Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: AlphaScramble , ghost42 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir - 19 Masaüstü
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalnız bu diğer markaların oyları dursun da, Hiçbiri ve diğer bölümünü sıfırlasak.
  • Odamda ve salonda Samsung klima var, odamdaki 12000btu, salondaki 18000btu'luk. Trabzon'da kar yağana kadar hiç sorun çıkmıyor ama kar soğuğu geldiğinde klimalar resmen çuvallıyor. Özellikle benim odadaki odayı yeteri kadar ısıtamadığı için (o soğukta) bir süre sonra donma yapıyor dış ünite, üstelik tavan arasında ve kapalı alanda oldukları halde, resmen dış ünitenin içi buz bağlıyor, o buzu kendisi çözemiyor, mecbur ben kırıyorum ve eritiyorum, başka türlü olmuyor. Bu kadar kolay buz yapmasını anlayamıyorum. Oda en fazla ılık oluyor. Buzlanma yaptığında o buzu çözene kadar klimalar çalışmadığından oda zamanla soğuyor ve resmen klimaya rağmen odada üşüyorum, hatta bazen titriyorum. Bu anlattıklarım kar yağdığında oluyor, yoksa mesela şu an dışarısı soğuk ama hiç sorun yok. Çünkü verdiğim dereceye ısıtıp otomatiğe geçiyor ama kar soğuğunda otomatiğe geçebilecek kadar ısıtamıyor.
    Öte yandan yazın çok ama çok faydasını gördüm. Yazın burası çok nemli olduğundan oturduğunuz yerde şıpır şıpır terlersiniz ama klima çok başka oluyor.
    Bu kar soğuğunda çektiğim soruna çözüm nasıl bulabilirim.
    Not 1: Dışarı 2 adet hortum çıkıyor. Birinden yazın diğerinden kışın su çıkışı yapıyor klimalar. Kışın, benim klimanın dış ünitesinin alt kısmındaki su çıkış hortumunun üzeri çok kolay buzla kaplandığından delik tıkanıyor ve su çıkışı yapılamadığından dış ünitenin içi yani pervanenin hemen alt kısmı buzla doluyor. Hatta zamanla bu buz pervaneye kadar büyüyor ve dönmesini bile engelliyor.
    Klima dediniz ben de anlattım. Şu an sorun yok ama yakında her yıl yaşadığım sorunu yine yaşıycam.
    Not 2: Geçen kış bakım yaptırdık, iki klimaya da gaz basıldı, filtreler temizlendi, çok daha iyi oldu ama kar yağdığında benim klimanın buz yapmasını engelleyemedi bunlar..
  • beyler şu gaz dönüşümü hakkında biraz araştırya yaptım ama nafile işin içinden çıkamadım açıkçası benim tam olarak öğrenmek istediğim şu sözüm ona 14000btu luk gariban arçelik klimamdaki r22 gazının r410 ile bir şekilde dönüşümü yapılıp yapılamayacağını kesin olarak öğrenmek.eğer dönüşüm yapılıyorsa bunu nasıl ve nereden yaptırabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 17 Kasım 2006; 11:09:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetins

HİÇBİRİ markası önde gidiyor. Bende merak ettim ne olduğunu?

http://forum.donanimhaber.com/m_10339570/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: kocero3535

bu arada anket de durum nasıl acaba linki bulamadım forumda

sharp'taki tek oy benim
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

beyler şu gaz dönüşümü hakkında biraz araştırya yaptım ama nafile işin içinden çıkamadım açıkçası benim tam olarak öğrenmek istediğim şu sözüm ona 14000btu luk gariban arçelik klimamdaki r22 gazının r410 ile bir şekilde dönüşümü yapılıp yapılamayacağını kesin olarak öğrenmek.eğer dönüşüm yapılıyorsa bunu nasıl ve nereden yaptırabilirim

kesinlikle dönüşüm yapılamaz. Ben de araştırdım. Kullanılan kompresörler farklı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kocero3535

arkadaşlar toplanıp DAIKIN'ın distribütörlüğünümü alsak acaba...

