Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (823. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bamorex Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uzunhasan

Arkadaşlar, 3 kişinin çalıştığı, neredeyse 100m2'lik bir alanı olan olan işyerimizde soğutma amaçlı bir klimaya ihtiyacımız var.

Diğer elektronik cihazlar ve bilişim ürünlerinin aksine klimadan hiç anlamadığım için size bir sorayım dedim.

Özellikle kocausta birçoklarına yardımcı olmuş, bizi de bu konuda aydınlatabilirse seviniriz.

Salon tipi 45 bin btu civarı kapasitede bir alet, ya da 24 binerlik 2 tane duvar tipi olabilir.
    En iyisi, aklı başında bir klima servisi çağırıp keşif yaptırmanız.

Airfel'in yada Alarko'nun ürünleri servis ve kalite olarak daha uygun olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Birol Hocam şöyle yazmışsın

......İkinci olarakta Soğutmada hangi klima olursa olsun soğutur olayı çok yanlış,........

aynen doğrudur,millet yine "klima efsaneleri" gibi bir sürü şeye inanıyor yaw

Hatta bendeki Salondaki 18lik Vestel Kışın süper ama Yazın aynen dediğin gibi soğutmada çuvallıyor

ülen hani her klima soğutur da kışın ısıtma yapamaz,iyide bendeki durum tam tersi

Zibro1735 1,3 kağıt valla beleş gibi,Birol senin piyasadan haberin yok kardeşim,seni "yiyorlar",amann uyanık ol

Bir de o yukarıda bahsettiğim Serilerin fiyatları verdim ama bunlar kimin üretimi,GREE midir??

Nasıl makine bunlar Hocam

Selamlar
    CAN++

Birol onu yazdığında cevap verecektim de, sonradan unuttum.
    Şimdi gerekçemi söyleyeyim o konuda:

1 - Öncelikle, soğutma için vasat malları tavsiye ederken, o bahsettiğiniz "şişme" durumuna karşı hep bir üst kapasiteyi öneririm.
    Bakarsan görürsün.
    Ve genelde de bu tür durumlar sözkonusu olabileceğinde uyarırım.

2 - Adamın bütçesi orijinal Japon üretimi (ki bu bence pek te anlamlı değildir, nice kaliteli Çin-Tayvan-Malezya üretimi klima var, o Japon üretimi geyiği sadece ticari bir argüman olabilir, ama herkes te yemez) almaya yeterli değil, içeride bunalmaktan kurtulmak istiyor.
    Ben bu kişiye ille de Zibro, MHI, ME, Toshiba falan için bir servet yatır diyemem.
    Bin küsur liraya alınabilen "dandik" yerli montaj klima da öneririm, sakıncalarını da belirterek.

Bilmeniz lazım, malların iyisini-kötüsünü bildiğimiz halde benim evde DD ve Arçelik kullanıyorum.
    Herşeyden önce eldeki bütçe ve verilen para/alınan performans hesabı yapıyorum.

Yoksa otur burada 5 bin liralık en kafa modelleri anlat dur millete, şöyle de verimli böyle de sessiz falan diye.

Senin gıcık kaptığın AC inverterler halen verilen paraya göre alınabilecek en iyi-kaliteli aletler.
    Bende marka takıntısı veya düşmanlığı yok, sadece elalemin 2 bin liraya sattığı malın eşitini 3 bin liraya kakalayan Daikin gibi kazıkçılara karşı bir gıcık var, o kadar.

Sendeki klimada bir sorun sözkonusu olabilir, bu allahın sıcağında o şişer denen ucuz klimalar (Vestel-Seg-Arçelik-Altus... gibi) aslanlar gibi de soğutuyor mekanları.

• Arkadaşlar;

47 M2 salonum için 22000-24000 BTU arası bir klima almak istiyorum. Sadece soğutma amaçlı kullanacağım. 4 Katlı bina 2. katta oturuyorum. Kiracıyım.
    2000 TL ye kadar bir bütçem mevcut.

Yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

quote:

http://www.koctas.com.tr/U/Rubenis-RB-AC-12S-Split-Klima-12000-BTU/-/56677?R=126

http://www.bauhaus.com.tr/index.php?id=880

hangsi rubinüs mü

baxi mi?

hangisini alayım ?

bu soruyu bende cok merak ediyorum

• quote:

http://www.koctas.com.tr/U/Rubenis-RB-AC-12S-Split-Klima-12000-BTU/-/56677?R=126

aldım inşallah memnun kalırım

baxi vardı birde fakat rubenis aldık bakalım

rubenis 3 yıl garanti

baxi 7 yıl fakat

rubenis tercih etmemizi söylediler

Aynı klimadan almayı ben de düşünüyorum. Lütfen yorumlarınızı paylaşın.
  • Samsung AQ12TSM Boracay Split Klima

Bu daha iyi seçim olurdu sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

quote:

aldım inşallah memnun kalırım

baxi vardı birde fakat rubenis aldık bakalım

rubenis 3 yıl garanti

baxi 7 yıl fakat

rubenis tercih etmemizi söylediler

Aynı klimadan almayı ben de düşünüyorum. Lütfen yorumlarınızı paylaşın.

pazartesi kurulum yapacaklar yorumları en kısa zamanda ekleyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yesilsy

Merhaba arkadaşlar,

Benim sormak istediğim konu; kaç btu'luk klima almam gerekir. Kullanacağım yeri ve özelliklerini aşağıda belirttim.

30-32 metrekare
    Kuzey cephesi
    öğlene kadar bir camdan güneş alıyor, saat 16:00'dan sonra diğer camdan güneş alıyor.
    1. kattayım(Üst kat) Çatı yok.. Bütün gün tavandan güneş alıyor. Çok sıcak oluyor.
    Sadece soğutma için kullanacağım.

12000 btu alsam yeterli olur mu?
    inventer almam şart mıdır?

Bu özelliklere uygun olarak önerebileceğiniz markalar var mı?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Serkan Yiğit
    Mimar sinan mah. Tuzla İST

Sadece soğutma ise inverterin tasarruf özelliğinden çok farklı faydalanamazsınız, sessizliği tamam.

Oraya 12 binlik küçük gelir, 18 binlik bakın.
    Yakınızdaki servisi iyi olan, ses durumundan rahatsız olmayacağınız birşey alın.

hocam affına sığınarak. sözünüze girmiş oluyorum ama kendi fikrimi belirtmek istiyorum. inverter kendi deneyimlerime göre soğutmada çok daha başarılı.

bende önceleri çok inanmıyordum invertere ama geçen yıldan itibarende defalarca yazdım bu durumu hatta cengizumur arkadaşın en büyük destekçilerindendim:))

şuan 53m2 me 12000 inverterle hükmediyorum 24C çalışıyor. çektiği watt 310 tam kızgın güneşte gece ise 200 lere düşüyor. bende çatı katıyım ok izolasyon var ama. ben izolasyona izolasyon demem şuanki malzemede çatıda en az 14cm olması lazım çünkü. ve çatıda kesinlikle ısı köprüsü olmaması lazım. izocam kendi cam yünü şiltelerinin 20cm den aşağı olmaması lazım diyor.

ben bu açıdan belirtmek istedim gerçekten yazın gördüğüm faydayı kışın göremiyorum. bu yüzden kesinlikle inverter öneriyorum soğutma için.

Köylü, zaten senin her işin standart dışı
    Tabii 12 binlik kliman da 53 m2 yeri şartlayacaktır.

Ama ben burada bu hesapla alet önerirsem, adam alıp ta çuvalladıktan sonra bana fena söver

Sn. kocausta, Sn. Köylü,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kafam çok karışık. Şuan inanın çıplak oturuyorum yani ev o kadar sıcak. 18000 lik klimalar çok pahalı. 12000 lik inverter alsam bide yetmez diye korkuyorum.

• quote:

quote:

......İkinci olarakta Soğutmada hangi klima olursa olsun soğutur olayı çok yanlış,........

Hatta bendeki Salondaki 18lik Vestel Kışın süper ama Yazın aynen dediğin gibi soğutmada çuvallıyor

ülen hani her klima soğutur da kışın ısıtma yapamaz,iyide bendeki durum tam tersi

Zibro1735 1,3 kağıt valla beleş gibi,Birol senin piyasadan haberin yok kardeşim,seni "yiyorlar",amann uyanık ol

Bir de o yukarıda bahsettiğim Serilerin fiyatları verdim ama bunlar kimin üretimi,GREE midir??

