Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (892. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 890891892893894
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Antalya'da ikamet eden yada alma imkanı olan varsa bauhaus ve electro world açıldı açılışa özel 18btu standart klima 799TL
    Baymak marka.... uyarsa bakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydingunes

herkese merhabalar. 25metrekarelik salonum için klima düşünüyorum. inverter olmayacak bütcemde 1200 tl ne önerirsiniz? birde evim 2. kat üstümde teras güneş fazla almıyor ev güney cepheli kaçlık almam gerekir ve hangi marka tavsiye edersiniz?

kardeş 12000 yeterli. ama adam gibi 12000 btu değerleri olan bir klim alamanaız lazım. buda bu fiyata zor. size her durumda gree zass velena airfel tavsiye ederim arıtık 50-100 farklıdır bir birlerinden. 50-60 ta bakır boru farkı verirsiniz. alüminyum boru ile kurdurmayın. sanırım 1200ü bulmaz rakamlar. fakat 1200-1300 tl 12000 airfel inverter araştırınız 1200-1300 fiyatlar vardı. bulurusanız yien 50-60 gerkirse 100 tl boru parası veriniz kafanız rahat olsun..

ayrıca klasik için arçelik bayi ile görüşün. ineverterde belki uygundur rakamları bilmiyorum.. benim klimamı bakır boru seti ile kurdurup vakum yaptıracaksanız arçelik alcam dersiniz bayi bunu başarır tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur1907

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Merhaba, 25metrekare salonum için (akşama kadar ön cepheden güneş hiç gitmiyor) klima taktırmaya karar verdim ama tam olarak model kararı veremiyorum marka olarak aklımda 2 marka var mitsubıshi electric ve daikin, mitsubishi electric olarak 2 model için fiyat aldım
    1- MSZ-GE35 DELUX POWER INVERTER 12.000BTU 2970 TL
    2- MSH-GE35 KLASİK SERİSİ KLİMA 12.000BTU 1865 TL

Daikin için ise herhangi bir modele henüz bakmadım, yukarıda yazdığım modelleri kullanan memun olan yada olmayan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var, sizce bahsettiğim marka ve modellerden hangi marka ve model tercih etmiş olsam beni üzmez dersiniz?
    teşekkürler.

Daikin'ler, özellik ve kalitesine göre pahalı, bu nedenle hiç tavsiye etmem.

Kullanım süreniz uzun ise inverter, daha kısa ise düz tip almanız mantıklı olur.

Para sorununuz yoksa inverter alın, daha sessiz ve konforludur.

Anladım, ben yazın sıcaklarda geceli ve gündüzlü hiç kapatmadan kullanmak istiyorum, peki sizce inverter ile klasik arasında sesten ziyade elektrik faturasında büyük bir farklılık olurmu dersiniz?

Merhaba arkadaşlar, klima takılacak olan 25metrekare evimin salonundan vazgeçtim, 16metrekare odaya takmaya karar verdim, tahmin ediyorum 9000 btu klima bana yeterli olacaktır. fakat henüz marka ve model olarak kesin ve net olarak karar verebilmiş değilim. sadece 2 marka ve model arasındayım ikisinden birisi için bugün kesin kararımı vereceğim, sizlerinde tecrübe ve yarımlarınıza ihtiyacım var klimayı sadece yazın sıcaklarda kullanacağım, aşağıdaki marka ve modelleri kullanan arkadaşlardan öneri beklemekteyim teşekkürler.

