Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (926. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.426.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lacinalper

Merhaba,

mütahit yeni evimize sıva altı klima tesisatı yapmamıs. klima borusunun dogrudan oda icinde gorunmeden dısarı cıkabilecegi tek yer, resimdeki pencere yanı. Ancak 77,3 cm genisliginde duvarın o kısmı resimde de gorulebilecegi gibi kolon mudur ve oraya klima takılamaz mı? yine baca deligini kullanarak mobil klimaya mı talim edecegiz

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Cizdiginiz yer kolon,yani oradan disari boru gecisi delinemez.klimanizi inverter secerseniz 18 lige kadar80-85cm boyu olur. Sol yan kirisin altini klimanin ust noktasi yaparsaniz soldan 5 cm bosluk birakip, saga 80 cm klimayi yerlestirince,kolondan7-10 cm saga tasacaktir.Klima boru cikisini o duvara tasan bosluktan yapacaksiniz .

• quote:

Orijinalden alıntı: stunc63

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

sayın 9köy hocam. eski evde havalandırma işini şöyle yapıyordum. salonda baca deliği vardı. o baca deliğine 13cm çaplı bir aspiratör almıştım. tabi direk bağlarsanız çok hızlı dönüyor. devresine dimer veya potansiyometre denilen bir anahtar bağlamıştım ve hızını ayarlıyabiliyordum. o şekilde çok yavaş dönecek vaziyette ayarlıyordum içerdeki havayı çekiyordu. tabi 24 saat çalıştırmıyordum. gerektikçe, hava kalitesinin düştüğünü anlıyorsunuz zaten o zamanlar çalıştırıyordum. çıkan havanın yerinede tabii bir şekilde iç kapı altlarından hava girişi oluyordu onuda aspiratör çok yavaş çalıştığı için hissetmiyorsunuz. baca olmayan odalarda yapılması gereken şey camı deldirip ufak aspiratör taktırmak ve hızını ayarlamak için devreye dimer takmak. pencereyi açmak bir nevi havalandırmadır fakat ne derece havalanır tartışılır. odanın içinde tek pencereyi açıp bırakmak içerdeki havayı tam manasıyla dışarı atmaz. karşısında ya bir kapı veya ters yönde bir pencere olacak açacaksınız ki hava sirkülasyonu olsun. gerçi baca var ise bacanın ağzına bir çakmak yakıp baktığınızda veya sigara dumanı üflediğinizde normalde hava çektiği görülür. şu an oturduğum evde amerikan mutfak olduğu için fırın üsti aspiratör o işi fevkalade yapıyor.

cengiz umurda çift baca yapmaktan bahsediyordu. bri ara yazıyı bulursam basarım buraya. doğru tabi tek başına pencere açmak tam bir havalandırma sağlamaz annca temiz hava alırsınız içeriye. gerçi hepimizin evinde illaki dış kapı altından hava girişi vardır.

mesela ben bu kapıdan hiç hava girişi olmamasını istiyorum zira hava alışverişi benim yönetimimde olması lazım aksi durumda kendi mekanıma göre söylüyorum bunun adına ben ısı kaçağı diyorum. geçen yıllarda kapıyı değiştirmek için kombi bölümünde maxfocus üstad var tam bir uzmandır mobilya konusunda sağolsun çok danışırım kendisine. hemen hemen her konuda olduğu gibi.. bu konudada danışmıştım acaba tam hava alışverişini kesmek için pimapen tarzı tam contalı dış kapı yapılıp kilitleme sistemi aynı pimapen gibi olabilirmi diyerek ama olmuyormuş maalesef. şimdi kısmetse sağlam bir kapı bakıyorum am abir türlü üstünüze afiyet düzelemedim.