Selamlar
    CAN++

1 - Öncelikle, soğutma için vasat malları tavsiye ederken, o bahsettiğiniz "şişme" durumuna karşı hep bir üst kapasiteyi öneririm.
    Bakarsan görürsün.

2 - Adamın bütçesi orijinal Japon üretimi (ki bu bence pek te anlamlı değildir, nice kaliteli Çin-Tayvan-Malezya üretimi klima var, o Japon üretimi geyiği sadece ticari bir argüman olabilir, ama herkes te yemez) almaya yeterli değil, içeride bunalmaktan kurtulmak istiyor.
    Ben bu kişiye ille de Zibro, MHI, ME, Toshiba falan için bir servet yatır diyemem.
    Bin küsur liraya alınabilen "dandik" yerli montaj klima da öneririm, sakıncalarını da belirterek.

Bilmeniz lazım, malların iyisini-kötüsünü bildiğimiz halde benim evde DD ve Arçelik kullanıyorum.

Yoksa otur burada 5 bin liralık en kafa modelleri anlat dur millete, şöyle de verimli böyle de sessiz falan diye.

Senin gıcık kaptığın AC inverterler halen verilen paraya göre alınabilecek en iyi-kaliteli aletler.
    Bende marka takıntısı veya düşmanlığı yok, sadece elalemin 2 bin liraya sattığı malın eşitini 3 bin liraya kakalayan Daikin gibi kazıkçılara karşı bir gıcık var, o kadar.

Sendeki klimada bir sorun sözkonusu olabilir, bu allahın sıcağında o şişer denen ucuz klimalar (Vestel-Seg-Arçelik-Altus... gibi) aslanlar gibi de soğutuyor mekanları.

Usta sözümü üstüne aldın galiba direk olarak.

ben yazımda Japondan bahsetmedim bile.Ne çinliler var İzmir hatta Antalya bölgesinin en yüksek sıcagında banamısın demez.Ben 12 yıldır Çin li kullanıyorum.Ama Çin li var,birde Türk uyaınık markalarının şişirme bilgilerle donattığı dandik çinli var.Olay doğru söyleyeni bulmakta.
    Tabikide herkes 3000-5000 TL ye klima alamaz.Ama her klima soğutur kadar yanlış bir ibare olamaz.tabikide İstanbul da her klima idare edebilir soğutmada,ama İzmir ,Antalya,Adana dedinmi bir düşüneceksin.daha bugün en az 10 kişi aradı malum markalarla ilgili bir bakıver ,klima birden soğutmuyor gibi falan,ben zaten yeminliyim el bile sürmem ,sürsemde bir şey yapamam.

Hatta bugün bir tane ünlü yerlilerden söküp attık,sistem oadasından,alael acele gittik,fabrika susacak neredeyse.vs.Gece evde kullanacaksan o başka.Tabi birde böyle sıcak havalarda elektrik faturasına katlanmak var...25 000 lik makina 12 lik gibi çalışıyor,ama tüketin 2,5-3 kw....

Sizin söylediğinizi zaten bu malum markalar hep yapıyor,onlar yüzünden biz 9 luk klima satamaz olduk.Zamanında çok 7 lik makina sattık kimsede şikayetçi değildi.Aama çakma kapasiteli malum markalar yüzünden 9 luk klima iş yapmaz diye söylüyor artık her tüketici.Antalya gibi sıcak iklimli yerde otellerde binlerce 7 lik klima takıldı,halada kullanılır.Ama şimdi 9 luk bile satamıyorsun.Çünkü çakma kapasiteciler dandik mallara batılar olmadık yok 14 lük,19 luk,25 lik.Çaka çaka bir hoş oldular ,ama lginç olan daşu hala çakılacak adam buluyorlar. Şimdi de İnv. el attılar onunda içine edecekler....

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Benim sormak istediğim konu; kaç btu'luk klima almam gerekir. Kullanacağım yeri ve özelliklerini aşağıda belirttim.

