Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (821. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: hayst
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
90. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu aralar havalar ısındı ve başlıkta ısındı!

Hem Fake hemde Satıcı tipler türedi,yakaladıkmı aynen şutlatıyoruz,ayrıca bu bölümde gelipte bir şeyler öğrenmek isteyenler de uyanık olsun
    bir sürü fake tipler dolanıyor,önce msg sayısına bakın,sonra zaten yazdıkları kendisini ele veriyor sonrada giriş tarihine bakın ltf!!

Senelerdir bir Gürcan FAKE klasiği vardı milleti yiyen,şimdi o artık gelemez oldu ama arada sızıyor çakal yine,anında şutlatıyoruz!

Birde kendisini uyanık sana bazı tipler var gelip aleni mal satmak isteyenler,yaw sizin ne işiniz var burada,gidin DH nin ilgili başlığı var oradan milleti
    yemlesenize!!

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

13m2 oda için klima lazım. Fazla yer kaplamayacak birşey arıyorum

Yer kaplamayacak derken
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

13m2 oda için klima lazım. Fazla yer kaplamayacak birşey arıyorum

Yer kaplamayacak derken

hocam seg nasıldır baumax ta var 699 tl 12.000 btu

birde

baymak güvencesiyle baxi var 799 tl 12.000 btu

birde koçtaşta rubenis 799 tl 12.000 btu

hangisini alayım limitim 800 tl de
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Sayın ustalar lütfen yanıtlayın. Özellikle kocausta sizden de cevap rica ediyorum.

İzmir'de son kat dairede 18m'lik salonumuz var. Sadece soğutma amacı ile günde bir kaç saat çalışacak klima arıyoruz. 12000 BTU yeter mi?

Inverter düsünmüyoruz. Bütçem en fazla 1000 TL.

Aşağıdaki modeller hakkındaki görüşleriniz nedir. Başka öneriniz olur mu?

1)http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=3941629#resim

2)http://www.koctas.com.tr/U/Gree-GR-11-Split-Klima-11000-BTU/-/57265?R=126

3)http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&kid=159&uid=626

4)http://www.praktiker.com.tr/klimalar/zass-12000btu-r410a-gazli-a-enerji/237576

5)http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-212410-12500-btu-A-Enerji-r410-gazli-beko-klima_2393.html#0

Evet, oraya 12 binlik yetmesi lazım.

Koçtaş'taki Gree, Auer, Zass akrabadır, tümünün içi Gree'dir, segmentindeki en iyiler denebilir.

Beko da isteğinize uygun, artısı da servisi.
  • yahu bi cvp verseniz ? yarın gidip alacağız fakat bi fikir yok karambole alıcaz

1. seg
    2. baxi
    3.rubenis

hepsi 12.000
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: IlkerCagatay

25m2 civarı bir oda için mütevazi bir klima düşünüyorum, mini olsa yeterli olur sanırım. Cok fazla bilgim yok klima konusunda ancak içerdeki kötü havayı dışarı atabilecek, içerde aynı zamanda ferah bir hava saglayabilecek de bir klima istiyorum. 800'tl ye kadar böyle bir klima bulabilme şansım nedir?

Klima içerdeki havayı dışarı atmaz, sadece şartlayıp (ısıtıp-soğutup) gene aynı mekan içinde sirküle eder.
    İç havayı değiştirmek-atmak istiyorsanız bir yere (duvara-pencereye) aspiratör takmalısınız.

O paraya o kapasitede klimalar var.
    Airfel'in market markalarına bakın, Zass-Auer falan gibi.

Bu da iş görür:

http://www.koctas.com.tr/U/Rubenis-RB-AC-12S-Split-Klima-12000-BTU/-/56677?R=126

hocam linkte attığınız klima ile
    http://www.koctas.com.tr/U/Rubenis-RB-AC-12S-Split-Klima-12000-BTU/-/56677?R=126

http://www.bauhaus.com.tr/index.php?id=880

hergün 5 saat çalıştırısak ayda 40 tl fatura geleceği yazıyor baxi klimada
    şunun arasında kaldım bu hafta sonu alacağım bi fark varmı hangisi alayım teşekkürler bu arada yardımlarınız için

rubenis mü baxi mi kısacası :)

Kalite olarak benzer ürünler.
    Ama likte görünen Baxi 9 binlik, siz 12 binlik alın.

