Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.040
Tıklama
Giriş
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

Arkadaşlar öncelikle belirteyim, hakkında tümüyle bilgisiz olduğum bir konu.
    Bugün Arçelik keşif ekibi geldi ve salona takılacak klima için 9000btu nun yeterli olduğunu fakat tüm ev faydalansın istersek 12000btu bakabileceğimizi söyledi.
    Genel olarak sadece soğutma için kullanılacak ve fiyatları yüzünden inverter modellere yönelemiyorum.

İlk model :http://www.arcelik.com.tr/klimalar-activepower-serisi-12028-Klima.html (993 tl.)
    İkinci model :http://www.arcelik.com.tr/klimalar-activepower-serisi-12030.html (1101 tl.)

Bu iki modeli karşılaştırınca "http://www.arcelik.com.tr/urun_kiyaslama.aspx?lang=tr-TR&kat=240&uKods=1725,773 " fark olarak;
    Antialerji filtresi, uyku modu, çoklu program özelliği (önemli değil), ısıtmada 1200btu soğutmada 500btu fark var görünüyor.
    İkisi arasında 100tl farkla üst model mi seçilmeli?

Daha da önemlisi; bütçe olarak 1100 tl. aşmayacak şekilde servis ağı, bakım masrafı gibi kıstaslar göz önüne alınarak, bu marka/modele alternatif olarak önereceğiniz bir marka/model var mı?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arçelik olmasının servis konusunda artısı büyük, buna karşılık özelliklerine göre fiyatı biraz yüksekçe.
    Sadece soğutma olduğunda klimanın vasat kalitede olması da yeter..
    Bu aralar Vestel (seg olarak) de indirime girmiş, onlara da bakabilirsiniz.

Dediğiniz gibi Vestel'in modellerini inceledim ancak bütçe dahilinde sadece 1 tek model bulabildim;
    NATURE PLUS S 12 A ENERJI KLIMA R410A (1009 tl.)
    http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/nature-plus-bej/nature-plus-s-12-a-enerji-klima-r410a-(bej)

Sizce bu ürünü yukarıdaki seçeneklere tercih etmeli miyim?

Servis önemli olunca bence Arçelik grubu.
    Bayileri yerine internet satıcılarına bakın.
    Beko ve arçelik bayilerinin de internet satışları dükkandan daha ucuz.
    Mesela ben geçen yıl buradan almıştım, çok iyi bir dükkan.
    Satışla beraber servisi bile ayarlamışlardı

http://www.bekoyetkilisatici.com/index.php

Arçelik olarak ta böyle yerler var.
    |
    |

• Yarbay
    2338 Mesaj
    @kocausta*
    Peki teşekkür ederim, dediğiniz yönde bir araştırma yapayım.
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

LoL Nickname: Cremiesto
    Server: EU-West
    League of Legends Wallpaper Editor Tıkla!

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    http://forum.donanimhaber.com/m_61887462/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61887462

inverter klima arayanlar bakarlarsa hem benim hem kendileri için iyi olur:)
    |
    |
  • Yarbay
    21612 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Selami Kirişçi

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Bugün Praktiker' den Zass marka 9.000' lik klima aldım. Pazartesi montajını yapacaklar.
    Praktiker' de Seg marka 9.000' lik 100TL daha ucuzdu ama dış ünitesi komple plastik olduğundan almaktan vazgeçtim.

Kaca aldiniz?