şuan bende dış cam artı mutfak aspiaratörü şeklinde durgun havalarda cereyan yaptırmaya çalışıyorum hava değişimi için. hele birde dha kuvvetli sessz bir mutfak aspiartörü bulabilsem. yahu ne fan motorları gördüm yurt dışında burda bulabilsem kendim özel aspiratör yapacağım inanın. veya öyle sanıyorum kendi kafamca. dünyaya aspiratör üretiyoruz ama istediğin aspiaratör yok. belkide iyi aspiratör aynen iyi klimalar gibi sesli olan aspiratördür:))

geçmiş olsun sn. 9köy. havalandırma olayı basit iş. duvarı veya cam delindimi birde aspiratör konuldumu olay tamamdır. çok çeşitli boy boy, cam için ve boru için aspiratörler mevcut.http://www.makinabizde.com/Fan-ve-Aspiratorler,LA_155-2.html fakat olay dışardaki hava sıcaklığı çok düşük derecelerde ise içeri giren hava çok soğuk olacağı için enerji sarfiyatı artacaktır.
    http://www.klimaplus.com.tr/urunler/havalandirma-sistemleri/isi-geri-kazanimli-havalandirma-cihazlari/lgh-rx5-isi-geri-kazanimli-havalandirma-cihazi.aspx
    yukardaki linkte ısı kazanımlı havalandırma cihazını incelerseniz içerdeki 20c deki havayı dışarı atıp dışardan aldığı 0c deki havayı ısıtarak 16c olarak içeri veriyor. amaç temiz hava alalım derken enerji sarfıyatını artırmayalım.
    benim dış kapı çelik ve contalı olduğu için dışarıdan koridora hava girmiyor. eski evdede dış kapı mobilya idi. bende dışardan hava girmesini engellemek için kapıya pencere bantı (yapı marketlerde satılan bir tarafı yapışkanlı sünger bant) ile kenarlarını izole etmiştim. kapı kapalı olduğu müddetçe koridora dışardan hava girmiyordu. salon bacasına taktığım aspiratörün odadan çektiği havanın yerinede koridordan ve diğer odalardan, çok az bir açıklığı olan salon kapısı altından hava giriyordu. onuda hissetmiyorduk bile. bu evdede havalandırmayı fırın üstü aspiratörle yaparım diyorum amma dediğiniz gibi bizde iyi aspiratörler sesli galiba :)

çok sağolun stunc63 kardeşim.

şimdi verdiğiniz mitsubishi, linkine bakim dedim ama tam inceleyemedim önce link açılmıyordu kendi sitesinden başka sayfa açtım.http://www.klimaplus.com.tr/getattachment/6da4e488-715e-4b81-94a7-4477aed6456b/homepage.aspx

sizn verdiğini link anca açıldı ama her hepsi aynı değil sanırım. sizin verdiğiniz linkteki seriler daha profesyonel. fakat dğerleride güzel.
    hava debisindeki m3 emiş m3 olarak okumamzı gerekiyor sanırım.

cengiz umurun yazısını buldum birazda takıldım ona:))

artık incelem size kaldı:))

çelik kapı meseleside dert. ayne klima montajı gibi benzetmek caizze çok iyi vakum yapmak gerekli:)) bizim binalarda sıkça asansör bozulur. merdiven boşlukları hep tasarruflu ampul. çoğuda bozuk. 7 kat aşağı inerken ışık yanmayan katlarda çelik kapıların altından ışık gördümmü. o kapı isterse altın olsun düzgün takılmamıştır. karşı komşum koçtaştan çokta kalite olmayan bir kapı almış inanın bence ne güzel onun montajı yapılmış.

aspiratörleride boşverin gitsin az aramadım. kafamada bazı planlarım var ama yapacak usta bulmak zor. hiç bir ustayada denmiyor usta siz işiniz yaparken bende gelsem yook kabul etmezler. birtane pimapencim var çok iyi ustadır ama adamda pratik zeka yok. yaramak Allaha mahsus tabide hanai derler ya yaratıcı zeka.

elimden gelse paslanmaz sac ustalığı davlumbazın çeliğini çift yapar içini taşyünü ile kaplarım çift boru yapıp aynı izolasyonuboruya yaparım. içinede en güçlü motoru takarım. ama kim benle uğraşırki. adamlar kahveye gidip kahıt oynuyor boş zamanlarında.

