Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (935. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 933934935936937
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cengizgungor

quote:

Orijinalden alıntı: parson_1925

arkadaşlar Toshiba RAS 13 SKVR daiseka inverter modelini almayı düşünüyorum.izmir balçovadaki bayisiyle görüştüm 2900 lira dediler.internette bakıyorum 2400-2800 arası bi fiyat var.internetten almayı düşünüyorum.aldıktan sonra acaba montajını kim ve nasıl yapar bu konu aklıma takıldı.internetten almanın klima konusunda bi sakıncası olurmu.

Ben aldım arkadaşım aynısını 2535'e, aynı gün taktılar. Hem de 10 taksitle. Montaj bedava, firma ismi vermek yanlış belki ama şöyle yazayım bari: i-d-e-a-l-e-ş-y-a, firmadan, servisten çoook memnun kaldık...

bende o siteden alacağım arkadaşım.sanırım kargo ücreti ile 2600 kusür olacak.ben Burdur da olduğum için dediğiniz firma ile görüşme imkanım yok.3 ay taksit erteleme 12 taksit alacağım..

• Panasonic KIT-E 9 NKE Etherea ECONAVI inverter Klimamız bugün montajı yapıldı .mbirol beye ve montajı yapan arkadaşlara teşekkür ederim
    Klimayı kullanmaya bu aralar gerek yok hava iyi İzmir de .Ancak deneme amaçlı kullandım 23 derece sıcakta.
    Klima fanı en düşükte hemen hemen hiç duymuyorsunuz sesi zaten fanın 5 kademe olması çok güzel daikenlarda 3 kademe fan var 5. kademeye getirdiğimde diğer odadaki demirdöküm klimanın en düşük fan gürültüsüne eşdeğer oluyor
    Klima dış ünitesi iç ünitesi gayet kalieli görünüyor malezya da üretilmiş şuan için yazılacak çok bişey yok
    Soğuklar başlayınca günde 14 15 saat kullanılacak daha sonra değerlendirmeler yaparız .

Ancaaak çok önemli bir konu var klimaların havayı kurutması malum küçük çocuğumuz olduğu için aldık klimayı ama klima teknolojilerinde kışın kullanımlar için havayı nemlendirecek bir teknolojisi olan bir klima neden üretilmez ki anlamadım kara kara düşünüyoruz şimdi ne yapalım diye ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35sadık35 -- 6 Ekim 2012; 20:48:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: MICROBE

quote:

Orijinalden alıntı: web101

quote:

Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Sağolun. Ben biraz panasoniği araştırayım.

Saygılar

Teknik verilerine bakın önce:

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Ev+Tipi+Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html#anker_6533219

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.

hocam amacım tartışma yaratmak değil ama hala şu panasoniğin "verimliliği/teknolojisi geri" olayına bir açıklık getirilmedi. biraz daha detay verir misiniz? hangi klimalara göre hangi yönden geri?...

Benzer fiyatlara satılan ME, MHI, Toshiba, Fujitsu, Zibro... gibi klimalarla kıyaslayacaksınız.
    Firmanın kendi sayfasındaki teknik verilere bakın.
    Min. max. ve nominal yüklerdeki çektiği akım/aktardığı ısı değerlerine bakın.

Yorum yapmaya gerek yok, aletlerin min. kapasitedeki COP değerleri neredeyse nominaldekilerle aynı.
    Bir de diğer markaların bu bölgelerdeki değerlerine bakın, farkı göreceksiniz.

İnverterin en önemli avantajı bunda yok yani.

Haa, envai çeşit filtre, sensör falan var, orası ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: parson_1925

arkadaşlar Toshiba RAS 13 SKVR daiseka inverter modelini almayı düşünüyorum.izmir balçovadaki bayisiyle görüştüm 2900 lira dediler.internette bakıyorum 2400-2800 arası bi fiyat var.internetten almayı düşünüyorum.aldıktan sonra acaba montajını kim ve nasıl yapar bu konu aklıma takıldı.internetten almanın klima konusunda bi sakıncası olurmu.

İnternetten alacağınız dükkanla görüşün, "montaj dahil" ise hiç kafaya takılacak durum yoktur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Panasonic KIT-E 9 NKEW Etherea klimamı taktırdım.

