bu konuyu bilsem gidip başkasına sormama zaten, herkezi kendiniz gibi klima uzmanı gibi düşünüyorsunuz herhalde. Fikir verirken biraz daha seviyeli ölçülü olalım, servise sordum sormadım, belki o an aklıma gelmedi şimdi geldi ne var bunda ?

Birde şu her zaman en pahalı klimaları tavsiye etme komedisine de bir son verin artık, anlıyorum o ürünleri satıp servisini yaptıkça daha çok para kazanıyorsunuz ama biraz da karşınızdaki insanları düşünün.

Nerede ise 3 katı, siz bu tavsiyelerinizi yapıp Vestel alma dandik o Mitsubishi al derken herkezi kendiniz gibi para basıyor mu sanıyorsunuz, bütçemiz neye imkan veriyorsa o ürünü alacağız tabiki.

Bu aynı biraz parası olup bir araba almak isteyen bir kişiye abi Fiat alma, Hyundai alma sakın dandik onlar, git BMW, Mercedes al Audi al demeye benzer. Yahu bizde biliyoruz sizin savunduğunuz markaların iyi ve kaliteli olduklarını, ama bütçe buna el veriyorsa gider Vestel alırım, Arçelik Beko alırım ve sizde anlamsızca o markaları kötüleyip alma dememelisiniz.

sayın arkadaşım kızmayın tabii sizde haklısınız herkes herşeyi bilemez ama bende klima almaya karaverdim ve iyisini almak için 10 sene bekledim o amanlar param yoktu iyisi için ama şimdi daıkın aldım ve vestelle karşılaştırılmaz bile biriktirdim iyisini aldım vestel arçelik gibi markalar eleştirilirken doz kaçsada yazılanların çogu dogrudur bunun için o markalardan pek memnun olanlar yoktur ama daıkın gibi markalardan memnun olmayan pek yoktur işin özü herkes kendi işini yapsa ama iyi yapsa bizde şaşırmasak ne gizel olur
    forumlar bilgi paylaşım yeridir tabii istediginiz soruyu sorup buraya yazı yazabilirsiniz saygılarımla iyi akşamlar

• Değerli MaviBodrum arkadaşım, söylediklerinizde son derece haklısınız, ama söylediklerimde bende haklıyım.Benim amacım sizi asla kırmak değildi. Kırdıysamda çok özür dilerim sizden... Benim burada ki isyanım 33 sayfadır süre gelen konuların hep aynı şeyler olduğunla ilgili...

Belki benimde ters bir anıma geldi, lütfen özürlerimi kabul edin.

Saygılarımla

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım,

• Size katılmıyorum, nasıl her klimada bio ve ionizer(negatif ion) var? Nasıl havayı temizleyen klima yok diyebilirsin? Bazı klimlarda var, bazı klimalarda yok. Yazdıklarınızı bir daha gözden geçirin. DAIKIN'de satış fiyatlarını gözden geçirsin. Sizin dediğiniz olsa olsa her klimada bulunabilen Aktif Karbon Filtre'dir. Yenilik diye kim söyledi, söyleniyorsa özellik olarak söyleniyor. Klimalar arasında fiyatı artıran bir özellik. 3. borudan temiz hava girişi de başka bir özellik. Mesela, Vestel'de SX serisinde sadece bio filtre varken; CXP serisinde hem bio filtre, hemde ionizer var. Koku giderici Aktif karbon filtre ise her ikisinde de opsiyonel satılıyor.

MaviBodrum isimli arkadaşı ne diye tersler gibi yazıyorsun, keşifçiye de sorabilir, burayada sorabilir, forum ne demek. Özür dilememek için iyi düşünüp yazın. Topik 33 sayfada olur, 3000 sayfada olur. Forumda başka sayfalara bakmıyormusun ne kadar mesaj var? Sinirlendiğin konu nedir?

Aktif karbon filtre, organik molekülü, kimyasalı(formaledhit tabanlı gazları) ve kokuyu(amonyak kokusu vs.) kendi iç yüzeyinde adsorbe eder.

Bio filtre (= biyolojik filtre), biyolojik enzim özelliği ile havadaki bakterileri öldürür ve üç mikron büyüklüğe kadar olan toz partiküllerinin %99'unu ortadan kaldırır.

