Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (888. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Balliba , Quad HD , Quad HD , Section8 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir - 9 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.071
Cevap
696
Favori
4.415.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

9 köy.
    gene bulanık suda balık avlamaya başladın

Klimalardaki alu. borular o eski tencerelerdekiler gibi değil.
    Yapısını/alaşımını bilmiyoruz ama mutlaka uygun bir alaşımla yapılmıştır, sanayiyi bu kadar da çamurlamak doğru değil.
    Zaten o eski alu. olsaydı 20 küsur bar basınca dayanamayıp ilk günden patlardı.
    Bendeki 1.5 senedir öyle sapasağlam duruyor, ileride ne olur orası ayrı tabii

kurt puslu havayı severmiş kazancım paranoya ilerisini sen bile bilmem dediğine göre ver odunu vatandaşın bakırından çalmasınlar

Gülme birader, geçen sene 35M bir türlü 1900 liradan aşağı düşmediydi, gittik 1200 liraya aynı kapasitede Beko inverter(imsi) izninle abi özürdilerim aldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

9 köy.

Yapısını/alaşımını bilmiyoruz ama mutlaka uygun bir alaşımla yapılmıştır, sanayiyi bu kadar da çamurlamak doğru değil.

kurt puslu havayı severmiş kazancım paranoya ilerisini sen bile bilmem dediğine göre ver odunu vatandaşın bakırından çalmasınlar

Gülme birader, geçen sene 35M bir türlü 1900 liradan aşağı düşmediydi, gittik 1200 liraya aynı kapasitede Beko inverter(imsi) izninle abi özürdilerim aldık.

Niye özür diliyon olum, -imsi işte.
    Anasını satayım, klimayı ne kadar zorlayıp kademe bulmaya çalıştım, 2.35 amperden aşağı inmedi, tabii ki (imsi) derim.

Trakyalının meşhur özdeyişini bilirsin:
    "ne kaa küfte, o kaa ekmek".
  • Üstadlar , birşey aklıma takıldı.Bu klimalar kaç BTU luk olursa olsun aynı derecede mi soğuk hava üflüyorlar? Yada her BTU farklı derecede soğuk hava üflüyorsa bunlar nelerdir?

Mesela 9000 BTU klimam var oda sıcaklığı 35 derece ben 20 derece olsun istiyorum, 9000 btu klima ilk çalışmaya başladığında kaç derece soğuk hava üfler? 12000 -18000-24000 kaç derece üfler bunun bir değişimi varmı?

İnşallah sorum anlaşılır olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 31 Temmuz 2012; 2:08:21 >
  • quote:

quote:

quote:

9 köy.

Niye özür diliyon olum, -imsi işte.
    Anasını satayım, klimayı ne kadar zorlayıp kademe bulmaya çalıştım, 2.35 amperden aşağı inmedi, tabii ki (imsi) derim.

Trakyalının meşhur özdeyişini bilirsin:
    "ne kaa küfte, o kaa ekmek".

heh heh doğru neka köfte. okaa ekmek.

abi bugün daikin klasiği denedim tüketim verisi 770watt soğutma. daha evvel hiç bu değere ulaştığını görmemiştim foruma işlediğim fotolar vardı hatta bir adet silinmiş bir ara yenliycem orasını 680 felandı tüketim.

bugün kalkış değerlerini görmek için deneme yaptım. 29 derceye aldım mahsus çabuk devreden çıkması için. klima saniyelik 385te başlayıp 475- 650 olarak yükseliyor 2-3 sn içinde belki okadarda yoktur. sonrasında 750-760 watt a kadar izledim 770 olmadı. otomatikten sonra gene aynı şekilde ilk kalkış akımı.. voltaj ise 210-215 arası. şuan ise tekrar deneme yaptım voltaj 225-230 arası 660 watt çekiyor.

gün içinde yaptığım denemede zibronun 330- le 370 watt çektiğini gördüm. inanın güneşlik perde çekili pencere çift açılımda aöık olduğu an bu tüketimi.

mitsubishiye bulaşmadım o kendi halinde. 260-270-280W gündüzleri gidiyor.. güneşin en tepe noktasında odalara ve makineye vurduğu an 330-340 ları gördüm bugün göz attığımda. resmen artık evi ele geçirdi duvarları bile formuna aldı öyle devam ediyor kızcan gene emme Allaha yemin olsun 85m2 çalışıyor.

yanlız bir ara abi sanırım nem çok yükseldi veya 1-2 gün kapadığımdanmıdır 2-3 gün günesşin eve vurduğu saatlerde 2-3 saat 850-900leri gördü.. şuan hava daha sıcak ama görmüyor o değerleri hayret ediyorum nedendir.

