Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (932. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.229
Cevap
702
Favori
4.431.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
95. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 930931932933934
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aycar

mrb arkadaşlar bende 28 mtkare odam için klima almak istiyorum aklımda mit.havy srk35zj s modeli var sizce yeterli olurmu kışın sadece çok soğuklarda kullanmayacam doğalgazla ısınacam yazında sizce yeterli olurmu ve asıl konu bu klima nasıl kalitelimi yardım ederseniz sevinirim.

güzel kardeşim önce bulunduğun bölgeyi evin yalıtım durumunu kaçıncı kat olduğunu belirt örnek dediğin model yazın istanbul gibi yerde yeterlidir ama adana gibi bir yerde yetmeyebilir ona göre yanlış kapasite cihaz alabilirsin başın ağırır sonra
  • sakaryada yalıtım orta 2.kat üstü çatı ayrıca arasına izobor attırcam ve bu cihaza bu para verilirmi karşılarmı teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycar

sakaryada yalıtım orta 2.kat üstü çatı ayrıca arasına izobor attırcam ve bu cihaza bu para verilirmi karşılarmı teşekkürler

mıtsubıshı ve panasonıc kullanıcısı olarak kesinlikle verdiğin paraya değer soğutmada problem çıkartacağını zannetmiyorum ama ben olsam toşhıba ras 13skvr veya panasonıc e15 nke alır işimi garantiye alırdım fiyatlarını araştır fazla bir fiyat farkı ve servis sorunu yoksa ras13skvr veya e15nke al sonuçta bunlar kullanılan alana göre kendini kısan ve tasarruf yapan cihazlar bu üç modelden hangisini alırsan al memnun kalırsın allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Bu ara konuda panasonic çiler fazla.O yüzden direk panasonic cevabını alacaksın.Bu arada o -5 içinde mutlaka bi açıklama bulurlar.

-5 olayını açıklamıştık zaten aslında -15 cihaz -5 dereceye kadar kapasite kaybı yapmam diyor ki bu bütün iyi olarak bildiğiniz klimalar için geçerli.adam neyse onu yazıyor yalan yok.herkes yazmış -15 ama öüle değil işler.
  • arkadaşlar bu forums sayesinde aldığım daha 1 yıl kullanmadığım general marka klimamı kaloriferli eve taşınmamdan dolayı satıyorum. 1 sene beni çok güzel bir şekilde ısıttı. ama bebek geleceği için evin tamamının ısınması gerekiyor :) ilanın linkini verdim ilgilenen arkadaşlar arayabilirler... elden almak isteyene çok daha uyguna satabilirim...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-garantisi-devam-eden-klima-100641945/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Bu ara konuda panasonic çiler fazla.O yüzden direk panasonic cevabını alacaksın.Bu arada o -5 içinde mutlaka bi açıklama bulurlar.

-5 olayını açıklamıştık zaten aslında -15 cihaz -5 dereceye kadar kapasite kaybı yapmam diyor ki bu bütün iyi olarak bildiğiniz klimalar için geçerli.adam neyse onu yazıyor yalan yok.herkes yazmış -15 ama öüle değil işler.

lütfen araştırın hocam olay dediğiniz gibi değil sadece panasonic türkiyenin yanlış yazım yapmasında dolayı -5 yazıyor yurtdışı sitelerde,resmi katalogda -15 ila -20 derecede rahatlıkla çalışabildigi yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

lütfen araştırın hocam olay dediğiniz gibi değil sadece panasonic türkiyenin yanlış yazım yapmasında dolayı -5 yazıyor yurtdışı sitelerde,resmi katalogda -15 ila -20 derecede rahatlıkla çalışabildigi yazıyor.

• dün itibariyle 28 m2 salonuma toshiba ras 16 skvr klimayı world card'a 2 ay erteleme+ 12 taksitle 3.300 TL'ye almış bulunmaktayım. perşembe günü kuruluma gelecekler. kışın bu klima ile ısınmayı düşünüyorum. gözlemlerimi aktarırım...

bu arada toshiba filtreleri pahalı, klima yarı parası diyenler olmuştu. almaktan vazgeçmiştim, 2 yılda bir değişen filtre 40 tlymiş. birde ömürlük olan varmış değişmesine gerek olmayan o da 110 tl dediler. istediğinde 40 tl ye de servis bakım yapıyorlarmış. merkezlerine mail attım yardımcı oldular açıkladılar. bende toshibayı seçtim... inşallah iyi bir karar vermişimdir.deneyip göreceğiz.