O KONUDA BİRAZ GEÇ KALDIK GALİBA ÇÜNKİ;

ŞU SIRALARDA 2007 YILI İÇİN ISISAN-BUDERUS DAIKIN 'IN DİSTİRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ALMAK ÜZERE , ANCAK YANLIZ BAŞINA MI GETİRCEK YOKSA ŞİMDİKİ DİSTİRİBÜTÖRLER DE GETİREBİLECEK Mİ HENÜZ NET DEĞİL BİLDİĞİM KADARIYLA İLGİLENENLERE DUYURULUR...
  • quote:

beyler şu gaz dönüşümü hakkında biraz araştırya yaptım ama nafile işin içinden çıkamadım açıkçası benim tam olarak öğrenmek istediğim şu sözüm ona 14000btu luk gariban arçelik klimamdaki r22 gazının r410 ile bir şekilde dönüşümü yapılıp yapılamayacağını kesin olarak öğrenmek.eğer dönüşüm yapılıyorsa bunu nasıl ve nereden yaptırabilirim

Merhaba ;
    Bir iklimlendirme servisi yöneticisi olarak size bu konuda şunları yazabilirim:
    Split klimalardaki R-22 soğutucu gazın R-410 a dönüşmesi imkansızdır. Çünkü R-410 soğutucu gazın özelliklerinden biri basıncının yüksek olmasıdır ki split olarak kullanılan klimalar bu basıncı karşılayacak yapıda değildir. Saygılar...
  • quote:

BLUESTREAM INDA DEDİĞİ GİBİ DÖNÜŞÜM YAPILAMIYOR.

İKİ GAZINDA ÇALIŞMA BASINÇLARI OLDUKÇA FARKLI BUNA BAĞLI OLARAK ASDECE KOMPRESÖR DEĞİL, DİĞER TÜM DONANIMLAR, BAKIR BORU ET KALINLIKLARI HATTA BAKIR BORU İZOLASYONLARI DAHİ FARKLI R-22 YE GÖRE
  • cevap için teşekkürler kaderimize razı olucaz artık naapalım üşümeye devam
  • Bugün komşuma Daikin 12.000 btu inverter klima takıldı. Görünüş itibariyle dış ünite epey şık duruyordu, fakat biraz zırıltılı gibi geldi.. Çıktım şöyle kavradım, acaba montajla mı ilgili diye, ama bir değişiklik olmadı.. Normal olabilir, daha önce bu kadar yakından klima inceleme fırsatım olmamıştı açıkcası..

2. dikkatimi çeken nokta ise; bakır boruların yaklaşık 1.5 m lik bölümü, mutfaktan geçip bir delikten salondaki iç üniteye bağlanıyor. Bu mutfaktan geçen boruları elledim sıcak, bu mutfak bölümü de soğuk.. Dolayısıyla burada bir kayıp söz konusu olacaktır.. Borular lastik bant gibi bir malzeme ile sarılmıştı. Bunu daha iyi izole etmek gerekmez mi..? Yani ellediğinizde sıcaklığı bu kadar bariz hissetmemeliyiz mi acaba dedim..

Son olarak, yurtdışından gelmiş 2. el 700 liraya daikin 12.000 inverter alınır mı..? Alırken nesine dikkat etmemiz gerekir..? Montajı 60-70 liraya yapılır dediler...

selamlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Odamda ve salonda Samsung klima var, odamdaki 12000btu, salondaki 18000btu'luk. Trabzon'da kar yağana kadar hiç sorun çıkmıyor ama kar soğuğu geldiğinde klimalar resmen çuvallıyor. Özellikle benim odadaki odayı yeteri kadar ısıtamadığı için (o soğukta) bir süre sonra donma yapıyor dış ünite, üstelik tavan arasında ve kapalı alanda oldukları halde, resmen dış ünitenin içi buz bağlıyor, o buzu kendisi çözemiyor, mecbur ben kırıyorum ve eritiyorum, başka türlü olmuyor. Bu kadar kolay buz yapmasını anlayamıyorum. Oda en fazla ılık oluyor. Buzlanma yaptığında o buzu çözene kadar klimalar çalışmadığından oda zamanla soğuyor ve resmen klimaya rağmen odada üşüyorum, hatta bazen titriyorum. Bu anlattıklarım kar yağdığında oluyor, yoksa mesela şu an dışarısı soğuk ama hiç sorun yok. Çünkü verdiğim dereceye ısıtıp otomatiğe geçiyor ama kar soğuğunda otomatiğe geçebilecek kadar ısıtamıyor.
    Öte yandan yazın çok ama çok faydasını gördüm. Yazın burası çok nemli olduğundan oturduğunuz yerde şıpır şıpır terlersiniz ama klima çok başka oluyor.
    Bu kar soğuğunda çektiğim soruna çözüm nasıl bulabilirim.
    Not 1: Dışarı 2 adet hortum çıkıyor. Birinden yazın diğerinden kışın su çıkışı yapıyor klimalar. Kışın, benim klimanın dış ünitesinin alt kısmındaki su çıkış hortumunun üzeri çok kolay buzla kaplandığından delik tıkanıyor ve su çıkışı yapılamadığından dış ünitenin içi yani pervanenin hemen alt kısmı buzla doluyor. Hatta zamanla bu buz pervaneye kadar büyüyor ve dönmesini bile engelliyor.
    Klima dediniz ben de anlattım. Şu an sorun yok ama yakında her yıl yaşadığım sorunu yine yaşıycam.
    Not 2: Geçen kış bakım yaptırdık, iki klimaya da gaz basıldı, filtreler temizlendi, çok daha iyi oldu ama kar yağdığında benim klimanın buz yapmasını engelleyemedi bunlar..