699TL + 8 taksit
    |
    |
    Al birini vur ötekine:
    Bimeks' in müşteri hizmetlerine email ile Altus' un ücretsiz montajı olup olmadığını sordum. Zamanında cevap alamayınca telefonla aradım. 5 dakika bekletildikten sonra sorduğumda bana "Biz bilemeyiz mağazasına sorun" dedi ve kapattı.
    2 saat sonra gönderdiğim emaile cevap olarak bunu yazdılar:

Göndermiş olduğunuz mail ile ilgili olarak, ürünlerin kurulumu yetkili teknik servis tarafından yapılmaktadır.Altus ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.
    Saygılarımızla,

Bimeks Müşteri Hizmetleri

Darty ve Bimeks Müşteri Hizmetleri yetersiz
    |
    |
    sakın demirdöküm klima almayın ben kullanıyorum zırt bırt arızalanıyor...paraya kıyın kaliteli bir klima alın mitsubishi .. alarko gibi markalar iyiydir
    |
    |

Orijinalden alıntı: Selami Kirişçi

Mutfaga klima dusunuyorum.
    9000 BTU

Dusundugum klimalar:
    Auer 750 TL
    Aura 1100 TL
    Bosch 1100 TL
    Alarko Flair 1150 TL

Tavsiyeleriniz uzerine Auer aldim, simdilik memnunum.
    Mutfaga daha iyi bir sey dusundum ama 350 TL farka deger mi sizce?
    Yoksa mutfaga da mi Auer alayim, ne tavsiye ederdiniz?
    Tesekkurler.

Auer Airfel'in bir markası.
    Aura İhlas'ın Airfel'e fason yaptırdığı klima, firmanın müşterileri İhlas'a güvendiği için her fiyata alır
    Etiketlerine bakın, geçen yılki modeller neredeyse aynıydı.

Auer kullanıyor ve memnunsanız gene ona devam edin, tabii işin hesabını yapan biriyseniz.
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    28-30 M2 salonda sadece yazın soğutma amacıyla kullanabileceğim bir klima arıyorum. Salon batı cephesinde ve ara kat. Kaç btu almam gerekir ve inverter olmasna gerek var mı (fiyat farkalrı çok yüksek)? Ayrıca sessiz çalışması, servisi ve sağlıklı bir klima olması (filtre, kendini temizleme vs..) benim açımdan önemli. Marka ve model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Yaklaşık olarak bir senedir forumu takip ediyorum, hep okudum ama hiç yazmadım ancak şu anda çok karasız kaldığım için üye olup sizlerden klima tavsiyesi almak istedim. Özellikle ustalarımızdan ve aşağıdaki modelleri kullananlardan yardım rica ediyorum.

Klimayı salon, açık mutfak ve kapısı bulunmayan koridor olarak yaklaşık 40 m2 lik bir alan için istiyorum, kışın kombi yeterli gelmediği için ısıtma amacıyla da kullanmayı planlıyorum.

Bu koşullar altında aşağıdaki modeller hakkında öneri bekliyorum?

Mitsubishi SRK50ZJX-S 18.000 Btu/h Hyper Inverter Duvar Tipi Split Klima 3511 TL

http://www.hizlial.com/u04.011.1470.0008/mitsubishi-srk50zjx-s-18000-btuh-hyper-inverter-duvar-tipi-split-klima

DAIKIN FTX50GV 20.000 Btu İNVERTER Duvar Tipi Split Klima 3425 TL

http://www.hizlial.com/u04.011.4588.0016/daikin-ftx50gv-20000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-a-sinifi

Toshiba Ras 16 Skvr 17100 Btu/h Inverter Duvar Tipi Split Klima (Daisekai) 2900 TL civarı (hizlial'da mevcut değil)

http://www.hizlial.com/u04.011.1379.0007/toshiba-ras-16-skvr-17100-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima-daisekai

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 050M 20.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima 2654 TL

http://www.hizlial.com/u04.011.0194.0023/alarko-carrier-x-power-gold-53-nqv-050m-20000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-a-enerji

• Teğmen
    228 Mesaj
    Hafta sonu biraz model ve fiyat araştırması yaptım.Bir tablo hazırladım

MARKA MİTSUBİSHİ HEAVY DAIKIN ZİBRO GREE BEKO
    GRUP POPÜLER İNVERTER ENJOY SERİSİ İNVERTER STANDART DC İNVERTER SPLİT KLİMA İNVERTER
    MODEL SRK35ZJP-S FTXN35L S/P 1735 GR 11 BKE 7675 D

