Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (875. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ByKliman Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arabesk

Selamlar Arkadaşlar,
    Evimin salona klima almayı düşünyorum. sadece soğutma amaçlı kullanmayı düşünüyorum. en çok kullanacağım 1,5-2ay. bu bağlamda çok masraf etmeyi düşünmüyorum. arçelik-beko-vestel gibi markalar veya fiyat olarak muadili kalitesi daha iyi olabiliecek klima tavsiyelerinizi bekliyorum. 1.000tlden fazla bütçe ayıramam. salonun boyutları ve yönü ekteki resim gibidir. Binanın yalıtımı gayet iyi. camlar pimapen çift kat.

12.000btu yeter gibi sanki. bir üstüne çıkmaya gerek olurmu?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

O mekanda 12 binlik klima yetersiz kalır.
    Haa, "ortalığı biraz serinletsin yeter" derseniz olabilir.
    Ama klimaya düşük derece verip devamlı durmadan çalıştırırsanız da, dediğiniz markaların malları randımansız olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: walkersky

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Arkadaslar tekrar selamlar,

Sorunlu başlayan Baymak Klima satın alma ve montaj işlemim sorunlu sonuçlandı. Montaj için geçen cumartesi ilk randevu veren servis daha sonra pazartesi gelcez deyip gelmedi daha sonra salı yanlarında vakumlama aleti olmadığı için ve de git gel yapmamak için gelmedi ve en sonunda dün - Çarşamba geldi. Fotograflarda gördüğünüz şekilde montaj yaptılar.
    Bu görüntü benim içime hiç sinmedi. Çalıştığım için montaj sırasında ben evde yoktum babam başlarında durdu. Burası benim evimin salonu herhangi bir plastik kanal yapılmadan evin içinden geçen klima boruları beni çok rahatsız etti. Sonradan montaj yapan ustaya açıp sorduğumda Baymak'ta bizim standardımız bu şekilde isterseniz ücret karşılığında takıyoruz dedi.
    Arkadaşlar sorum şu ben buna itiraz edebilir miyim ? Görüntü beni çok rahatsız ediyor.
    1- Şikayet etsem hakkım var mıdır ? Servisi tekrar getirip, plastik kanal yaptırabilir miyim ?
    2- Ya da Klimanın yerini (dış ünite ile beraber) değiştirtebilir miyim ?

2. seçenek çok daha iyi bir çözüm olur, diğer karşı duvarda içerden hiç boru gitmeyecek.

Cevaplarınızı acilen bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

kanal kullanma zorunluluğu malesef yok

Teşekkürler cevaplar için. Baymak'a yazdım bir sonuç bekliyorum. En son çare kamufule edecez bir şekilde. Sizden nası boruyu kamuful ederim önderilerinizi bekliyorum. Eğimli olduğu için plastik kanalında güzel durmayacağını düşünüyorum.

eliniz bu işlere yatkınsa borunun çıktığı yeri delip , boruyu bükmeden , kırmadan yukarı kaydırın ve eski yerini doldurun.

yani , borunun mevcut çıktığı deliğin üstüne delik açın boru düz görülecek şekilde . boruyu açtığınız deliğe kaldırın. altını kapatın. anlaşılmaz ise paintten resim yapacağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: afganaf

Gözünüzü seveyim bir fikir verin arkadaşlar, forum okumaktan, internet sitesi gezmekten içim çekildi. O mu bu mu derken yazın kavurucu sıcakları yaktı geçti evi. Nihayetinde üç klima alternatifi belirledim. Bunlardan sizin tavsiye edeceğiniz hangisi olur öğrenmek isterim. Aralarındaki fiyat farkı çok değil; teknik özellikler, servis, enerji vb. gibi konularda hangisini önerirsiniz? Daikin'in Enjoy serisine pek iyi denmiyor. Bu durumda Mitsubishi mi yoksa Alarko mu?

Daikin Enjoy FTXN35L

Mitsubishi MSZ-CHC35VA

Alarko-Carrier 53NQV035-M2

Kesinlikle Alarko.

