Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (886. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (3 Mobil) - 16 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anneniz işin estetiğini- görünümünü dikkate alıyor tabii, normaldir

Normalde 9 binlik bir klima yeterli olur, eğer mekan aşırı güneşe maruz değilse ve ısı kazancı aşırı değilse.
    İç ünite fanı otomatik sağ-sol yapan bir tip alırsanız, uzun duvara takılmasının mahzurunu yok edersiniz.

Sayın kocausta,

Çok sık kullanılmayacak olup genellikle soğutma amaçlı kullanılacaktır.

inverterli mi düz mü almak mantıklıdır?Marka ve model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herkel -- 30 Temmuz 2012; 10:39:41 >
  • merhabalar arkadaşlar;
    klima konusunda pek bir bilgim yok.ankarada yaşıyorum,bu sene klima almak şart oldu.dediğim gibi klimadan pek anlamam ama beyaz eşyada bosch dan çok memnun olduğum için Bosch B1ZMAI12602 (12000 btu) klimayı almayı düşünüyorum.klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım.bu da yılda en fazla 20 gün kullanacağım anlamına gelir.birkaç bayi ile görüştüm 1200 tl'ye 10 taksit şeklinde satış yapıyorlar.klimayı 28 metrekarelik salonuma kurduracağım.salon kuzeydoğu - doğu cephe.evim en üst kat,çatı var,izalasyonu iyi.kapasite konusunda değilde marka ve fiyat konusunda acil tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Airfel AS18-0933 INVERTER klima nasıldır? Alternatif ne alınabilir bu fiyatlarda 18 binlik? Bosch B1ZMAI18903 nasıldır aynı fiyatlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan_seyfic

9köy, kocausta ve mbirol üstadlar,

Zibro S 6534
    Toshiba Ras 13 Skv
    Toshiba Ras 10 Skvr
    Mitsubishi Electric MSZ-CHC35VA
    Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    Sigma SGM12INVDMA
    Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold
    Uğur UACI 12

yer; konya
    binadaki yalıtım sistemi; iki tuğla arası sandviç dedikleri sistemmiş,
    ev dubleks, klimanın kurulacağı mekan salon, dış duvar kalınlığı 50-60 cm., 2 adet 2,25 m2 çift ısıcamlı ahşap pencere,
    salonun üstüne gelen yer çatı ve perlit çuvalları ile yalıtımlı,
    dış cepheye bakan 5,5 mt doğu, 5 mt güney duvar var,

genel olarak soğutma amaçlı, sonbahardan kışa ve kıştan ilkbahara geçişlerde ısıtma amaçlı olarak, yukarıda yazmış olduğum modeller yeterli midir? hangisini tercih etmeliyim? sizin önereceğiniz başka modeller var mı?

saygılarımla

RAS10SKVR'yi sil, çok küçük.
    CHC35VA'yı sil, fiyatına göre geri teknoloji.
    Uğur hakkında birşey bilinmiyor henüz.

Diğerleri işinizi görebilir.
    Yalıtımınız güzel ama sanki o mekana 12'lik klimalar küçük gelir gibi düşünürüm.

Bence önceden yakınınzdaki bir firmadan keşif çağırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: drezin

Sevgili ustalar;
    22 m2 lik Salona almayı düşündüğüm 21000 btu klima ile diğer odalarında soğutulması fikrinden verimli olmayacağı kanısı ile vazgeçtim. Ankara şartlarında benim evim için sadece 3 ay klimaya ihtiyaç oluyor. Isıtma için kullanmayacağım (yoğuşmalı kombi kullanıyorum).Maliyetinden de dolayıda inverter klima fikrinden vazgeçmiş durumdayım. Uygun fiyata alabileceğim f/p klima benim için en güzeli olacak. Bu şartlar altında Arçeliğin salonum için verdiği keşife göre (12500 btu)

Alarko Flair 12AA modelini 1270 tl/ 12 taksit montaj dahil
    Airfel as 12-930/r2 green 1000 tl /12 taksit montaj dahil
    Airfel AS12-0925/R2 Turkuaz 1250 tl / 12 taksit montal dahil
    Altus ALK-5123 12.000 BTU Duvar Tipi Split Klima 950 tl / 12 taksit
    Gree Gr11 11000 BTU 1000 tl / 12 taksit
    RUBENİS RB-AC-12S SPLİT KLİMA 12000 BTU 800 tl/12 taksit
    İkinci el Airfel Artfull AS12-0923 500 tl temiz 2 yıl kullanılmış peşin, 250 tl montaj servis ücreti 750 tl toplama

Alabiliyorum.