Aynı fiyattaki Fujitsu Lu ve M.Electric Power modelleri arasından bu klimayı seçtim.Değerli yorumlarından dolayı Tekirdağlı Klimacı'ya teşekkür ederim

hayırlı olsun klimanız.güle güle kullanın.

Teşekkürler...
  • toshiba 16 skvr klimamız perşembe günü takıldı. servis gayet iyiydi. temiz çalıştılar ortalığı kırıp dökmediler.23 dk vakumlama yapıldı. inşallah memnun kalırız. fiyatı bir daha vereyim. 3300TL, 2 ay erteleme+ 12 taksit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah09nazilli -- 7 Ekim 2012; 1:07:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

toshiba 16 skvr klimamız perşembe günü takıldı. servis gayet iyiydi. temiz çalıştılar ortalığı kırıp dökmediler.23 dk vakumlama yapıldı. inşallah memnun kalırız. fiyatı bir daha vereyim. 3300TL, 2 ay erteleme+ 12 taksit.

Hayırlı olsun hocam.Güle güle kullan.
  • quote:

toshiba 16 skvr klimamız perşembe günü takıldı. servis gayet iyiydi. temiz çalıştılar ortalığı kırıp dökmediler.23 dk vakumlama yapıldı. inşallah memnun kalırız. fiyatı bir daha vereyim. 3300TL, 2 ay erteleme+ 12 taksit.

Güle güle kullanın en iyi klimalardan birini aldınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35sadık35

Panasonic KIT-E 9 NKE Etherea ECONAVI inverter Klimamız bugün montajı yapıldı .mbirol beye ve montajı yapan arkadaşlara teşekkür ederim
    Klimayı kullanmaya bu aralar gerek yok hava iyi İzmir de .Ancak deneme amaçlı kullandım 23 derece sıcakta.
    Klima fanı en düşükte hemen hemen hiç duymuyorsunuz sesi zaten fanın 5 kademe olması çok güzel daikenlarda 3 kademe fan var 5. kademeye getirdiğimde diğer odadaki demirdöküm klimanın en düşük fan gürültüsüne eşdeğer oluyor
    Klima dış ünitesi iç ünitesi gayet kalieli görünüyor malezya da üretilmiş şuan için yazılacak çok bişey yok
    Soğuklar başlayınca günde 14 15 saat kullanılacak daha sonra değerlendirmeler yaparız .

Ancaaak çok önemli bir konu var klimaların havayı kurutması malum küçük çocuğumuz olduğu için aldık klimayı ama klima teknolojilerinde kışın kullanımlar için havayı nemlendirecek bir teknolojisi olan bir klima neden üretilmez ki anlamadım kara kara düşünüyoruz şimdi ne yapalım diye ...

İyi günlerde kullanmanız dileğimle ülkemizde bulunan en iyi klimalardan birine sahip oldunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Aman arkadaşlar geçen günkü buradaki ahlak dışı mesajları görmüşsünüzdür, makine için kırıcı konuşmaya gerek yok.
    İyi ürünler belli hepside süper cihazlar ha panasonici, ha toshiba, veya ME - MH, yada fujitsu - general, bunlar dünya çapında klimalar Zibroda yeni yeni abilerini yakalıyor.
    Servis sorunu dışında ben bu markalardan hiç sıkıntı duymadım, hepside kalite olan ürünler için kavga etmeye hiç gerek yok, sadece bilgi alışverişi olarak karşılıklı aktarımda bulunabiliriz.

Not; Bunuda yazdım diye lütfen kızmayınız yukarı dada dediğim gibi ağıza alınmayacak hakaretler yazılıyor fake üyelik alınarak, değermi, bence degmez.

iyi günler.

yahu bencede hiç gerek yok bu davranışlara. mal terbiye ölçüsü kapsamında kötülenebilir gayet doğal. hakkaniyetle kötülenecekki. burda foruma faydası olsun. firmalar türk tüketicisini kandıramasın.

ama bu durum tarafsız yapılmalı. ayrıca öyle abuk subuk muhaha enayi vs laflar olmamalı. ben uzun süredir foruma girmedim geçen bir arkadaş haberdar etti o yazıyla ilgili. e tabi hoş değildi. ama burda ben 50 binkere yazdım yazıyorum yazılarımızda samimi olmadığımız kişilere ve ortama alaycı üslup kullanmayalım. insanların kafası karışmasın.