Havayı tozlardan, partiküllerden, bakteriden, virüsten, mite'tan, gaz ve kokulardan temizlemek demek. HAVAYI TEMİZLEMEK DEMEKTİR.

quote:

quote:

quote:

• Arkadaşlar,

Forumda hangi bölüme baksam, hangi topice gitsem hep bir kavga ve tartışma var. Bence düşüncelerimizi ve savunduğumuz fikirleri karşımızdakileri incitmeyecek bir şekilde yazmalıyız.

En sonunda Vestel, Arçelik, Mitsubishi, Daikin, Panasonic babamızın malı değil, bizler sadece tüketiciyiz ve bütçemiz neye el veriyorsa en uygun ürünü ona göre seçip alacağız tabiki. Vestel'in siparişini verdim, çarşamba günü gelip takacaklar mesela, ha fazla param olsa idi Mitsubishi almazmıydım ? Tabiki alırdım, ama ayağını yorganına göre uzatmak diye bir deyim vardır, büyüklerimizden böyle gördük ve öğrendik biz.

Bu topice klima almak isteyen ve bu konuda fikir sahibi olmak isteyen kişiler yazıyorlar, insanları mümkün olduğunca tarafsız yönlendirelim ve ona göre fikir verelim.
  • aırfel klima almış bir arkadaşın yazdıkları bakılması yadımcı olunması ricasıyla

http://forum.donanimhaber.com/m_10999959/tm.htm
  • Gerçi ben karar verdim ve seçimimi yaptım ama aklıma Demirdöküm klimalar takıldı az evvel, Demirdöküm klimaları kim üretiyor, hangi marka ile ortak ürün sunuyorlar bilen var mı ?

Bu Demirdöküm klimadan 4 yıldır çalıştığım ofisde kullanıyoruz, yaz kış hergün 8 saat çalışmasına rağmen tık demedi bugüne dek, sanırım Demirdöküm de fena değil, ne dersiniz ?
  • quote:

Gerçi ben karar verdim ve seçimimi yaptım ama aklıma Demirdöküm klimalar takıldı az evvel, Demirdöküm klimaları kim üretiyor, hangi marka ile ortak ürün sunuyorlar bilen var mı ?

Bu Demirdöküm klimadan 4 yıldır çalıştığım ofisde kullanıyoruz, yaz kış hergün 8 saat çalışmasına rağmen tık demedi bugüne dek, sanırım Demirdöküm de fena değil, ne dersiniz ?

sayın arkadaşım demir döküm burada toplanan bir klima koç holdinge ait sizin iyi dediginiz demir döküm klima belkide LG olan modeli olabilir çünkü demirdöküm kendi klima yapamadıgı için çeşitli ülkelerden farklı klimalar türkiyeye getirir şu an satılan en yaygın klimaları psific-line olanlardır servisi izmir şirinyerde çok iyi diyor ve 15 gün içinde memnun olmayanın klimasını geri alır parasınıda banka hesabına yatırırım diyor isterseniz bakın vestelden iyidir size linklerini vereyim inceleyin saygılarımla iyi geceler dilerim

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=304&ParentId=35

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=97&ParentId=35

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=98&ParentId=35

• arkadaşlar merhaba, izmirde oturuyorum, uzun araştırmalar sonucu
    birkaç ay önce toshiba inverter klima 16.000 lık klima aldım
    24 m2 bir salonda kullanıyorum, ancak kapısı sürekli açık,
    çalışmaya başladıktan 2-3 saat sonra predef ışığı yanıyor ve klima duruyor, 5 dakika böyle kalıyor, sonra yeniden çalışıyor, her akşam 4-5 kez bu olay oluyor,
    servis geldi normal dedi, inverterler böyle dedi, ama aynı klimadan ofisimdede var 2 yıldır hiç böyle biey yaşanmadı , ayrıca sanki arada bir soğuk hava üflüyor gibi de geliyor bana, benzer şikayetler yaşayanlar varmı diye merak ettim, yeniden servis çağırmayı düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: guca

