Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (818. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki buçuk saat açık kalan klima 25 dereceye ayarlı olmasına rağmen odayı öyle bir soğuttu ki üşümeye başladım.
    Bu durumda klimayı tamamen kapatayım mı yoksa sıcaklık ayarını yükseltip çalıştırayım mı?
  • Arkadaşlar merhaba, ben de 19m2 çatı katı odam için uygun bir klima arıyorum. Samsung, Altus gibi markalar uygun geldi fakat 9000 btu'luk(samsung boracay'ın 9300btu soğutması var) yeterli olur mu odam için? 12000btu da fazla gelir diye düşünüyorum, yanılıyor muyum? Tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eLmrCh -- 11 Haziran 2012; 20:00:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuzu2218

TABLO YAPTIK AMA EKLEYEMEDİK.MARKA-DEĞERLER-FİYAT BU GÖRÜNTÜDE

MİTSUBİSHİ HEAVY / POPÜLER İNVERTER / SRK35ZJP-S / 11940-13650 BTU / EER:3,30 COP:3,67 / GARANTİ 3-3 YIL / 2.100 TL 10 TAKSİT

DAIKIN / ENJOY SERİSİ İNVERTER / FTXN35L / 11900-13600 BTU / EER:3,21 COP:3,62 / GARANTİ 3-5 YIL / 2.300 TL 10 TAKSİT

ZİBRO / STANDART DC İNVERTER / S/P 1735 / 12250-14300 BTU / EER:3,76 COP:4,52 / GARANTİ 5-5 YIL / 1.350 TL 10 TAKSİT

GREE / SPLİT KLİMA / GR 11 / 11000-12000 BTU / EER:3,21 COP:3,62 / GARANTİ 2-3 YIL / 1.079 TL TAKSİTLİ

BEKO / İNVERTER / BKE 7675 D / 13000-15200 BTU / EER:3,81 COP:4,17 / GARANTİ 3-3 YIL / 1.569 TL TAKSİTLİ

ZİBRO ÖZELLİK VE FİYAT AÇISINDAN AĞIR BASIYOR AMA PEK BİLİNMEYEN MARKA OLUNCA İNSANIN KAFASI KARIŞIYOR.ZİBRO NUN BU MODELİ JAPAN ,6534 OLAN MODEL CHİNA MONTAJIYMIŞ.

TAVSİLERİ BEKLİYORUM....

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Merhaba zibro 1735 modeli için 1300tl lik fiyatı nereden almıştınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzak doğu markaları iyi diye biliyorum estetik olsun dersen bizim firmalar iyi işte vestel arçelik vs.
  • Değerli Arkadaşlar ,

istanbul da zemin katta 12 m2 yalıtımsız bir oda için yazın soğutacak ,kışında güzel ısıtacak klima arayışım var.
    Isınma amaçlı da kullanacağım için 9. 000 btu İNVERTER model düşünüyorum.
    Yazın ve kışın akşamları 4-5 saat (hafta sonları10 - 12 saat kullanılacak)
    Bütçem 1200-1400 tl arası " Samsung Maldives "serisi ve airfel in inverter i bu bütçeleri karşılıyor.
    Bu modellerden hangisini veya başka hangi modelleri önerirsiniz.Özellikle ısnıma için uygunsa İnverter olmayıp da klasik olan bir model de tavisiye edebilirsiniz.
    Uygun satış yapan yer - kampanya tavsiyesi de rica edebilirim mümkünse. PM lerede - DH de sık sık bakıyorum Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: trng

Merhaba

Yaklaşık olarak bir senedir forumu takip ediyorum, hep okudum ama hiç yazmadım ancak şu anda çok karasız kaldığım için üye olup sizlerden klima tavsiyesi almak istedim. Özellikle ustalarımızdan ve aşağıdaki modelleri kullananlardan yardım rica ediyorum.

Klimayı salon, açık mutfak ve kapısı bulunmayan koridor olarak yaklaşık 40 m2 lik bir alan için istiyorum, kışın kombi yeterli gelmediği için ısıtma amacıyla da kullanmayı planlıyorum.

Bu koşullar altında aşağıdaki modeller hakkında öneri bekliyorum?