Sayın arkadaşım dün size anket bölümünde bazı şeyler yazdık ama burada şimdi aklıma takıldı siz dış ünite tavan arasında kapalı alanda diyorsunuz tam olarak dış ünitenin dışarda açık alanda olması lazım ama üstünde siperlik gibi yada yagmurdan kardan koruyacak bir şey olması lazım sizin dış ünite ne kadar kapalı bir alanda hiç dışarıyla alakası yokmu bence buda bir hata olabilir buradan görmeden bilemem ama dış ünite kapalı degil açık alana montaj yapılır balkon altı olabilir (iç balkon) yada biraz dedigim gibi üstüne sıcaktan yagıştan koruyacak bir şey konulabilir bunu tam anlamak lazım

siz ilk önce bunu cevaplayın dış ünite tamamen kapalı bir yerdemi bu alan ne kadar iyi akşamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilyada

Bugün komşuma Daikin 12.000 btu inverter klima takıldı. Görünüş itibariyle dış ünite epey şık duruyordu, fakat biraz zırıltılı gibi geldi.. Çıktım şöyle kavradım, acaba montajla mı ilgili diye, ama bir değişiklik olmadı.. Normal olabilir, daha önce bu kadar yakından klima inceleme fırsatım olmamıştı açıkcası..

2. dikkatimi çeken nokta ise; bakır boruların yaklaşık 1.5 m lik bölümü, mutfaktan geçip bir delikten salondaki iç üniteye bağlanıyor. Bu mutfaktan geçen boruları elledim sıcak, bu mutfak bölümü de soğuk.. Dolayısıyla burada bir kayıp söz konusu olacaktır.. Borular lastik bant gibi bir malzeme ile sarılmıştı. Bunu daha iyi izole etmek gerekmez mi..? Yani ellediğinizde sıcaklığı bu kadar bariz hissetmemeliyiz mi acaba dedim..

Son olarak, yurtdışından gelmiş 2. el 700 liraya daikin 12.000 inverter alınır mı..? Alırken nesine dikkat etmemiz gerekir..? Montajı 60-70 liraya yapılır dediler...

selamlar..

evdeki benim daıkın'dada bazen ses yapıyor ama o kadar fazla degil servis şunu önerdi iç ünite kapagını açıyorsunuz araya süngerli pencere bandı ses halloluyor sizi rahasız ediyorsa geri verin yada servisi çagırın

boruların daha iyi sarılması lazımdı eger elinizi cidden yakacak kadar degilse bundan pek bir şey olmaz ama servisi çagırın baştan o işlemi yapsın

ikinci el daıkın alınırmı buna bakarak karar vermek lazım çevrenizde bir kaç bu işten anlayan klimacıya gösterin size yardımcı olurlar bence fazla bir şey yoksa daıkın alınır, klimanın ilk sahibi tarafından hor kullanılmamışsa uzun süre daha size hizmet edecektir iyi akşamlar
  • Bu topikte daha önce bu konu ile ilgili yazmıştık. Forumda bir şey sormadan önce temel konular üzerine önce arama yapalım. Arkadaşlarında yazdığı gibi R22 yerine R410A gazı doldurulamaz.
    R410 gazı şu an için kullanılan gazdır. 2010 yılından sonra ise R407C gazı standart olacak. R407C, üç hidroflorokarbonun (HFC) karışımından oluşan ve ozonu tahrip etmeyen bir soğutucu akışkandır. Performans karakteristiği R-22’ ye benzemektedir. R410A ise ozon tabakasına zarar vermeyen iki HFC’ nin karışımı olup, R-22’ ye nazaran daha yüksek çalışma basınçları ve soğutma kapasitesine sahiptir.