benim istediğim normal aspiratör değil resmen mangal yapmak istiyorum mutfakta. normal aspiratör neki en fazla emiş gücü 320m3 bielmediniz 500m2 hespininde motorları naylon. zaten naylonda ben kalite olarkata naylon diyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sayın 9köy hocam. eski evde havalandırma işini şöyle yapıyordum. salonda baca deliği vardı. o baca deliğine 13cm çaplı bir aspiratör almıştım. tabi direk bağlarsanız çok hızlı dönüyor. devresine dimer veya potansiyometre denilen bir anahtar bağlamıştım ve hızını ayarlıyabiliyordum. o şekilde çok yavaş dönecek vaziyette ayarlıyordum içerdeki havayı çekiyordu. tabi 24 saat çalıştırmıyordum. gerektikçe, hava kalitesinin düştüğünü anlıyorsunuz zaten o zamanlar çalıştırıyordum. çıkan havanın yerinede tabii bir şekilde iç kapı altlarından hava girişi oluyordu onuda aspiratör çok yavaş çalıştığı için hissetmiyorsunuz. baca olmayan odalarda yapılması gereken şey camı deldirip ufak aspiratör taktırmak ve hızını ayarlamak için devreye dimer takmak. pencereyi açmak bir nevi havalandırmadır fakat ne derece havalanır tartışılır. odanın içinde tek pencereyi açıp bırakmak içerdeki havayı tam manasıyla dışarı atmaz. karşısında ya bir kapı veya ters yönde bir pencere olacak açacaksınız ki hava sirkülasyonu olsun. gerçi baca var ise bacanın ağzına bir çakmak yakıp baktığınızda veya sigara dumanı üflediğinizde normalde hava çektiği görülür. şu an oturduğum evde amerikan mutfak olduğu için fırın üsti aspiratör o işi fevkalade yapıyor.

cengiz umurda çift baca yapmaktan bahsediyordu. bri ara yazıyı bulursam basarım buraya. doğru tabi tek başına pencere açmak tam bir havalandırma sağlamaz annca temiz hava alırsınız içeriye. gerçi hepimizin evinde illaki dış kapı altından hava girişi vardır.

mesela ben bu kapıdan hiç hava girişi olmamasını istiyorum zira hava alışverişi benim yönetimimde olması lazım aksi durumda kendi mekanıma göre söylüyorum bunun adına ben ısı kaçağı diyorum. geçen yıllarda kapıyı değiştirmek için kombi bölümünde maxfocus üstad var tam bir uzmandır mobilya konusunda sağolsun çok danışırım kendisine. hemen hemen her konuda olduğu gibi.. bu konudada danışmıştım acaba tam hava alışverişini kesmek için pimapen tarzı tam contalı dış kapı yapılıp kilitleme sistemi aynı pimapen gibi olabilirmi diyerek ama olmuyormuş maalesef. şimdi kısmetse sağlam bir kapı bakıyorum am abir türlü üstünüze afiyet düzelemedim.

şuan bende dış cam artı mutfak aspiaratörü şeklinde durgun havalarda cereyan yaptırmaya çalışıyorum hava değişimi için. hele birde dha kuvvetli sessz bir mutfak aspiartörü bulabilsem. yahu ne fan motorları gördüm yurt dışında burda bulabilsem kendim özel aspiratör yapacağım inanın. veya öyle sanıyorum kendi kafamca. dünyaya aspiratör üretiyoruz ama istediğin aspiaratör yok. belkide iyi aspiratör aynen iyi klimalar gibi sesli olan aspiratördür:))

geçmiş olsun sn. 9köy. havalandırma olayı basit iş. duvarı veya cam delindimi birde aspiratör konuldumu olay tamamdır. çok çeşitli boy boy, cam için ve boru için aspiratörler mevcut.http://www.makinabizde.com/Fan-ve-Aspiratorler,LA_155-2.html fakat olay dışardaki hava sıcaklığı çok düşük derecelerde ise içeri giren hava çok soğuk olacağı için enerji sarfiyatı artacaktır.
    http://www.klimaplus.com.tr/urunler/havalandirma-sistemleri/isi-geri-kazanimli-havalandirma-cihazlari/lgh-rx5-isi-geri-kazanimli-havalandirma-cihazi.aspx
    yukardaki linkte ısı kazanımlı havalandırma cihazını incelerseniz içerdeki 20c deki havayı dışarı atıp dışardan aldığı 0c deki havayı ısıtarak 16c olarak içeri veriyor. amaç temiz hava alalım derken enerji sarfıyatını artırmayalım.
    benim dış kapı çelik ve contalı olduğu için dışarıdan koridora hava girmiyor. eski evdede dış kapı mobilya idi. bende dışardan hava girmesini engellemek için kapıya pencere bantı (yapı marketlerde satılan bir tarafı yapışkanlı sünger bant) ile kenarlarını izole etmiştim. kapı kapalı olduğu müddetçe koridora dışardan hava girmiyordu. salon bacasına taktığım aspiratörün odadan çektiği havanın yerinede koridordan ve diğer odalardan, çok az bir açıklığı olan salon kapısı altından hava giriyordu. onuda hissetmiyorduk bile. bu evdede havalandırmayı fırın üstü aspiratörle yaparım diyorum amma dediğiniz gibi bizde iyi aspiratörler sesli galiba :)