Mitsubishi SRK50ZJX-S 18.000 Btu/h Hyper Inverter Duvar Tipi Split Klima 3511 TL

http://www.hizlial.com/u04.011.1470.0008/mitsubishi-srk50zjx-s-18000-btuh-hyper-inverter-duvar-tipi-split-klima

DAIKIN FTX50GV 20.000 Btu İNVERTER Duvar Tipi Split Klima 3425 TL

http://www.hizlial.com/u04.011.4588.0016/daikin-ftx50gv-20000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-a-sinifi

Toshiba Ras 16 Skvr 17100 Btu/h Inverter Duvar Tipi Split Klima (Daisekai) 2900 TL civarı (hizlial'da mevcut değil)

http://www.hizlial.com/u04.011.1379.0007/toshiba-ras-16-skvr-17100-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima-daisekai

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 050M 20.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima 2654 TL

http://www.hizlial.com/u04.011.0194.0023/alarko-carrier-x-power-gold-53-nqv-050m-20000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-a-enerji

İlk alım fiyatı yüksek ama, listenizdeki en verimli klima Mitsubishi SRK50ZJX-S.

*Kapasite olarak 18 binlikler oraya sınırda gelir, zorlarsanız düz tip klimadan daha fazla ceryan yakması da sözkonusu olur.
    Bu durum tüm inverterler için de geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

İki buçuk saat açık kalan klima 25 dereceye ayarlı olmasına rağmen odayı öyle bir soğuttu ki üşümeye başladım.
    Bu durumda klimayı tamamen kapatayım mı yoksa sıcaklık ayarını yükseltip çalıştırayım mı?

Oturduğunuz mekanın sıcaklığını dışardan en çok 10C daha aşağıya düşürün.
    Daha fazla fark yaratırsanız "klima çarpması" denen şeye uğrarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eLmrCh

Arkadaşlar merhaba, ben de 19m2 çatı katı odam için uygun bir klima arıyorum. Samsung, Altus gibi markalar uygun geldi fakat 9000 btu'luk(samsung boracay'ın 9300btu soğutması var) yeterli olur mu odam için? 12000btu da fazla gelir diye düşünüyorum, yanılıyor muyum? Tavsiyelerinizi bekliyorum

Çatı ise yetmeyebilir.
    Normal şartlarda m2'ye 500 btu hesap edilir, tabii ısı kazancı ve içerde bulunan insan sayısı-çalışıp ısı üreten aletler de hesap edilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Değerli Arkadaşlar ,

istanbul da zemin katta 12 m2 yalıtımsız bir oda için yazın soğutacak ,kışında güzel ısıtacak klima arayışım var.
    Isınma amaçlı da kullanacağım için 9. 000 btu İNVERTER model düşünüyorum.
    Yazın ve kışın akşamları 4-5 saat (hafta sonları10 - 12 saat kullanılacak)
    Bütçem 1200-1400 tl arası " Samsung Maldives "serisi ve airfel in inverter i bu bütçeleri karşılıyor.
    Bu modellerden hangisini veya başka hangi modelleri önerirsiniz.Özellikle ısnıma için uygunsa İnverter olmayıp da klasik olan bir model de tavisiye edebilirsiniz.
    Uygun satış yapan yer - kampanya tavsiyesi de rica edebilirim mümkünse. PM lerede - DH de sık sık bakıyorum Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Samsung inverter olur, yakınınızda iyi bir servisi varsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

İki buçuk saat açık kalan klima 25 dereceye ayarlı olmasına rağmen odayı öyle bir soğuttu ki üşümeye başladım.

Oturduğunuz mekanın sıcaklığını dışardan en çok 10C daha aşağıya düşürün.
    Daha fazla fark yaratırsanız "klima çarpması" denen şeye uğrarsınız.

25 derece bu durumda iyi ama klima sürekli 25 de çalışınca ayaklarım üşüyor ve kapatıyorum.
  • @ kocausta*

merhaba , öncelikle teşekkür ederim.

Çamaşır makinesi - Buzdolabı - Micro dalga evimde samsung ( teknosa - EW ürünü )

Servis araştırmak gerekli ancak , bu firma hem küçük hemde büyük beyaz eşyada sanırım FARKLI servis merkezi ile çalışıyordur. dediğiniz gibi bu marka - servis hizmeti üzerinden ilk araştırmaya başyalım.
  • Klimanın az enerji sarfiyatı için hangisi önemlidir ?