arkadaşlar merhaba, izmirde oturuyorum, uzun araştırmalar sonucu
    birkaç ay önce toshiba inverter klima 16.000 lık klima aldım
    24 m2 bir salonda kullanıyorum, ancak kapısı sürekli açık,
    çalışmaya başladıktan 2-3 saat sonra predef ışığı yanıyor ve klima duruyor, 5 dakika böyle kalıyor, sonra yeniden çalışıyor, her akşam 4-5 kez bu olay oluyor,
    servis geldi normal dedi, inverterler böyle dedi, ama aynı klimadan ofisimdede var 2 yıldır hiç böyle biey yaşanmadı , ayrıca sanki arada bir soğuk hava üflüyor gibi de geliyor bana, benzer şikayetler yaşayanlar varmı diye merak ettim, yeniden servis çağırmayı düşünüyorum

sayın arkadaşım sizin için izmirde 3 servisle görüştüm bunların numarasını size vereyim özellikle murat avşar beyi iyi tanıyorum
    bu sorunuzu kendilerine sordum bu predef tuşu defros ışıgı imiş ve bir bakılması gerekir dediler defrosa niye bu kadar sık giriyor diye kullanım hatasıda olabilir dendi ben size tellerini vereyim benim adımı verin gürcan dersiniz iyi günler

murat avşar toshiba(şirinyer):0232 439 03 10-426 64 67
    kahramanlar servisi:0232 483 54 54
    bornova öztürk klima:0232 348 45 18
    bu arkadaşlara ulaşın gürcan diyin yardımcı olacaklar benim yakınenen tanıdıgım murat bey ama istediginizi seçebilirsiniz tekrara iyi günler dilersiniz

• Sadece forumda mı var kavga ve tartışma? Yaşamın her alanı kavga ve tartışma dolu. Ayrıca benim kavga ettiğim yok.

Ucuz ürünleri övecek değiliz ama ben ne kadar iyi olursa olsun 4500ytl lik DAIKIN'ide alın diyemem. Herşeyin normal olanı, optimum olanı iyidir.

Klimanız hayırlı olsun inşallah iyi çıkar.

quote:

Arkadaşlar,

Forumda hangi bölüme baksam, hangi topice gitsem hep bir kavga ve tartışma var. Bence düşüncelerimizi ve savunduğumuz fikirleri karşımızdakileri incitmeyecek bir şekilde yazmalıyız.

En sonunda Vestel, Arçelik, Mitsubishi, Daikin, Panasonic babamızın malı değil, bizler sadece tüketiciyiz ve bütçemiz neye el veriyorsa en uygun ürünü ona göre seçip alacağız tabiki. Vestel'in siparişini verdim, çarşamba günü gelip takacaklar mesela, ha fazla param olsa idi Mitsubishi almazmıydım ? Tabiki alırdım, ama ayağını yorganına göre uzatmak diye bir deyim vardır, büyüklerimizden böyle gördük ve öğrendik biz.

Bu topice klima almak isteyen ve bu konuda fikir sahibi olmak isteyen kişiler yazıyorlar, insanları mümkün olduğunca tarafsız yönlendirelim ve ona göre fikir verelim.

• Arkadaşlar tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederiz, gerçektende çok şeyleri bilmiyorduk öğrendik. Ben de bir klima alamayı düşünüyorum biraz araştırma yaptım, evde yatak odasında kullanmayı düşünüyorum, oda kuzey cephe, pencere pvc tek cam 160x120 ebatında, oda 14 m2 civarında, yalnız klimanın konulacak yeri biraz kısıtlı, genişliği 600 cm olması gerekiyor( kuzey duvardaki, pencere kenarından duvara kadar olan kısım). Bu nedenle duvar genişliğine en uygun olarak bunları buldum.
    LG artcool (http://www.viessmann.com.tr/web/turkey/tr_publish.nsf/Content/artcool ) ,
    arcelik artcool,http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8901810140.htm?productCode=8901810140&LANGUAGE=tr-TR )
    vestel QVX12(http://www.vestel.com.tr/Cultures/tr-TR/Urunler/20230676.htm ) ,
    ancak arcelik ve vestel pek tavsiye edilmiyor zannedersem, ama vestelde ses seviyesi en düşük olarak gözüküyor katalog verisinde. Bu ürünleri kullanan varmı, tavsiye edermisiniz, önerilerini neler olabilir, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: tarcinbey