1- Mitsubishi elec. MSH-GE25 KLASİK SERİSİ KLİMA 9000.BTU 1550 TL
    SOGUTMADA 9042.BTU ISITMADA 10236 BTU
    EER- 3.23 COP- 3.66

2- Daikin FTXN25L ENJOY SERİSİ İNVERTER KLİMA 9000.BTU 1800 TL
    SOGUTMADA 8.530(4.400 - 9.600) ISITMADA 9.600 (4.400 - 12.600)
    EER- 3.21 COP- 3.61

inverter mitsubishi al kardeş klasik tercih etme. gece gündüz kullnıcam diyorsunuz..

daikin enjoya bulaşma dökülme başlamış bile. 9 luklar ve 18liklerin dış ünitesi çok sesli şikayetleri artmış. 12000 btu ise aşırı uyduruk değerlere sahip aradaki fark 1000 tl olsa bile vermeye değer mitsubishi electric invertere.

o sizin yazdığınız ısıtmada 12600 lük değer max btu. bu gerizekalı klimanın nominali 9600 dür msz ge inverter in ise nominal btu 10918 max btu ise 15354 tür. eer 4,59 cop 4,57 dir. dikkat ederseniz klsaik bile enjoydan güzel değerlere sahip. ama siz devamlı kullnıcam diyorsunuz. iyi düşünün.

Alıntıları Göster

inverter mitsubishi al kardeş klasik tercih etme. gece gündüz kullnıcam diyorsunuz..

daikin enjoya bulaşma dökülme başlamış bile. 9 luklar ve 18liklerin dış ünitesi çok sesli şikayetleri artmış. 12000 btu ise aşırı uyduruk değerlere sahip aradaki fark 1000 tl olsa bile vermeye değer mitsubishi electric invertere.

o sizin yazdığınız ısıtmada 12600 lük değer max btu. bu gerizekalı klimanın nominali 9600 dür msz ge inverter in ise nominal btu 10918 max btu ise 15354 tür. eer 4,59 cop 4,57 dir. dikkat ederseniz klsaik bile enjoydan güzel değerlere sahip. ama siz devamlı kullnıcam diyorsunuz. iyi düşünün.

Anladım aslında çok haklısınız inverter herzaman için avantaj sağlar, ama bütçem malesef invertere müsait değil ısıtma için zaten kullanmayı düşünmüyorum, sadece yazları soğutma amaçlı , yapacak birşey yok ozaman tercihimi aşağıdaki modelden yana kullanacağım , ya allah deyip yola çıkacağız.

EER- 3.23 COP- 3.66

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur1907 -- 1 Ağustos 2012; 14:29:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ra_Messu

Ustalar kabaca çizdiğim şekilde bir evim var. Klimayı kırmızı ile işaretlediğim yere koyarak tüm evi öncelikli olarak soğutmak, kışın gerekirse de ısıtmak istiyorum. İki kişiyiz ve ikimiz de çalışıyoruz. Yani evde olduğumuz saatler akşam 1800 ve sabah 0600 gibi. Bu saatlerde istediğim havalandırmayı sağlayacak hangi güçteki hangi klimayı önerirsiniz? Bir de antrede olacağından düşündüğüm gibi bir ısıtma&soğutma sağlayabilir mi yoksa odalara ayrı almak gerekir mi? Şimdiden teşekkürler.

Not1: Tüm evin krokisi var lakin asıl iklimlendirmek istediğim bölümler salon ve yatak odası. Mutfak ve çocuk odasının kapısını kapatacağım genelde.
    Not2: Çizime koymayı unutmuşum yatak odası ile salon 22 m2, mutfak 16 ufak oda ise 16 m2. Antre de yaklaşık 10-12 m2 olsa gerek.

12 saat çalıştıracaksanız inverter alıcaksınız. ama antrenizin genişliği nedir ban agöre en az 1.50 genişlik olması lazımki hava dağılsın yoksa zor. zaten mantıklıda değil. ama yerinizde güzel ben şahsen kullnırım orda tek klima yetmedi yer değiştiririm. ama şunu bilin hava orda boğulursa çocuk odası ve mutfak kapısını açarsınız dağılım artar. hatta banyoyu bile açarsınız.

bana kalsa ben kendi deneyimimle mitsubishi electric 12000 takarım oraya. ama hakkı en az şuan 18 liktir. fakat 18lik takarsanız oraya daha sonra 18 liği değerlendirecek oda bulamazsınınız.