Bu modeller arasında kaldım, Değerli ustalar fazla para harcamak istemiyorum, ancak konfor ve sorunsuzluktanda gerekirse vazgeçmek istemem. Bu seçeneklerde benim için hangisini almam mantıklı olur?

*2. el olanı boşverin.

Diğerlerinden sırasıyla önerim:

Valla "köfte=ekmek" denklemine de uygun oldu

Benim tercihim ilk ikisi.
    Servis faktörünü de koyarsak ilki oluyor.

• ARKADAŞLAR 13000 LÜK ARÇELİK MARKA Bİ KLİMA GÜNDE 8 9 SAAT ÇLAIŞSA NE KADAR YAKARR YARDIM PLSSSS.. bekar evine klima aldık elektirik faturası giri rüyalarıma :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: drezin

Sevgili ustalar;
    22 m2 lik Salona almayı düşündüğüm 21000 btu klima ile diğer odalarında soğutulması fikrinden verimli olmayacağı kanısı ile vazgeçtim. Ankara şartlarında benim evim için sadece 3 ay klimaya ihtiyaç oluyor. Isıtma için kullanmayacağım (yoğuşmalı kombi kullanıyorum).Maliyetinden de dolayıda inverter klima fikrinden vazgeçmiş durumdayım. Uygun fiyata alabileceğim f/p klima benim için en güzeli olacak. Bu şartlar altında Arçeliğin salonum için verdiği keşife göre (12500 btu)

Altus ALK-5123 12.000 BTU Duvar Tipi Split Klima 950 tl / 12 taksit
    Gree Gr11 11000 BTU 1000 tl / 12 taksit
    RUBENİS RB-AC-12S SPLİT KLİMA 12000 BTU 800 tl/12 taksit
    İkinci el Airfel Artfull AS12-0923 500 tl temiz 2 yıl kullanılmış peşin, 250 tl montaj servis ücreti 750 tl toplama

Alabiliyorum.

Bu modeller arasında kaldım, Değerli ustalar fazla para harcamak istemiyorum, ancak konfor ve sorunsuzluktanda gerekirse vazgeçmek istemem. Bu seçeneklerde benim için hangisini almam mantıklı olur?

airfel inverteri 100-1200 arası fiyatlara alabilirsiniz sanırım araştırın yanlız alüminyum bor setine dönmüşler dikkat edin bakır boru taktırın.

2. el klima tavsye etemem. çok iyi bilmen lazım vkumyapılmışmı sökülürken gaz kaçağı olmuşmu. bunlar hep risk.

• quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

quote:

Anneniz işin estetiğini- görünümünü dikkate alıyor tabii, normaldir

Normalde 9 binlik bir klima yeterli olur, eğer mekan aşırı güneşe maruz değilse ve ısı kazancı aşırı değilse.
    İç ünite fanı otomatik sağ-sol yapan bir tip alırsanız, uzun duvara takılmasının mahzurunu yok edersiniz.

Sayın kocausta,

Çok sık kullanılmayacak olup genellikle soğutma amaçlı kullanılacaktır.

inverterli mi düz mü almak mantıklıdır?Marka ve model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Teşekkürler.

Kullanım az olacağına göre düz tip almak ekonomi açısından uygun olur.

Mesela şu alet uygundur:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-091410-fiyati,812741.html

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-standart-serisi-091410-Klima.html

Bunun Beko olarak ikizi de 7565D olacak, hangisini ucuz denk getirirseniz onu alın.

• 12.000 btu a sinifi klima gunde 2 saat calistiginda ortalama ne kadarlik elektrik tuketir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

12.000 btu a sinifi klima gunde 2 saat calistiginda ortalama ne kadarlik elektrik tuketir?