şimdi verdiğiniz mitsubishi, linkine bakim dedim ama tam inceleyemedim önce link açılmıyordu kendi sitesinden başka sayfa açtım.http://www.klimaplus.com.tr/getattachment/6da4e488-715e-4b81-94a7-4477aed6456b/homepage.aspx

sizn verdiğini link anca açıldı ama her hepsi aynı değil sanırım. sizin verdiğiniz linkteki seriler daha profesyonel. fakat dğerleride güzel.

çelik kapı meseleside dert. ayne klima montajı gibi benzetmek caizze çok iyi vakum yapmak gerekli:)) bizim binalarda sıkça asansör bozulur. merdiven boşlukları hep tasarruflu ampul. çoğuda bozuk. 7 kat aşağı inerken ışık yanmayan katlarda çelik kapıların altından ışık gördümmü. o kapı isterse altın olsun düzgün takılmamıştır. karşı komşum koçtaştan çokta kalite olmayan bir kapı almış inanın bence ne güzel onun montajı yapılmış.

aspiratörleride boşverin gitsin az aramadım. kafamada bazı planlarım var ama yapacak usta bulmak zor. hiç bir ustayada denmiyor usta siz işiniz yaparken bende gelsem yook kabul etmezler. birtane pimapencim var çok iyi ustadır ama adamda pratik zeka yok. yaramak Allaha mahsus tabide hanai derler ya yaratıcı zeka.

elimden gelse paslanmaz sac ustalığı davlumbazın çeliğini çift yapar içini taşyünü ile kaplarım çift boru yapıp aynı izolasyonuboruya yaparım. içinede en güçlü motoru takarım. ama kim benle uğraşırki. adamlar kahveye gidip kahıt oynuyor boş zamanlarında.

benim istediğim normal aspiratör değil resmen mangal yapmak istiyorum mutfakta. normal aspiratör neki en fazla emiş gücü 320m3 bielmediniz 500m2 hespininde motorları naylon. zaten naylonda ben kalite olarkata naylon diyorum.

sizin ve cencizumur beyin yazılarını tesadüfen bulabiliyorum. çünki profiliniz kapalı olduğu için eski yazılarınızı araştırırken denk gelirsem okuyabiliyorum. yukarıda belirtilen iç içe geçmiş boru olayı olabilir diyorum fakat bu borunun çok uzun olması gerekir ki verim alınabilsin.
    benim verdiğim linkteki pdf dosyasını açıp inceledinizmi adresi bu
    http://www.klimaplus.com.tr/getattachment/ad64e751-5edf-4ae9-b9dd-5d20d84c89ae/homepage.aspx
    burada dikkat ettiyseniz ust uste geçirilmiş sandeviç yapılı esanjör (losnay çekirdeği dedikleri) ısı değiştirici oluşturulmuş. katmanlar arasından hava geçirilerek bu ısıtılıyor veya soğutuluyor. diğer taraftan geçen havada ısınan veya soğuyan bu esanjör e çarparak ısısı değişerek içeri giriyor.
    bu sistemi şöyle düşünüyorum. araçlardaki radyotörleri düşünün. bu radyatörün içinden fan yardımı ile dışarı atılacak sıcak hava belirli aparatlar yaparak geçirilerek radyatör ısınacaktır. yine bir fan yardımı ile bu sefer radyatörün petekleri arasından dışarıdan alınan temiz soğuk hava geçirilerek ısınacaktır. bu ısınan havada içerigireceği için havalandırmada enerji kaybı olmayacaktır. tabi bu sistemi güzel bir kutu içerisine oturtmal gerekir. fakat dediğiniz gibi bunu yapacak usta lazım. tarif etsem ustaya böyle bir şeyi beni kovalar. hal böyle oluncada aspiratöre devam diyorum.

sn 9köy hocam biz konuyu dağıtıyoruz inşallah kovulmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stunc63 -- 18 Eylül 2012; 2:04:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

köylü ne uyraşıyon öyle cam yünü bilmem ne,al sa akustik fan.

http://www.imco.com.tr/ire.html

Bu arada bu konu derin bir konu ayrıca tartışılmalı.Bu işin çözümü Mit.Elec. Losnayy diye adlandırdığı piyasada ise ısı geri kazanım cihazları.Ama bireysel kullanımı yok malesef.Ben 15 sene önce gördüm Mit.Elec. te.