22 metreye çok fazla gelir 18lik siz bakmayın bir boy büyük takmak iyidir sözü doğru değil. yıllar öncesinden emre sağanak arkadaşımızdan aldığım bilgidir.

bende kendimce kullnıcılımı yorumluyorum otomatiğe geçen klima salınımda çalıştımı soğutmada koku yapar.. özelliklede inverter için çok doğru bu söz. ve taf-sarruftada etkili bence. çünkü inverter klima nekadar çok çalışırsa okadar çok kendisini kısar tasarrufa geçer.. ama alan büyük olmalı bence (kendi görüşümdür klimada bu böyle bilinmeli demiyorum. kendi tecrübemi yazıyorum büyük alanda kullnadığımiçin. esas olan her odaya tam değerinde klima takılmalı.)

klima büyük oldumu klasikte olsa çabuk otomatiğe geçer ve fan üflemeye başlar. bu fansa odanınızı kokutur. çünkü bütün klimalar bakteri ürettiği için salınımda koku yaparlar. ayrıca klsaik klimalaın şalt sayısı artacağı için kompresörde yorulur tahmin dediyorum.

• Orijinalden alıntı: ozgur1907

Anladım aslında çok haklısınız inverter herzaman için avantaj sağlar, ama bütçem malesef invertere müsait değil ısıtma için zaten kullanmayı düşünmüyorum, sadece yazları soğutma amaçlı , yapacak birşey yok ozaman tercihimi aşağıdaki modelden yana kullanacağım , ya allah deyip yola çıkacağız.

EER- 3.23 COP- 3.66

hayırlısı olsun diycem ama gelin ozaman size ac alalım 9 luk inverter 1400e sitelerde var. hatta 100-200 eklerseniz tosh skvde bulursunuz sanırım. inverter olması çok iyi olur. ok bu me klasik çok güzel klimadır ama siz 24 saat çalıştırcam diyorsunuz. ac ve toshta çok iyidir. bakmayın onalrı önermediysem direkt sormamışsınız. kıyas olmaz me ile am akonomi yönünden. me ile eşit olan klima daiseikai skvr den başlar toshibanın. zaten diğer daiseikailer süper üstü bir şeydir.

• Arkadaşlar 16m2 odama klima taktırmak istiyorum, üst katçatı yalıtımı iyi fakat duvar yalıtımı idare eder, şuan odada 13000 btu bocsh var onun söktürüp zibro sp 7526 düşünüyorum sadece soğutma için kullanılcak ve süreklikullanılcak belli dereceye ayarlıyıp klimayı unutcam bir nevi, araştırdığım kadarı zibro 7526 sahip olduğu değerlerleve fiyatıyla rakipsiz gibi aynı cop ve eer değerli toshiba 4000 tl lerde ne dersiniz fikir verirseniz memnun olurum, yoksa toshiba mutsubishi varken zibro yu boşver derseniz , zibronun bu 7526 sı cidden çok iyi derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 1 Ağustos 2012; 14:50:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

Arkadaşlar 16m2 odama klima taktırmak istiyorum, üst katçatı yalıtımı iyi fakat duvar yalıtımı idare eder, şuan odada 13000 btu bocsh var onun söktürüp zibro sp 7526 düşünüyorum sadece soğutma için kullanılcak ve süreklikullanılcak belli dereceye ayarlıyıp klimayı unutcam bir nevi, araştırdığım kadarı zibro 7526 sahip olduğu değerlerleve fiyatıyla rakipsiz gibi aynı cop ve eer değerli toshiba 4000 tl lerde ne dersiniz fikir verirseniz memnun olurum, yoksa toshiba mutsubishi varken zibro yu boşver derseniz , zibronun bu 7526 sı cidden çok iyi derim.

