Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (880. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
93. Sırada  bugün en iyi #28
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Denizcan_

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Denizcan_

Kocaustam ve Klima5505:

Ben de birşey sorayım. 25metrekare genişlikteki, güneybatı cepheli ve içinde 2 çocuk +2 yetişkinin olduğu en üst kattaki bir salon için bugün Sharp AY-XP12LSR (12000btu'luk inverterlü) klima siparişi ettim. Bu klimayı sadece yazın kullanacağım gibi. Belki kışın nadirende olsa ısıtma amaçlı kullanabilirim. Sharp'ı çocuklar nedeniyle seçtim ama diğer yandan sadece yazın soğutma amacıyla kullanacak olmam, dolayısıyla inverter'ün gereksiz gibi görünmesi, bu kadar paraya (2400TL) değer mi gibi konular aklımı karıştırdı. Siparişi iptal şansım var, sizce ne yapmayalım?

Bence o paralara değmez, ve servis konusunu da düşünün.

Yukarda başka kişilere de önerdiğimiz AC XPower Gold 35M daha mantıklıdır, her yönüyle.

O paraya değmez derken sharp mı değmez yoksa ihtiyaca binaen o klima lüks kalır anlamında mı?

Bir de servis konusunu düşünün demişsiniz ama bunları bildiğiniz gibi iklimsa getirtiyor ve bakımını onlar yapıyor. Ne gibi sorun çıkabilir ki?

*O alet benim gözümde o parayı etmez, gayet açık.
    O para verilecekse daha verimli-özellikli başka klimalar da satılıyor piyasada; hem de daha düzgün servisle.
    Örneğin Klimaplus'un sattığı ME'ler.
    Alarko'nun sattığı Toshiba'lar.

*İklimsa satış sonrasında kullanıcıyı çok üzüyor.
    Genelde (diğer SA firmalarında da olduğu gibi) herşey satıp parayı alana kadar.
    Ama holdingin büyüklüğü, kurumsallık millete güven verdiği için bu iş şimdilik yürüyor.

İklimSA'da satılan klimalara bakın, bunları başka firmaların sattığı aynı veya benzer mallarla kıyaslayın, farkı görürsünüz.

Geçen yıl Airfel de MHI getiriyordu, aynı malı İklimSA'dan %15-20 daha ucuza satıyorlardı, örnek olarak.

hocam bakma sen o sa lar öyle bir patlıycakki. nasıl toyotada patladılarsa. zaten akbankı bile zor kurtardılar bu ahlakla giderlerse.

klimaplusa gelince hocam evet sabancı kadar büyük değildir ama çok sağlam oda kendi çapında bir dev atako holding. aman fazla büyümesinler bozulurlar.. alarko gibi büyüseler amennada her firma bunu beceremez.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

quote:

klima ilk çalıştıktan sonra vakum yapılır mı ? adamlar vakum yapmadı gerek yok dedi makinayı çalıştırdılar sonra ben merkeze şikayet edince gelip vakum yaptılar ama bence sadece göz boyamak için yapılan bir işlem gibi geldi.makina çalıştı 1 kere vakum yapsanda faydası olmaz diye düşünüyorum sizce ?

makina çalıştıktan sonra vakum için gazın tamamen boşaltılıp , doldurulması gerrekir

yani göz boyama için yaptılar değil mi o hareketi sonradan gelip vakum yapma işini ? bunların yatacak yerleri yok neyse bir daha klima falanda almam bu memlekette .

markası nedir ?

sıkıntı şurda klimam midea takan servis taşeron sevis çünkü bulunduğum yerde midea yetkili servisi yok adamlar başkasına taktırdı aldığım yer ,midea merkeze şikayet etsem mi ki ?

Allah bilir ellerinde pompa bile yoktur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

klima ilk çalıştıktan sonra vakum yapılır mı ? adamlar vakum yapmadı gerek yok dedi makinayı çalıştırdılar sonra ben merkeze şikayet edince gelip vakum yaptılar ama bence sadece göz boyamak için yapılan bir işlem gibi geldi.makina çalıştı 1 kere vakum yapsanda faydası olmaz diye düşünüyorum sizce ?

makina çalıştıktan sonra vakum için gazın tamamen boşaltılıp , doldurulması gerrekir

yani göz boyama için yaptılar değil mi o hareketi sonradan gelip vakum yapma işini ? bunların yatacak yerleri yok neyse bir daha klima falanda almam bu memlekette .

markası nedir ?

sıkıntı şurda klimam midea takan servis taşeron sevis çünkü bulunduğum yerde midea yetkili servisi yok adamlar başkasına taktırdı aldığım yer ,midea merkeze şikayet etsem mi ki ?

Allah bilir ellerinde pompa bile yoktur.

işin ilginci pompa vardı bende yapacaklar diye bekliyorum hangi aşamada yapacaklar ama bilmiyorum ben sorduğumda ise olaya geç kalmışım ve kaç kez telefonda aldığım yere ve taşeron servise bu vakum olayını söyledim.gerçekten çok sinirlendim bir şeyler yapmam lazım bunlara midea merkezi arasam mı ?