Örneğin:

Soğutma 12.500 btu -3665 watt
    anma gücü: 1.200 watt
  • @ Beyaz_Esya

PROFİLİM AÇIK

İstanbul - Küçükçekmece - Altınşehir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

@ kocausta*

merhaba , öncelikle teşekkür ederim.

Çamaşır makinesi - Buzdolabı - Micro dalga evimde samsung ( teknosa - EW ürünü )

Servis araştırmak gerekli ancak , bu firma hem küçük hemde büyük beyaz eşyada sanırım FARKLI servis merkezi ile çalışıyordur. dediğiniz gibi bu marka - servis hizmeti üzerinden ilk araştırmaya başyalım.

Geçen yıl klima servislerinden çok şikayet vardı, düzeltmiş olmaları gerek artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Klimanın az enerji sarfiyatı için hangisi önemlidir ?

Örneğin:

Soğutma 12.500 btu -3665 watt
    anma gücü: 1.200 watt

Çektiği güç ile aktardığı ısı (watt olarak) arasındaki orana bakacaksınız.
  • kocausta*'nın da verdiği öneriyle Alarko Carrier 53nqv050m aldım, 95TL vererek garantisini 2 sene daha uzatıp toplamda 5 senelik bir garantiye sahip oldum.
    Alarko Bahçelievler'den klimayı takmaya gelen adam yaklaşık 1,5 saat uğraştı tek kişiydi zaten. Sağlam iş yaptığına inanıyorum.
    Ürünün 2,5 senelik bir ürün olduğunu daha hiç arızasını görmediğini söyledi.
    Senelik bakımları 100TL oluyormuş. 2-3 senede bir de filtreleri değiştirmek gerekebilirmiş.
    Ayda bir de toz filtresini yıkayacağız.
    Efektif kullanımıyla ilgili kullananlar varsa aramızda bilgi verirseniz sevinirim (şu modda kullanıyorum süper oldu vs gibi :)
    İnş uzun yıllar sıkıntısız kullanırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: creatures

kocausta*'nın da verdiği öneriyle Alarko Carrier 53nqv050m aldım, 95TL vererek garantisini 2 sene daha uzatıp toplamda 5 senelik bir garantiye sahip oldum.
    Alarko Bahçelievler'den klimayı takmaya gelen adam yaklaşık 1,5 saat uğraştı tek kişiydi zaten. Sağlam iş yaptığına inanıyorum.
    Senelik bakımları 100TL oluyormuş. 2-3 senede bir de filtreleri değiştirmek gerekebilirmiş.
    Efektif kullanımıyla ilgili kullananlar varsa aramızda bilgi verirseniz sevinirim (şu modda kullanıyorum süper oldu vs gibi :)

Aynı klimayı 1 senedir İzmir'de kullanıyorum. Günde 15 saat, 25 - 26 derecelere ayarlı sürekli çalışıyor. Oldukça sessiz bir alet. 2 yıl garantiyi bende uygulattım. Hem soğutması hemde ısıtması çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: diver77

arkadaş yaklaşık 1 ay önce koçtaştan gree klima aldı servis ile bitmez bilmek macerası başladı. gree klimalara daikın airfel mitsubishi servisi bakıyormuş klimayı kurdururken epey bir problem yaşadı adamlar düzgün işçilik yapmadı sürekli bahane sundular dış üniteyi neredeyse evin içerisine takacaklardı bana telefon açtı dedim taktır pencerenin önüne gürültüden duramazsın. vakumlamayı yapmamışlar. arkadaş klimayı prize takıp çalıştırdı öyle kullanıyor sigorta falan takın dememişler. sonra çalıştırdığı gün iç üniteden şarıl şarıl su gelmeye başladı. servisi 10 gündür arıyor gelmiyor. bu airfel daikın servisleri bunu bilerekmi yapıyorlar böyle kaliteli bir klima markası böyle dandik serviscilere nasıl göz yumuyorlar anlamıyorum. acaba gree klima olduğu için mi ilgilenmiyorlar.

Selamlar,

Geçtiğimiz hafta Koçtasş'tan Gree'nin 18.000 btu'luk klimasından aldım. Yaz sezonu henüz başlamadığı için servis için aynı güne randevu alabildik. Servis ilk geldiğinde klimayı salonun bir köşesine koymak istedi, böylelikle dış üniteyi de cam kenarına takabileceklerdi. Ancak ben daha önceki ev sahibinin iç üniteyi salonun ortasına, dış üniteyi de mutfak dış camına taktığını ve köşede duracak klimanın perdeleri soğutmak dışında bir işlevi olmayacağını anlatarak biraz zor olsa da olsa ikna edebildim. (Servisi yapan arkadaşa da hak veriyorum, mutfak tezgahı üzerinden montaj yapmak çok sağlıklı görünmüyordu).