30-32 metrekare
    Kuzey cephesi
    öğlene kadar bir camdan güneş alıyor, saat 16:00'dan sonra diğer camdan güneş alıyor.
    1. kattayım(Üst kat) Çatı yok.. Bütün gün tavandan güneş alıyor. Çok sıcak oluyor.

Serkan Yiğit

Sadece soğutma ise inverterin tasarruf özelliğinden çok farklı faydalanamazsınız, sessizliği tamam.

Yakınızdaki servisi iyi olan, ses durumundan rahatsız olmayacağınız birşey alın.

hocam affına sığınarak. sözünüze girmiş oluyorum ama kendi fikrimi belirtmek istiyorum. inverter kendi deneyimlerime göre soğutmada çok daha başarılı.

bende önceleri çok inanmıyordum invertere ama geçen yıldan itibarende defalarca yazdım bu durumu hatta cengizumur arkadaşın en büyük destekçilerindendim:))

şuan 53m2 me 12000 inverterle hükmediyorum 24C çalışıyor. çektiği watt 310 tam kızgın güneşte gece ise 200 lere düşüyor. bende çatı katıyım ok izolasyon var ama. ben izolasyona izolasyon demem şuanki malzemede çatıda en az 14cm olması lazım çünkü. ve çatıda kesinlikle ısı köprüsü olmaması lazım. izocam kendi cam yünü şiltelerinin 20cm den aşağı olmaması lazım diyor.

ben bu açıdan belirtmek istedim gerçekten yazın gördüğüm faydayı kışın göremiyorum. bu yüzden kesinlikle inverter öneriyorum soğutma için.

Ama ben burada bu hesapla alet önerirsem, adam alıp ta çuvalladıktan sonra bana fena söver

hocam değiştirmeden öncekş yazınızı görmedim. ama siz zaten herkeze bu standartlarda cihaz önermeyceksinizki.. ben sadece benzerlik açısından biraz girdim konuya..

düzgün bir cihaz önerdikten sonra kimseden küfür yemezsiniz merak etmeyin iyi bir cihaz kolaylıkla çuvallamaz. işte bendeki cihaz 53m2 şartlandırıp birde tasarrufa geçiyorsa. bu arkadaşta sadece soğutmada kullanacaksa istanbul tuzladayım yazmış çatı katıda olsa düzgün bir klima 30m2 soğutur. çünkü benim dezaavntajlarım olmayacak.

hocam zaten standartlar dahilinde önereceğiniz inverter cihazlar ise herkez için. çok daha karlı soğutma yapacaktır. bence 2-3 saat haricinde kesinlikle soğutmada inverter önermenin faydası var

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşlar işler biraz yoğunlaştı,birde yeni bir mağzaya geçtik,taşıdık,o nedenle çok bakamıyorum foruma.Genel olarak bir kaç konuda uyarmak isterim.

Öncelikle kısıtlı bütçeli arkadaşlar(700-1000 TL) Bu aralıklarda ürün alıyorsanız mutlaka bir şeylerden ödün veriyorsunuz,ama mal kalitesi,ama montaj kalitesi,ama ses,ama gerçek olmayan çapma kapasite vs.Ben 25 . yılındayım bu sektörde azıcık eli ayağı düzgün bir malı 920 TL nin altına alamıyorum.Bu rakamlara mal alacak arkadaşlar hangisinden faragat edeceklerse iyi tartsınlar.Çünkü bu tarz arkadaşlar ikinci bir klima alama şansı yok.

İkinci olarakta Soğutmada hangi klima olursa olsun soğutur olayı çok yanlış,tamam soğutma için çok özel makina gerekli olamayabilir ama 35 dereceleri geçti mi dış oratam ısısı bir çok çakma ve yerliciler çakılıp kalıyor hatta off oluyor,tabi birde fatura o biçim şişiyor.Özellikle gündüz kullanımda.Birde nem oranı yükseldimi klimada da aynı insanda olduğu gibi 35 dereceyi nem oranı yüksekken 38 hisseder.Burada da şişer kalır.Malum Türkiye de bu sene mevsim normalllerinin 2-3 derece üzerinde gidecek.Bu gün itibari ile İzmir de yaşamaya başladık böyle durumları.Bu konuya dikkat,yaz ayları her bölge için gerçektende çok farklı,hatta aynı il içerisinde farklar var.Tavsiyede bulunan profesyonel olarak bu mesleği yapmayan iyi niyetli forum arkadaşlarım ıda özellikle uyarmak isterim bu konuda. Vebal altında kalmayın.Yazım tamamen iyi niyetlidir.Kimse alınmasın.