• Bugün gittim ARCELİK 125410 aldım. 1750tl. 10 taksit. Servis icin 5 gün sonraya gün verdiler. Offfff

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

Ben 1 hafta önce Vestel CoolPlus aldım 15.000 BTU. Odanın içi gayet serin oluyor. Tabi birde odanın ölçüleri gerekiyor. Alanı-Yüksekliği. Almadan önce keşif yaptır derim. Ona göre keşif yapan kişi sana uygun BTU değerini söyler
  • midea klimaniz hangi model optimum mu yoksa vertu serisimi ne kadara aldiniz? bugun bende ciddi ciddi lmayi dusunuyorduk optimum serisi icin 2000tl teklif aldim tamam dedim aliyim bu seferde fabrikada yokmus vertu verelim dediler oda 2500tl bende vazzgectim bakalim arastirmaya devam umarim bulabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpren357

quote:

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

Ben 1 hafta önce Vestel CoolPlus aldım 15.000 BTU. Odanın içi gayet serin oluyor. Tabi birde odanın ölçüleri gerekiyor. Alanı-Yüksekliği. Almadan önce keşif yaptır derim. Ona göre keşif yapan kişi sana uygun BTU değerini söyler

arkadaş konuyu 2005 te açmış hocam bilginize

• ustatlar airfell 18inv icin ne dersiniz fiyat olarak 1850lerde bulunabiliyor iyimidir yoksa hic bulasmayalimmi
  • Arçelik Kullanıyorum Gayet Memnunum
  • Klimayı aldım dün ve bugün kuruluma geldiler :)

Aldığım klima 18.000 Btu Alarko Carrier XPower Gold.

Kuruluma gelen arkadaşlar gayet temiz çalışıp bitirdiler, vakum yapacak mısınız diye sorduğumda "klima olayında en önemli şey vakumdur zaten, tabii ki yapacağız" dediler ve yaptılar da.

Bu sene ilk defa serinliği hissettim evde. Yardımcı olan arkadaşlara, özellikle kocausta, klima5505 ve Mat35 ustalarıma teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonexistent -- 27 Temmuz 2012; 17:57:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: newforest

ustatlar airfell 18inv icin ne dersiniz fiyat olarak 1850lerde bulunabiliyor iyimidir yoksa hic bulasmayalimmi

iyidir
  • 5 x 4 metre odam için klima almayı düşünüyorum, 9,000 btu yeterli gelir mi? fiyat ve performasn olarak önerileriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

5 x 4 metre odam için klima almayı düşünüyorum, 9,000 btu yeterli gelir mi? fiyat ve performasn olarak önerileriniz nedir?

Odanın yalıtımı iyi ve fazla güneş almıyosa yeterli olabilir. Ama siz yinede 12.000 alın derim.
  • selamlar üstatlar

aklima takildi ve dikkamti cekmeye basladi alarko klimalarda koku problemi oluyor diye bir kac yerde okudum özellikle x-power gold serisi nde gordum bu sikayetleri üstatlarimiz neden olur bu koku özellikle yeni bir klimada olmus bu olay evde sigarada icilmiyormus sebebi nedir teknik bir sorunmudir acaba ilgi ve alaka icin tesekkurler

bu arada midea optimum bulamadim daha dogrusu fabrikada yokmus vertuda 2500 diyorlar pahali geldi alarko gordum x power gold serisi 50m olan 2250 diyorlar nasildir iyimidir yoksa cok daha iyi fiyat performans urunleri varmidir

siralama olarak

alarko x power gold 2250
    midea vento 2500
    airfell 1900
    hangisi fiya performans urunudur sorunsuz kullanabiliriz yada sizin baska marka önerileriniz varmidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumrul1

arkadaşlar daikin enjoy 1800 btu(inverter) almayı düşünüyorum.airfel satıcılarında bu modele 2600 tl dediler.ancak karar veremedim.tavsiyelerinizi bekliyorum

10 numara cihaz kardeşim fiyat artı performans olarak ben aldım kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

quote:

5 x 4 metre odam için klima almayı düşünüyorum, 9,000 btu yeterli gelir mi? fiyat ve performasn olarak önerileriniz nedir?

Odanın yalıtımı iyi ve fazla güneş almıyosa yeterli olabilir. Ama siz yinede 12.000 alın derim.

Hocam; odanın 3 tarafıda açık, dışarıdan herhangi bir yalıtım yok, içerinden 3 cm yalıtım yaptırdım, kışın çok soğuk oluyor, yazın ise güneş batana kadar odaya vuruyor, akşam evde oturamıyorum.

Kısaca yalıtım detayları bunlar, peki bu durumda 9,000 btu yeter mi?
  • 12btu sizi daha iyi performans verir
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

O bilgilere nerden bakılıyor göremedim Ağır fail oldum yalnız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

quote:

Hocam; odanın 3 tarafıda açık, dışarıdan herhangi bir yalıtım yok, içerinden 3 cm yalıtım yaptırdım, kışın çok soğuk oluyor, yazın ise güneş batana kadar odaya vuruyor, akşam evde oturamıyorum.

Kısaca yalıtım detayları bunlar, peki bu durumda 9,000 btu yeter mi?

Hiç riske girme 12.000 lik al gitsin en azından kafanda soru işareti kalmaz.
    Alarko Flair 12 AA,
    Auer Maximax Ag12 ,
    Airfel 12As Green, tavsiye edebilirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

O bilgilere nerden bakılıyor göremedim Ağır fail oldum yalnız

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 878879880881882
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.