SOĞUTMA 11940 11900 12250 11000 13000
    ISITMA 13650 13600 14300 12000 15200
    EER 3,30 3,21 3,76 3,21 3,81
    COP 3,67 3,62 4,52 3,61 4,17
    YILLIK ENERJİ TÜKETİMİ 530 KWH 498 KWH
    SES 25-42 25-43 38 25
    CİHAZ GARANTİ 3 YIL 3 YIL 5 YIL 2 YIL 3 YIL
    KOMPRESÖR GARANTİ 3 YIL 5 YIL 5 YIL 3 YIL 3 YIL
    FİYAT 2.100 TL 2.300 TL 1.350 TL 1.079 TL 1.569 TL

ZİBRO model ve fiyat bakımından ağır basıyor ama pek bilinmeyen bir marka olduğu için tereddütlerim var.
    Bir de zibroyu sorduğum yerde Airfel 12000 e 750 tl dendi modeline bakmadım ama.
    Tavsiyeleri bekliyorum.
    |
    |

• Teğmen
    228 Mesaj
    Tablo biraz karışmış....
    |
    |
    |
    |
    TABLO YAPTIK AMA EKLEYEMEDİK.MARKA-DEĞERLER-FİYAT BU GÖRÜNTÜDE

MİTSUBİSHİ HEAVY / POPÜLER İNVERTER / SRK35ZJP-S / 11940-13650 BTU / EER:3,30 COP:3,67 / GARANTİ 3-3 YIL / 2.100 TL 10 TAKSİT

DAIKIN / ENJOY SERİSİ İNVERTER / FTXN35L / 11900-13600 BTU / EER:3,21 COP:3,62 / GARANTİ 3-5 YIL / 2.300 TL 10 TAKSİT

ZİBRO / STANDART DC İNVERTER / S/P 1735 / 12250-14300 BTU / EER:3,76 COP:4,52 / GARANTİ 5-5 YIL / 1.350 TL 10 TAKSİT

GREE / SPLİT KLİMA / GR 11 / 11000-12000 BTU / EER:3,21 COP:3,62 / GARANTİ 2-3 YIL / 1.079 TL TAKSİTLİ

BEKO / İNVERTER / BKE 7675 D / 13000-15200 BTU / EER:3,81 COP:4,17 / GARANTİ 3-3 YIL / 1.569 TL TAKSİTLİ

ZİBRO ÖZELLİK VE FİYAT AÇISINDAN AĞIR BASIYOR AMA PEK BİLİNMEYEN MARKA OLUNCA İNSANIN KAFASI KARIŞIYOR.ZİBRO NUN BU MODELİ JAPAN ,6534 OLAN MODEL CHİNA MONTAJIYMIŞ.

TAVSİLERİ BEKLİYORUM....

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: zuzu2218

TABLO YAPTIK AMA EKLEYEMEDİK.MARKA-DEĞERLER-FİYAT BU GÖRÜNTÜDE

MİTSUBİSHİ HEAVY / POPÜLER İNVERTER / SRK35ZJP-S / 11940-13650 BTU / EER:3,30 COP:3,67 / GARANTİ 3-3 YIL / 2.100 TL 10 TAKSİT

DAIKIN / ENJOY SERİSİ İNVERTER / FTXN35L / 11900-13600 BTU / EER:3,21 COP:3,62 / GARANTİ 3-5 YIL / 2.300 TL 10 TAKSİT

ZİBRO / STANDART DC İNVERTER / S/P 1735 / 12250-14300 BTU / EER:3,76 COP:4,52 / GARANTİ 5-5 YIL / 1.350 TL 10 TAKSİT

GREE / SPLİT KLİMA / GR 11 / 11000-12000 BTU / EER:3,21 COP:3,62 / GARANTİ 2-3 YIL / 1.079 TL TAKSİTLİ

BEKO / İNVERTER / BKE 7675 D / 13000-15200 BTU / EER:3,81 COP:4,17 / GARANTİ 3-3 YIL / 1.569 TL TAKSİTLİ

ZİBRO ÖZELLİK VE FİYAT AÇISINDAN AĞIR BASIYOR AMA PEK BİLİNMEYEN MARKA OLUNCA İNSANIN KAFASI KARIŞIYOR.ZİBRO NUN BU MODELİ JAPAN ,6534 OLAN MODEL CHİNA MONTAJIYMIŞ.