İsteyen istediğini yazmakta ve yapmakta her zaman ki gibi Özgür,ben sadece dikkat çekmek için yazdım.Şuç-ili ihsan eylediysek affaola.
    Herkese selamlar,iyi geceler ,iyi forumlar.....

Bu arada tel. ulaşan bazı arkadaşlara an itibari ile her zaman yardımcı olamıyorum.Yüzlerce klima marka ve kodu var hepsini ezberimde tutmam imkansız.Sanılmaya ki başımızdan savıyoruz.Hele şu Mit.Heavy nın kodları beni öldürüyor.Birebir çalışmadığım markada olamadığı için net cevap veremiyorum.Mail ile sarasanız müsait olduğumda dah iyi bilgi verebilir.Tel .açıp sonradan dönmeyi unutttuğum arkadaşlardan da mail atmalarını rica ederim.
    Kalıcı oluyor en azından.Mit.Heavy kodlarını köylü iyi biliyor onada sorabilirsiniz.

dur hocam ya. ben eskileri biliyorum. heavy işin cılkını çıkardı. hergün euroventte değerler değişiyor üretim pakistandamı bangladeştemi belli değil zati

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Hatta bugün bir tane ünlü yerlilerden söküp attık,sistem oadasından,alael acele gittik,fabrika susacak neredeyse.vs.Gece evde kullanacaksan o başka.Tabi birde böyle sıcak havalarda elektrik faturasına katlanmak var...25 000 lik makina 12 lik gibi çalışıyor,ama tüketin 2,5-3 kw....

s.a. hocam

dükkan için ikinci el uygun fiyatlı klima arıyorum da...
    18 binlik temiz ikinci el klimayı kaça taktırabiliriz

sıfır olarak gördüğüm en uygun fiyat demirdöküm için 1100 lira 18binlik... bunu mu alsak yoksa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScienceTR

25 metrekarelik bir odayı serinletmek için maksimum 400 TL ' ye kadar klima önerisi yapar mısınız

ben şahsen yapamam hocam 2. el bil bulmazsınız bu fiyata. sağda solda cihaz bitmeden kocustaya sorun gree grubundan bir kaç link alın 1-2 hafta sonra 7-800 e de bulamzsınız demedi demeyin
  • s.a. arkadaşlar

ikinci el klima satan bir yere sordum, 18 binlik beko için 750 lira istediler... garantisi yok ama bir sene kendim garanti veriyorum diyor adamlar.
    bana fiyat fazla gibi geldi çünkü 18binlik demirdöküm 1100 liraya 12 taksitle satılıyor, fiyat arama sitelerinde gördüğüm kadarıyla.

aslında ikinci el olarak 500 lira gibi olsa uygun, alırdım... bu fiayata bulabilir miyiz ?
    weili diye bi marka var burda satıyorlar, montajla birlikte 500... o marka da iyi soğutmaz demişler... Adana malum...

weili yi alsak iş görür mü yoksa uygun fiyatlı iyi bi marka mı çıkar diye beklesem... ???

500 liradan fazla da para vermek istemiyorum, hem dükkan hem kira hem de bu yazdan sonra kullanmayabiliriz... elimizde kalabilir yani...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

30-32 metrekare
    Kuzey cephesi

Serkan Yiğit

Sn. kocausta, Sn. Köylü,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kafam çok karışık. Şuan inanın çıplak oturuyorum yani ev o kadar sıcak. 18000 lik klimalar çok pahalı. 12000 lik inverter alsam bide yetmez diye korkuyorum.

kardeş vaktim yok dün yazdığım yazılara inanın çoğuna bile giremeyeceğim belki bugün. şimdi kocausta hocamız yazmış bana her şeyin standart dışı demiş:)) alınmasın. sizde yanlış anlamayın.