burası bir forum kavga yeri değil bilgi yeri olmalı. bilgiden harici durumlarda kavga çıkması gayet doğal olur. kimse kimseden çekinmezki burda küfür olsa ne olur mahkemelik olunsa ne olur. hakim iki tarafa birden affedin ittir çeker yazıları okudumu birine der ne diye küfrettin oda der bu yazıları siz okusanız küfretmezmisiniz hakim bey der. hakimde defolun gidin ulan der mahkemelerin işi gücümü yokta birde internetteki cahilane laf didişi saçmalıklarla uğraşacaklar.

dediğim gibi bir marka kötüyse belgelerle ortaya konmalı. mesela anti kardeşimiz demiş me krigamine 6 yıllık ürün hayır değil ge bile değil 6 yıllık. hayır olsa neki bunlar segmenti belli ürünler. ona bakarsanız klimanın kralı ururusararada 12-13 yıllık bir üründür.

bu konuları çoğaltabiliriz. deriz işte bunlar baba ürünler öyle kendilerini değiştirmelerine gerek duymazlar. panasononic ne olaki 2de bir model değiştiriyor mhi gibi der çıkarız işin içinden.

ama öylemi bu sadece laf dalaşı olur. ustalarımız malın ne olduğunu zaten söylüyorlar. gerek tekirdağlı gerek birol usta.. burda panasonic alan arkadaşlar sakın yanlış anlamasınlar. şimdi anti desede panasonic ucuzdur. aslında çok ucuzda değilde bana göre:)).

görürüz bakalım biraz tutulduktan sonra me yi geçecekmi geçmeyecekmi fiyatları. evet herkeze burdan öneriyorum ihtiyacı olan bu ortamı değerlendirsin. çünkü burası türkiye. 2 tane aklı evvel madalaya sevdalısı yönetici çıkar ana firmayı dürter (çok affedin der türk milleti kazık yemeye alışkındır) basarlar zamı. ikigün sonrada o yalakanın kıçına tekmeyi basarlar yaptığıyla kalırda kimse bilmez. kendisi bile anlamaz.

halbuki panasonic tüm dünyada nerdeyse bakkal dükkanlarında satılan bir markadır. ve fiyatları gayet uygundur. dünyadaki politika budur. nostaljik 2 görüntü ekliyim.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

hey gidi günler be bu tabelaları adım başı arçelik beko gibi yurt dışında görürdüm. eskiden panasonic klima national adıyla satılırdı. ben şahsen suudi arabistanda 90 ların başında hiç panasonic klima görmedim zaten ozamanlar çok fazla split yoktu. pencere tipi olanlarda hep nationaldi. zaten ikiside aynı firma. 1987 de kullanılmamaya karar verilmiş national ismi ama kırıntıları baya devam etmiş 90ların 3. çeyreğini bulmuş.

http://i.imgur.com/VIBoR.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=UzI3HpZpLTE

hatta şimdi özellikle baktım yanılmamak için o yıllarda 80-90 panasonic klima varmı diyerek. şimdi buldum 2000 leride geçmiş hayret. belkide tutucu japonlar için iç piyasada sürdürülmesidir bu yıllara sarkması markanın. albani abimizin dediği gibi. dedim ama video çince altta video.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=_GSyOqmbBxE&feature=endscreen

yine yanlışlık yapmıyim 2001 yılı geçiyor artık nickmidir bu eklenme tarihimidir. çin videosu. ama her durumda tarihler doğru gibi kasa tipinden.

http://www.youtube.com/watch?v=1H0Nod1b1CU&feature=related

1987 yılına ait pencere tipi ve splitler.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=4Z4lj4ZqHOo

burasıda tam nostalji albani ve mat35 birol kocausta alptuğ56 bayılır buralara ihtiyarlar ne olucak hepisine selam olsun. ayrıca buralar tam bir arşiv herkeze izlemesini öneririm diğer videoları

nostaljiden sonra devam edersek. kimse sanmasınki heryerde bol ve ucuz olması bir kötülüktür asla değildir. dediğim gibi dünyada politika budur. bizde ise ille kazık olsun:((

ben türkiyede tek örneğini kokakolada gördüm. esnaflık yıllarımda kokakola çok tutulmasına rağmen dükkan girişi daima pepsiden ucuzdu ve o zamanlar pepsi indirime gittimi kokayı geçerdi. şimdiyse artık düzeleceğimize sanırım iyice kötüye gidiyoruz. bir mal pahalıysa iyidir zihniyetinden kurtulacağımıza hala iyice içine daldık. aslında iyi üretilmiş bir pepsi daima kokakoladan iyidir ama ben bile artık pepsinin yüzüne bakmıyorum. elmalarla armutlar karıştı biraz ama.

