Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (881. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
45. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: alpren357

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

Ben 1 hafta önce Vestel CoolPlus aldım 15.000 BTU. Odanın içi gayet serin oluyor. Tabi birde odanın ölçüleri gerekiyor. Alanı-Yüksekliği. Almadan önce keşif yaptır derim. Ona göre keşif yapan kişi sana uygun BTU değerini söyler

arkadaş konuyu 2005 te açmış hocam bilginize

O bilgilere nerden bakılıyor göremedim Ağır fail oldum yalnız

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Hiç dikkat etmiyorum bir dahakine dikkat ederim artık

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

Ben 1 hafta önce Vestel CoolPlus aldım 15.000 BTU. Odanın içi gayet serin oluyor. Tabi birde odanın ölçüleri gerekiyor. Alanı-Yüksekliği. Almadan önce keşif yaptır derim. Ona göre keşif yapan kişi sana uygun BTU değerini söyler

arkadaş konuyu 2005 te açmış hocam bilginize

O bilgilere nerden bakılıyor göremedim Ağır fail oldum yalnız

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Hiç dikkat etmiyorum bir dahakine dikkat ederim artık

• Iyi aksamlar klima alacam ama kararsizim öncelikle ben kaliteyi ucuza almaya bakıyorum öyle fazla özelligi olan bisi istemiyorum programdı oda temizlemeydi filan az sarfiyatla cok verimli olsun sürekli calıstıracağìm icin invert.istiyorum.28 m.kare salon onun icin12bin lik aklımda ME msz ge35va 2970tl. MHI srk35zj-s 2500tl. birde general in yeni cıkardıgı ve kampanyada olan ashg12lecz modeli 1900tl. Generalin özelliklerini yazabilirim sorarsaniz bayi mitsub.daha tasarruflu dedi ilgilenirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gree marka kullananlar klimadan memnun musunuz? Yakın zamanda almayi planlıyorum. Birde şu Gree konusunda kafam karıştı. Şimdi bu firma airfel, Alarko vs klimalari mi yapıyor yoksa kendisi tek başına bir marka mi?

• merhaba kusura bakmayın daha öncede mutlaka yazılmıstır belkı ama ben bakama fırsatım olmadı ben direk konuya gıreyım epey zamandır arastırma yapıyorum ama bir türlü karara varamadık
    ev 35-40 metrekare civarında açık mutfak olup pencereler çift cam fakat alüminyum sürme pencere 5. kat bir binada oturuyorum. servisler 21-24 btu civarı yeterli dedi fakat ben ısıtmada kullanacağım için sıkıntım var gün boyunca akşama kadar güneş görüyor ev...
    benim düşüncem acaba inverter mi yoksa klasik mi ve salon tipi(monofaze) klima mi alsak hangi marka alsak daha iyi olur yardımcı olursanız gerçekten kafamdaki düşüncelerden kurtulmuş olucam...
  • 24m2 (6x4) ve 3m yüksekliğinde salona klima bakıyoruz. saat 11-12 den sonra güneşi görüyor batana kadar. balkon da var, kapalı. 1000tl ye kadar çıkabiliriz. ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: newforest

selamlar üstatlar

aklima takildi ve dikkamti cekmeye basladi alarko klimalarda koku problemi oluyor diye bir kac yerde okudum özellikle x-power gold serisi nde gordum bu sikayetleri üstatlarimiz neden olur bu koku özellikle yeni bir klimada olmus bu olay evde sigarada icilmiyormus sebebi nedir teknik bir sorunmudir acaba ilgi ve alaka icin tesekkurler

bu arada midea optimum bulamadim daha dogrusu fabrikada yokmus vertuda 2500 diyorlar pahali geldi alarko gordum x power gold serisi 50m olan 2250 diyorlar nasildir iyimidir yoksa cok daha iyi fiyat performans urunleri varmidir

siralama olarak

alarko x power gold 2250
    midea vento 2500
    airfell 1900
    hangisi fiya performans urunudur sorunsuz kullanabiliriz yada sizin baska marka önerileriniz varmidir ?

Sıralamanız uygun
    Bulabilirseniz AC XPower, bulamazsanız sırasıyla diğerlerine bakın.