Bu arada ısı geri kazanım plakaları satılıyor aslında uyraşsan yapılamaz bir ürün değil,ama Türkiye de öyle temiz ,taze hava,ısı kaybı vs. para etmiyor daha.

https://www.google.com.tr/search?q=%C4%B1s%C4%B1+geri+kazan%C4%B1m&hl=tr&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=aSdYUOeyK9HCswbK9YDoCA&ved=0CEUQsAQ&biw=1024&bih=653

http://www.isitmamarket.com/?q=urun/isi-geri-kazanim-cihazi&gclid=CO_M0f_RvrICFdHLzAodfVIAEQ

• merhaba arkadaşlar cumartesi zibro 7550 kurulumu yapıldı ancak ağız sıcaklığı pek tatmin edici gelmedi izmirde saat 19:00 gibi yani hava gayet serinken 25 derece yüksek fan hızında 16 -17 derece ölçüm yaptım.Turbo modda 17 derecede yarım saatte 9 dereceyi gördüm bu değerler normalmidir.Ayrıca iç ünite alt kanat bariz yamuk plastik kalitesi çok iyi değil makinenin bununla ilgili bayiyle görüşsem faydası olurmu acaba?
  • Sn. Stunc63, kanaatime göre hesabınız yanlış değil ama eksik. Mersin ısıtma açısından 1.Bölge, soğutma açısından 3.Bölge. Dolayısiyle katsayıyı ısıtma açısından 33 kabul edersek, soğutma katsayısının 66 olması gerekir. Dolayısıyla kağıt üzerinde sözkonusu alanın ısı ihtiyacı 9000BTU ise soğutma ihtiyacı 18000 BTU enerji gerektiriyor. Klima seçim işinizi daha fazla zorlaştırdığımın farkındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swerkan

merhaba arkadaşlar cumartesi zibro 7550 kurulumu yapıldı ancak ağız sıcaklığı pek tatmin edici gelmedi izmirde saat 19:00 gibi yani hava gayet serinken 25 derece yüksek fan hızında 16 -17 derece ölçüm yaptım.Turbo modda 17 derecede yarım saatte 9 dereceyi gördüm bu değerler normalmidir.Ayrıca iç ünite alt kanat bariz yamuk plastik kalitesi çok iyi değil makinenin bununla ilgili bayiyle görüşsem faydası olurmu acaba?

İnverter klimalarda normal klimalar gibi sabit sıcaklıkta hava üflemez.Odanın sıcaklığına göre üflediği sıcaklığı azaltıp çogaltır.
    Ne tesadüfki bende dün gece benim toshiba 13 skvr nin kaç derece üflediğini ölçmek istedim.Bunun için sıcaklığı 17 dereceye alıp,high power modda fan hızını en düşüğe aldım.Yaptığım ölçümde aynen senin dediğin gibi 9 derece çıktıki bu bence gayet güzel bi rakam.

• Sanırım 5-6 kere sordum, kendimi şizofren gibi hissediyorum ama yine soracağım.
    Mersinde 18 m2 oda için klima alınacak. Isıtma ve Soğutma kullanılacak fakat bütçe maks. 1000 TL.
    Koçtaştan Gree GR11 alınabilir mi?
    %5 indirimim mevcut, kargo ücretsiz 950 TL'ye geliyor. Axess'e 2+4 taksit olması düşündürücü o kadar.

http://www.koctas.com.tr/product/GR-11-Split-Klima-11000-BTU/6715-11725/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Sanırım 5-6 kere sordum, kendimi şizofren gibi hissediyorum ama yine soracağım.
    Mersinde 18 m2 oda için klima alınacak. Isıtma ve Soğutma kullanılacak fakat bütçe maks. 1000 TL.
    Koçtaştan Gree GR11 alınabilir mi?
    %5 indirimim mevcut, kargo ücretsiz 950 TL'ye geliyor. Axess'e 2+4 taksit olması düşündürücü o kadar.