Tavsiyenize uyup Carrier'ın siparişini verdim. Çok teşekkür ederim :)

Yorumlarımı yazarım kurulumdan sonra.

• quote:

quote:

quote:

Gözünüzü seveyim bir fikir verin arkadaşlar, forum okumaktan, internet sitesi gezmekten içim çekildi. O mu bu mu derken yazın kavurucu sıcakları yaktı geçti evi. Nihayetinde üç klima alternatifi belirledim. Bunlardan sizin tavsiye edeceğiniz hangisi olur öğrenmek isterim. Aralarındaki fiyat farkı çok değil; teknik özellikler, servis, enerji vb. gibi konularda hangisini önerirsiniz? Daikin'in Enjoy serisine pek iyi denmiyor. Bu durumda Mitsubishi mi yoksa Alarko mu?

Daikin Enjoy FTXN35L

Mitsubishi MSZ-CHC35VA

Alarko-Carrier 53NQV035-M2

Kesinlikle Alarko.

Tavsiyenize uyup Carrier'ın siparişini verdim. Çok teşekkür ederim :)

Yorumlarımı yazarım kurulumdan sonra.

geç kaldım ama önemli değil,tabiki alarko

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nefret_1984

selam kocausta nasılsın tavsiyen sonucu msz ge25va aldım allah razı olsun çok iyi makina korktum soğutmaz odayı diye çok şükür iyide soğuttu 2500 e 12 artı 3 ay ötelemeli aldım iyi kötü fiyat için bilmem allah var güzel makina...

abimden bir tavsiyem daha olacak dayım içinde aynı modeli düşündük fakat fiyat yüzünden pek cazip gelmedi daha doğrusu durumu elvermedi diyelim...
    oda ölçüsü hocam

3.70 x 4.70= 17.39 metre kare yükseklik 2.70 m yatak odası ısı yayan 46 inc lcd tv tasaruflu ampul hduydu alıcısı playstation3 cihaz ve dayım yengem vede minicik yeğenim... sadece akşamları rahat uyumak için soğutma amaçlı kullanılacak ısıtma kombi varlığı yüzünden çok nadir belkide hiç kullanılmaz

Bina 12 kat 6.katı binanın yalıtımı yok şuan ama sanırım önümüzdeki yaza girmeden yalıtımı yapılacakmış bina yönetimince
    güneş sabahın ilk ışıklarından değilde 8 den sonra saat 12 e kadar 4 saat toplamında görüyor güneşi çapraz alıyor yaani sadece pencere dibini güneş ışığı alıyor...

ve bu bilgiler ışığında abimden değerli bir tavsiye bekliyor olacağım...

şu modeli düşündüm gerçi mitsubishi srk25zj-s
    http://www.gold.com.tr/U201149/Mitsubishi-SRK25ZJ-S-9-000-Btu-h-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klima
    fiyat olarak ona uygun geldi ama soğuturmu ben anlamadığım için sana yazmak istedim bu olmaz ise başka tavsiyen olabilecek klima modeli varmı tasarufflu olacak şuan bile 90 tl elektirk faturası geliyor klima ile birlikte 130-140 geçmesin istiyoruz sadece akşamları kullanılacak şekilde şimdiden tşklerimi sunarım

O makina dediğiniz yer için uygun olmaz, çünkü güç sınırda.
    Bu durumda, makina inverter olduğu için genellikle nominal ve üstü kapasitede çalışacaktır, ve beklenenden az tasarruflu olacaktır.

Ben olsaydım oraya 35'lik inverter düşünürdüm. Örneğin AC XPower 35M.
    Ya da 9 binlik düz tip olabilir.

sn nefret_1984

şayet yalıtım yapılıcaksa bu yılı atlatınız taktırmayınız. ben yalıtım esnasında 2 klimamı birden söktürmek zorunda kaldım hadi birisi arızalydı neyse diyorumda söken balta servis diğer klimayıda mahfetti. onun için başımdan geçen tecrübeyi anlatmak istedim. yalıtım tam olsun ondan sonra taktırın klimanızı. aksi durumda 100-150 den aşağı söktak olayı olmaz birde servis şişirirse yazkık olur klimaya.