midea üretimidir bence gayet iyi bir makine. ben mideanın en dandiğini kullanıyorum gayet iyi. bu klima benim klimadan katbe kat iyi gözüküyor. tam inverter pam vs iç dışa fana kadar. yeni alan bir arkdaş memnuniyetini yazmıştı sanırım ama topiği hatırlamıyorum. hayırlı olsun dedim gitti sen bakma biraz tuttunu kazıkçı birol zam yaptırır bu klimaya

• quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

quote:

Hocam Beko klimalar nasıldır? 7675 D ve 7780 DD Inverter serisi klimalar tercih edilir mi?

Çok ucuza bulunursa alınır.
    Emsalleriyle aradaki fiyat farkı 5-6 yüz lira olursa yani.
    Birkaç yüz lira fark varsa gidin kaliteli birşey alın derim.
  • Merhaba.Benim kısa bir sorum olacaktı.Geçen sene mitshubishi electric den 12 btu klasik klima aldım.1600 tl cibarı.inverterlarda 2500 civarıydı.Ortalama günde 9-10 saat çalışıyor.Isıtma ve soğutma şeklinde. inverter 7-8 senede amorti eder boşver bunu al demişlerdi..Ancak internetteki forumlara bakınca sanki 2 yılda amorti ediyor gerçekte nedir bu oran.Benim klimanın cop değeri 3.63 eer değeri 3.21.inverterinki ise eer 4.05 - cop 4.19 bu oranlara göre benim klimaya göre % kaç hesaplı?Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.
  • Sayın 9 köy günlerdir araştırıp duruyorumher markanın farklı modelleri eer vecop değerlerinefalan bakıp ona göre fiyatlarını kıyaslıyorum acaba alarco carrier x power goldun 25 olan serisinmi alsam dedim cop ve eer değerlerini yan yanakoyunca zibro %50 den fazla daha tasarruflu carrierininv golduna göre eğer kağıt üstündeki değerleryanlış değilse, carrier 25 serisine o parayı vermektense zibro 7526 almak mantıklı dedim kendi kendime , birde carrier 25 serisi fiyat olarakda çok hesaplıbirklima bence o kaliteye göre yanidiyeceğim şu ki zibro 7526 , fp olarak iyi olan carrier 25 serisinden bile % 50 den fazla tasarruflu ise almaya cidden değerdiyedüşünüyorum sayın 9 köy yoksa gözümden kaçan farklı şeylervarmı sizce.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan04

Merhaba.Benim kısa bir sorum olacaktı.Geçen sene mitshubishi electric den 12 btu klasik klima aldım.1600 tl cibarı.inverterlarda 2500 civarıydı.Ortalama günde 9-10 saat çalışıyor.Isıtma ve soğutma şeklinde. inverter 7-8 senede amorti eder boşver bunu al demişlerdi..Ancak internetteki forumlara bakınca sanki 2 yılda amorti ediyor gerçekte nedir bu oran.Benim klimanın cop değeri 3.63 eer değeri 3.21.inverterinki ise eer 4.05 - cop 4.19 bu oranlara göre benim klimaya göre % kaç hesaplı?Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

kullanmayı bilmek çok önemli yazın daha tasarruflu çalışyor. 85 m2 vuruyorum gece 250wattlara kadar kısıyor. çok sıcaklarda normal havada 180 watt gördüm ben bu klimada hala kafama vuruyorum videoya almadığıma.

mesala en yüksek fanda auto kanatçıkla kullnıyorum bu klimayı. ve gayet başarılı. ıstmadada fena değil ama eski bilgileri bulmam lazım forumda yazmıştım. ama hatırladığım 600watt felan çekiyordu yanlış hatırlamıyorsam. buna göre hesp yapılabilir 10 sene sürmesi mümkğn değil yazın biel kapanır o fark 250 300 watt öyel dile kolay rakam değildir bu ineverter klimaların tüketim 1000-1100 Watt olası lazım . azmı okadar kısması.