Auer ve Zass onlardan biraz daha iyidir, Airfel-Gree malıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.aLi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mr.aLi

Merhaba (:

30 M2'lik Ofis Tarzı Bir Mekan İçin Kaç BTU Ve Hangi Marka Klima Almalıyız?
    İşyeri 2 Katlı Ve Alt Katta 21.000 Lik Bosch Marka Klima Mevcut.Üst Kata Hava Kaçıyor O Sebeple Bu Yıl Üst Kata Da Klima Almak İstiyoruz.
    Toshiba Ve Mitsubishi Almak İstiyoruz Ya Da Önerilebilecek Başka Bir Marka

Sözün Özü Bizim İçin Hangisi Tasarruflu Ve İdeal Olur?

Yazın serinletirken üst kata kaçma durumu olmaz ama kışın olur.

O mekan için 18 bin btu (50'lik) bir inverter iyi olur.

Düşündüğünüz markalar düzgün-kaliteli.
    Servis durumunu da düşünürseniz, Toshiba-Alarko Carrier daha iyi olur.

Ustacım Daikin Almaya Karar Verdik
    18.000 Btü Olacak Ve G Serisi Varmış Ondan Olacak.
    Günlük Ortalama 8 Saat Açık Kalacak Aylık 50 Tl Farkı Olurmuş Faturada

Birşeyler Yazmaya Değer Gördüğün İçin Çok Tşk Ederim

Markaya yüksek bedel ödemiş olacaksınız, gene de konu-komşuya hava atma şansınız olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yesilsy

Merhaba arkadaşlar,

Benim sormak istediğim konu; kaç btu'luk klima almam gerekir. Kullanacağım yeri ve özelliklerini aşağıda belirttim.

30-32 metrekare
    Kuzey cephesi
    öğlene kadar bir camdan güneş alıyor, saat 16:00'dan sonra diğer camdan güneş alıyor.
    1. kattayım(Üst kat) Çatı yok.. Bütün gün tavandan güneş alıyor. Çok sıcak oluyor.
    Sadece soğutma için kullanacağım.

12000 btu alsam yeterli olur mu?
    inventer almam şart mıdır?

Bu özelliklere uygun olarak önerebileceğiniz markalar var mı?

Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Serkan Yiğit
    Mimar sinan mah. Tuzla İST

Sadece soğutma ise inverterin tasarruf özelliğinden çok farklı faydalanamazsınız, sessizliği tamam.

Oraya 12 binlik küçük gelir, 18 binlik bakın.
    Yakınızdaki servisi iyi olan, ses durumundan rahatsız olmayacağınız birşey alın.

hocam affına sığınarak. sözünüze girmiş oluyorum ama kendi fikrimi belirtmek istiyorum. inverter kendi deneyimlerime göre soğutmada çok daha başarılı.

bende önceleri çok inanmıyordum invertere ama geçen yıldan itibarende defalarca yazdım bu durumu hatta cengizumur arkadaşın en büyük destekçilerindendim:))

şuan 53m2 me 12000 inverterle hükmediyorum 24C çalışıyor. çektiği watt 310 tam kızgın güneşte gece ise 200 lere düşüyor. bende çatı katıyım ok izolasyon var ama. ben izolasyona izolasyon demem şuanki malzemede çatıda en az 14cm olması lazım çünkü. ve çatıda kesinlikle ısı köprüsü olmaması lazım. izocam kendi cam yünü şiltelerinin 20cm den aşağı olmaması lazım diyor.

ben bu açıdan belirtmek istedim gerçekten yazın gördüğüm faydayı kışın göremiyorum. bu yüzden kesinlikle inverter öneriyorum soğutma için.

Köylü, zaten senin her işin standart dışı
    Tabii 12 binlik kliman da 53 m2 yeri şartlayacaktır.

Ama ben burada bu hesapla alet önerirsem, adam alıp ta çuvalladıktan sonra bana fena söver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 14 Haziran 2012; 0:51:18 >
  • Orijinalden alıntı: stornado

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Merhaba zibro 1735 modeli için 1300tl lik fiyatı nereden almıştınız ?

bende merak ediyorum bu fiyat nereden?

Valla varsa bende 50 tane sipariş veririm.Hatta bence pvg de alır.