şuan klimayı alabilirsiniz fiyat güzel değerlerde güzel göüzküyor tam bakmadım ama gerçek bir 9 luk inverter klimaysa kesinlikle yeter oraya. giriş seviyesi inverter olmasada yeter 16m2 midea zibro kullanıyorum başka bir odamda o bile yarı yarıya kendisini kısıyor. mesela sizdeki msz ge harika bir klimadır. 12 liğin ben kullanıyorum. yazılarımı resimlrimi videolarımı inceleyin nekadar büyük alanda kendini kıstığını görürsünüz. kocaustam bana kızacak ama bu konunun garanti söylemini ben zamanında ilk önce tekirdağlı hocamızdan aldım inverter klima her ne olursa olsun alna büyükte olsa kısar dedi. buyüzden korkunuz olmasın. sonuçta ben size demiyorum alsınlar klimayı ters yöne taksalar bile bütün evi soğutur demiyorum.

kendi kullanımımdada klimanın konumu güzel olduğu için tüm odalar kullnım alanına açıldığı için bu öreneği veriyorum. sonuçta siz 18m2 alanda kullanıcaksınız yeter artar. annemlerin 18m2 oturma odasında klasik sharp var yetip artıyor oraya.

aslında bir klima firmasının ses kaydı vardı hafıza kartım bozulmasaydı direkt o kaydı gönderiridim size hafıza kartımın tamir fotosunu ekledim. ordaki numaram eski numaramdı r forumda biçok kişi bilir avea ya kızdım iptal ettirdim. ama gerek zaten bu duruma. trakya klima yazın tekirdağlı arkadaşın sitesi çıkar arayın benim dediklerim aynen söyleyecektir size. inverter klimanın kendisini kısmamamsı mümkün değilidr ben çok yazdım dışarı takılsa gene kısacaktır gibi sözler söyledim. tabi kimseyede demiyoruzki klima hanyay odalar konyaya bakarken 100m2 alanı soğutsun:))

• SALONUN GİRİŞİNİ YENİDEN DÜZENLEDİM.

Resimdeki evin salonuna klima almak istiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.
    Bir arkadaşımda mitsubishi klima var ama model ve gücünü bilmiyorum çok memnunmuş evin planı kutu gibi sayılır ama totalde 110 m2 salonda klima çalışınca evin her yerini soğutuyor diyor. Benim evde plan çok müsait değil buna ama antre ye koysam (Giriş in Karşısına) yatak odasınada faydası olurmu ?
    aslında orta bütçeli bir şey istiyorum, airfel ii gibi sanki bu markayıda bir makine mühendisi arkadaşım kullanıyor ve memnun ama gönlümde mitsubishi var .
    Evin her bölümünde de faydalanabilirim derseniz paraya kıyar maksimum (1750 tl ) verip alırım mitsubishi.
    Başka tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller neler olabilir , bide inverter mı daha iyisi oluyor, tasarruf için . Tasarruf önemli ztn bu halde 70 tl veriyorum elektriğe az yakması önemli , yorumlarınızı bekliyorum.

1000-1500 ARASI SADECE SOĞUTMA AMAÇLI YILDA 2 AY FLN KULLANACAM TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.

• quote:

Orijinalden alıntı: afe000

SALONUN GİRİŞİNİ YENİDEN DÜZENLEDİM.

