Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (861. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.178
Cevap
701
Favori
4.426.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wolkan35

Beko Inverter 7675 D kullanan var mı? Soğutma 13000BTU, Isıtma 15200 BTU. 1550TL bu aralar fiyatı. Uygun mudur sizce? Hem niye böyle küsüratlı oldu ki bunlar? Son klima aldığımda 9-12-18-24000 BTU diye gidiyordu. Beko'nun inverter klimalarında ısıtma 15200 BTU'dan sonra 22000 BTU'lukları var.

Birçok markada böyle "ara" kapasite yok, bunlar yapmış işte.
    Beko 7*** D serisi klimalarda teknoloji/ekonomi fena değil, idare eder; ama malzeme kalitesi ve konfor kötü.
  • Kondanser yüzeyi yana araka taraf direk güneş görmüyorsa sorun yok.Gölgeliğin zararı olurmu,olmaz ama önünü kapatmamalı.Yararı olurmu,çokta olmaz..
  • Merhaba arkadaşlar, forumda klimalar kısmında Profilo markasıyla ilgili herhangi bir yorum bulamadım. Siz önerirmisiniz bu markayı?
    Özellikle ''Profilo P3ZMI12907 Split Klima'' modeli hakkında ne düşünürsünüz. Şu sitede bulabildim sadece arkadaşlar ''http://guvenevaletleri.com/asp/show_stock.asp?product=P3ZMI12907'' özellikleri hakkında referans almak için koydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Kondanser yüzeyi yana araka taraf direk güneş görmüyorsa sorun yok.Gölgeliğin zararı olurmu,olmaz ama önünü kapatmamalı.Yararı olurmu,çokta olmaz..

ok usta. güneşlik perdeleri çekmekte fayda var. güneşin direkt vurduğu anlarda. camlardan acayip ısı alıyor bu durumda güneş gören daireler ister istemez oda ısısı yükseldimi tüketim artıyor
  • Ustalar Daikin G serisi tam inverter deil deniliyor,gerçekte öylemidir..?

Video:http://www.youtube.com/watch?v=O9AplCTUeKY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 18 Temmuz 2012; 10:42:01 >
  • http://www.daikinmerkez.com/index.php

ecnomy
    enjoy serisi dışında kaliteli diyorlar ama.
  • Bugün yada yarın 15 m2 lik evin odasına taktırmayı düşünüyorum. ancak yaptığım araştırmada her iki model arasında kararsız kaldım.

Samsung Boracay AQ09TSMNAND 9000 BTU A Sınıfı - 775 TL (en uygun fiyatı)

Vestel nature Plus R410A 9000 BTU A sınıfı - 750 TL (en uygun fiyatı)

samsung ile ilgili olumsuz yorumlar okudum, biraz tedirgin etti.

Vestel 'ide bayii den gidip baktım fena değildi beğendim. sesi çok az, % 40 enerji tasarruflu filan dedi yetkili kişi,

bu fiyat aralığına göre acaba hangisini almalıyım. kullanan yada tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirm. teşekkürler.
  • ALARKO CARRIER İNVERTER 53 NQV 035 M 13.300 BTU DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA aldım cumartesi.oda 23-24 m2

aynı gün geldi servis kurulumunu yaptı.30 dk ya yakın vakumladılar.

şu an için çok memnunum.dış ünitenin sesi hiç gelmiyor.geçen 3-4 sıcak günü 27 derece eco mod da serin serin geçi
    rdiktavsiye ederim.
  • Arkadaşlar;
    Dün oturma grubunu ve Led tv satınca 2,500TL bütcem çıktı ekstra beklenmadik dolayısıyla 18,000btu mitsubishi inverter alma
    Kararı verdim bir yer diyor 3,000TL diğeri 3,200 başka yer 4,000TL çüşşş dedimya 2gün oönce 2,900 kadar düşenler uçmuş nerden
    nasıl ekonomik bulurum antalyadayım yardımcı olun off..
  • Merhaba arkadaşlar

40m2 salonuma klima düşünüyorum ama fiyatlarda beni düşündürüyor..
    Inverter 1000 1500 tl klima bulamam sanırım birde kac btu olması gerek tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Kondanser yüzeyi yana araka taraf direk güneş görmüyorsa sorun yok.Gölgeliğin zararı olurmu,olmaz ama önünü kapatmamalı.Yararı olurmu,çokta olmaz..