evet biraz standart dışıyımdır ama inanın kimseye denemdiğim bir ürünü önermem. siz sanırım uygun rakamlı bir cihaz bakıyorsunuz. arkadaşım kendisiniğ kalite olarak ıspatlamış kullnıcıların memnun oldukları cihazlar var.

ille kocustanında belirttiği gibi herkeze en kalite ürünü al diyemeyiz yanlış olur. mesela burada ac kullnıp çok memnun olan arkadaşlar. ben 12000 liğinin yeteceğini düşünüyorum. ok benim kullandığım me cihaz oldukça kalite ve çok zor bir alanı tam olmasada şartlandırabiliyor. (çünkü işin aslı her alan ayrı klima şarttır. ama maalesef hepimiz aşağı yukarı zoraki şartlarda kendimizi zorlayan insanlarız. ben bu cihazla tam karşı alanında bulunan banyo sol tarafta mutfak ve oturma odamızı gayet rahat kırdırabiliyorum mesela şuan oturma odası 25,5C gayette iyi. klimanın bulunduğu ortam 23-24C lerde omuz yüksekliğinde mutfak ve banyoda 25,5 lerde. klima 24C çalışıyor. şuan çektiği watt 230)

ben bu açıdan sadece 30m2 alanda kullanacaksanız size 12000 btu bir klimanın yeteceğine inanıyorum. ok ustalarda dediklerime karşı çıkabilrler haklıdırlarda. ama bende çatı katında oturan bir vatandaş olduğumu belirttim üstelik çatıda daha evvel hiç iozlayon yokken çatı çökükkende kullandım ben bu klimayı.

diyebilirisiniz klimanız iyi klima. ok, fakat daha düşük kaliteli inverter klimamda var ve inanın cam açık kullanıp sıcaklar bastırmadan denedim. hiçte fena değil. markası zibro (midea üretimi bir ürün) yani ben genel olarak deneyimlerimi yazıyorum.

burda dolu klimacı arkadaşım var zaman zaman çekişip şakalaşsakta inanın doğru bildiğimi söylerim. biroluda severim. şuan daikin markasını taşa tuttuğum daikinci eina kardeşimide çok severim. ama ben biraz inatçılığımdan bu arkadaşlarla zaman zaman kafa kafaya gelebiliyorum aflarına sığınarak.

kesinliklede marka takıntım yok aslında forumda denenip kullnıcı arkdaşlarınönerdikleri her klima alınabilir.

bana soranlara bende kocausta gibi aynen söylüyorum. ve daha ziyada kalite klima öneriyorum. şayet bir klimadaki 3-500 tl ilerki yıllarda ona memnuniyet olark dönecekse. hele şayet ve kendininse alacağı klima kalıcı olacaksa arkadaşlar iyi makine bir kez alınır 1000 tl fazlada vermekte kimse zarar etmez. orta segmentteki ürünleri kocausta çok iyi biliyor. soranlar diyorum kocaustaya sorun bir dolu uygun link önerir size. yani kardeşim alternatif çok bu forumda. herkez sağolsun vakti olduğunca bilgisini paylaşıyor. uzattım biraz ama. durumunuz varsa alın bir toshiba yetmiyorsa gücünüz carrier. keyfinize bakın dahada yetmiyorsa gücünüz bendeki zibronun 12 liğnden alın. zibro s3025 bendeki 9 luk aynı modelin sitesindeki 3032 lik modeli alın. daha olmadı çok daha ucuz koçklima volkan arkadaş benzer bir ürün var demirdöküm hiç tavsiye etmedim ama rakam çok uygun garanti alın. onu alın. (not bu son dediğim cihazları kesinlikle önermeyceklerdir kendileride.. bir boy büyük önereceklerdir olabilir onlarda ucuzdur dah agaranti olur. bence klasik bir cihaz almaktansa inverter bir cihaz almak her durumda sizin için daha karlı olacaktır. merak etmeyin alan büyük olsada inverter kendisini kısa sürede kısıyor. birol ustanın bile beğenmediği zibronun en alt kalit einverteri benim gözlemlerimde iş görüyorsa korkmayın)