Resimdeki evin salonuna klima almak istiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.
    Bir arkadaşımda mitsubishi klima var ama model ve gücünü bilmiyorum çok memnunmuş evin planı kutu gibi sayılır ama totalde 110 m2 salonda klima çalışınca evin her yerini soğutuyor diyor. Benim evde plan çok müsait değil buna ama antre ye koysam (Giriş in Karşısına) yatak odasınada faydası olurmu ?
    aslında orta bütçeli bir şey istiyorum, airfel ii gibi sanki bu markayıda bir makine mühendisi arkadaşım kullanıyor ve memnun ama gönlümde mitsubishi var .
    Evin her bölümünde de faydalanabilirim derseniz paraya kıyar maksimum (1750 tl ) verip alırım mitsubishi.
    Başka tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller neler olabilir , bide inverter mı daha iyisi oluyor, tasarruf için . Tasarruf önemli ztn bu halde 70 tl veriyorum elektriğe az yakması önemli , yorumlarınızı bekliyorum.

1000-1500 ARASI SADECE SOĞUTMA AMAÇLI YILDA 2 AY FLN KULLANACAM TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.

Salon kaç metre kare tam okunmuyor

• quote:

Sorunlu başlayan Baymak Klima satın alma ve montaj işlemim sorunlu sonuçlandı. Montaj için geçen cumartesi ilk randevu veren servis daha sonra pazartesi gelcez deyip gelmedi daha sonra salı yanlarında vakumlama aleti olmadığı için ve de git gel yapmamak için gelmedi ve en sonunda dün - Çarşamba geldi. Fotograflarda gördüğünüz şekilde montaj yaptılar.
    Bu görüntü benim içime hiç sinmedi. Çalıştığım için montaj sırasında ben evde yoktum babam başlarında durdu. Burası benim evimin salonu herhangi bir plastik kanal yapılmadan evin içinden geçen klima boruları beni çok rahatsız etti. Sonradan montaj yapan ustaya açıp sorduğumda Baymak'ta bizim standardımız bu şekilde isterseniz ücret karşılığında takıyoruz dedi.
    Arkadaşlar sorum şu ben buna itiraz edebilir miyim ? Görüntü beni çok rahatsız ediyor.
    1- Şikayet etsem hakkım var mıdır ? Servisi tekrar getirip, plastik kanal yaptırabilir miyim ?

2. seçenek çok daha iyi bir çözüm olur, diğer karşı duvarda içerden hiç boru gitmeyecek.

hocam hayırlı olsun.soğutması,ses düzeyi nasıl?tavsiye eder misiniz?

• SALON + ANTRE 30 m2
  • 30m2
    -Güney cephe
    -Mantoloma(Isı yalıtımı) 1 ay içinde biticek.

Bu sıcaklar maf etti beni. 1-2 gün içinde alınacak klima lazım. En önemli özelliği yaz-kış çalıştırabilmemiz.
    Alarko mu iyidir? Vestel mi iyidir hiç bir fikrim yok. Btu lafı dolaşıp gidiyor ortada anlamadım da yardım ederseniz sevinirim.
    Alarko 53NQV035-M2 12binlik modelini düşünüyorum. 18binlik model bana pahalya patlayabilir.
  • quote:

gercekten cok kötü bir görüntü olmuş...elektrik kablosu ve klima borusu evin bütün estetiğini bozmuş...odanızda balkon yokmuydu..varsa balkonun bulunduğu duvara montaj yaparsanız dış üniteyide hemen arkasına gelecek şekilde bağlatırsanız bu kötü görüntüden kurtulmuş olursunuz...şahsen ben oyle yaptım...ne elektrik kablosu ne klima borusu gözüküyor bende...sonuçta klima serinletmesinin yanında estetik bir görüntüde katmalı evin odasına...