R407C, R-22 ile çalışan mevcut klima cihazlarında dönüşüm amacıyla geliştirilen bir soğutucu akışkandır.

R410, R-22’ ye nazaran dikkate değer yüksek çalışma basınçları nedeniyle, R-22 için tasarlanmış kompresörlerde kullanılması uygun değildir.

R22 gazı yerine, doğrudan kullanılabilecek NU-22 ticari markası altında ve Rhodia şirketi ise Isceon 59 ticari markası ile R-417A soğutucu akışkanı piyasaya sürmüşlerdir.

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_24/key_/tm.htm

quote:

• Bence bakım yaptırıp gaz eksik ise R22 gazı doldurabilirsiniz. Böyle düşünmeyin.

quote:

cevap için teşekkürler kaderimize razı olucaz artık naapalım üşümeye devam
  • Arkadaşlar bugün izmir irem ticaret ile oturup konuşuyorduk, bana demirdökümün şu uygulamasını anlattı demirdöküm klima alıpta 1-2 hafta performansından memnun olmayan tüketicisinin klimasını alıp hemen parasını iade ediyor garanti irem ve demirdöküm servislerinden bence denemek isteyenler varsa iyi fırsat param pahalı klimalara yetmez bana 500-600 arası klima lazım diyen arkadaşlara altarnatif olabilir,

klimanın aynı elektra gibi ısı algılaması kumandanın üzerinden kumanda nereye konursa ısıyı oraya göre ayarlıyor,kışın ısıtmaya sıcak başlıyor termostat yapınca fan duruyor

özellikleri aşagıdaki linklerde

http://www.demirdokum.com.tr/images/Pacific_Serisi_Klima_Brosuru.pdf

http://www.demirdokum.com.tr/upload/Pacific_Serisi_Klima_Klavuz.pdf

http://www.demirdokum.com.tr/upload/SSS_Klima.pdf

buraları incelerseniz koşulsuz para iadeli olması güzel

izmir irem ticaret halil bey:0 232 426 10 89

iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 18 Kasım 2006; 16:22:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

Bugün komşuma Daikin 12.000 btu inverter klima takıldı. Görünüş itibariyle dış ünite epey şık duruyordu, fakat biraz zırıltılı gibi geldi.. Çıktım şöyle kavradım, acaba montajla mı ilgili diye, ama bir değişiklik olmadı.. Normal olabilir, daha önce bu kadar yakından klima inceleme fırsatım olmamıştı açıkcası..

selamlar..

evdeki benim daıkın'dada bazen ses yapıyor ama o kadar fazla degil servis şunu önerdi iç ünite kapagını açıyorsunuz araya süngerli pencere bandı ses halloluyor sizi rahasız ediyorsa geri verin yada servisi çagırın

boruların daha iyi sarılması lazımdı eger elinizi cidden yakacak kadar degilse bundan pek bir şey olmaz ama servisi çagırın baştan o işlemi yapsın

ikinci el daıkın alınırmı buna bakarak karar vermek lazım çevrenizde bir kaç bu işten anlayan klimacıya gösterin size yardımcı olurlar bence fazla bir şey yoksa daıkın alınır, klimanın ilk sahibi tarafından hor kullanılmamışsa uzun süre daha size hizmet edecektir iyi akşamlar

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Yalnız ses olayı iç değil, dış ünitedeydi.. Borular da, klima 26 dereceye ayarlı iken, elimi değdirmiştim ve öyle elimi yakacak bir sıcaklık yoktu..problem yok o zaman, olmadı izocam benzeri bir malzemeyle kendimiz de sarabiliriz..

selamlar..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

quote:

selamlar..

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Yalnız ses olayı iç değil, dış ünitedeydi.. Borular da, klima 26 dereceye ayarlı iken, elimi değdirmiştim ve öyle elimi yakacak bir sıcaklık yoktu..problem yok o zaman, olmadı izocam benzeri bir malzemeyle kendimiz de sarabiliriz..

selamlar..