Bir yanlışlık var galiba bırakın 1300 TL yi 2300 TL ye bile bulursanız kaçırmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mefisto-TR

Merhaba, evim için klima bakıyorum, bakıyorum ama işin içinden çıkamıyorum. :) Keşif yaptırmıştım Airfel bayisine 12.000 btu yeterli geleceğini söyledi. Evim çatı katında, ön taraftan sabah erken saatlerde güneş alıyor o kadar... Bütçem maksimum 1.500 TL, hangi marka/model önerirsiniz ? Sadece soğutma için kullanıcam ev kaloriferli zaten ısıtmaya gerek yok... Acil halletmem lazım annem rahatsız ve sıcaklarda zorlanıyor.

Okuduklarımdan anladığım kadarı ile soğutmada marka/model önemsiz gibi görünüyor ama sessiz ve arıza çıkartmayacak birşeyler önerirseniz h.sonuna kadar halletmeyi düşünüyorum.

Bir de Arçelik bayilerine ve diğer klimacılara gidip çalışır durumda klima görün.
    Ses durumunu bizzat denemiş olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merruse

quote:

Orijinalden alıntı: merruse

Merhaba,

Üstadlardan bir değerlendirme rica edeceğim.

İstanbul'dan Antalyaya taşınıyorum.

Taşınacağım evde hem ısınma hem de soğutma için klima kullanmak durumundayım. Bu nedenle kiralık 3+1 ev için 3 klima alacağım (1 tane 9000 btu Airfel klimam var 2002 model ve 3 taşınma görmesine rağmen iyi çalıştı) Ev ara katta (3.kat)

Büyük oda 16,3 m2 Güney cepheli 4,2 m2 çift ısıcamlı pvc doğramalı büyük bir penceresi var. 2 duvarı dış cephe dikdörtgen bir oda. Çocuk odası olarak kullanılacak.
    Küçük oda 10,5 m2 Doğu cepheli 1,6 m2 çift ısıcamlı pvc doğramalı küçük bir penceresi var ve tek kısa duvarı dış cephe dikdörtgen bir oda. Çocuk odası olarak kullanılacak.
    Salon 36,6 m2 Doğu cepheli 4,1 m2 iki büyük 2,9 m2 bir büyük çift ısıcamlı pvc doğramalı pencereleri ve 1,6 m2 balkon kapısı olan 3 dış cephesi olan L tipli bir salon. Oturma odası olarak kullanılacak.
    Yatak odası 16,4 m2 Kuzey cepheli 1,7 m2 iki küçük çift ısıcamlı pvc doğramalı pencereleri ve 1,6 m2 balkon kapısı olan 3 dış cephesi olan dikdörtgen bir oda.

Açıkcası elimdeki Airfel'i yatak odasında kullanıp diğer 3 odaya yeni klima almak istiyorum. Bir memur olarak yaşadığım için ayırabileceğim bütçe çok fazla değil, taksitle almak durumundayım. Ancak çocuklarımın sağlığına zarar vermeyecek ve P/F oranı iyi bir seçim hangi model olur diye sizlere sormak isterim.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar.

Baktım kimse bir yorum yapmamış :(

Kalktım gittim Koçtaş'a. Kafamda iki 9000btu bir 18000btu almak vardı.

R22'li Beko düzler göz kırpıyor. Bir de Rubenisler var R410A lı düz klimalarda. Beko da 2 tane 7445D bir tane de 7705D alıp işi bitireyim derken klimalardan sorumlu satıcı adam geldi odalara en az 12000 btu salona 24000btu al yoksa ısıtmada sorun yaşarsın dedi.

Kafam karışıp biraz daha düşüneyim derken bir arkadaşım telefonla aradı, ona sordum git inverter al dedi. En az %50 artıyor toplam bedel

İyice karıştı kafam. Çocuklar küçük, hanım çalışmıyor, klimalar uzun süre çalıştırılacak evde olacaklarından özellikle kışın ama bütçe de belli. Ben 3 klimaya 4 bin lira harcarım herhalde en fazla derken rakam artıyor ve kafam karışıyor. Memur adamım sonuçta gönül istese de bütçe daha pahalılarına elvermiyor. Ama arkadaşımın da bir yılda elektrik faturasından amorti edersin uzun süre çalıştıracaksın ve özellikle ısınma konusunda uzun çalıştıracaksın dediğinden tereddütte kaldım.