• Kocaustam ve Klima5505:

Ben de birşey sorayım. 25metrekare genişlikteki, güneybatı cepheli ve içinde 2 çocuk +2 yetişkinin olduğu en üst kattaki bir salon için bugün Sharp AY-XP12LSR (12000btu'luk inverterlü) klima siparişi ettim. Bu klimayı sadece yazın kullanacağım gibi. Belki kışın nadirende olsa ısıtma amaçlı kullanabilirim. Sharp'ı çocuklar nedeniyle seçtim ama diğer yandan sadece yazın soğutma amacıyla kullanacak olmam, dolayısıyla inverter'ün gereksiz gibi görünmesi, bu kadar paraya (2400TL) değer mi gibi konular aklımı karıştırdı. Siparişi iptal şansım var, sizce ne yapmayalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Denizcan_ -- 26 Temmuz 2012; 17:21:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denizcan_

Kocaustam ve Klima5505:

Ben de birşey sorayım. 25metrekare genişlikteki, güneybatı cepheli ve içinde 2 çocuk +2 yetişkinin olduğu en üst kattaki bir salon için bugün Sharp AY-XP12LSR (12000btu'luk inverterlü) klima siparişi ettim. Bu klimayı sadece yazın kullanacağım gibi. Belki kışın nadirende olsa ısıtma amaçlı kullanabilirim. Sharp'ı çocuklar nedeniyle seçtim ama diğer yandan sadece yazın soğutma amacıyla kullanacak olmam, dolayısıyla inverter'ün gereksiz gibi görünmesi, bu kadar paraya (2400TL) değer mi gibi konular aklımı karıştırdı. Siparişi iptal şansım var, sizce ne yapmayalım?

9köy hocamla bu konuyu konuştuk. tasarruf açısından inverter her konumda lazım. asla iptal etmeyin.
  • quote:

quote:

Kocaustam ve Klima5505:

9köy hocamla bu konuyu konuştuk. tasarruf açısından inverter her konumda lazım. asla iptal etmeyin.

Çok teşekkür ederim hızlı cevabınız için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Kocaustam ve Klima5505:

Çok teşekkür ederim hızlı cevabınız için

rica ederim

• 30m2
    -Güney cephe

Bu sıcaklar maf etti beni. 1-2 gün içinde alınacak klima lazım. En önemli özelliği yaz-kış çalıştırabilmemiz.
    Alarko mu iyidir? Vestel mi iyidir hiç bir fikrim yok. Btu lafı dolaşıp gidiyor ortada anlamadım da yardım ederseniz sevinirim.
    Alarko 53NQV035-M2 12binlik modelini düşünüyorum. 18binlik model bana pahalya patlayabilir.
  • Merhaba arkadaşlar 30 metre kare alan için 18.000 lik bir klima almayı düşünüyorum bütçem 1500-1600 lira civarı, şuan aklımda Alarko Flair 18 AA modeli var sizce nasildir? Bizim yerli markalardan iyimidir (vestel arçelik Demirdöküm vb) Yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kanal kullanma zorunluluğu malesef yok

Teşekkürler cevaplar için. Baymak'a yazdım bir sonuç bekliyorum. En son çare kamufule edecez bir şekilde. Sizden nası boruyu kamuful ederim önderilerinizi bekliyorum. Eğimli olduğu için plastik kanalında güzel durmayacağını düşünüyorum.

eliniz bu işlere yatkınsa borunun çıktığı yeri delip , boruyu bükmeden , kırmadan yukarı kaydırın ve eski yerini doldurun.

yani , borunun mevcut çıktığı deliğin üstüne delik açın boru düz görülecek şekilde . boruyu açtığınız deliğe kaldırın. altını kapatın. anlaşılmaz ise paintten resim yapacağım...

Elim yatkındır bu tür işlere, boruyu düz yapmak sakıncalı değil mi ? Su birikip dökülebilir mi ? daha sonra da plastik kanal mı yapayım ?
    Yoksa sadece düz yapmak yeterli değil güzel bir görüntü sağlamak istiyorum.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

30m2
    -Güney cephe

Düşündüğünüz model sizin mekan için yetersiz kalır.
    AC pahalı geliyorsa daha ucuz birşey alın ama en az 15 bin btu kapasitede olmalı.

*Marka olarak, AC birinci sınıfsa Vestel 3. sınıftır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 26 Temmuz 2012; 18:16:06 >
  • Boru egimli olmak zorunda aman içeri su taşar yoksa
  • 
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.