Arkadaşlar tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederiz, gerçektende çok şeyleri bilmiyorduk öğrendik. Ben de bir klima alamayı düşünüyorum biraz araştırma yaptım, evde yatak odasında kullanmayı düşünüyorum, oda kuzey cephe, pencere pvc tek cam 160x120 ebatında, oda 14 m2 civarında, yalnız klimanın konulacak yeri biraz kısıtlı, genişliği 600 cm olması gerekiyor( kuzey duvardaki, pencere kenarından duvara kadar olan kısım). Bu nedenle duvar genişliğine en uygun olarak bunları buldum.
    LG artcool (http://www.viessmann.com.tr/web/turkey/tr_publish.nsf/Content/artcool ) ,
    arcelik artcool,http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8901810140.htm?productCode=8901810140&LANGUAGE=tr-TR )
    vestel QVX12(http://www.vestel.com.tr/Cultures/tr-TR/Urunler/20230676.htm ) ,
    ancak arcelik ve vestel pek tavsiye edilmiyor zannedersem, ama vestelde ses seviyesi en düşük olarak gözüküyor katalog verisinde. Bu ürünleri kullanan varmı, tavsiye edermisiniz, önerilerini neler olabilir, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

sayın arkadaşım illa bu markalardan birini alacaksanız, odanızın yapısından dolayı hiç tereddit etmeden

http://www.viessmann.com.tr/web/turkey/tr_publish.nsf/Content/artcool

alabilirsiniz başka çareniz yoksa

ama burada okumuşsunuzdur hangi klimalar tavsiye edilmiş sizin kararınız saygıyla karşılarım iyi akşamlar?

not :mutlaka servis isteyip keşif yaptırın ellerindende bu fişi alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 9 Ocak 2007; 21:14:17 >

• sayın gurcan1, öneriniz için teşekkür ederim, montaj içinde bir takım husulardan bahsetmiştiniz ancak detaylı açıklanmadı yanlış hatırlamıyorsam( vakumlama vs) bu konularda da bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
  • bende bugün hitachi klimalara baktım (inverter).. . 12000 lik 1800 ytl bir fiyat verdiler.

bir de sorduğum bayide electra marka vardı ... Electra (12000 lik) inverter 1300 ytl ye peşin fiyatını çıkardı ve markayı bay övdü .

inverter özellikli düşündüğümden Electra 1300 ytl ye cazip geldi. Daikin, hitachi, mitsbishi. vd inverter özelliklilier (12000liği) 18000 ytl ve üstü. çok fazla

Electra marka klimayı kullanan ,bilen varmı acaba? performans, servis vd özellikler hakkında bilgi verirsezniz çok sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarcinbey

sayın gurcan1, öneriniz için teşekkür ederim, montaj içinde bir takım husulardan bahsetmiştiniz ancak detaylı açıklanmadı yanlış hatırlamıyorsam( vakumlama vs) bu konularda da bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

sayın arkadaşım klima takılırken servis vakum işlemi yapması lazım bunu servis bilir kendilerine eve gelmeden bir sorun hayır yapmıyoruz gerek yok falan derlerse başka servis çağırın bu yapılması gereken bir uygulamadır borulardaki ve içindeki nemi tozu almak için ama bazı servisler yapmıyorlar vakum cihazımız yok diyorlar
    alacagınız klima R410 gazlı ise bununda kullanılan baglantı borusu boyuna göre(yani iç ünite dış ünite mesafesi) içinde gaz bulunması gerekiyor eksikse tamamlamak fazla ise eksiltmek, fazla yada eksik olması klimanızın verimli çalışmasını engelliyor
    dış üniteninde direk dışla teması olmazsa iyi olur yagmurda,güneşten korunacak bir balkon altı varsa klimanız daha iyi çalışacak daha az defrosa girecektir eger böyle bir imkanınız yoksa dış ünitenizin 1 karış kadar üzerine gölgelik yaptırırsınız içeri montajlardada eger odanız dikdörtgen ise uzun kenarlardan birine montajı yaptırmanız daha iyi olacaktır
    lklimanızın iç ünitesindeki filtreleri en geç 10 günde bir elektrik süpürgesi ile temizlemeniz ayda birde sabunlu su ile yıkayıp kuruttuktan sonra takmanız gerekmektedir klimanızın birde 6 ayda bir iç dış yıkanması gerekmektedir kimyasal madde ile buda mutlaka gereklidir iç ünitede zamanla mantalar birikmektedir bunu tak yolu iyi bir temizlik servis tarafından
    aklınıza takılan bir şey olursa gene sorarsınız benim bilmedigim takıldıgım bir konu olursa mutlaka burada yardımcı oolacak deneyimli arkadaşlarımız vardır iyi akşamlar dilerim