sizn klimaya göre hesap meselesi sizin kliamad snırım 1100 wattana aşağı tüketmez. yazın hesap ederseniz benim hesabıma göre 70-800 wat ordan karlısınız kışında yarı yarıya desek. % desini hesaplamak zor olmaz sanırım

• quote:

Sayın 9 köy günlerdir araştırıp duruyorumher markanın farklı modelleri eer vecop değerlerinefalan bakıp ona göre fiyatlarını kıyaslıyorum acaba alarco carrier x power goldun 25 olan serisinmi alsam dedim cop ve eer değerlerini yan yanakoyunca zibro %50 den fazla daha tasarruflu carrierininv golduna göre eğer kağıt üstündeki değerleryanlış değilse, carrier 25 serisine o parayı vermektense zibro 7526 almak mantıklı dedim kendi kendime , birde carrier 25 serisi fiyat olarakda çok hesaplıbirklima bence o kaliteye göre yanidiyeceğim şu ki zibro 7526 , fp olarak iyi olan carrier 25 serisinden bile % 50 den fazla tasarruflu ise almaya cidden değerdiyedüşünüyorum sayın 9 köy yoksa gözümden kaçan farklı şeylervarmı sizce.

Vallahi bende zibroyu alırım şahsen. birol ustada zibrocudur çok övdü klimayı. baya kıldır laf aramızda kalsın ama boşa övmemiştir bu klimayı şaka bir yana

bende samimi konuşuyorum. bende bu klimayı alırım korkmayın derim.

• quote:

quote:

Sayın 9 köy günlerdir araştırıp duruyorumher markanın farklı modelleri eer vecop değerlerinefalan bakıp ona göre fiyatlarını kıyaslıyorum acaba alarco carrier x power goldun 25 olan serisinmi alsam dedim cop ve eer değerlerini yan yanakoyunca zibro %50 den fazla daha tasarruflu carrierininv golduna göre eğer kağıt üstündeki değerleryanlış değilse, carrier 25 serisine o parayı vermektense zibro 7526 almak mantıklı dedim kendi kendime , birde carrier 25 serisi fiyat olarakda çok hesaplıbirklima bence o kaliteye göre yanidiyeceğim şu ki zibro 7526 , fp olarak iyi olan carrier 25 serisinden bile % 50 den fazla tasarruflu ise almaya cidden değerdiyedüşünüyorum sayın 9 köy yoksa gözümden kaçan farklı şeylervarmı sizce.

Vallahi bende zibroyu alırım şahsen. birol ustada zibrocudur çok övdü klimayı. baya kıldır laf aramızda kalsın ama boşa övmemiştir bu klimayı şaka bir yana

Doğru hesap kitap yapmışım ozaman, odaya bundan alıcam ,sonrasında salona birşey düşünüyorumbakalım , 26 m2 salon var orda btu larbüyüdükçe değerler azalıyo haliyle azalmayanlarda çok yüksek yine fp. sı iyi olanbir şey lazım orayada günügelsin onuda araştırcam yine, ama 7526 bence efsane olması gereken bir alet.

• quote:

quote:

quote:

Hocam Beko klimalar nasıldır? 7675 D ve 7780 DD Inverter serisi klimalar tercih edilir mi?

12 binlik ve 18 binlik 2 inverter klima bakıyoruz. Beko'da ikisi 3.900 tutuyor. Toshiba ise 4.500 tl. 4000 liraya halletmeyi düşündüğümüz için Beko'ya yöneldik. O kadar kötü değilse almayı düşünüyoruz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

12 binlik ve 18 binlik 2 inverter klima bakıyoruz. Beko'da ikisi 3.900 tutuyor. Toshiba ise 4.500 tl. 4000 liraya halletmeyi düşündüğümüz için Beko'ya yöneldik. O kadar kötü değilse almayı düşünüyoruz?

iyidir ama toshiba ile karşılaştırılamaz.

