Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (866. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
30 Misafir (1 Mobil) - 29 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: laider

arkadaşlar,

Ankara'da,
    5x4metre 20m2,
    güney cephe,
    2.6m yükseklikte
    üzeri teras çatı olan
    salona soğutma amaçlı klimaplus sitesi MSH-GE20VB modelini önerdi.

sitesinde 1495TL fiyat vermişler.

ürün ve fiyat nasıldır?
    Ankara'da klima nereden alınır?

teşekkürler.

teras kata 7.000 btu klima öneren arkadaşa buradan selamlarımı söyleyiniz.

MSH-GE20VB
    Forumda hiç tutulmayan seri.
  • yok teras kat değil,
    apartman düzeninde en üst 11.kattayız,
    üstümüz teras çatı (klasik çatı yok).

15 gün oldu taşınalı, nefes alamıyoruz,
    acil bir çözüm bulmam gerekiyor.

Ne tavsiye edersiniz?

arçelik var 1000tl'ye,
    daikin var 2000tl'ye.

almışken iyisi olsun diyorum ama 2000tl çok geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 23 Temmuz 2012; 15:21:31 >
  • Merhabalar arkadaşlar,

10. Katta oturuyorum. 12 metrekare odam. 7000BTU inverter klima almayı düşünüyorum. fiyat aralığı 1000-1250 lira arasında bütçem var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

arkadaşlar,

Ankara'da,
    5x4metre 20m2,
    güney cephe,
    2.6m yükseklikte
    üzeri teras çatı olan

ürün ve fiyat nasıldır?

teşekkürler.

MSH-GE20VB

bırak dokunma şaka demiyorum. cengiz umur vardı ya dandik klima ile 30m2 soğutuyordu. bu mitsubishi soğutur orayı şaka demiyorum 9 luk sharpla 55m2 soğuttum. şaka değil klima keşif ekibi gelmişti geçen sene şaşırda adamlar hayret ettiler.

onun için samimi söylüyorum yeter sonuçta dandik klima almıyor. 7000 btu benim favbori klimam bu tür alanlarda. hatta son zamanlarda genaral asha07lgc ye taktım değerler aynı lcc gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

arkadaşlar,

Ankara'da,
    5x4metre 20m2,
    güney cephe,
    2.6m yükseklikte
    üzeri teras çatı olan

ürün ve fiyat nasıldır?

teşekkürler.

MSH-GE20VB

bırak dokunma şaka demiyorum. cengiz umur vardı ya dandik klima ile 30m2 soğutuyordu. bu mitsubishi soğutur orayı şaka demiyorum 9 luk sharpla 55m2 soğuttum. şaka değil klima keşif ekibi gelmişti geçen sene şaşırda adamlar hayret ettiler.

onun için samimi söylüyorum yeter sonuçta dandik klima almıyor. 7000 btu benim favbori klimam bu tür alanlarda. hatta son zamanlarda genaral asha07lgc ye taktım değerler aynı lcc gibi

bütçem 1000- taş çatlasın 1250, taksitle 1500.

karar veremiyorum, yardımlarınızı rica ediyorum.

• Slm arkadaşlar Airfel turkuaz 18000 btu ile Gree 1700 btu arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz? Ayrıca Koçtaşta Rubenis var o nasıl bir makinedir? Son sorum da Arçelik-Beko önerir misiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

Arkadaşlar;
    Dün itibariyle DAİKİN FTX50GV 18.BTU İNVERTER klima almış bulunmaktayım şimdi amacım ilkDaikin Enjoy serisi almaktı bir yerde
    9köy nickli arkadaş bu cihazı B sınıfı olduğunu iddaa etmiş bende bunu almadım ve V serisi olan bir inverter cihaz aldım sizce nasıldır.?
    Satıcı abi madem biraz iyi olsun diyorsun bunu al dedi liste fiyatı 3789TL iken 33000TL 12taksit aldım bi arkadaş vastasıyla bundan
    Memnun kalırmıyım sizce ISITMA-SOĞUT-ENERJİ tasarufunda birde bunlar Sessiz dedi.??
    Mitsubishi sordum arkadaş 3800-39000 burda ve bir kuruş indirim yapmadılar..?
    Kaldıki daikin kötü marka DEĞİL gibime geliyor arkadaşımda var 7yıldır kullanıyorlar.?? +5yıl kompresör+3yıl cihaz garantiliymiş.!