• İnverter klimaları göz önünde bulundurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: Yusufhoca

Arkadaşlar ; Klima kurulalı (Mitsubishi SRK 56 HE-S1 Klima) 15 gün oldu fakat akşam farkettim dış ünitenin altında iki tane ufak delik var onlardan birinden damla damla su akıtıyor bu normal mi ? Teşekkürler ...

şimdi (yazın) dış üniteden su gelmez ama iç ünite borusunu oraya bagladılarsa normal hemde normal değil.

Dış üniteninde altına tahliye hortumu takmaları lazımdı.

Gördiginiz gibi bu ülkede 5000 tl klima alsanızda servis seervis olmadıktan sonra. Adamlara kızmıyorum, 3 kuruş paraya adam çalıştırma işi yapan patronlarda suç.

klima dış ünite içindeki basma hattı kısmı iç taraftan terleme yapıyordur. genelde zift benzeri bir madde ile izolasyon yaparlar ona es geçmiş olabilirler bir sıkıntı yaratmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: klimavekombi

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: Yusufhoca

Arkadaşlar ; Klima kurulalı (Mitsubishi SRK 56 HE-S1 Klima) 15 gün oldu fakat akşam farkettim dış ünitenin altında iki tane ufak delik var onlardan birinden damla damla su akıtıyor bu normal mi ? Teşekkürler ...

şimdi (yazın) dış üniteden su gelmez ama iç ünite borusunu oraya bagladılarsa normal hemde normal değil.

Dış üniteninde altına tahliye hortumu takmaları lazımdı.

Gördiginiz gibi bu ülkede 5000 tl klima alsanızda servis seervis olmadıktan sonra. Adamlara kızmıyorum, 3 kuruş paraya adam çalıştırma işi yapan patronlarda suç.

klima dış ünite içindeki basma hattı kısmı iç taraftan terleme yapıyordur. genelde zift benzeri bir madde ile izolasyon yaparlar ona es geçmiş olabilirler bir sıkıntı yaratmaz.

sağolasın usta.

• BUGÜN KOÇTAŞA UĞRADIM...

GREE 9000 KLİMA 799, 12500 KLİMA 1129 LİRA... 4 M. BAKIR BORU VE MONTAJ DAHİL DİYE YAZMIŞLAR...
  • vestel

iNVERTER PLUS 18 A ENERJI SPLIT KLIMA
    TU : 18.000
    Soğutma / Isıtma Enerji Sınıfı : A/A
    Nominal Soğutma Gücü : 18,000(5,100-22,000)
    Soğutma Çekilen Enerji (W/h) : 1.640
    Soğutma Çekilen Akım (A) : 7,50
    EER (W/W) : 3,21
    Nominal Isıtma Gücü : 18,500(5,300-23,000)
    Isıtma Çekilen Enerji (W/h) : 1.500
    Isıtma Çekilen Akım (A) : 6,80
    COP (W/W) : 3,61
    İç Ünite Boyutları(Y*G*D)(mm) : 295x995x194
    Dış Ünite Boyutları(Y*G*D)(mm) : 590x760x285
    DC Inverter Teknolojisi : Var
    (-15°C) Isıtma : Var
    Self-Cleaning (Otomatik iç ünite temizleme) özelliği) : Var
    Self-Diagnosis (Hata Teşhis ve Otomatik Koruma Fonksiyonu) : Var
    Takip Tuşu : Var
    Sessiz Çalışma : Var
    Çift Kademeli Elektrostatik Aktif karbon filtre : Var
    LCD Display (Dijital Ekran) : Var
    İyonizer : Var
    Golden Tech teknolojisi (İç ve Dış Ünitede Mevcuttur.) : Var
    Kompresörü Koruyan 3 Dakikalık Gecikmeli Çalışma : Var
    Auto-Restart (Elektrik Kesintilerinde Otomatik Yeniden Başlatma Özelliği) : Var
    Sleep (uyku) Konumu : Var
    Turbo Çalışma : Var
    Otomatik Defrost (Buz Çözme ) Özelliği : Var
    Sıcaklık Göstergesi : Var
    Isıtma/Soğutma/Nem alma/Fan/Auto İşletim Konumları : Var
    3 Kademeli Otomatik Fan Hızı Ayarı : Var
    Otomatik Dikey Hava Salınımı : Var
    Kanatçıkların İsteğe Göre Ayarlanması : Var
    Timer (Zaman Ayarı) 0-24 Sa : Var
    Uzaktan Kumanda : Var
    Yıkanabilir Ön filtre : Var

arkadaslar selam bu klimavestel super inverter midea vertu klima ile aynimidir dis goruntu tamamen ayni ve teknik ozelleikler ve tanitimdaki özelliklerde ayni gozukuyor tecrubeli abilerimiz bir yardimci olsunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newforest -- 27 Temmuz 2012; 22:00:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

Samsung'lar güzel, ama servis ve parça sorunu nedeniyle yatan çok klima biliyorum

Airfel'i tercih etseniz iyi olur.