Ses dış ünitede ise montajdan kaynaklanıyor olabilir ufak bir ayarla düzelebilir, boruyuda dediginiz gibi kendiniz sarabilir yada sarmasanızda olur o bir şey farkettirmez iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 18 Kasım 2006; 16:10:45 >
  • Gürcan

Ben evimde 2 adet Vestel Klima kullanıyorum ve çok memnunum, bebeğimizin odasında 9000 Btu var, Salonda 18000 Btu var ve gayet verimli çalışıyorlar, alalı 2 yıl oldu ve hiç sorun yaşamadım. Kalitesi gayet iyi, soğutma ve ısıtma görevlerini fazlası ile yerine getiriyorlar.

Bunun dışında tanıdığım 2 kişinin daha evinde Vestel var ve onlarda bir kaç yıldır kullanıyorlar kesinlikle çok memnunlar ve hiçbir sorun yaşamadılar, ben İzmir'deyim ve sizin öyle bahsettiğiniz gibi soğuk havalarda buzlanıp ısıtmama olayını yaşamadım.

Ayrıca çalıştığım ofisde Demirdöküm klima var, 4 yıldır kullanıyoruz ve tık demedi, gayet güzel çalışıyor. Görevini yıllarca layığı ile yerine getirdi.

Şimdi diyeceğim şudur, dikkat ediyorum da siz sürekli olarak bir kaç markayı övüyor ve yerli markaları yerin dibine sokuyorsunuz, Türkiye'de klima üreten yerli firmalar Senegal teknolojisi ile üretim yapmıyorlar ve gayet başarılı kaliteli ürünler üretiyorlar, Vestel, Arçelik, Beko, Profilo gibi markalar kesinlikle vasat markalar değillerdir.

İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim, yanlış yönlendirmeyelim, yabancı ürün hayranlığını bir kenara bırakıp, bir ürünün kaliteli yerli alternatifi varsa onu alalım, yıllardır yabancı mal hayranlığımız yüzünden oluk oluk para akıtıyoruz yurtdışına.

Sonuç olarak yerli klimalar iyidir, kalitelidir, fiyat/performans olarak gayet hesaplıdırlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 486 DX2

Gürcan

Ben evimde 2 adet Vestel Klima kullanıyorum ve çok memnunum, bebeğimizin odasında 9000 Btu var, Salonda 18000 Btu var ve gayet verimli çalışıyorlar, alalı 2 yıl oldu ve hiç sorun yaşamadım. Kalitesi gayet iyi, soğutma ve ısıtma görevlerini fazlası ile yerine getiriyorlar.

Bunun dışında tanıdığım 2 kişinin daha evinde Vestel var ve onlarda bir kaç yıldır kullanıyorlar kesinlikle çok memnunlar ve hiçbir sorun yaşamadılar, ben İzmir'deyim ve sizin öyle bahsettiğiniz gibi soğuk havalarda buzlanıp ısıtmama olayını yaşamadım.

Ayrıca çalıştığım ofisde Demirdöküm klima var, 4 yıldır kullanıyoruz ve tık demedi, gayet güzel çalışıyor. Görevini yıllarca layığı ile yerine getirdi.

Şimdi diyeceğim şudur, dikkat ediyorum da siz sürekli olarak bir kaç markayı övüyor ve yerli markaları yerin dibine sokuyorsunuz, Türkiye'de klima üreten yerli firmalar Senegal teknolojisi ile üretim yapmıyorlar ve gayet başarılı kaliteli ürünler üretiyorlar, Vestel, Arçelik, Beko, Profilo gibi markalar kesinlikle vasat markalar değillerdir.

İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim, yanlış yönlendirmeyelim, yabancı ürün hayranlığını bir kenara bırakıp, bir ürünün kaliteli yerli alternatifi varsa onu alalım, yıllardır yabancı mal hayranlığımız yüzünden oluk oluk para akıtıyoruz yurtdışına.