artık sanırım anti mest olmuştur. pansonicle ilgili videolar vb durumlarında.

kiral33 kardeşim ve panasonic alanlar kafaya takılacak konu yok. konunun tek suçlusu gene birol diycem takılcam ama.. zamanında bu konular hep geçti. bakın mesela

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=58730942

birol bu şekilde cevap verdi kocaustaya. sonrasında konu homehaber isimli forumda tartıştık. (üstteki linkte güzel bilgiler olsada tam bütünlük olmadığı görülüyor.ama genede tuhaf bir durum olmadığı anlaşılıyor.) ama forum kapandı önbellek bile yok artık. cevap kocaustayı tatmin etmedi. birolda sonradan sanırım bir karışıklık var dedi. (bencede bir basım hatası olabilir bazı arkadaşlarımız bunlardan bahsetti) sonradan unutulur gibi oldu. kocaustanında bilmiyorum zihnimi karıştı o bilgiler öyle kaldı.

hatta o aralar kocaustanın panasonic için yarım inverter benzeri sözler ettiği aklımda ben o konuyu kaçırmıştım. (ama kesinlikle etheriada bu tür bir şüphe yok kimse yanlış anlamasın çin serilerinde olabilir.) sonradan görüp birol ustaya iyice yüklenmiştim inverter konusunda kocausta kızcak gene bana. kocaustam nasıl gidiyor şu pam kontrol meseleleri

yani arkadaşlar konuyu uzattım belki ne isaya ne musaya yaranıcam. ortadan gittiğim yerlerde çok oldu. benim anladığım takılacak hiç bir şey yok bu konuda herkez rahat olsun.

düzeltme:gözükmeyen videolardan dolayı mesaj kısaltılmıştır.
    http://i.imgur.com/wyLXR.jpg
    bir adet video bir adet resim birkaç kelime eklenmiştir. hepsi alptuğ56'nın isteği olsun diye yapılmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 8 Ekim 2012; 1:26:58 >

• quote:

bayiden mi aldınız?
  • bugün electroworld'den airfel gold 12 binlik ile airfel 9 binlik çocuk kliması için fiyat aldım, ikisine 2300...teslimat ve montaj yarın olur dedi...

tek sorun bendeki karta anlaşmaları bitmiş, taksit yapamıyor...world karta 3 ay erteleme +10 taksit var ama bana yok...alamadık tabii...
  • 9 köööyyyy sayfayı yine doldurmuşsun

yaw kafayı yarım inverter işine takmışsın dönüp dolaşıp oraya geliyorsun ,yaw he he benim klima yarım inverter ha şimdi nolcak yani

sanki ben tam invertermiyim ki klimam tam olsun ,benim kafa gidip geldiğine göre sence yarım olabülürmü
  • ortalama 35 metrekare
    -sadece yazın soğutma amaçlı kullanacak
    - kaç btu gerekir?
    -inverter olmasına gerek var mı?
    - hangi markaları önerirsiniz?

17000-18000 lik yeterli olur dediler.limtim 1500 tl, max 2000 tl .internetten alışveriş yapmak istemiyorum m.mağazadan almak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

9 köööyyyy sayfayı yine doldurmuşsun

yaw kafayı yarım inverter işine takmışsın dönüp dolaşıp oraya geliyorsun ,yaw he he benim klima yarım inverter ha şimdi nolcak yani

sanki ben tam invertermiyim ki klimam tam olsun ,benim kafa gidip geldiğine göre sence yarım olabülürmü

kısalttım isetiğin oldumu

hinci gene kocausta sopayı eline alıcak sessiz ol be abi. yoksa çaktırmadan dürtüyonmu adamı sen az değilsin haa

yahu abi, evet senin zjps pakistanlısıda yarım inverter acı ama gerçek iş görüyor desende öyle.