Forum sayesinde öğrendiğim ve sonrasında sıkıntılara neden olacağı aktarılan vakum işlemini yapmasını istediğimi de kurulumun başında aktarmıştım. Montaj işlemleri bittikten sonra vakum yapıp yapmadıklarını sordum, "yaptık- yapacağız- yapıyor olacağız" şeklinde kıvrak cevaplarla geçiştirmeye çalıştılar. "Madem yaptınız vakum cihazı nerede tekrar yapın görmek istiyorum" deyince, uflaya puflaya dışarı çıkıp yaklaşık 20 dakika sonra elinde vakum cihazı ile geri geldiler, "ya aslında vakuma gerek yok benim evde de klima var vakum yapılmadı 7 yıldır kullanıyorum sorunları var ama vakumdan değil" vs. açıklamalara giriştiler. Tüm işlemler bittikten sonra arkadaşlardan "içime sinen on numara bir montaj oldu" şeklinde pişkin bir açıklama da geldi.

Servisteki arkadaşlar kötü niyetli değillerdi ancak forumdan edindiğim 1-2 bilgi olmasa, verimli çalışmayacak şekilde kurulacak ve vakum yapmadan teslim edilecek bir klima sahibi olacaktım. Şu an klimanın performansından oldukça memnunum, ilk aldığımda <46dB olarak belirtilen ses seviyesi aklımda soru işaretleri oluştursa da sesi konusunda bir rahatsızlığım yok. 35 m2 salonum için (hatta bazen kapısını açarak soğuttuğum ekstra 6 m2 balkon için) gayet yeterli. Tabii yorum yapmak için henüz erken ilerleyen zamanlarda daha fazla deneyimleme şansım olacak.
    Paylaşım yapan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

kocausta*'nın da verdiği öneriyle Alarko Carrier 53nqv050m aldım, 95TL vererek garantisini 2 sene daha uzatıp toplamda 5 senelik bir garantiye sahip oldum.

Aynı klimayı 1 senedir İzmir'de kullanıyorum. Günde 15 saat, 25 - 26 derecelere ayarlı sürekli çalışıyor. Oldukça sessiz bir alet. 2 yıl garantiyi bende uygulattım. Hem soğutması hemde ısıtması çok iyi.

Konucu amacından saptırmıyorsam (saptırıyorsam özel mesajlada sorabilirim)
    Sizin örnek çok güzel klimayı takmaya gelen adam 23-24 sıcaklıklarda auto da kullanmanız en idealidir dedi ben baktım biraz serin oluyor 25C'ye çektim.

Günlük 2-3 saatlik kullanımda 50TL lik bir fatura geldiğini söyledi.
    Klimanın sizin faturanızı ne kadar arttırdığını biliyor musunuz?
    Teşekkürler,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

Konucu amacından saptırmıyorsam (saptırıyorsam özel mesajlada sorabilirim)
    Sizin örnek çok güzel klimayı takmaya gelen adam 23-24 sıcaklıklarda auto da kullanmanız en idealidir dedi ben baktım biraz serin oluyor 25C'ye çektim.

Günlük 2-3 saatlik kullanımda 50TL lik bir fatura geldiğini söyledi.
    Klimanın sizin faturanızı ne kadar arttırdığını biliyor musunuz?
    Teşekkürler,

İlginç Sanırım bana başka bir makine takmışlar üstünede AC yazmışlar. Yukarıda belirttiğim gibi İzmir'de günde 15 saat aralıksız 25 ya da 26 derecede yaz bitene kadar çalıştı bu makine. O dönem gelen faturaya 40 - 45 TL gibi bir miktarlar yansıdı. Kusura bakmasın ama gelen vatandaş sanırım yorgunluktan biraz sallamış 2-3 saat çalışıp 50 TL faturaya yansıtan makineyi ben duymadımda görmedimde. Gönül rahatlığı ile makineyi dediğim derecelerde bırakıp serinliğin keyfini sürün elektiriğe gelen zamlarla geçen seneye göre belki faturaya bir 10-15 TL daha yansır.

• 
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.