hatırlarsan bir sendomi vardı forumda D sınıfı mideası vardı iki adet kışın ısıtmada memnundu odada yalıtım yok diyordu camlar eski ahşap diyordu.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=51500729

bu yazıyı özellikle aldım

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=51555350
    birde bu var. hattta bu yazıyı next adam isimli kişi için arayıp bulmuştım mesajını görünce senlede paylaşım dedim..

ben daha ozamanlar kış testlerini tam yapmamıştım. ve cengizumur arkadaşın en büyük destekçilerinden biride bendim inverter klimadan hep korkuyordum:))

kışın yaptığım ölçümlerdede oldukça başarı elde ettim hatırlasınız gene paylaştım sizlerle. ama arkadaşın dediği kadar olmadı.

fakat inverter yazın gerçekten müthiş. sanırım bu arkadaşın kliması ile sizin klima 12lik olsada 3000 btu fark bu duruma gelebilir diye düşünüyorum ama yanlış olur btu değerleri oynaybilir sizinki 12000 di değilmi abi. yanlış hatırlamıyorum.

mesela kendi zibro klimama bakınca

soğutma 2,5 kw. tüketim 077 - 12liğinse 3,20 kw tüketim 0,99 ben buna göre sanırım sizin klima ile aynı tüketim olabilir desem yanlış olurmu? şuan 330 lara kadar kısıyorsa en fazla herhalde 150-170 daha ekler üstüne..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Üstadlar , birşey aklıma takıldı.Bu klimalar kaç BTU luk olursa olsun aynı derecede mi soğuk hava üflüyorlar? Yada her BTU farklı derecede soğuk hava üflüyorsa bunlar nelerdir?

Mesela 9000 BTU klimam var oda sıcaklığı 35 derece ben 20 derece olsun istiyorum, 9000 btu klima ilk çalışmaya başladığında kaç derece soğuk hava üfler? 12000 -18000-24000 kaç derece üfler bunun bir değişimi varmı?

İnşallah sorum anlaşılır olmuştur.

onlara takmayın. fazla hepsi aynı soğuğu üfler. ozaman klimayı 20dereceye ayrlıycaksınız. ama 20 derece sizi çarpar hasta olursunuz siz 24C ayarlayın bu yeterli olacaktır
  • quote:

onlara takmayın. fazla hepsi aynı soğuğu üfler. ozaman klimayı 20dereceye ayrlıycaksınız. ama 20 derece sizi çarpar hasta olursunuz siz 24C ayarlayın bu yeterli olacaktır

Yok hocam, benim taktığım yok sadece merak ettim, kaç derece olursa olsun bu aletler ortamı düşük sıcaklığa çekene kadar kaç derece soğuk verirler onu merak ediyorum. Yani üfledikleri havanın soğukluğu kaç derece?

Siz hepsi aynı derece soğuk hava üflüyor diyorsunuz dimi? yada aslında aynı derecede olması biraz imkansız herhalde şöyle diyeyim o zaman, bunlar tepelerinden aldıkları havanın derecesini üflerken kaç derece aşağıya düşürürler? 30 derece hava alıp 20 derece üfler gibi -10 derece fark hepsinde standartmıdır gibi? Bu şekilde sorum daha doğru oldu herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 31 Temmuz 2012; 2:44:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Yok hocam, benim taktığım yok sadece merak ettim, kaç derece olursa olsun bu aletler ortamı düşük sıcaklığa çekene kadar kaç derece soğuk verirler onu merak ediyorum. Yani üfledikleri havanın soğukluğu kaç derece?

Siz hepsi aynı derece soğuk hava üflüyor diyorsunuz dimi? yada aslında aynı derecede olması biraz imkansız herhalde şöyle diyeyim o zaman, bunlar tepelerinden aldıkları havanın derecesini üflerken kaç derece aşağıya düşürürler? 30 derece hava alıp 20 derece üfler gibi -10 derece fark hepsinde standartmıdır gibi? Bu şekilde sorum daha doğru oldu herhalde

ben onun için fazla takma dedim emdiği hava ile ağız çıkış sıcaklığı değişir. mesela birol ustanın bir sözü var ortam nekadar sıcak olursa olsun bir klima ilk çalıştığında 10 dereceden aşağı üflemeli diyor. ama daha sonra bunun kıstas olmadığını değişkenlik gösterceğini kendiside söylüyor diğer ustalarda. o açıdan çok takmayın dedim size odanız soğuyorsa klimanız görevini yapıyordur.
  • quote:

ben onun için fazla takma dedim emdiği hava ile ağız çıkış sıcaklığı değişir. mesela birol ustanın bir sözü var ortam nekadar sıcak olursa olsun bir klima ilk çalıştığında 10 dereceden aşağı üflemeli diyor. ama daha sonra bunun kıstas olmadığını değişkenlik gösterceğini kendiside söylüyor diğer ustalarda. o açıdan çok takmayın dedim size odanız soğuyorsa klimanız görevini yapıyordur.