http://www.koctas.com.tr/product/GR-11-Split-Klima-11000-BTU/6715-11725/

Bütçe o ise alınabilir. İyi montaj olursa sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: testereci

Sn. Stunc63, kanaatime göre hesabınız yanlış değil ama eksik. Mersin ısıtma açısından 1.Bölge, soğutma açısından 3.Bölge. Dolayısiyle katsayıyı ısıtma açısından 33 kabul edersek, soğutma katsayısının 66 olması gerekir. Dolayısıyla kağıt üzerinde sözkonusu alanın ısı ihtiyacı 9000BTU ise soğutma ihtiyacı 18000 BTU enerji gerektiriyor. Klima seçim işinizi daha fazla zorlaştırdığımın farkındayım.

sn. testereci. bölge olarak haklısınız. yazları sıcak. biraz önce dijital termometreyi dışarı koydum, içeride 30 derece olan termometre yarım saatte dışarda gölgede 33,5 dereceyi gösterdi. şu anda içerisi ile dışarısı arasında 3 derece gibi fark var ve kapı pencere açık vaziyette. bizler akdeniz ikliminde yaşadığımız için sıcağa nede olsa diğer bölgelerde yaşayan insanlara göre alışkınız. mesela ben hava sıcaklığı 30-31 dereceyi aştığı zaman sıcak diyorum. tabii bu kişiden kişiye değişir. bazı zamanlarda nem yükseldiği zaman derece 30 da olsa dayanılmaz oluyor. fakat şu an ev içerisi 30 derece ve rahatsız edici bir hava yani nem yok. benim evin konumu, deniz seviyesinden 200m kadar yüksekte ve 10km kadar uzak olduğu için şehir merkezindeki o boğucu ve nemli hava yok. bu tip hesaplarda zannedersem bölge olarak değilde konum olarak hesap yapmak daha verimli olacağı kanaatindeyim. evimin konumunu göz önüne aldığımda 12000 butu luk bir klimanın yeteceğini zannediyorum. daha önceki yazılarımı okuduysanız eski evin durumundan ve orada kullandığım 9000 butuluk klima ile 10 sene yaz kış geçirdiğimi belirtmiştim. şu an oturduğum ev dubleks. bu sene 3. yaz ı geçirmekteyim. geçen 2 yaz evde vantilatörle idare ettik fazla bunalmadık. fakat bu sene havaların durumu malum. herkes şikayetçi. bu sene klima ihtiyacını hissetttim.

• dostum, sıkıntı yok istediğin kadar sor :-)

herkes bilgi paylaşıyor, bilgi alıyor :-)

BEN ŞAHSEN DC INVERTER TAVSİYE EDERİM.

Bİ BAK SUNA İSTERSEN.

http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-7675-A-Enerji-44-Tasarruflu-13-000-BTU-Beko-7675-D-inverter-Klima_2298.html#0

http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-Beko-Klimalar-3

• SYN TEKİRDAĞLI KLİMACI VE KONUYTLA İLGİLENEN KLİMACI ARKADAŞLAR 2 HAFTA İÇERİSİNDE BİR KIZ ÇOCUĞUM DÜNYAYA GELECEK ALLAHIN İZNİYLE BU YÜZDEN ISITMA İÇİN UYGUN BİR KLİMAYA İHTİYACIM VAR ODAMIZ 12 MT KARE BİR APATMANIN ZEMİN KATI ODADACAMLI VE BALKON KAPILI İZMİR DE ALIM GÜCÜM 1000 TL - 1500 TL ARASI BİZE İNVETER TİPİMİ? YOKSA BAŞKA BİR SEGMENT ÜRÜN TAVSİYE EDERSİNİZ? 12000 BT UMU? 9000 BTU YETER Lİ OLURMU VE MARKA MODEL DÖYLERMİSİNİZ? İLGİNİZE ŞİMDİDEN ÇOK T.EDERİM ALLAHRAZIOLSUN İYİ GÜNLER TOLGA VURAL 0531 0856381
  • arkadaslar kırada kalan bırı ıcın tasıması kolay bu klıma ıcın yorum yaparmısınız. suankı oda 18 m2

http://www.hizlial.com/u04.011.4651.0023/airfel-ap09-3102r2-9000-btuh-mobil-tip-r410-a-gazli-klima-a-sinifi
  • quote:

