Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: okou99 , yediyıldız , yediyıldız Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dış hava sıcaklığı +5 derecenin altına inerse klimanın verimi düşeceğinden oda sıcaklığını 20-22 derece arasında seçim yapmak gerekir. Dış sıcaklık +6 derece ve üzeri ise, 22 nin üzerine birer birer çıkarak maksimum performansına göre çalıştırın. En uygun derecede bırakın.

quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

Arkadaşlar bende de Sharp Ayap 18000 klima var genel itibari ile memnunum... Fakat bazen klimanın performansından şikayetçiydim... Sonradan forumdan da takip ettiğim kadarı ile ben evde bebek olması nedeni ile 30 dereceye ayarlıyordum klimayı ve fan hızı 2 kademe ile gun boyu çalışıyor... Fakat bildiğiniz üzere havaların - değerleri göstermesi ile gece 2 den sonra klima ılık üflemeye başlıyor ve ısı kaybı yaşıyorum... Bende gece kalkıp dereceyi 20 ye düşürüp klimanın dış ünitesindeki karlanmayı eriterek tekrar dereceyi yükseltiyorum... Bunun klimaya bir zararı yok değil mi ? Birde En iyi performans için nasıl bir kullanım yolu izlemeliyim ?

• Ses yapacaksa duvara da koysanız farketmez. Yer kaybı yaratmıyor ve sesi fazla değilse sorun olmaz. Ses yapacak olursa, plastik ayak yerine alt kısmına geniş lastik koyarak sarsıntı sesini belki biraz azaltabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: vicid

arkadaşlar benim hitachinin dış ünitesini balkona koydurttum.Plastik ayaklar üzerine koydular.Bu durumun bir zararı olur mu?Ses daha mı fazla çıkar mesela.Duvara sabitlense daha mı iyi olur.Ne dersiniz?

İyi bayramlar...
  • Forumu takip eden yada ziyaret eden herkese;

İYİ SENELER VE MUTLU BAYRAMLAR !!
  • Herkesin Kuran Bayramı hayırlı ve hayırlara vesile olsun...

Bu arada Panasonic 9k Super Deluxe inverter (hani diyorlardı ya -5 te çalışmaz diye) net -15 dercede çalıştı...
    ART ve Çetin arkadaşlarıma teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: vicid

arkadaşlar benim hitachinin dış ünitesini balkona koydurttum.Plastik ayaklar üzerine koydular.Bu durumun bir zararı olur mu?Ses daha mı fazla çıkar mesela.Duvara sabitlense daha mı iyi olur.Ne dersiniz?

İyi bayramlar...

bende balkona yere dış ünitenin konulmasının bence bir sakıncasını yazayım size

biliyorsunuz dış ünite kışın çok soğuklarda ve nemli ortamlarda defrose girer ve bunu ters çevrim sayesinde ısıtarak çözer, bu altında su birikmesine yol açar burada biriken suyun balkonun egimi iyi degilse su birike birike buz tutmaya ve buz klimaya kadar yükselebilir buna dikkat edin ve balkonda birde dış ünite soguk havayı dış ortama rahat atabilsin

iyi yıllar ve iyi bayramlar dilerim

• HERKESİN BAYRAMINI KUTLAR ANLAMSIZ SAVAŞLARIN TARTIŞMALARIN YANLIŞ ANLAMALARIN BİTMESİNİ DİLERİM

AYRICA SEVEN SEVMEYEN HERKESİN YENİ YILINI KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI SAVAŞSIZ BARIŞ DOLU YILAR DİLERİM
  • Arkadaşlar bu haftasonu klima almayı düşünüyorum ama bu konuda çok bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. oda 25 m2 14 kat. camlar çift cam.kuzeybatı cepheli. Bütçe ise 1 milyar(İŞTE 200 ytl falan daha çıkarım zorlasam)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blue_Knight

Arkadaşlar bu haftasonu klima almayı düşünüyorum ama bu konuda çok bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. oda 25 m2 14 kat. camlar çift cam.kuzeybatı cepheli. Bütçe ise 1 milyar(İŞTE 200 ytl falan daha çıkarım zorlasam)

Merhaba arkadaşım kurban bayramını ve yeni yılını kutlarım

sayın arkadaşım anladıgım kadarıyla size klasik klima lazım bu fiyata'da alınacak klimalar (size 18000 btu lazım)

ben marka olarak yazayım sizde fiyat aralıklarına bakarak kendiniz karar verin
    DIAMOND
    HAİER
    ELEKTRA
    SAMSUNG
    Bu markaların çok ütünde kaliteli markalar var ama çok pahalı siz bunları araştırın başka arkadaşların yazacaklarınada bakın benim aklıma gelmeyen olabilir,izmirdeyseniz daha çok yardımcı olabilirim

EN ÖNEMLİSİ SERVİS ÇAGIRIP KEŞİF FİŞİ ALMAYI SAKIN UNUTMAYIN BU SERİVİSİN HATASINI YÜZÜNE VURMANIZI SAĞLAYACAK EN ÖNEMLİ BELGEDİR
    iyi günler dilerim

• Selamlar,

Mutfakda kullanmak için klima almayı düşünüyorum.