düzenleme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah09nazilli -- 2 Ekim 2012; 9:59:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

dün itibariyle 28 m2 salonuma toshiba ras 16 skvr klimayı world card'a 2 ay erteleme+ 12 taksitle 3.300 TL'ye almış bulunmaktayım. perşembe günü kuruluma gelecekler. kışın bu klima ile ısınmayı düşünüyorum. gözlemlerimi aktarırım...

bu arada toshiba filtreleri pahalı, klima yarı parası diyenler olmuştu. almaktan vazgeçmiştim, 2 yılda bir değişen filtre 40 tlymiş. birde ömürlük olan varmış değişmesine gerek olmayan o da 110 tl dediler. istediğinde 40 tl ye de servis bakım yapıyorlarmış. merkezlerine mail attım yardımcı oldular açıkladılar. bende toshibayı seçtim... inşallah iyi bir karar vermişimdir.deneyip göreceğiz.

düzenleme:imla

Hayırlı olsun arkadaşım.Biraz pahalı olmuş ama güle güle kullan.

• peşin alma imkanım yok taksitle alacaktım. yılbaşında kredi borcum bitecek. bu başlayacak şekilde hesap kesimi ve 2 ay ertelemeli denk gelince aldım artık. netten alırsan peşinde çok farkediyor ama nete güvenim kalmadı. iyi tecrübeler yaşamadım son alışverişlerimde. netten taksitle alsam 100-200 farkediyor ama garanti olsun dedim. birşey olursa gider çatarsın bu mu malın diye...
  • Sende haklısın hocam.Alınmış alınmıştır.Bundan sonra bize hayırlı olsun demek düşer.
  • 10 metrekarelik bir odaya servis konusunda sıkıntı çekmeyeceğim bir klima önerir misiniz? Odada tekcan ve birleşik şekilde balkon kapısı var, camlar kapı isicam

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrul52

10 metrekarelik bir odaya servis konusunda sıkıntı çekmeyeceğim bir klima önerir misiniz? Odada tekcan ve birleşik şekilde balkon kapısı var, camlar kapı isicam

Hocam standart bi 10 m2 odaya 5000 lik klima yeterli ama bildiğim kadarıyla 5000 lik klima yok.ben senin yerinde olsam 9000 lik inverter arçelik yada beko alırım.

• Ünye de yaşadığım için servisi burda olan bir klima almam lazım, ve 1000 tlnin üstünde vermek istemiyorum, ben de 7000 btu olanların bile yeterli olacağını düşünmüştüm ama inverter klima bu fiyata bulmam zor sanırım, bu odada ısınmak için aylık ne kadar elektrik harcanir, fatura ne kadar farkeder sizce ?

• quote:

Sende haklısın hocam.Alınmış alınmıştır.Bundan sonra bize hayırlı olsun demek düşer.

teşekkür ederim...
  • quote:

quote:

10 metrekarelik bir odaya servis konusunda sıkıntı çekmeyeceğim bir klima önerir misiniz? Odada tekcan ve birleşik şekilde balkon kapısı var, camlar kapı isicam

Hocam standart bi 10 m2 odaya 5000 lik klima yeterli ama bildiğim kadarıyla 5000 lik klima yok.ben senin yerinde olsam 9000 lik inverter arçelik yada beko alırım.

katılıyorum. fiyat performans olarak en uygun markadır.

paran varsa mitsubishi elektrik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stunc63 -- 3 Ekim 2012; 12:42:29 >
  • Arkadaşlar merhaba izmirde ara kat 16 mt kare ev ısıtma ve soğutma için aşağıdaki hangi ürünü tavsiye edebilirsiniz.

kargo ve kurulum masrafı da yok.
    Fujitsu siparişi verdim ama aklımda zibro da ama ne kadar iyidir kestiremedim.

Fujitsu ASYG12L inverter klima : 2,277.94 TL 12 taksit
    3,78 eer
    4,4 cop

Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima : 2,648.94 TL 12 taksit
    4,38 cop değeri
  • quote:

Bu klimayı alabilirsiniz:
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-90062-Klima.html
    Buradan da size en yakın Arçelik yetkili satıcısını bulabilirsiniz:
    http://www.arcelik.com.tr/yetkili-saticilar.html

• Bu arada mağazada fiyatını 1300 TL yaptırırsınız.Ben de 12602 modelini kullanıyorum 1557 TL dediler 1500 TL'ye almıştım
    Bu arada 12602 modelide 20 metrekarelik odalar için uygun
  • quote:

quote:

quote:

ürün yurtdışından kutulu geliyor ve yazı üzerinde ingilizce kutu ile birlikte yazılmış.Panasonic türkiye kutuyu açmadan sadece garanti belgesi yerleştiriyor.

• 
Sayfa: önceki 930931932933934
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.