Orijinalden alıntı: atesgede

SYN TEKİRDAĞLI KLİMACI VE KONUYTLA İLGİLENEN KLİMACI ARKADAŞLAR 2 HAFTA İÇERİSİNDE BİR KIZ ÇOCUĞUM DÜNYAYA GELECEK ALLAHIN İZNİYLE BU YÜZDEN ISITMA İÇİN UYGUN BİR KLİMAYA İHTİYACIM VAR ODAMIZ 12 MT KARE BİR APATMANIN ZEMİN KATI ODADACAMLI VE BALKON KAPILI İZMİR DE ALIM GÜCÜM 1000 TL - 1500 TL ARASI BİZE İNVETER TİPİMİ? YOKSA BAŞKA BİR SEGMENT ÜRÜN TAVSİYE EDERSİNİZ? 12000 BT UMU? 9000 BTU YETER Lİ OLURMU VE MARKA MODEL DÖYLERMİSİNİZ? İLGİNİZE ŞİMDİDEN ÇOK T.EDERİM ALLAHRAZIOLSUN İYİ GÜNLER TOLGA VURAL 0531 0856381

12 metrekareye 9000 yeterlidir. Allah Bağışlasın...

• quote:

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

arkadaslar kırada kalan bırı ıcın tasıması kolay bu klıma ıcın yorum yaparmısınız. suankı oda 18 m2

http://www.hizlial.com/u04.011.4651.0023/airfel-ap09-3102r2-9000-btuh-mobil-tip-r410-a-gazli-klima-a-sinifi

Abim kullanıyor aynısından.Cihaz biraz sesli çalışıyor ayrıca bacasıda biraz sorun.Kullandığı oda biraz büyük olduğu için tam randuman alamıyor ama küçük odada nasıldır orasını bilemem.

• 14 m2 ,2m yüksekliğinde bi alan için Toshiba RAS 10 SKVR Daisaikai modelini düşünüyorum.
    Ama kafam çok karışık bi iki tane servis buraya en az 12.000 lik bir cihaz olması gerektiklerini söylediler.Kışın ısıtmada sorun yaşayabileceğimden falan söz ettiler.
    Satıcılar ticari çıkarları için böyle bir şey söylemiş olabilir mi?

Yeterli olur mu sizce bu alan için bu model klima.
  • Merhaba Arkadaşlar
    16 metrekare alan,tavan 2.60,cephe güney ve balkon içinde kaldığı için çok güneş görmüyor.Bina dışında yalıtım var ve çift camlı pimapen sürgülü kapı var.Bu odayı öncelikle soğutmak ve kışında belli bir dönem ısıtmak istiyorum.Mitsubishi srk 25 zjp-s yeterli olurmu(fiyat 1700tl)yer Mersin.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.(Yer oturma odası ve kapı sürekli açık)
  • peki hocam araştırtıdığım 3 marka var hangisin almalıyım yardımcı olurmusun SAMSUN MALDİVES 9000 BTU? BAYMAK PREMIUMEN 9000 BTU MU ?PANASONİC İNVERTER 900 BTU MU? YOKSA 1000-1500 TL ARASI TAVSİYE EDEBİLCEĞİN Bİ KİLİMA MARKASI VARMI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atesgede -- 20 Eylül 2012; 10:07:20 >
  • arkadaşlar merhaba bu gün itibariyle etheria kıt-e9 nkew model klima siparişi verdim aldığım fiyat 2000tl 12 taksit sizce fiyatı nasıl pahalımı aldım acaba yardımcı olacak arkdaşlar yorum yaparsa sevinirim bide uzun zamandan beri klima araştırıyorum buna karar verdim iyi bir seçim yapmışmıyım teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: atesgede

peki hocam araştırtıdığım 3 marka var hangisin almalıyım yardımcı olurmusun SAMSUN MALDİVES 9000 BTU? BAYMAK PREMIUMEN 9000 BTU MU ?PANASONİC İNVERTER 900 BTU MU? YOKSA 1000-1500 TL ARASI TAVSİYE EDEBİLCEĞİN Bİ KİLİMA MARKASI VARMI?

Panasonicle bu 2 markayı nasıl kıyaslarsın ,oldumu hiç.
  • 
Sayfa: önceki 924925926927928
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.