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

s.a. arkadaşlar

ikinci el klima satan bir yere sordum, 18 binlik beko için 750 lira istediler... garantisi yok ama bir sene kendim garanti veriyorum diyor adamlar.
    bana fiyat fazla gibi geldi çünkü 18binlik demirdöküm 1100 liraya 12 taksitle satılıyor, fiyat arama sitelerinde gördüğüm kadarıyla.

aslında ikinci el olarak 500 lira gibi olsa uygun, alırdım... bu fiayata bulabilir miyiz ?
    weili diye bi marka var burda satıyorlar, montajla birlikte 500... o marka da iyi soğutmaz demişler... Adana malum...

weili yi alsak iş görür mü yoksa uygun fiyatlı iyi bi marka mı çıkar diye beklesem... ???

500 liradan fazla da para vermek istemiyorum, hem dükkan hem kira hem de bu yazdan sonra kullanmayabiliriz... elimizde kalabilir yani...

hocam hiç yaklaşmayın paranız çöpe gider. marka olarak demiyorum 2. el klima işi oldukça sakat bir durum.

• quote:

quote:

Selamlar
    CAN++

Bakarsan görürsün.

Alıntıları Göster
    quote:

Bunu söyleyen arkadaş nereden bu fiyata aldığını da söylesin :) Cihazı yaza girmeden Birol Usta'dan satın aldım ve şu ana kadar gayet iyi gidiyor :)

• Herkese iyi geceler. Malum sıcaklardan bende klima almaya karar verdim salonum 27m2 ancak salona acılan 2 oda daha mevcut.18000btu luk bir klimanın yeterli olacağı kanaatindeyim. forumda yazılanları okudum ancak su model iyiymiş düşüneyim demeye başladığım anda diğer sayfada olumsuz yazılar okuyarak tam net bir karar veremedim. Aklımda ki markalar mitsubishi, carrier, panasonic genel olarak memnuniyet de bu markalar doğrultusunda. Ankara da yaşıyorum, evim güney cephe, sabah,öğle,akşam güneş alıyor, ısınma amaçlıda düşünmüyorum. Bu doğrultuda siz değerli arkadaşlarım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

quote:

s.a. arkadaşlar

hocam hiç yaklaşmayın paranız çöpe gider. marka olarak demiyorum 2. el klima işi oldukça sakat bir durum.

Niye hocam yaw

ben eve bi tane aldım 9 luk Haier...
    araştırdım zaten, japon malı iyi klimadır dediler...
    şimdi iyi çalışıyor yani...

neden olmasın ki ?

ya da 18 lik baymak var 12 taksit 1150 lira...
    http://www.evidea.com/urun/baymak-18-chs.aspx?ref=akakce&v=1.26.5

bunu mu alsak

• quote:

quote:

quote:

s.a. arkadaşlar

Niye hocam yaw

ben eve bi tane aldım 9 luk Haier...
    araştırdım zaten, japon malı iyi klimadır dediler...
    şimdi iyi çalışıyor yani...

neden olmasın ki ?

ya da 18 lik baymak var 12 taksit 1150 lira...
    http://www.evidea.com/urun/baymak-18-chs.aspx?ref=akakce&v=1.26.5

bunu mu alsak

hocam, birkez haier japon değil çin malıdır. yeri gelmişken belirteyim. iyi bir klimadır. ama burda klimanın iyi marka kötü marka olması önemli değil. kısmetinize temizi denk gelmiş. bu klimanın söküm esnasında gazı toplanmamış olsa. söken kişiler inşaat yıkımcıları olsa makineyi tutup bakır borulardan kesseler. kesilen yerden bolca toz dolsa açık olan vanalardan içeri. bunu siz anlayabilirmsiniz. hele birde işi tamamen para kazanmak olan tamircinin birine denk gelirseniz o klimayı sizin evinize işyerinize takar. 2 gün sonra kompresör gider. size diyeceği tekşey 2. el aldın kardeş ne yapalım. isterse size garanti versin bu lafı gene der emin olun.

ben şahsen baymak alırım kendimi riske atmam düzgünce vakumlada nerden baksan 2-3 yılda garantisi oluer başım ağrımadan kullnırım en azından.

• 
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.