İzmir'deyim Mutfak 20-25 Metrekare civarında ve kuzey cepheli, Pimapen ve çift cam var, mutfağın balkona bakan kapısı sürgülü ve boydan boya camlı oluyor. Alacağım klima hava temizleme özellikli olursa da güzel olur. Fakat ekonomik fiyatli bir ürün olmasını isterim !

Böyle bir yerde kullanabilrmek için nasıl bir klima tavsiye dersiniz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Selamlar,

İzmir'deyim Mutfak 20-25 Metrekare civarında ve kuzey cepheli, Pimapen ve çift cam var, mutfağın balkona bakan kapısı sürgülü ve boydan boya camlı oluyor. Alacağım klima hava temizleme özellikli olursa da güzel olur. Fakat ekonomik fiyatli bir ürün olmasını isterim !

sayın arkadaşım hiç bir klima odanızın yada kullanacagınız yerin klimasını temizlemez böyle bir şey yok kapalı mekanların havasını temizleyen cihazlarında aslında ozonla bu işi yaptıgını burada okuduk çok zararlıymış
    gelelim hangi klimana alacagınıza mutfaklar yazın çok sıcak olurlar bu yüzden size 16000-18000 btu klima lazım

bu yazacagım markaların klasik modellerine bakın

hitachi
    dıamond
    elektra sadece bu markada içeri temiz hava verme var bir araştırın
    samsung
    haier
    toshiba
    sanyo bunların daha alt markları önermiyorum diger arkadaşlar ne der bilemem

bu markaların servislerini evinize keşife çagırın gelip baksınlar size servis fişi düzenleyip versinler bu önemli

• Amerikan mutfak değil inşallah.

Panasonic hava temizleme özellikli düz klimalarını getirmedi henüz.(http://www.panatek.com.tr)

Toshiba'yı bir inceleyin. 20 m2 ise 12Kbtu luk RAS-13, 25 m2 ise 14Kbtu(mecburen RAS-18) olan klimalara bakabilirsiniz.
    http://www.alarko-carrier.com.tr/Urunler_Toshiba_Daisekai.asp

Birde Hitachi'ye bakın :http://www.grupklima.com/Urunler/MultizoneveSplit.htm

quote:

Selamlar,

• arkadaşlar benim klimam ısıtma modunda 3 saat çalışıyor(durmadan) sanırım defroza girmiyor.ayrıca dış üniteden yağa benzer sıvı akışı var .ısıtmayı soğutma gibi yapıyor.gaz kaçağı vardı servisi çağırdım.kaçağı dış ünitede buldu gaz ilave etti cihaz iyice sapıttı. ne olabilir? yardımlarınızı bekliyorum
  • herkesin geçmiş bayramını kutlar yeni yılda mutluluklar dilerim..
  • Sevgili Koçero, bir Daıkın bayisi olarak sana şunu söyleyeyim. Daha önceden yani İklimsalar kurulmadan önce Sabancı Holding Daıkın'ın Distrübitörlüğünü istedi fakat Daıkın vermedi. Sebebi ise daha önceden Teba döneminden yani tek el firmadan Daıkın'ın ağzı yandı. Şu anda 5 ithalatçı firması var Daıkın'ın hepsi ayrı bölgelere bakıyorlar. Ege Bölgesinde Özkay oldukça başarılı ve Daıkın'a sadık bir firma.... 1998 de kurulmuş, Teba bayiliği ile başlamışlar işe.
    İlerleyen günler başka şeylerde gösterebilir tabi.... neler olacağını bilemeyiz. Ama en azından 2007 haziranına kadar birşey yok, herşey yolunda.

Saygılarımla
    Cumhur Demirkahyalılar
    Edda Klima

quote:

Orjinalden alıntı: kocero3535

bence türkiyedeki büyük firmalar başka markalarla uğraşacağına bu klimaların distribütörlüğünü alıp adam gibi hizmet getirseler bu markalar piyasayı götürür.biz buradan bu karara varıyoruz ama hala o koca firmaların başındaki zeki yöneticiler bunu göremiyor. şu an piyasada DAIKIN gibi bir marka yok ya hala anlamış değilim sabancı iklimsayı kurdu koç ta alsın bu markaların distribütörlüğünü adam gibi hizmet versin.

• quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Selamlar,

sayın arkadaşım hiç bir klima odanızın yada kullanacagınız yerin klimasını temizlemez böyle bir şey yok kapalı mekanların havasını temizleyen cihazlarında aslında ozonla bu işi yaptıgını burada okuduk çok zararlıymış
    gelelim hangi klimana alacagınıza mutfaklar yazın çok sıcak olurlar bu yüzden size 16000-18000 btu klima lazım

hitachi
    dıamond
    samsung
    haier
    toshiba

bu markaların servislerini evinize keşife çagırın gelip baksınlar size servis fişi düzenleyip versinler bu önemli

Selamlar,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Söylediğiniz markaları ve modellerini araştırdım, fiyatları oldukça yüksek çıktı, kalite olarak iyi olabilirler ama benim bütçemi aştıkları için bu modelleri es geçmek durumundayım.

Aşağıdaki linkde bilgileri bulunan Vestel'i almayı düşünüyorum, şimdi bazıları Vesteli kötülemeye başlayacaklar biliyorum ama, evimde şu anda Vestel'in 2 klimasını kullanıyorum (9000 ve 18000 Btu) şu ana kadar bu cihazlarla hiçbir sorun yaşamadım, gayet verimli ve performanslı şekilde çalıştılar.

Mutfakda kullanacağım 3. klimanında Vestel'i tercih etmem sanıyorum yerinde bir karar olacak, hemde fiyat olarak yukarıda bahsettiğiniz marka ve modellerden çok çok daha uygun. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

http://www.vestel.com/Cultures/tr-TR/Urunler/20230403.htm

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Selamlar,

hitachi
    dıamond
    samsung
    haier
    toshiba

Selamlar,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Söylediğiniz markaları ve modellerini araştırdım, fiyatları oldukça yüksek çıktı, kalite olarak iyi olabilirler ama benim bütçemi aştıkları için bu modelleri es geçmek durumundayım.

Aşağıdaki linkde bilgileri bulunan Vestel'i almayı düşünüyorum, şimdi bazıları Vesteli kötülemeye başlayacaklar biliyorum ama, evimde şu anda Vestel'in 2 klimasını kullanıyorum (9000 ve 18000 Btu) şu ana kadar bu cihazlarla hiçbir sorun yaşamadım, gayet verimli ve performanslı şekilde çalıştılar.

Mutfakda kullanacağım 3. klimanında Vestel'i tercih etmem sanıyorum yerinde bir karar olacak, hemde fiyat olarak yukarıda bahsettiğiniz marka ve modellerden çok çok daha uygun. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

http://www.vestel.com/Cultures/tr-TR/Urunler/20230403.htm

sayın arkadaşım evinizdeki vestelden tabiiki memnun olabilirsiniz ama bu vesteller hangi vestel haier vestelmi yada daha önce piyasaya sürülen gene farklı bir yerde yaptırılan vestelmi eger onlarsa haklısınız onlar güzeldi ama bu bize sorduğunuz iyi bir ürün degil size bunun yerine
    DIAMOND
    ELECTRA
    SAMSUNG
    önerebilirim tabii karar size kalmış tekrar iyi günler dilerim

• Bugün Vestel servisini çağırdım keşif yapmaları için eve, bizim mutfakda kulanmak için 12.00 BTU'luk o modelin uygun olduğunu söylediler, ayrıca taktırtmak istediğim yere tam oluyormuş.

Mutfak 18 Metrekare büyüklüğünde, gerekli verimi alacağımı düşünüyorum.

Vestel Klimalardaki Bio özelliği hakkında bilgisi olan var mı acaba ?
  • Bende Vestel klima var. İç ünite de dış ünite de aşırı sesli çalışıyor. Dış ünite yüzünden apartmanla davalık oluyorduk.
  • Arkadaşım madem klima keşfi için gelmişler, onlara neden sormadın Bio özelliği nedir?

Not: Birde anlasam şu ucuz klimaların çıkardıkları safsataları yok bio, yok ion....vs
  • quote:

Orjinalden alıntı: DAIKIN

Arkadaşım madem klima keşfi için gelmişler, onlara neden sormadın Bio özelliği nedir?

Not: Birde anlasam şu ucuz klimaların çıkardıkları safsataları yok bio, yok ion....vs

mrb iyi günler nasılsınız yeni işiniz hayırlı olsun
    sizde hakılınız ucuz klimaların halkı kandırmaları hiç bir işe yaramayan şeylerle halkın parasına göz dikiyorlar
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.