sen korkma kafayı takma diğer konulara. B sınıfı şuydu buydu orda karmaşa var. en joy A sınıfı olsa ne yazar. konumuz bu değil diğer konuda. enjoydan 3 gömlek üstün senin aldığın cihaz rahat ol güle güle kullan.

daikine kimse kötü demiyor onlar ayrı konu. en kötüsünüde alsın daikinin ruhu olan klima kötü olmaz canını sıkma. senin klimansa zaten en üst segmente yakın.

Çok sağolun teşekkür ederim valla forumdan bir arkadaş korkuttu beni ama oda kötüğüne söylemedi ama çok araştırdım herkes
    İyi cihaz aldın diyor hatta MİTSUBİSHİ servisinde çalışan 14yıldır bu sektörde olan ve daha önce daikin servisin
    3yıl çalışan birisi bile GAYET iyi bir CİHAZ Almışsın dedi sizden iyi olmasın oda bilgili birisi daikin tamam bazı serisi kötü ama seninkisi farklı ÇAKMA VS. DEĞİL DEDİ.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 23 Temmuz 2012; 17:27:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: navigator27

Slm arkadaşlar Airfel turkuaz 18000 btu ile Gree 1700 btu arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz? Ayrıca Koçtaşta Rubenis var o nasıl bir makinedir? Son sorum da Arçelik-Beko önerir misiniz?

DAİKİN Daikinn
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: navigator27

Slm arkadaşlar Airfel turkuaz 18000 btu ile Gree 1700 btu arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz? Ayrıca Koçtaşta Rubenis var o nasıl bir makinedir? Son sorum da Arçelik-Beko önerir misiniz?

DAİKİN Daikinn

daikin daikin diyorsunuz da en ucuz 1700tl fiyat verdiler.

mesela bu var:

vatan'da teb'e 619tl.

arada ciddi fiyat farkı var.

değer mi değmez mi den öte bütçeyi düşününce Ankara için bizi idare eder mi etmez mi onu düşünüyorum.
    yoksa kendine hayrı olmaz, orada asılı durursa almanın anlamı yok.

• arkadaslar bende 2000 tlye kadar bir klima alacam tavsiye verebilir msiniz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar,

Ankara'da,
    5x4metre 20m2,
    güney cephe,
    2.6m yükseklikte
    üzeri teras çatı olan

ürün ve fiyat nasıldır?

teşekkürler.

MSH-GE20VB

bütçem 1000- taş çatlasın 1250, taksitle 1500.

karar veremiyorum, yardımlarınızı rica ediyorum.

Vallahş kardeşim o mitsubishi klima klasik olsada gayet kaliteli bir klimadır. siz gücüm yok diyorsunuz 12000 lik adam gibi bir inverter alsanız odanıza en az 1600 alarko carrier. ben bunu öneririm. kalit eve sağlamlığına mitsubishi electric ok diyemem görmedim çünkü klimayı. fakat melectriclerin kalitesi çok iyi kasasına kadar kemik gibidir.

şuan ben sizin yerinizde olsam ac alırım ucuz klimalrla uğraşmam evet daikinin en dandiğide demek 1600 tl ama alarko şuan ondan daha iyidir değerler açısından bunu unutmayım markası bilinmedik klimada almayın.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar;
    Dün itibariyle DAİKİN FTX50GV 18.BTU İNVERTER klima almış bulunmaktayım şimdi amacım ilkDaikin Enjoy serisi almaktı bir yerde
    9köy nickli arkadaş bu cihazı B sınıfı olduğunu iddaa etmiş bende bunu almadım ve V serisi olan bir inverter cihaz aldım sizce nasıldır.?
    Satıcı abi madem biraz iyi olsun diyorsun bunu al dedi liste fiyatı 3789TL iken 33000TL 12taksit aldım bi arkadaş vastasıyla bundan
    Memnun kalırmıyım sizce ISITMA-SOĞUT-ENERJİ tasarufunda birde bunlar Sessiz dedi.??
    Mitsubishi sordum arkadaş 3800-39000 burda ve bir kuruş indirim yapmadılar..?
    Kaldıki daikin kötü marka DEĞİL gibime geliyor arkadaşımda var 7yıldır kullanıyorlar.?? +5yıl kompresör+3yıl cihaz garantiliymiş.!