Tamam ama oda soğuyorsa görevini yapıyordur demek biraz garip olmuyormu? Tam sağlıklı soğutma yani aldığı havayı aşağılara çekerek üflemesi başka saatlerce çalışıp odayı soğutması başka :)

Bunu neden sordum derseniz, şimdi bende yeni klima aldım 18000 lik , babamlarda da var emektar geçen gün temizliğini yaptığım.Bana sanki bu emektar daha soğuk hava üflüyor gibi geldi :) Buradan öğrendiğim bilgilere göre gidip ya cihazı iade edeceğim yada servise kızacağım( klimada problem yoksa servis vakumlama yapmadan taktığı içinmiki diye)

Bu işin bir stabdart bilgisi yokmudur yani? Cihazlar ilk çalışmaya başladığında aynı derecede bir odada 9000-12000-18000-24000 kaç derece soğutarak havayı dışarıya verir? Hepsi bir şekilde odayı soğutacak ama bu çıkış değelerinin farkları nedir?

9000 lik 5 derece düşürerek 12000 lik 8 derece düşürerek 18000 lik 10 derece düşürerek havayı soğutur gibi? Cihazları karşılaştırma amaçlı. Ben sağlık kurumunda çalışıyorum, klima santralleri var onlarda mesela Batarya büyüklüğüne göre değişiyor verdikleri hava derecesi bunlardada durum bu şekildemi? 24000 liklerin iç üniteleri büyük dolayısı ile içerisindeki bataryalarda büyüktür mantığı ile soruyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zucchero

Aylardır süren ve kafayı yememe az kalan klima seçme-alma sürecim nihayet bugün sona erdi

Bu süreçte mesajlarımla yorduğum üstad kocausta* ya çok teşekkür ediyorum...

Bıkmadan, usanmadan değerli görüşlerini paylaştı...

Mutfak için Alarko Carrier 53 NQV 025M, salon için 53 NQV 060M aldım... 4800/7 bonus kart...

Neyse en azından bu yıl ki sıcaklar bitmeden kullanabilirim herhalde 1 ay

Herkes şahit olsun, artık İshak Alaton'a toplu mesaj mı atıcaz naapcaz; bana firmadan makul bir hisse versin

Pazarlama departmanları ne kadar başarılıdır orasını bilemem ama, burada biz bir yılda bine yakın klima sattırdık herhalde.

En çok yandığım durum da, geçen sene fiyatları yüksek olduğu için kendime bir tane alamamış olmam

Gülme birader, geçen sene 35M bir türlü 1900 liradan aşağı düşmediydi, gittik 1200 liraya aynı kapasitede Beko inverter(imsi) aldık.

O zaman İyi Gider Hocam

• idealesya.com üzerinden geçtiğimiz hafta verdiğim Alarko Carrier 53NQV035-M2 siparişi yerine sağ olsun kendileri bana 38NQV035-M2 faturası kesip 42NQV035-M2 model iç ünite göndermişler. 53 ile 42 arasındaki fark nedir acaba? Eski seri mi biri, yoksa yalnızca kod farkı mı, nedir? Duruma göre yarın bayağı bir uğraştıracağım çünkü kendilerini tatlı dilden anlayıp ürünü geri almayı kabul etmezlerse.

Düzenleme:
    Biraz karıştırma sonucu öğrendim ki klimanın iç ve dış kodları bu şekildeymiş. Bir rahatlama oldu tabii bende :) Tekrar donanımhaber'e teşekkür ediyorum bu derece donanımlı bir foruma sahip olduğu için. Arayıp da bulamadığım şey yok neredeyse.

Orijinalden alıntı: clayd

arkadaslar idealesya'dan aldigim alarko carrier'im geldi fakat soyle bir durum var; ben (baska bir serisini hicbir yerde gormemistim) 53nqv035 modelini siparis ettim, fakat gelen urun ic unite 42nqv035m2, dis unite ise 38nyv035m2... elde kalmis eski urunmu gonderildi simdi bana?

O klima odur, iç ve dış kodları o şekilde.
    Sorun yok

Evet tam de ben de yazacaktım. Zaten Alarko nun sitesinde de onu belirtiyor.