ama sen yarım inverter zekaya sahip değilsin burdan cımbızlama yapacak dikkat sende oldukça. hiç yarum olabilümü yau hatta hybrid olabilüsün.

yavu abi kötümü yapıyorum ayıktırmakla milleti. 150-200 düşük fiyatla çakma inverter satıyorlar. sen gene iyi almıştın hatırlıyorum. şimdi iyice insafsızlaştı piyasa.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

hinci gene kocausta sopayı eline alıcak sessiz ol be abi. yoksa çaktırmadan dürtüyonmu adamı sen az değilsin haa

yahu abi, evet senin zjps pakistanlısıda yarım inverter acı ama gerçek iş görüyor desende öyle.

ama sen yarım inverter zekaya sahip değilsin burdan cımbızlama yapacak dikkat sende oldukça. hiç yarum olabilümü yau hatta hybrid olabilüsün.

yavu abi kötümü yapıyorum ayıktırmakla milleti. 150-200 düşük fiyatla çakma inverter satıyorlar. sen gene iyi almıştın hatırlıyorum. şimdi iyice insafsızlaştı piyasa.

sen yokmusun sen tam uyanık köylüsün zaten görünmeyen videoları silmişsin ama kısalttım diyorsun

hocam ben cihazdan memnunum lakin şimdiki fiyat olsa almazdım gibi geliyor ,biliyorsunuz ben o zamanlar ortadirek inverteri diyordum siz tutturdunuz eurovente bile girmiş bayağı zengin inverteri diyordunuz

bi öyle ,bi böyle artık karar verin

milleti uyandırmak güzel bir olay da ,ya uyanmak istemiyorsa

ama senin dediğin gibi öyle 100-150 tl. fark ile süper klima maalesef yok gibi ,ha var diyorsan o zaman söyle
    misal şuna bu parayı vereceğine 100 tl. daha ver bunu al de bizde o zaman görelim

nasıl yine ters köşeye yatırdım ama

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

sen yokmusun sen tam uyanık köylüsün zaten görünmeyen videoları silmişsin ama kısalttım diyorsun

hocam ben cihazdan memnunum lakin şimdiki fiyat olsa almazdım gibi geliyor ,biliyorsunuz ben o zamanlar ortadirek inverteri diyordum siz tutturdunuz eurovente bile girmiş bayağı zengin inverteri diyordunuz

bi öyle ,bi böyle artık karar verin

milleti uyandırmak güzel bir olay da ,ya uyanmak istemiyorsa

ama senin dediğin gibi öyle 100-150 tl. fark ile süper klima maalesef yok gibi ,ha var diyorsan o zaman söyle
    misal şuna bu parayı vereceğine 100 tl. daha ver bunu al de bizde o zaman görelim

nasıl yine ters köşeye yatırdım ama

insaf et yahu boş gözüken videoları sadece link yaptım sayfa rahatladı. ille bi laf diycen yani

karar kesin. ozamanlar evet bilmiyorduk söylenenlere inanıyorduk. bir me klima 2500 e satılırken onlar 1600-1700 e satılıyordu. birde övüyorduk airfeli. (gerçi gene insaflıydı airfel ozamanlar.) zjx leri srk zes1 leri felan iklimsadanda me dende oldukça uyguna satıyordu. ama meğerse bu durumu tam açıklamadıklarından dolayı birçok kiide benim gibi yiyordu.

ne bilim sende taktığın için seni üzmemek için biraz ballandırıyordum

aman uyanmak istemeyen uyanmaz. ona bakarsan insan babasını bile doğru konuda ikna edemiyor.

kim var dediki 100-150 tl farkla süper klima. ters köşeden bahsediyon. benim dediğim söz gelimi ortadirekt tam inverter bir klima 3000 tl ise 12000 lerden bahsediyorum. adamlar tutup senin klimalara şimdi 2500 felan diyorlar birde zj- diye bir model getirmişler birol onada tam inverter değil demişti şimdi mesajını bulmıyimde.
    (zaten broşürlerin felan çoğu yalan. geçenlerde gürcan yayınlamıştı hatta zjplerde pam yazmamaışlar zj- lerde yazmışlar. ama çok daha evvel zj- ler yeni geldiğinde birol usta inanılacak yanı yok demişti. zj- ,le zjxler karışmasın yanlız arkadaşların dikkatine.

