Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (890. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 888889890891892
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sanalreyonum.com/urun/airfel-r-410-a-gazli-inverter-klima-as09---0933/inv_929274.aspx?CatId=35728

http://www.tekcarsi.com/store/ProductDetails.aspx?productid=92044&ttype=Instalments#pt

12 veya 15 m2 için odama düşünüyorum net okkalı bi tavsiye bekliyorum budur ve bu yüzden gibi önerilerede acığım acil yardımlarınızı bekliyorum.

• Bütçeye göre arkadaşalr öneriyorlar ve bu bütçeye göre bunlar alınabilir deniliyor, aliminyum boruya dikkat deniyor bence alıp boruyuda üste para vererek bakır taktırdınızmı sorun olmaz, eger bütçe 1800 tl civarı olsa midea var, alarko var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

hocam şimdi hangi klimaya sahipsiniz

ağaçkakanmısın oğlum ya güldürme adamı

• Arkadaşlar Alarko Carrier ve Airfel inverter klimalara baktımda elektrlik sarfiyatı ile ilgili benmi yanlış hesaplıyorum.
    1 kw= 0.35 kuruş
    saatte 1.1 kw enerji harcıyorlar galiba.(12000 btu lar)
    ortalama 8 saat açık kalsa bile ayda 264 kw yapar
    oda 264 x 0,35 den 92 tl faturaya yansıyacak demektir.
    Bu rakamlar doğrumu yada bu klimalara bakan arkadaşlar bunları biliyormu?
  • 18 metrekare (3x6) salon için 12 lin airfel inverter KESİN yeterli midir ?
    ev, güneş görmüyor, iki katlı evin alt katı...
    3 kişilik aile...

18 lik almayı düşünüyorduk ama 12 lik yeterliyse boşuna çok yakmasın dedim de...
    yoksa 18 lik mi almalı ?

bu yeterli midir ?
    http://www.sanalreyonum.com/urun/airfel-r-410-a-gazli-inverter-klima-as12---0933/inv_929275.aspx?CatId=35728&ref=akakce&v=1.16.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 31 Temmuz 2012; 16:39:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

18 metrekare (3x6) salon için 12 lin airfel inverter KESİN yeterli midir ?
    3 kişilik aile...

18 lik almayı düşünüyorduk ama 12 lik yeterliyse boşuna çok yakmasın dedim de...
    yoksa 18 lik mi almalı ?

bu yeterli midir ?
    http://www.sanalreyonum.com/urun/airfel-r-410-a-gazli-inverter-klima-as12---0933/inv_929275.aspx?CatId=35728&ref=akakce&v=1.16.1

Hocam fazla bile Güneş almıyorsa ora 9 binllik bile yeter ama sen yinede 12 Binlik al kafa rahat olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

quote:

18 metrekare (3x6) salon için 12 lin airfel inverter KESİN yeterli midir ?
    3 kişilik aile...

yoksa 18 lik mi almalı ?

bu yeterli midir ?

Hocam fazla bile Güneş almıyorsa ora 9 binllik bile yeter ama sen yinede 12 Binlik al kafa rahat olsun...

teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: afe000

Arkadaşlar Alarko Carrier ve Airfel inverter klimalara baktımda elektrlik sarfiyatı ile ilgili benmi yanlış hesaplıyorum.
    1 kw= 0.35 kuruş

Hesaplama doğru sayılır fakat inverter klimalar ve diğer on-off klimalar tam güçte çalıştığı zaman yani kompresör %100 çalıştığı zaman o sarfiyatı yapar, içinde bulunduğunuz oda set ettiğiniz dereceye gelince iverter klimalarda frekans düşer ve kompresör daha az güç harcamaya başlar o zaman bu sarfiyatın çok daha altına iner. Tamamen sizin kullanımınızla alakalı bişey

• Airfel artık aluminyum boru kullanıyor demiş birisi...

12 binlik inverter önerebilir misini,z 1500 civarına
    alarko xp gold 1600 falan mesela, bu fiyata daha iyisi var mı ?

12 taksit 1725 liraymış :http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.22.7&ttype=Instalments#pt

bi de alarkonun servisi iyidir değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 31 Temmuz 2012; 17:06:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    Kalite bir klima ise, orta fan hızında 30C alıp 10C verebilir.
    Ama yukarda belirttiğim gibi ortam faktörleri bunu çok değiştirebilir.

*Bu arada, soğutmada içerinin dışarıdan farkını 10C'den daha fazla yapmak hastalığa davetiye çıkarmaktır, bidaa "klima hasta ediyor" muhabbetine giriliyor.

quote:

ben zamanında bu konu ile çok uğraştım. dediğin şekilde bir klimam vardı 16-17 derece ağız çıkış sıcaklığı vardı.
    30-33 derece dış hava sıcaklığı vardı evin içide 30 dereceydi hatta günlerce evde olmadığımızdan. cam çerçeve kapalı dış havayla aynı dereceye gelmişti ev.

eve gelince şok bir soğutma yapmak için 3 klimayıda açtık. koridor ve oda soğurken mutfak soğumayınca ölçüm yaptım. diğer 2 klima ağız çıkış sıcaklıklarını 5-6 dereceye düşürürken iyi soğutmayan klima 16-17 derecelerde dolaşıyordu.

ben bu konulara defalarca değindim ama bunun bir kıstas olmayacağın söyledi klimacı arkadaşlar. vallahi kimse kusura bakmasın herkez kendi doktoru olmalı ben diğer 4 klimamın aynı ortam şartlarında (klimanın birisi diğer evimizde ve o ev dah beter sıcak olur) ağız çıkış sıcaklıklarını 4-5 derecelere kadar görebiliyorsam bir kullanıcı olarak bu benim için kıstastır (sizde bu durumu kendiniz tespit etseniz aynı yorumu yaparsınız).
    soğutmacılık litaretüründe olmasada.