TAVSİLERİ BEKLİYORUM....

bu durumda 1735 hemen alin gecin odaniz 20 metrekareden buyuk degilse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1268 Mesaj
    Merhabalar,

Adanada bir dukkan mitsubishi inverter taktirmis. Ama dukkanin 2 tarafi surekli acik. Dukkani istenilen dereceye getirme gibi bir dusunce yok. Klimanin ufledigi hava hemen disariya dagiliyor. Sadece ufurulen hava insana temas ettiginde serinleme meydana geliyor, bu da yetiyor, zaten amac da bu. Ben bu sartlarda inverter alip fazla odemelerinin yanlis oldugunu, duz klimanin bu is icin yeterli oldugunu soyledim ama kabul etmediler. Inverter, ancak oda istenilen dereceye ulastiginda devreye giriyor diye biliyorum. Her taraf acik oldugundan oda istenilen dereceye hic ulasamayacak, haliyle inverter devreye hic girmeyecek. Bu durumda invertere bosuna fazla para odemis olmuyorlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    playstation salonuma klima düşünüyorum.yaklaşık 90 metrekare,bodrum kat.normal zamanlarda klima ihtiyacı olmayacak kadar serin.ama son 2 yıldır aşırı sıcaklarda sıkıntı yaşıyorum.kaçlık klima işimi görür,ışık görmeyen bi mekan düşünün,3 adet küçük pencere var.tavsiyelerinizi bekliyorum
    |
    |
    Diğer odalar hamam gibi.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: albani

Selam Beyler

Önce Ustaları dinleyin;Birol/KoçKlima/Tekirdağlı/Köylü/KocaUsta

Sonra da Haybecilere,fake sallamacılara,fake üyelere,çaktırmadan yemleme ile mal satmak isteyenlere veya tırışkadan gaz verenlere v.s itibar etmeyin,
    havalar ısındı,işler açılıyor,her önünüze gelenin laflarına inanmayın ltf!!!

Bu arada ZIBRO dan broşür ekledim,indirip inceleyin,manzara çok güzel
    ancak hediyeside çok güzel olursa ne ala

http://oron.com/zsfblxjudk48

++

CAN

Bunlarda İthalatçı Firmanın tavsiye edilen fiyatlarıdır;Yetkili Satıcılarda fiyatlar pazarlıkla aşağıya çekilebilir tabiki!

SP 7526>>2500

SP 7535>>2800

SP 7550>>3100

++
    Birol Hocam bunlar da GREE üretimimi acaba?

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
    FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Binbaşı
    1395 Mesaj
    Klimadan ne bekliyoruz?

-Ortamı belirli derecede sabit tutmasını ve bu derece etrafında dalgalanma yapmamasını ->Inverter pwm
    -Ortamdaki sürekli çevrilen havanın iiç ünitede mevcut olabilecek mite, bakteri kir toz vb. istenmeyen etkenler arındırlması --> kaliteli, filtre, aktif filtre, ionize edici filtre, ekolojik , biyolojik filtreler vb..

Başka konuda da yazdım,
    - 2 yada 3bin liralık bir klima ile 700 liralık bir klimanın aradaki ilk yatırım maliyet farkını amorti etmesi için kaç sene gerekiyor? en basiti arçelik-lg lerde bile 2700 tl lik fiyatlar var. Diğer yandan vestel çakması seg şu an 600 tl 9bin btu.

-Amortisman dışında içünite dış ünite sessizliği + iç ünitedeki filtrelerin konfora olan etkisi.

Sizce optimum fiyat/performans hangi özelliklerde hangi fiyatla birleşmelidir?
    |
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,468
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.