Yorum yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

Birader, öncelikle 410-22 gazı olayına takmayın, kullanıcı açısından 410 dezavantaj bile sayılır.

Almayı düşündüğünüz aletler hep orta/alt kalitede şeyler, bu durumda 36 m2 yere o kalitedekilerden 18 binlik takmak biraz risk.
    Haa, ME, MHI, Toshiba-Carrier, Daikin; Fujitsu... vs gibi kaliteli şeyler olsa 18 binlik te yetebilir, orası ayrı.

Küçük odalar için 9 binlikler yeter bence, ama 36 m2 yere orta kalitede 18'lik takmanız durumunda kışın bazı günler ek ısıtıcı ile takviye yapmanız gerekebilir.

Gene de en doğru kararı mekanı bizzat inceleyen biri verir, çağırın bir servis bedava expertiz yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: somebodyblue

quote:

28-30 M2 salonda sadece yazın soğutma amacıyla kullanabileceğim bir klima arıyorum. Salon batı cephesinde ve ara kat. Kaç btu almam gerekir ve inverter olmasna gerek var mı (fiyat farkalrı çok yüksek)? Ayrıca sessiz çalışması, servisi ve sağlıklı bir klima olması (filtre, kendini temizleme vs..) benim açımdan önemli. Marka ve model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Ustalar yardım lütfen, ne önerirsiniz?

Bu kendini temizleme vs gerçekten gerekli özellikler mi yoksa göz boyama mı?

Sadece soğutma amaçlı kullanılacak, sessiz, servisi iyi olan, baş ağrıtmayacak bir klima önerisi lütfen. çok şey istemedim umarım :)

Dış ünite, iç ünitenin hemen arkasındaki duvara balkon içine takılacağı için, onun da mümkün olduğunca sessiz olması önemli.

Şimdiden teşekkürler.

@Kocausta

Hocam bana da bir cevap lütfen. sessiz ve servisi iyi olan, soğutma için kullanılacak marka model önerisi var mı?
  • Arkadaşlar işler biraz yoğunlaştı,birde yeni bir mağzaya geçtik,taşıdık,o nedenle çok bakamıyorum foruma.Genel olarak bir kaç konuda uyarmak isterim.

Öncelikle kısıtlı bütçeli arkadaşlar(700-1000 TL) Bu aralıklarda ürün alıyorsanız mutlaka bir şeylerden ödün veriyorsunuz,ama mal kalitesi,ama montaj kalitesi,ama ses,ama gerçek olmayan çapma kapasite vs.Ben 25 . yılındayım bu sektörde azıcık eli ayağı düzgün bir malı 920 TL nin altına alamıyorum.Bu rakamlara mal alacak arkadaşlar hangisinden faragat edeceklerse iyi tartsınlar.Çünkü bu tarz arkadaşlar ikinci bir klima alama şansı yok.

İkinci olarakta Soğutmada hangi klima olursa olsun soğutur olayı çok yanlış,tamam soğutma için çok özel makina gerekli olamayabilir ama 35 dereceleri geçti mi dış oratam ısısı bir çok çakma ve yerliciler çakılıp kalıyor hatta off oluyor,tabi birde fatura o biçim şişiyor.Özellikle gündüz kullanımda.Birde nem oranı yükseldimi klimada da aynı insanda olduğu gibi 35 dereceyi nem oranı yüksekken 38 hisseder.Burada da şişer kalır.Malum Türkiye de bu sene mevsim normalllerinin 2-3 derece üzerinde gidecek.Bu gün itibari ile İzmir de yaşamaya başladık böyle durumları.Bu konuya dikkat,yaz ayları her bölge için gerçektende çok farklı,hatta aynı il içerisinde farklar var.Tavsiyede bulunan profesyonel olarak bu mesleği yapmayan iyi niyetli forum arkadaşlarım ıda özellikle uyarmak isterim bu konuda. Vebal altında kalmayın.Yazım tamamen iyi niyetlidir.Kimse alınmasın.

İsteyen istediğini yazmakta ve yapmakta her zaman ki gibi Özgür,ben sadece dikkat çekmek için yazdım.Şuç-ili ihsan eylediysek affaola.
    Herkese selamlar,iyi geceler ,iyi forumlar.....