1tl
  • selamlar klima dis ünitesinin ondulin ustune konulmasinin bir mahsuru olurmu cok fazla vibrasyon yapar mi yada verimsiz calisirmi önerilerinizi bekliyorum tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: newforest

selamlar klima dis ünitesinin ondulin ustune konulmasinin bir mahsuru olurmu cok fazla vibrasyon yapar mi yada verimsiz calisirmi önerilerinizi bekliyorum tesekkurler

klimayı aldınız mı hocam ? aldıysanız hangisi ve kaça aldınız ?
  • Merhaba arkadaşlar, eve klima almaya karar verdik size bi danışalım dedik. evi paintte çizdim umarım anlaşılır kırmızı çizdiğim yer klimayı düşündüğüm yer sizce nasıl ? tv yazan tarafın duvarında boydan boya hiç yer yok arkası komple kapalı beton uygun olarak orayı düşündüm ama... birde göz kararı evin ölçülerini yazdım klimalar ve markalar hakkında hiç bir bilgimiz yok sizce bu şekildeki bir eve 800 tl yi aşmayacak hangi klimayı önerirsiniz ?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kusmuyu -- 30 Temmuz 2012; 15:49:54 >

• arkadaşlar merhaba

25 m2 oda için klima almak istiyoruz, sadece soğtuma için kullanacağız

ev kırşehirde, odanın sadece 1 tarafı güneş alıyor

yaptığım hesaplamaya göre 12000 bize yetiyor(?)

bu şartlarda bana önerebileceğiniz klima var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 30 Temmuz 2012; 16:16:35 >
  • Yardımlarınızı Bekliyorum

Yardım Edebilecek Varmı ??

Konu Linki
    http://forum.donanimhaber.com/m_63891556/tm.htm

Linkteki Konu Hakkında Yardım Bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

selamlar klima dis ünitesinin ondulin ustune konulmasinin bir mahsuru olurmu cok fazla vibrasyon yapar mi yada verimsiz calisirmi önerilerinizi bekliyorum tesekkurler

selamlar daha almadim arastiriyorum istanbulda iseniz beraber alalim pazarlik sansimiz daha yuksek olur siz ne durumdasiniz

bu arada vestel ile gorustum bakir borunun sadece baglanti yerleri bakir geri kalan kisimlari aliminyum dedi cok etkilermi
  • quote:

quote:

quote:

selamlar daha almadim arastiriyorum istanbulda iseniz beraber alalim pazarlik sansimiz daha yuksek olur siz ne durumdasiniz

bu arada vestel ile gorustum bakir borunun sadece baglanti yerleri bakir geri kalan kisimlari aliminyum dedi cok etkilermi

kahretsin vestelide öğrenmiş olduk.. bir klimacı arkadaşım gelen alüminyum boru setlerini direkt hurdacıya veriyoruz dedi. anlayın artık.