O alana 12'lik Airfel yeterli olur.
    Tüketim miktarı sizin makinadan ne seviyede soğutma isteyeceğinize bağlı olur.
    Mekanı görmeden de rakam verilmesi mümkün değil.

Ama genel olarak söylenecek şey, verimli bir klimadır, faturayı gereksiz şişirmez.

Cevabınız için teşekkür ederim ustam.

• quote:

vestel

arkadaslar selam bu klimavestel super inverter midea vertu klima ile aynimidir dis goruntu tamamen ayni ve teknik ozelleikler ve tanitimdaki özelliklerde ayni gozukuyor tecrubeli abilerimiz bir yardimci olsunlar

Evet, aynı maldır.

Vestel klima işini beceremeyince Midea'ya fason yaptırıyor

• quote:

midea klimaniz hangi model optimum mu yoksa vertu serisimi ne kadara aldiniz? bugun bende ciddi ciddi lmayi dusunuyorduk optimum serisi icin 2000tl teklif aldim tamam dedim aliyim bu seferde fabrikada yokmus vertu verelim dediler oda 2500tl bende vazzgectim bakalim arastirmaya devam umarim bulabiliriz

optimum 1800 tl su sebili hediye ama taseron firma vakum yapmadi.modern klimaya sikayet maili attim hafta icide telefonla sikayet edecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

vestel

Evet, aynı maldır.

Vestel klima işini beceremeyince Midea'ya fason yaptırıyor

vestelin midea ile ayni oldugunu bilsem vestel alirdim en azindan her yerde servisleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

midea klimaniz hangi model optimum mu yoksa vertu serisimi ne kadara aldiniz? bugun bende ciddi ciddi lmayi dusunuyorduk optimum serisi icin 2000tl teklif aldim tamam dedim aliyim bu seferde fabrikada yokmus vertu verelim dediler oda 2500tl bende vazzgectim bakalim arastirmaya devam umarim bulabiliriz

optimum 1800 tl su sebili hediye ama taseron firma vakum yapmadi.modern klimaya sikayet maili attim hafta icide telefonla sikayet edecegim.

üstat siz nereden aldiniz bu klimayi? hangi ildesiniz istanbul ise hangi bayi simdiden tesekkurler
  • Evimin dış cephesinde yeterli alan olmadığı için multi split klimaları araştırırken HB de aşağıdaki ürünü gördüm.
    Vestel multisplit bir dış iki iç ünite 1.400 TL

18.000 Btu yazmışlar. Tek ünite çalışınca 18.000 veriyor mu? Yani dış ünite aslında 18.000 mi?

http://www.hepsiburada.com/liste/vestel-bio-multi-plus-99-18000-btuh-duvar-tipi-multi-split-klima/productDetails.aspx?productId=evvesbiomultpl18&categoryId=17453

Multi spit klima konususnda fikirlerinizi merak ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

üstat siz nereden aldiniz bu klimayi? hangi ildesiniz istanbul ise hangi bayi simdiden tesekkurler

izmirden aldim ama mallarinin arkasinda durmuyorlar o yuzden satin aldigim yeri tavsiye etmem,vestel ile midea ayniymis al vesteli gec,izmirdeki bayiden alsan taseron servise taktiracaklar dertsiz basina dert alirsin.

• Arkadaslar 12.000 BTU inverter klima bakıyorum. Mitsubishi fln diyolar ama bilemedim , alıp memnun olan önerisi olan birileri varsa çok iyi olur çünkü kafam allak bullak oldu hangisini alıcagımı sasırdım .

Bütçe 2000 tlye kadar cıkabilir.salondan 2 odaya acılan kapılar ve ufak kare şeklinde bi hol var.daire 70m2,salonun kapısını acınca odalarda sogur diye düşünüyorum.

Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 879880881882883
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.