Bu arada tel. ulaşan bazı arkadaşlara an itibari ile her zaman yardımcı olamıyorum.Yüzlerce klima marka ve kodu var hepsini ezberimde tutmam imkansız.Sanılmaya ki başımızdan savıyoruz.Hele şu Mit.Heavy nın kodları beni öldürüyor.Birebir çalışmadığım markada olamadığı için net cevap veremiyorum.Mail ile sarasanız müsait olduğumda dah iyi bilgi verebilir.Tel .açıp sonradan dönmeyi unutttuğum arkadaşlardan da mail atmalarını rica ederim.
    Kalıcı oluyor en azından.Mit.Heavy kodlarını köylü iyi biliyor onada sorabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

28-30 M2 salonda sadece yazın soğutma amacıyla kullanabileceğim bir klima arıyorum. Salon batı cephesinde ve ara kat. Kaç btu almam gerekir ve inverter olmasna gerek var mı (fiyat farkalrı çok yüksek)? Ayrıca sessiz çalışması, servisi ve sağlıklı bir klima olması (filtre, kendini temizleme vs..) benim açımdan önemli. Marka ve model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Ustalar yardım lütfen, ne önerirsiniz?

Bu kendini temizleme vs gerçekten gerekli özellikler mi yoksa göz boyama mı?

Sadece soğutma amaçlı kullanılacak, sessiz, servisi iyi olan, baş ağrıtmayacak bir klima önerisi lütfen. çok şey istemedim umarım :)

Dış ünite, iç ünitenin hemen arkasındaki duvara balkon içine takılacağı için, onun da mümkün olduğunca sessiz olması önemli.

Şimdiden teşekkürler.

@Kocausta

Hocam bana da bir cevap lütfen. sessiz ve servisi iyi olan, soğutma için kullanılacak marka model önerisi var mı?

Makul fiyata orta kalite düz tip ve servisi iyi olan deyince, ihtiyacınızı görebilecek bir klima:

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-active-plasma-serisi-15040.html

Bunu bayi dışında internet dükkanlarından birkaç yüz lira daha ucuza almanız da mümkün.

Ses seviyesi çok düşük değil ama makul, tabii ki fiyatına göre.

Sesi az alet istiyorsanız inverter bakacaksınız.
  • selamlar ve saygılar üstadlar..

şimdilik izmirde yaşıyorum, memur olduğum için 1-2 sene sonra kalacağımın garantisi yok. bu yüzden ileriye dönük olarak da sağlam ve işimi görecek bir cihaz istiyorum, Allah nasip ederse seneye de çocuk olacak inşaallah bu yüzden titiz davranıyorum.

klimayı aslında ısınma amaçlı olarak almak istiyorum. yazın serinletmesi bonus olacak. evim ara katta, oturma odam yaklaşık 3,5m x 3,5m (12 ila 14 metrekare arası). kışın çok soğuk havalarda oturma odasının kapısını açıp diğer odanın da soğuğunu kırmak istiyorum (diğer odayı ısıtmasına gerek yok). bu arada diğer odamda aynı ölçülerde. fiyat olarak üst sınırım en fazla 3000tl. bu kadar para vermişken kaliteli ve yaygın servis ağı olan beni pişman etmeyecek bir cihaz olsun istiyorum birde enerji tasarruflu olması da önemli.

bu şartlar altında sizlerden ricam; beni pişman etmeyecek ve ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir cihaz veya marka tavsiyesi.

gereğini arz ederim :))

şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ödemisli -- 14 Haziran 2012; 4:56:55 >
  • 35 m2 salona 2500-3000 arası uzun ömürlü,sorunsuz ve az yakan klima tavsiyeleriniz nedir? Samsung Maldives serisinden 24000 lik bir model begendim fakat yeni oldugu icin güvenemedim.
  • Herkese selamlar,

Ankara'da müstakil bir evde oturmaktayım, giriş katta salon, mutfak ve antre arasında duvar bulunmamakta, kat net 60 metrekare aşağı ve yukarı merdiven mevcut bu katta bulunan salona ve üst kattaki yatak odasına (15 merekare) klima düşünüyoruz. Öyle ortamı buzhaneye çevirmeden ortam sıcaklığını 22-23 derece'de tutabilecek güç ürünler düşünüyorum. Yatak odası için 12.000'lik bir klima yeter hatta artar diye düşünüyorum ama giriş kat konusunda karar veremiyorum. En az 18.000'lik bir cihaz gerekir gibime geliyor ne dersiniz? Evin dışında 8cm'lik yalıtım mevcut. Birde marka ve model önerisinde bulunabilir misiniz? Bütçe toplamda 5000 TL civarı.