• quote:

quote:

quote:

Doğru hesap kitap yapmışım ozaman, odaya bundan alıcam ,sonrasında salona birşey düşünüyorumbakalım , 26 m2 salon var orda btu larbüyüdükçe değerler azalıyo haliyle azalmayanlarda çok yüksek yine fp. sı iyi olanbir şey lazım orayada günügelsin onuda araştırcam yine, ama 7526 bence efsane olması gereken bir alet.

aynen. yavaş yavaş diğer odanızada bu klimanızı kullandıkça kararınız verirsiniz zaten kullnım esnasında seçim yapmakta uzmanlaşırsınız

• quote:

quote:

quote:

quote:

yani 500 tl içinmi be kardeşim arçeliğe ayıp olacak ama kocausta deneceği demiş size.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yani 500 tl içinmi be kardeşim arçeliğe ayıp olacak ama kocausta deneceği demiş size.

Alıntıları Göster
    Aynen vallahi, iki klima için 500 tl fazla verilir toshiba alınır biri klimacı diğeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 1 Ağustos 2012; 16:12:11 >

• arkadaşlar Mesaj içeriğinde çok fazla alıntı bulundu ve gösterimi engellendi forum sanırım 5 yıl öncesine geri döndü bunların tartışıldığı alanlar vardı bulmadım. zaten klima bölümü harici forumda fazla dolaşmayı bilmiyorum. bulan bir yazsın yönetime.
  • Gold computer den aldığım MİTSUBİSHİ SRK25ZJ-S nihayet bugün geldi kurulum için sabah erken aramıştım klimaplus servisini biz takıyoruz demişti hanımefendi heavy dememe rağmen servis geldi makinayı görünce biz takmıyoruz neden yanlış bilgi ile bizi yönlendiriyorsunuz diye artı yol ücret masrafını isteyince kapı dışarı ettim hepsini servisteki hanımefendiyi tekrar aradım ben sana demedim mi heavy diye evet dediniz ee elemanlarınızın çıkardığı şiddet ne öyle biz takmıyoruz bizi buraya getirdiniz felan filan herhalde görüşmüş olduki özür dilemek için geri geldiler ve gittiler...

Aiffel takıyormuş nihayetinde :) bu sefer burayı aradım 444 99 90 mı sanırım evet biz takıyoruz dediler tamam dedim vakum yapacak servis istiyorum her servisimiz yapıyor deyip randevumu aldı sonra 0.546 numaradan bir hanımefendi geri aradı tam adres istedi benden verdim adresi ve benden markasını istedi verdim bakır boru yanındamı ben görmedim dedim sadece 2 paket kargo o zaman bakır boru yok onun için ücret ödeyeceksiniz dedi arkadaşlarımız geldiğinde ne kadar ücret gideceğini size söylerler dedi.. tekrar aradım 444 noyu klima aldım diğer parçalarınıda mı alacağım dedim firma bana göndermesi gerekiyormuş firmayı aradım firma sürekli gönderiyoruz sadece sizdemi çıkıyor sorun dedi :) uzun lafın kısası 0212 numaradan ayaran hanımefendi bakır boru tesisatını biz takıyoruz dedi servisi ayrıca bilgilendireceğim dedi iyi günler deyip kapattı ve cuma gününe son gün verdiler...

KLimaplustan msz ge25va aldım hiç görüşmem olmadı geldiler taktılar gittiler hiç telefon trafiğim bile olmadı
    gold bilgisayardan srk25zj-s dayım için aldım başıma gelmeyen kalmadı bu mitsubishi heavy ya çok dandik yada airfel üvey evlat muamelesi yaptırıyor...

Mat35 9köy arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim değerli yorumları için umarım servis montajda bari sorun çıkarmasa :)

• 
Sayfa: önceki 890891892893894
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.