sen korkma kafayı takma diğer konulara. B sınıfı şuydu buydu orda karmaşa var. en joy A sınıfı olsa ne yazar. konumuz bu değil diğer konuda. enjoydan 3 gömlek üstün senin aldığın cihaz rahat ol güle güle kullan.

daikine kimse kötü demiyor onlar ayrı konu. en kötüsünüde alsın daikinin ruhu olan klima kötü olmaz canını sıkma. senin klimansa zaten en üst segmente yakın.

Çok sağolun teşekkür ederim valla forumdan bir arkadaş korkuttu beni ama oda kötüğüne söylemedi ama çok araştırdım herkes
    İyi cihaz aldın diyor hatta MİTSUBİSHİ servisinde çalışan 14yıldır bu sektörde olan ve daha önce daikin servisin
    3yıl çalışan birisi bile GAYET iyi bir CİHAZ Almışsın dedi sizden iyi olmasın oda bilgili birisi daikin tamam bazı serisi kötü ama seninkisi farklı ÇAKMA VS. DEĞİL DEDİ.!

ayenen daikinin en harika modellerinden birini aldınız güle güle kullanınız bende daikin alsam bundan aşağısını almazdım

• Arkadaşlar bende 2.000 TL ye kadar 12.000 BTU olan hem ısıtma hemde soğutma için kullanabileceğim nem alma ve filtreleme özellikleri iyi olan bir klima bakıyorum. Forumda bir çok yorum okudum ama aklımda net bir marka oluşmadı. En son bu klimaları inceledim. Bunlarda montaj fiyata dahil değilse montaj fiyatı ne kadar ortalama bilen var mı birde montajda dikkat etmemiz gereken bir nokta var mı

Oda büyüklüğü 18 m2 iyi bildiğiniz klima tavsiyelerinizi acil bekliyorum. Teşekkürler.

Toshiba Ras SKV 13 (1.910-2.299 TL) arasında

Mitsubishi Heavy DXK 12 Z3 (4) S Klima Fiyat Aralığı: 1.938-2.441 TL

ALARKO CARRIER - GOLD 53 NQV 035M (1.638-1.979 TL) fiyat aralığında satılıyor.

Beko İnverter 7685 D Neo Dual Plazma 1800 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markum -- 23 Temmuz 2012; 19:11:11 >
  • arkadaşlar bugün samsug bayiinden 2300TL'ye 12 taksit ile SAMSUNG JUNGFRAU AQV18KBANSTK 18.000 BTU SMART INVERTER klima aldık sizce nasıl.
    normalde kaliteli markalar düşünüyorduk ama bu cihazı indirimle görünce bunu aldık 2 gün sonra montaj yapılacak. 30m'2 odada genel olarak soğutmada kullanacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet__01

arkadaşlar bugün samsug bayiinden 2300TL'ye 12 taksit ile SAMSUNG JUNGFRAU AQV18KBANSTK 18.000 BTU SMART INVERTER klima aldık sizce nasıl.
    normalde kaliteli markalar düşünüyorduk ama bu cihazı indirimle görünce bunu aldık 2 gün sonra montaj yapılacak. 30m'2 odada genel olarak soğutmada kullanacağız.

Samsung klimalarda sadece servis problemi var dediler forumda alan kullananlar memnun hatta tekirdaglı hocada oke dedi.

Sizde kuruluma dikkat ediniz bakır boru kulansınlar VRV bakır boru, vakum yapılması lazımmış illaki.
    dış ünite ayaklarını taksinlar, tahliye hortumlarını taksınlar.
    Vakum yapmadasn kaçmasınlar.
    Vede tecrübelerinizi bekleriz.