Son olarak multi-split seçenekleri de aklıma yatıyor bu konuda ne diyorsunuz? 3 iç ünite bağlanabilen bir dış ünite alıp ilerde 3. bir yere klima taktırmak istersem rahat ederim diye düşünüyorum.
  • Merhaba,

Sadece soğutma amaçlı klima alacağım.Aslında geçen sene alacaktım fakat çocuk ufak olduğu için vazgeçtim.Şuan 2,5 yaşında.Benim için önemli olan sağlıklı ve fiyatı çok pahalı olmaması.Sağlık açısından Sharp'ın iyi olduğunu duydum fakat çok pahalılar.

Bu nedenle arçelik almayı düşünüyorum.Neo plasma özelliği varmış.Gerçi ne kadar etkilidir onu da bilemiyorum.

arçeliğin bana uyun iki modeli var.

arçelik active plasma serisi 15040 Neo Plasma 14800 btu soğutma 1377 TL
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-active-plasma-serisi-15040.html

arçelik active plasma serisi 18040 Neo Dual Plasma 19200 btu soğutma 1824 TL
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-active-plasma-serisi-18040.html

Klimaya takacağım salon 30m2. Son kat, üstte çatı var.Ev istanbulda

Dün akşam ev 30 dereceyi gösteriyordu.Çocuk olduğu için çok soğuk bir ortam istemiyorum.Sıcaklıkğı 24-25'ye düşürmek istiyorum.Diğer markaların 12000 ve 8000 btu modelleri var.Fakat arçeliğin btu'ları biraz daha yüksek sanırım.Arada kalıyor.Buz gibi yapmak istemediğime göre 14800 btu olanı düşündüm.

Sizce hangi btu'yu almalıyım?14800 yeterli olur mu? Birde bu klimaları sağlık açısından tavsiye eder misiniz? Neo Plasma ile Neo Dual plasma arasındaki fark nedir?

Teşekkürler
  • quote:

Birader, öncelikle 410-22 gazı olayına takmayın, kullanıcı açısından 410 dezavantaj bile sayılır.

Almayı düşündüğünüz aletler hep orta/alt kalitede şeyler, bu durumda 36 m2 yere o kalitedekilerden 18 binlik takmak biraz risk.
    Haa, ME, MHI, Toshiba-Carrier, Daikin; Fujitsu... vs gibi kaliteli şeyler olsa 18 binlik te yetebilir, orası ayrı.

Küçük odalar için 9 binlikler yeter bence, ama 36 m2 yere orta kalitede 18'lik takmanız durumunda kışın bazı günler ek ısıtıcı ile takviye yapmanız gerekebilir.

Gene de en doğru kararı mekanı bizzat inceleyen biri verir, çağırın bir servis bedava expertiz yapar.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

R22 gazın klima bakımı ve akışkanlık açısından daha iyi olduğunu okuyup Koçtaş'taki Bekolarda bu gazı da özellikleri arasında sayınca ilgimi çekmişti (9000btu 900 liraydı). Anladığım kadarıyla 18 binlik orta/üst seviye inverter bir klima ile orta seviye (mesela Airfel diyelim) arasında çok fiyat farkı yok bu durumda? Mesela AC 18 binlik arasında? Airfel'in 18 binliği yetmeyebilir diye düşünüp Ac, ME, MHI mi almayı düşünürdünüz?

Odalara iyi markalardan düz 9 binlik alıp daha çok yaşanacak salona inverter li 18 binlik veya 21 binlik alsam daha makul olacak gibi duruyor bu durumda, ne dersiniz?
  • Arkadaşlar ortalama 15m2 odam için (sabah akşam devamlı güneş alır + çatı katı) sanıyorum 9000 btu yetecektir ?

Klima arıyorum, benim için sessiz çalışması yeterli, hangi markalara yönelmeliyim ? samsung, arçelik, airfel vs ?
  • 
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.