bu zjlerede 2700-2800 felan yazmışlar yuh yani işte bu adam soymaktır gerçekten günahtır. şahsen ben ne sınıfı olursa olsun senin pakistanlıya genelleme yaparsam. mantıken dolara gelen farka göre üsteüne ekleyip ok derim buda 150-200 biledein 300 olur abi sende hesap edebilirsin. bak bakalım bulabilyonmu o fiyata zj- içinde insafen haydi 200 daha eklesinler kasa değişti diye oda 2000 taş çatlasında 2100 felan olsun.

demek istediğim buydu işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kemtuz

quote:

bayiden mi aldınız?

aldığım yer toshibanın yıllardır yetkili servisi.hem satış hem servis. marka olarak illa şu olsun dediğiniz varsa onuda tedarik ederiz demişlerdi. diğer satıcılardan daha düşük fiyat verdiler. diğerleri 3,450 demişti.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: web101

quote:

Herkese selamlar;

Bende artık klimalılar kervanına katılmak istiyorum, ancak 2 saattir forumu inceliyorum bilmediğim ne kadar çok şey varmış. Bu konuda otorite olmuş arkadaşlar bana da bi akıl verirse çok sevinirim. Salonum 25 m2, kapı açık kalacak bütçem en fazla 2500 TL acaba kaç btu' luk ve hangi markayı almalıyım.

Saygılar

2500tl nin üstüne 150-200tl daha koy panasonıc Etherea kıt-e15 nke al süper cihaz ben üç gün önce aynı modeli 2850tl ye 12 taksit aldım peşin alırsan 2600-2700tl arası alırsın

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdiden mesajıma cevap yazan 2 arkadaş da Panasonic çnerdiğine göre iyi olsa gerek.

Sağolun. Ben biraz panasoniği araştırayım.

Saygılar

Teknik verilerine bakın önce:

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Ev+Tipi+Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html#anker_6533219

Çok lüks, çok artı özelliklere sahip; ama asıl işlevdeki verimliliği/teknolojisi geri görünüyor.

hocam amacım tartışma yaratmak değil ama hala şu panasoniğin "verimliliği/teknolojisi geri" olayına bir açıklık getirilmedi. biraz daha detay verir misiniz? hangi klimalara göre hangi yönden geri?...

Benzer fiyatlara satılan ME, MHI, Toshiba, Fujitsu, Zibro... gibi klimalarla kıyaslayacaksınız.
    Firmanın kendi sayfasındaki teknik verilere bakın.
    Min. max. ve nominal yüklerdeki çektiği akım/aktardığı ısı değerlerine bakın.

Yorum yapmaya gerek yok, aletlerin min. kapasitedeki COP değerleri neredeyse nominaldekilerle aynı.
    Bir de diğer markaların bu bölgelerdeki değerlerine bakın, farkı göreceksiniz.

İnverterin en önemli avantajı bunda yok yani.

Haa, envai çeşit filtre, sensör falan var, orası ayrı.

Şununla bununla kıyasla diyorsun ama teknik özellik olarak bu markalarda kıyaslanacak ürün yokki.ancak iyonu,plazmayı,wifiyi,dış ünite güneş sensörünü,iç ünite gözleri ve nanog yi kapatıp kıyaslaya bilirsin.Bunlarda suyla çalışmıyor e ozaman göreceksin cop,eer nerelere çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: poseidon8888

ortalama 35 metrekare
    -sadece yazın soğutma amaçlı kullanacak
    - kaç btu gerekir?
    -inverter olmasına gerek var mı?
    - hangi markaları önerirsiniz?

17000-18000 lik yeterli olur dediler.limtim 1500 tl, max 2000 tl .internetten alışveriş yapmak istemiyorum m.mağazadan almak istiyorum

şu ikisini karşılaştırır mısınız?
    http://www.yenicarsim.com/auer-ag18-0929-r2-duvar-tipi-klima/klima/id/991679/
    http://www.yenicarsim.com/airfel-as18-0930-r2-18000lik-green-klima/klima/id/1366744/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseidon8888 -- 8 Ekim 2012; 11:03:29 >

• 
Sayfa: önceki 933934935936937
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.