Sayın mbirol merhaba,
    Hazır konu dış üniteden açılmışken bir şey sormak istiyorum. Dairemde aşağıdaki gibi hazır dış klima ünitesi yeri var ve buraya 24000 BTUluk Alarko Carrier XGold aldım. Yarın takmaya gelecekler ama gelmeden önce mazgalların hava akışını engelleyip engellemeyeceği kafama takıldı, acaba mazgalları yerinden çıkarsam mı? (Ortadaki metal aksam orada olmayacak tabii normalde )

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• arkadaslar gree klimanin kapagini tam yukari kaldirmak istiyorum ama swing tusuna bassam da acilip
    kapandiginda ciktigi kadar yukari cikiyor daha fazla cikmiyor. kapagi en yukari kaldirmanin bir yolu yok mu?

• ARKADAŞLAR
    100 METRE KARE 2+1 DAİRE İÇİN TASARRUFLU KLİMA TAVSİYELERİNİZİ ALABİLİRMİYİM.
    İNVERTER VE 18000 OLMALI MI.
  • selamlar arkadaslar gecen ssene klima alma planlarimi ertelemistim ve kismet olursa bu sene alicaz kisaca bilgi olarak klima hol girisine takilacak hol uzunlugu 7m ve genisligi 1,5 m ile 2m arasinda gegisiyor toplamda 14m2 diyebiliriz sonrasinda oturma odasi basliyor 4m*4m olarak oda 16m2 toplamda 30m2 tabiki zaman zaman yatak odasininda kapisi acik birakilacak orasida 4m*4m oda 16m2 özet olarak sogutulacak alan genel olarak 30 m2 olucak alarko bayi ile gorustum 18000btu ellerinde yokmus agustos 15e kadar arkadaslar bana 24000btu olan x power gold serisi olan Alarko Carrier 53 NQV 060M 23.000 İnverter Klima yi onerdiler bende inceledigimde teknik verileri sinif olarak sogutmada b sinnifi isitmada c sinifi oldugunu farketttim sorularim

elektrik faturasina cok kabartirmi gunluk olarak mx 12 saat kullanilacak bir karsilastirma yapilirsa 18000btu ile 24000btu arasinda cok fark olurmu ?

inverter olmasi ve benim kullanacagim alaninin 30m2 ile 40m2 arasinda olmasi ve bu klimaninin kapasitesinin yuksek olmasi benim inverter teknelojisinden tam olarak yararlanmamami saglarmi arkadaslar evet fikir ve onerilerinizi bekliyorum arkadaslar baska markalarda olabilir yada farkli btu secenekleri fakat max limit 2655 diyebilirim arkadaslar neler onerirsiniz simdiden tesekkurler ve iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: arincc

Airfel GREEN AS22-0930/R2 22.000 410 A Duvar Tipi A Sınıfı Split Klima mi
    Gree GR 21 Split Klima 21000 BTU mi

hangisi daha kaliteli ? buna yakın maksimum 2000 tl tavsiye bekliyorum.tskr.

git kardeşim onlara verene kadar o parayı üstüne 500 daha ekle bazı sitelerde 2500 e veriyorlar toshiba 18skv al gücün bundan ibaretse düzgün bir kliman olsun.

airfel ile gree aynı maldır ikiside gree dir. airfelin bir kaç fitresi fazla olabilir. ama önce odanızın durumuna göre ücretesiz keşif alın iyi bir firmadan.

21000btu gree aldım 1 buçuk aydır kullanıyorum. yanlış bilmiyorsam dış ünitesini mi neyini mitsubishi den alıyormuş zaten ve çin'in de en büyük klima üreticisiymiş, neyse bunlar hikaye kısımları tabi, biz gerçeklere bakalım orta büyüklükteki salonumu buz gibi yapıyor 24C'de yarım saat son eşim çok üşüdüm kapat diyor ki orta büyüklükteki salonumuz küçük sayılacak bir mutfağa kapısız olarak bağlanıyor ve mutfağı da güzel soğutuyor.

ve diğer klimalarda karşılaşmadığım güzel bir özelliği var açar açmaz buz gibi hava vermesi (yine 1 buçuk önce yatak odama da 9000btu arçelik hediye geldi onu açtıktan 1-2 dk sonra soğuk üflemeye başlıyor.)