Sonuç olarak yerli klimalar iyidir, kalitelidir, fiyat/performans olarak gayet hesaplıdırlar.

size iyisi denk gelmiş yanlışlık olmuştur dış ünitenin defrosa girmesi dünyanın en iyi kliması daıkındada olur siz bendeki vestellerde olmuyor demekle zaten yanlış yazmışsınız asıl siz insanları yanlış yönlendirmeyin ve bilmedigimiz konularda ahkam kesmeyelim ben insan ameliyat etmeye kalkmıyorum yada hastaya teşhis koymuyorum nedenmi anlamam ben bu konudan anlarım ve dünyadaki bütün klimalar şartlar oluştugunda defrosa girer

En önemlisi yerli marka klima yoktur bunların hepsi yabancı patentlidir eski demirdöküm klimalar LG idi şimdikiler york ve pasific-line bu pasific olanında kompresörü daıkın,arçeligin ve bekonun klimalarıda LG ,gelelim vestele daha öncekiler zaten üzerinde yazar VESTEL-HAİER,ve sonrakilerde Samsung teknolojisi ile üretilen klimalardır ama 5. kalite samsung şimdiki vestellerdede hitachi kompresör,panasonic kompresör kullanılıyor

işin özü bu ülkede asla yerli marka ne televizyon var nede klima birde yazmışsınız senegal teknolojisi ile üretim yapmıyorlar,dogru nerede ne dandik mal bulurlarsa onun adi teknolojisiyle üretim yapıyorlar çünkü bizde teknoloji yok önce bilin sonra bunları yazın
    Halbuki bana sorsaydınız gürcan bey niye yabancı markaları bu kadar övüyorsunuz türk markamız yokmu gibisinden kibarca bende size insanca yanıt verirdim insana hemen çamur atmayın ben ne iyi ise onu överim ne adi ise onuda yererim işinize gelirse beni bütün izmir tanır

benim evimde arçelik ve daıkın var ben ikisinin performansını ve elektrik sarfiyatını çok iyi biliyorum ben burada bunları yazarken türkiyede kullanılan bir çok klimayı kullanmış ve test etmiş insanım bana asla daıkınla arçelik yada vestel bir diyemezsiniz bakın vestel dahalen insanları salak yerine koyuyor 10 sene önceki hitachi ınverter klimaları getiriyor bu halkı kandırmak için, ben ve arkadaşlarımda bunları halka söyleriz

ayrıca siz forumu iyice gezinde arçelik ve vestel şikayetlerini okuyun

buyrun şikayet var vestel klima 81 adet şikayet sizin kaliteli klimanız

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=339,487&level=3&id=487&fno=27

buyrun arçelik klima

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=339,487&level=3&id=487&fno=1

buyrun beko klima

http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=categories&tree=339,487&level=3&id=487&fno=105

Hay allah o kadar bakındım aynı siteye daıkın,mitsubishi elektrik,panasonic ,hitachi klimalardan şikayet yok acaba onlardamı bizle işbirligi yapıyorlar vay vatan hainleri vay

siz türk montaj sanayiine güvenmeye devam edin ama başkalarınıda yakmayın ben 30 senedir yollardayım sizin gibi 3-5 klima görüp buradan ahka kesmiyorum ben 1000 lerce arızalı arçelik vestel gördüm ama bu saydıgım markalardan onlarca görmedim takıldıkları günden beri çalışıyorlar tık demeden buda onların suçu

Ayrıca burada art bey ,çetin beyde bu markaları tavsiye ediyor bu işte bir işmi var acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 18 Kasım 2006; 19:32:49 >

Baka kalırım giden geminin ardından;
    Atamam kendimi denize, dünya güzel;
    Serde erkeklik var, ağlayamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 19 Kasım 2006; 2:05:21 >
  • Merhabalar,
    dün Praktiker'de gezerken, "North Aire" marka Mısır menşeli klimalar gördüm... Yaklaşık 14 metrekarelik bir çatı katını ısıtmak ve soğutmak için ucuz klima arayışları içinde iken gördüğüm bu cihazın iki özelliği açıkçası beni bayağı etkiledi... Şöyle ki;
    - Diş ısı + 52 dereceye çıkana kadar soğutmaya,
    - -5 (yanlış hatırlıyor olabilirim - 7 de olabilir) dereceye düşene kadar ısıtmaya devam ediyormuş bu cihaz...
    9000 btu için fiyatı 299 ytl + 70 ytl montaj...
    Kullanacağım yer İstanbul. Bu cihazdan BİZZAT kullananlar var ise yorum rica ediyorum...
    Şimdiden teşekkürler...
    Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.