Teşekkürler Sn.kocausta* ve Sn.9köy,

Eve döndüğümde termal kamera ve infrared uzaktan ateş ölçer ile hem üstünü hemde çıkışını kontrol edecem :) Bu işten huylandım. İş yerinden bir abimizde aynı klimayı aldı onu aradım şimdi onun servisi bi alet ve borular ile içindeki havayı almış, vakumlamış yani. Neyse olmazsa onun cihazıda bi kontrol edeyim :)

Teşekkürler yardımlarınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: kusmuyu

17-18 metrekare odaya 900 lira limitli bir klima tavsiyesi yapacak kimse yok mudur bu memlekette ???

Ev güneş almıyosa 9 binlik bir kilma işinizi görebilir Fakat güneş alıyorsa daha rahat etmeniz için 12 binlik klima tavsiye edebilirim.
    Ben pek yerli markaları tavsiye etmiyorum.

Alarko FLR 12 AA (1100 lira)
    Auer maximax Ag12 (900 lira)
    Airfel As12 Green (850 )

Bunlardan birini alırsanız daha rahat edersiniz.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Alarko Carrier ve Airfel inverter klimalara baktımda elektrlik sarfiyatı ile ilgili benmi yanlış hesaplıyorum.
    1 kw= 0.35 kuruş

Hesaplama doğru sayılır fakat inverter klimalar ve diğer on-off klimalar tam güçte çalıştığı zaman yani kompresör %100 çalıştığı zaman o sarfiyatı yapar, içinde bulunduğunuz oda set ettiğiniz dereceye gelince iverter klimalarda frekans düşer ve kompresör daha az güç harcamaya başlar o zaman bu sarfiyatın çok daha altına iner. Tamamen sizin kullanımınızla alakalı bişey

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    Kalite bir klima ise, orta fan hızında 30C alıp 10C verebilir.
    Ama yukarda belirttiğim gibi ortam faktörleri bunu çok değiştirebilir.

*Bu arada, soğutmada içerinin dışarıdan farkını 10C'den daha fazla yapmak hastalığa davetiye çıkarmaktır, bidaa "klima hasta ediyor" muhabbetine giriliyor.

quote:

ben zamanında bu konu ile çok uğraştım. dediğin şekilde bir klimam vardı 16-17 derece ağız çıkış sıcaklığı vardı.
    30-33 derece dış hava sıcaklığı vardı evin içide 30 dereceydi hatta günlerce evde olmadığımızdan. cam çerçeve kapalı dış havayla aynı dereceye gelmişti ev.

eve gelince şok bir soğutma yapmak için 3 klimayıda açtık. koridor ve oda soğurken mutfak soğumayınca ölçüm yaptım. diğer 2 klima ağız çıkış sıcaklıklarını 5-6 dereceye düşürürken iyi soğutmayan klima 16-17 derecelerde dolaşıyordu.

ben bu konulara defalarca değindim ama bunun bir kıstas olmayacağın söyledi klimacı arkadaşlar. vallahi kimse kusura bakmasın herkez kendi doktoru olmalı ben diğer 4 klimamın aynı ortam şartlarında (klimanın birisi diğer evimizde ve o ev dah beter sıcak olur) ağız çıkış sıcaklıklarını 4-5 derecelere kadar görebiliyorsam bir kullanıcı olarak bu benim için kıstastır (sizde bu durumu kendiniz tespit etseniz aynı yorumu yaparsınız).
    soğutmacılık litaretüründe olmasada.

Teşekkürler Sn.kocausta* ve Sn.9köy,

Eve döndüğümde termal kamera ve infrared uzaktan ateş ölçer ile hem üstünü hemde çıkışını kontrol edecem :) Bu işten huylandım. İş yerinden bir abimizde aynı klimayı aldı onu aradım şimdi onun servisi bi alet ve borular ile içindeki havayı almış, vakumlamış yani. Neyse olmazsa onun cihazıda bi kontrol edeyim :)

Teşekkürler yardımlarınız için.

• quote:

Airfel artık aluminyum boru kullanıyor demiş birisi...

12 binlik inverter önerebilir misini,z 1500 civarına
    alarko xp gold 1600 falan mesela, bu fiyata daha iyisi var mı ?

12 taksit 1725 liraymış :http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.22.7&ttype=Instalments#pt

bi de alarkonun servisi iyidir değil mi

servisler genelde iyidir arada çürük yumurtalar olsada. en sağlamı klimayı alınca 444 lü numaradan arayın kesinlikle vakum yapacak bir servis gönderilmesini sağlayın.

• quote:

quote:

1 kw= 0.35 kuruş

faturaniz 70-75tl arasinda olucaktir

• beni dinlerseniz mobil klimalardan alın, hatta koçtaş da bi modelde indirim var 499 TL, en sağlamı o, istediğin odaya taşı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynskzgl

beni dinlerseniz mobil klimalardan alın, hatta koçtaş da bi modelde indirim var 499 TL, en sağlamı o, istediğin odaya taşı...

o sesi ne olacak çekilmez ses.
  • ben gördüm de pek sesli olduğunu bile anlamadım ?
  • evet koca marketlerde anlaşılmıyor, evde deneyinde görün.
  • selamlar 18btu klima icin 16a c sigorta yetermidir klima inverter olucak ? yoksa 20a mi olmalidir iyi forumlar
  • 
Sayfa: önceki 888889890891892
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.