önemli nokta ise bütün bu olaylar Antalyada bulunan şu aralar 40 derece gölgede, ve gün boyu güneş alan içi hamam gibi olan kötü izolasyonlu evimde oluyor bu da önemli bir nokta

yine olsa yine gree alırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: tyler_014

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: arincc

Airfel GREEN AS22-0930/R2 22.000 410 A Duvar Tipi A Sınıfı Split Klima mi
    Gree GR 21 Split Klima 21000 BTU mi

hangisi daha kaliteli ? buna yakın maksimum 2000 tl tavsiye bekliyorum.tskr.

git kardeşim onlara verene kadar o parayı üstüne 500 daha ekle bazı sitelerde 2500 e veriyorlar toshiba 18skv al gücün bundan ibaretse düzgün bir kliman olsun.

airfel ile gree aynı maldır ikiside gree dir. airfelin bir kaç fitresi fazla olabilir. ama önce odanızın durumuna göre ücretesiz keşif alın iyi bir firmadan.

21000btu gree aldım 1 buçuk aydır kullanıyorum. yanlış bilmiyorsam dış ünitesini mi neyini mitsubishi den alıyormuş zaten ve çin'in de en büyük klima üreticisiymiş, neyse bunlar hikaye kısımları tabi, biz gerçeklere bakalım orta büyüklükteki salonumu buz gibi yapıyor 24C'de yarım saat son eşim çok üşüdüm kapat diyor ki orta büyüklükteki salonumuz küçük sayılacak bir mutfağa kapısız olarak bağlanıyor ve mutfağı da güzel soğutuyor.

ve diğer klimalarda karşılaşmadığım güzel bir özelliği var açar açmaz buz gibi hava vermesi (yine 1 buçuk önce yatak odama da 9000btu arçelik hediye geldi onu açtıktan 1-2 dk sonra soğuk üflemeye başlıyor.)

önemli nokta ise bütün bu olaylar Antalyada bulunan şu aralar 40 derece gölgede, ve gün boyu güneş alan içi hamam gibi olan kötü izolasyonlu evimde oluyor bu da önemli bir nokta

yine olsa yine gree alırdım

Slm sizce neyapayım.?? ne alayım.? max. limit 3000TL 18,BTU
    Dün oturma grubunu ve Led tv satınca 2,500TL bütcem çıktı ekstra beklenmadik dolayısıyla 18,000btu mitsubishi inverter alma
    Kararı verdim bir yer diyor 3,000TL diğeri 3,200 başka yer 4,000TL çüşşş dedimya 2gün oönce 2,900 kadar düşenler uçmuş nerden
    nasıl ekonomik bulurum antalyadayım yardımcı olun off..

• Arkadaslar sizin onerileriniz ile yaklasik 2 ay once Carrier X Power Gold 18bin btu klima almistim.

Klimayi calistirdigimda 2 saat sonra falan bi koku olusuyor. bu koku herzaman degil arada oluyor ama hergun calistirdigimda muhakkak 2 saat yada 3 saat sonra falan bir koku meydana geliyor. Bunun nedeni sizce nedir ne yapmami onerirsiniz. boyle kotu bir yag kokusu gibi diyebilirim acayip bir koku.

mesela suandada calisiyor ve calistirali yaklasik 2 saat oldu koku yok. arada bir geliyo. filtreleri temiz ve parfumde siktim ama ise yaramadi yine arada yapiyor kokuyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

arkadaslar gree klimanin kapagini tam yukari kaldirmak istiyorum ama swing tusuna bassam da acilip
    kapandiginda ciktigi kadar yukari cikiyor daha fazla cikmiyor. kapagi en yukari kaldirmanin bir yolu yok mu?

elle kaldırın korkmayın
  • selamlar.bu forum sayfalarını okumadan önce samsung marka veyabosch marka klima almaya karar vemiştim ama sizin verdiğiniz bilgilerden ve kullanan arkadaşların yaşadığı sıkıntılardan dolayı vaz geçtim.12.000 btu klima almak istiyorum.(http://www.hizlial.com/u04.011.0194.0002/alarko-flair-flr-12-aa-12000-btu-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-r410-gazli )bu klimalrla ilgili fazla bilgi edinemedim.sizce alınabilirmi veya 1000-1250 tl aralığında tavsiye edeceğiniz başka bir klima varmıdır.ev istanbulda yazın soğutma için kullanacağım belki geçiş dönemlerinde ısıtma içinde kullanabilirim.cevaplarınız içn şimdiden teşekkürler.
  • Reklamlar da çıkan Ve Aşağıdaki sitede de haberi yapılan Alarko Carrier Xpower Gold İle Saatte 6 Kuruşa Serinleyin Sizce nekadar gerçeği yansıtıyor.Anlayan ve bilen arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.Bu arada anlamadığım birşey daha var sadece 24.000 BTU kapasiteye sahip modelleri mi az yakıyor.?

http://www.haberler.com/alarko-carrier-xpower-gold-ile-saatte-6-kurusa-2757705-haberi/
  • 
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.