• Ben klima konusunda fazla teknik bilgisi olmayan, emekli, 50 kusur yaşında bir kişiyim.
    Klimayı doğal olmadığı gerekçesiyle eve almaz, ancak gittiğim otellerde mecburiyetteten kullanırdım ve de hoşuma gitmezdi...
    Geçen hafta havaların sıcak gitmesi nedeniyle bauhausetan yeni bir pervane almama rağmen yetmemesi nedeniyle bende ve evdekilerde oluşan "yetti gari huleyn" baabında bir yarı cinnet haliyle pervaneyi bauhause'a iade ettikten sonra araştırdım.
    İnverter tavsiye ediliyor bu forumlarda.
    Tanıdıklara sordum herkes LG, Samsung gibi markalar öneriyor. Salon 27 metrekare 18 binlik önerdiler. Tavsiye üzerine bir firma dan fiyat sorayım dedim 18 binlik LG invereter klima için 4 bin kusur lira fiyat gelince hadi len durumu ortaya çıktı.
    Mitsubishi ye felan sormaya gerek yoktu zaten. :)
    2000-2500 TL den itibaren başlıyorlar....
    Pervaneyi iade ederken Bauhause ta, hemen oracıkta Baymak'ın Baxi Elite marka A sınıfı 12 binlik klimaları gördüm.
    Damping var, tanesi 699 TL. Hemide 10 taksit...Küçük bir internet araştırması ile 2 tane aldım.
    Toplam 1398 TL
    Hemide bu forumlarda olumsuz görüşleri, yazılanları görmeme rağmen.
    Salon için servis 27 metrekareye 18 binlik önerdi (fiyatı 1350TL idi) ama ben gözümü karatıp bir yerine 2 tane 12 binlik aldım.
    Perşembe, klimaları arabama yükleyip eve getirdim, Cumartesi sabah servis montaj için geldi. Gayet temiz bir şekilde montajı yaptılar.
    İlave olarak servise klima başına 100 TL ödedik. Benzeri başka marka klima Koçtaş ta montajdahil 799 TL ye satılıyor.
    Yani montaj dahil 100 TL fazla...
    Yani, ha Mehmet Ali, ha Ali Mehmet , ne farkeder ....
    Bunun için servise verdiğim para çok fazla gözüme batmadı...
    Hem iç, hemde dış unite için 7 sene garantisi olduğunu servis geldiği zaman öğrendim. Şaşırdım ...
    Evet, dendiği gibi belki çok eğitimli değiller. Ama işi gördüler...
    Klimlardan biri oturduğumuz dairenin bir başı salonda (Kuzey), diğeri diğer başı (Güney) de.
    Salonda balkon dahil 3 pencere, diğer odada sade balkon penceresi var. Dış üniteler balkonların kısa olan yan dış duvarlarına monte edildi.
    Mevkiimiz Güney Marmara bölgesinde....
    3 gündür kullanıyoruz.
    İzlenimlerim....
    Cafcaflı renkli lcd gösterege olmasa iyi olurdu :) Gece gözlerime gece lambası gibi ışık veriyor. Lcd üstüne katon yapıştırmayı düşünüyorum.
    Gündüz öğlende iki kalima 26-27 ye ayarlı olarak çalışmaya başlıyor, yeterli soğuma olduktan sonra 28 e çıkarılıyor, akşamüstü Güneyde ki klima kapatılıyor.
    Salonda ki klima fanı 2. kademe de ortam derecesi 25 i gösteriyor, diğerinin fanı otomatikde, ortamı 24-26 dereceyi.....
    20-25 dakikada bir dış uniteler 5 ila 15 dakika mola veriyor.
    Klima sıcaklığını 24 e aldığımda soğuktan önünde duramıyorum.
    Sıcaklık veya soğukluk kavramı kişiye göre değişir tabii ki...
    Ama bizim beklentilerimizi karşılamış görünüyor.
    İlerde ne olur bilemem ama aksilik olursa burada yine yazarım.

Bu durumları yazmamın nedenine gelince;
    Klima konusunda metrekareye x 500 hesabı standart olmuş.
    Belki uzamanları vardır ama bizim gibi sıradan vatandaşların bu uzamanlara bedelsiz ulaşması zor sanırım...
    Yani belli bir doğru yok...
    İnverter son sistem belki ama bizim gibi ortalama vatandaşlar için yüksek fiyatları nedeniyle ulaşması zor.

Benim gibi gözünü karartıp almış bir kişinin tecrübeleri umarım birilerine fikir verir....

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

quote:

kahretsin vestelide öğrenmiş olduk.. bir klimacı arkadaşım gelen alüminyum boru setlerini direkt hurdacıya veriyoruz dedi. anlayın artık.

üstat bakir boru olmamaisinin cok mu zarari olur yoksa ilk montojdan sonra tekrar montaj gerekirsemi iyi olmaz duydugum tek kullanimlik yani klimayi taktirsan sonra desen yerini degistiricem borular cöp oluyor ama onun haricinde eksileri nelerdir mesela klima 18binlik desek bu aliminyum borular nedeniyle 16binlik gibimi calisirr? yada baska bilmedigimiz konularmi var nedir aciklarsaniz sevinirim iyi forumlar

• Arkadaşlar İnverter klima ne demek? Almayı düşündüğüm klimada inverter özelliği yok!
  • 
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.