• mavibodrum arkadaşım tüketici olarak ayagını yorganına göre uzatma konusunda haklısın mutlaka öyle olacak ayagını yorganına göre uzattın ve bir çok kişinin magdur olup sikayetçi oldugu vesteli aldın hayırlı olsun inşallah sorun çıkmadan kullanırsın diyelimki kartında bir sorun oldu servisi çagırdın yanmış elektrikten dolayı olan bir arıza dendi ve garantiye girmiyor ne yaparsın? ayagını yorganına göre uzatıp elektrik sobasımı kullanırsın? şimdi mutlaka her pahalı olan mal iyidir diye bir şey yok ama forumu okuduysan ortak 3 klima var panasonıc mıtsubıshı electrık ve daıken biz burada klima önerirken bunlar iyidir digerlerini alırsanız böyle,böyle problemle karşılaşabilirsiniz diyoruz. burda kimsenin illa bu 3 klimadan birisini alacaksınız yoksa zarar edersiniz gibilerinden bir zorlamada bulundugunu düşünmüyorum ama sende burdaki klimacı arkadaşlara ve bana hak ver kötü mal veya daha dogrusu sorunla karşılaşabileceginiz klimaları sırf tüketici nin ayagını yorganına uzatması için bu iyidir bunu alabilirsiniz dememizi bekleme ben sana hak vermiyor değilim sonuçta ekonomini düşünmek zorundasın bunada tamemen saygı duyarım duymak zorundayım,zorundayız türkiye olarak sanırım ileriyi düşünen tüketiciler değiliz o an için işimizi görecek mal alıp satmayı çok seviyoruz bunu genel anlamda söyledim buda benim fikrim mavibodrum arkadaşım kavgasız tartışmalı forumlar dileklerimle saygılar.

quote:

Arkadaşlar,

• quote:

Orjinalden alıntı: muallim35

bende bugün hitachi klimalara baktım (inverter).. . 12000 lik 1800 ytl bir fiyat verdiler.

bir de sorduğum bayide electra marka vardı ... Electra (12000 lik) inverter 1300 ytl ye peşin fiyatını çıkardı ve markayı bay övdü .

inverter özellikli düşündüğümden Electra 1300 ytl ye cazip geldi. Daikin, hitachi, mitsbishi. vd inverter özelliklilier (12000liği) 18000 ytl ve üstü. çok fazla

Electra marka klimayı kullanan ,bilen varmı acaba? performans, servis vd özellikler hakkında bilgi verirsezniz çok sevinirim..

sayın arkadaşım klimada her zaman japon malları daha iyidir bunlarda zaten burada hangileri oldugu yazıyor bu sorduklarınız içinde hitachi çok iyi bir klimadır ama mali güç bakımından elektra daha elverşli geliyorsa ve yaşadıgınız yer -7 derecelerden aşagı düşmüyorsa izmirde bir klimacı bey (serhat klima) bu klimaya kefil hem hitachi hemde elektra satıyor ben satarım siz 15 gün kullanın begenmezsenzi size hitachi,daıkın ne isterseniz değiştiririm diyor tabii aradaki farkı alarak kısacası bencede iyi bir klima izmirde heryer kar buz oldugundada çalışmamazlık yapmadı iş yerimizdeki,alınabilir bir klima izmirde iseniz size bu konuda yardımcı olurum iyi akşamlar dilerim

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.