• Merhabalar...

Kuşadası'ndaki ev için yaz kış kullanabileceğim klima bakıyorum.Küçük oda için 9000'lik alacağım ama 19 metre karelik oda için 12000'lik mi 18000'lik mi alsam karar veremedim.12000'lik kışın soğutma için yeterli olmaz dedi satıcı ama ben emin olamadım

Son olarak Alarko Flair mı Samsung Maldives mi?Yine aynı satıcı Samsung'un servis sıkıntısı olabilir dedi...

Şimdiden teşekkürler, iyi ramazanlar...
  • 10 m2 için olan odama tavsiyeleriniz doğrultusunda Gree marka 9000 BTU klima aldım Koçtaş'tan.

Biz getirdik eve. Teknik servisi de (Airfel) biz arayacakmışız. İki teknik servis var burada. İkisini de aradım, açan olmadı. Telefonda bile soracağım şu vakum olayını, hangisi yapıyorsa onu çağıracağım. İçimden bir ses ikisi de yanaşmayacak diyor, o zaman da yine tavsiyeleriniz doğrultusunda kağıtı imzalamamayı düşünüyorum. Umarım bu iş güzellikle sonuçlanır. Yardımlarınız için teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar.
    İzmir'e tayinimizin çıkması nedeniyle klima almak durumunda kaldık. Bütçem en fazla 2000 TL ve ne kadar daha ucuza olursa o kadar benim için mantıklı. Kullanacağım oda 26 m2. Ağırlıklı olarak soğutma amaçlı kullanacağım. Öncelikle İnverter almak mantıklımı yoksa klasik klima almak mı mantıklı. Soğutma amaçlı klasik klimada iş görür diyen çok. 12000 BTU İnverter olarak Mitsubishiden 2100 TL, Panasonic 1950 TL fiyat aldım. Birde forumda tavsiye edilen Koçtaş taki Gree marka klima var fiyat olarak uygun. 1500 TL civarlarında İnverter olmayan LG-Samsung modelleri var ama nasıldır bilmiyorum marka olarak. kime sorsam Daikin-Mitsubishi öneriyor. Malum bütçe yetişmiyor. En son MİDEA marka klima buldum 12000 BTU İnverter Optimus modeli fiyatı 1850 TL ve yanında MİDEA marka su sebili hediyesi var. Açıkcası su sebilinede ihtaiyacım olması nedeniyle kafamada yattı. Klima 1600TL civarına geliyor. Bu fiyat ve kullanım amacında ne önerirsiniz?
    Midea klima olarak nasıldır?
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Gluskap

10 m2 için olan odama tavsiyeleriniz doğrultusunda Gree marka 9000 BTU klima aldım Koçtaş'tan.

Biz getirdik eve. Teknik servisi de (Airfel) biz arayacakmışız. İki teknik servis var burada. İkisini de aradım, açan olmadı. Telefonda bile soracağım şu vakum olayını, hangisi yapıyorsa onu çağıracağım. İçimden bir ses ikisi de yanaşmayacak diyor, o zaman da yine tavsiyeleriniz doğrultusunda kağıtı imzalamamayı düşünüyorum. Umarım bu iş güzellikle sonuçlanır. Yardımlarınız için teşekkürler.

iyi seçim hocam. seg'den iyidir. vakum yoksa imza da yok. pazar belki kapalıdır belki hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gluskap

10 m2 için olan odama tavsiyeleriniz doğrultusunda Gree marka 9000 BTU klima aldım Koçtaş'tan.

en sağlamı arifel i arıycaksınız servisi onlar temin edecek öyle siz arayın diye çakallık yapmasınlar. deyin onlara gree gibi basit gördükleri konularda vakumdan kaçıyorlar. ben kafaya koydum vakum esnasında video çekicem.

gerçekten bir video alıp foruma işlerseniz forumda herkez size duacı olur

zamanında bir arkadaşa alıcaktık ben şahsen aradım airfeli bana alındığı zaman arayın bizi biz servis yönlendirelim demişlerdi. onalrda biliyorlar servislerin vakumdan kaçtıklarını.

• 
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.