Daha klima almadan uzman gibi bir şey oldum. Günde 20 saat bir şeyle uğraşırsan 15 günde baya bişey öğreniyorsun.

Alarko Carrier sitesindehttp://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=52 adresinde soldaki Teknik Veri ye tıklarsan

Sistem : 53 NQV yazdığını, altında ise iç ünite 42 NQV 035-M2 ve dış ünite 38 NYV 035-M2 yazıyor görürsün. Ürün doğru...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afganaf -- 31 Temmuz 2012; 4:29:36 >
  • Merhabalar,

LG Jet Cool ES-H1264SA3 almayı planlıyordum fakat bu başlık içerisinde uzman bir arkadaş tarafından yerine başka ürün alın denmiş,
    Ne önerebilirsiniz?

Yalnızca soğutma
    12000 btu
    Sessizlik ve enerji sarfiyatı öncelikli,
    Bütçe : ~1000 TL +-%10
    (montaj dahil)

Şimdiden Tşkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valerie -- 31 Temmuz 2012; 9:01:06 >
  • quote:

Hocam Airfel AS18-0933 INVERTER klima nasıldır? Alternatif ne alınabilir bu fiyatlarda 18 binlik? Bosch B1ZMAI18903 nasıldır? 2500 civarında inverter klima bakıyoruz, şimdiden sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

quote:

Hocam Airfel AS18-0933 INVERTER klima nasıldır? Alternatif ne alınabilir bu fiyatlarda 18 binlik? Bosch B1ZMAI18903 nasıldır? 2500 civarında inverter klima bakıyoruz, şimdiden sağolun.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

http://www.akakce.com/klima.html/11107-69,4908-524,1211-158
  • Hayırlı olsun Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold stoklara 10 gün öncesinde girmiş ama bu sefer de 060M kalmamış, silip süpürdük klimaları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

Hangisi iyidir yani?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

Hangisi iyidir yani?

Genel anlamda carrier.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kusmuyu

Merhaba arkadaşlar, eve klima almaya karar verdik size bi danışalım dedik. evi paintte çizdim umarım anlaşılır kırmızı çizdiğim yer klimayı düşündüğüm yer sizce nasıl ? tv yazan tarafın duvarında boydan boya hiç yer yok arkası komple kapalı beton uygun olarak orayı düşündüm ama... birde göz kararı evin ölçülerini yazdım klimalar ve markalar hakkında hiç bir bilgimiz yok sizce bu şekildeki bir eve 800 tl yi aşmayacak hangi klimayı önerirsiniz ?

yokmu yardımcı olacak kimse ?? birde bu klima nasıl sizce ? http://www.dijitall.com/urun/baymak-elite-12-chs-12000-btu-h-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.31.6
  • arkadaşlar bende iki klima modeli sorayım birisihttp://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMAI18750.html?source=browse diğeridehttp://e-satis.alarko-carrier.com.tr/53NQV050-M_model_klima.html bu model benim aradığım özellik elektrik tüketiminden ziyade
    ( zaten yazın 3-4 aykullanırız) sağlık açısından hangisi daha iyidir benim kriterim sağlık çünkü astımlı bir çocuğum var zarar vermeyelim, tabi fiyat fakıda 600 tl ben biraz boscha doğru yöneldim ha bir dehttp://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/split-type/AQ18TSMNAND-features samsungun bu modeli var samsungun servis ağı filan nasıl acaba ürün sorun çıkarırmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahba -- 31 Temmuz 2012; 11:27:04 >
  • http://www.kliksa.com/Kategori/beyaz-esya/klima/15

bu siteden tavsiye edebileceğiniz bir klima var mıdır?

tekrar etmek gerekirse, oda 13 m, öğleden sonra sürekli güneş alıyor.

şimdiden teşekkürler.
  • merhabalar arkadaşlar, tüm ustalarımızın önerdiği belli başlı klima markaları bulunmakta. mitsubishi, Toshiba, alarko gibi.bunların dışında beko, vestel ve arçelik gibi markalar önerilmiyor.ayrıca altus, regal, baymak ve demir döküm markaları da önerilmiyor forumda.peki size sorum şu.split ve inverter klimalarını karşılaştırırsak, Samsung, LG, Airfel markaları arasında hangisini önerirsiniz?performans ve enerji sarfiyatı konusunda soruyorum.sıkıntı çıkarmayacak ve parasını hakedecek bir klima...şu üçünden hangisini alırdınız?ilginizden dolayı tşkler.ustalarımdan yanıt bekliyorum.hayırlı günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 886887888889890
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.