Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (807. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (4 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: künefeci

arkadaslar 12000lik klima alacağım.aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz?
    dh'nin meşhur ettiği gree mi yoksa airfel mi???

http://www.koctas.com.tr/U/Gree-GR-11-Split-Klima-11000-BTU/-/57265?R=126

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as12-0930-r2-green-serisi-duvar-tipi-split-klima.aspx

bir de şu sıralar bauhausta satılan baymak markası BAXİ klima var.

r410 gazlı değil herhalde.

kampanyalı 650 tl'ye satılıyor.işyeri için sadece soğutma amaçlı kullanılacak.

r410 gazlı olması çok mu önemli???

R410 gazlı olması hiç önemli değildir, bilakis ilerde tamirat/servis yapılırken R22 daha avantajlı olacaktır.

Bauhaus'taki o alet oldukça hesaplı, bence alın.

Sagolun ustam yarın alıcım inşallah ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARCHIST

Merhabalar,

İstanbul'daki, doğu cepheli, izolasyonlu, 14 katlı binanın 3. katındaki daireme acilen klima almam lazım. Klima salona monte edilecek , salon 30 m2 , ama salon, mutfak ve giriş arasında kapı yok, dolayısıyla soğuk hava oraya da kaçacak ve bu alanların toplamı da yaklaşık 16 m2. Hepsini soğutma gibi bir isteğim yok, klima akşamdan akşama (tatil ve izin günleri hariç) çalıştırılacak, ekonomik ve sessiz olması önemli ve sadece soğutma amaçlı kullanılacaktır. Mimarım ve evi yeni dekore ediyorum dolayısıyla cihazın görünüşü, şıklığı da benim için önemli....

Buradan okuduklarımdan anladığımın f/p olarak en önerilen cihaz Carrier, Fujitsu servisi, Panasonic distrübütör dolayısıyla önerilmiyor.

Benim aldığım fiyatlar şu şekilde:

Alarko-Carrier 53 NQV 050M 2,664.00 TL
    Toshiba RAS 18 SKV 3,040.00 TL
    Panasonic KIT-E18-MKE 3,300.00 TL
    Sharp AYXPC18LR 3,265.00 TL
    Mitsubishi DXK 18 Z3S 3,090.00 TL
    Fujitsu 3,280.00 TL

Bosch B1ZMA/I18905 2,837.00 TL
    LG-Beko 7785 DD 2,560.00 TL
    Arçelik 18060Y 2,574.00 TL

Açıkçası sonn 3 tanesi görünüş ve tabii fiyat olarak bana çok daha cazip geliyor, sizin görüşleriniz nelerdir ?
    Bu cihazlarla diğerleri arasında fiyat farkına değecek kadar fark var mıdır; Sharp ve MHI'nın klima konusunda öncü markalar olduğunu biliyorum ama görünüşleri pek hoşuma gitmiyor ve sadece soğutma için kullanılacak bir cihazda fiyat farkına değer mi bilemiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Arkadaşım en üstte yazmış olduğun 6 marka içerisinden birtanesi üstün özellikleri nedeniyle diğerleri ile kıyaslana bilecek bir ürün dahi değil.
    Bu yazıyı okuyan klimacı ustalardan özellikle dr. cevap bekliyorum,onlar hangisi olduğunu çok iyi biliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antısekurıt -- 25 Mayıs 2012; 22:29:21 >

• sallamacı anti sen yine çıktınmı,sana buradan ekmek yok haberin ola!!

o üstün özellikli diye salladığın cihaz da Pany değilmi
  • arkadaşlarhttp://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AQV18PSLNAND-spec bu klimayı yeni aldım bildiğiniz samsung maldives sadece kodu değişmiş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

sallamacı anti sen yine çıktınmı,sana buradan ekmek yok haberin ola!!

Mutlaka odur hocam

Unutmuştuk uzun süredir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gprsnedir

Hocam bizde ciplak montaj 70 tldir taktir edersinizki bir montaj icin dun bayrampasadan kartala gittik . Bizde gaz olayini gelince biliyoruzki bir cok servis gazi olan cihaza gazi eksik veya yok diyip gaz basiyor hocam helal olmayan para bize gore degil dun gittigimiz arkadasim abi benim klimam 2 senedir bodrumda yatiyor hem gaz basican hem montaj yapican diye cagirdi vel hasil gittik tolga ustamiz bakmiski gaz var klimada sahibine soylemis demis abi klimanin gazi var adam 10 tlde bahsis vermis. Simdi iste seydi gaz basmazmiydi? Ama bizim helal olmayanla isimizyok hem hakin olmayani alirsan 1 kere gidersin servise 2 ye zor gidersin biz 1 kerelik bir firma degiliz devamlilik istiyoruz bunun icinde durust olmak sart. Yoksa bizim digerlerinden bir farkimiz olmaz

hocam gün içinde vakit olmayışından cevaplayamadım sadece bir yanlış anlamaya karşı mesaj attım.

70 tl durumunda sözüm yok bu durumu açmamın sebeplerinden biride bazı yanlış anlamlara yol açabilecek açıklamalarınız var kar almıyoruz vs gibi. halbuki kimse karsız çalışmaz. işi bilmeyen birisi tutup size diyebilir montaja boru dahil değilmi?

inanın bunu diyecek insanımızda olabilir ama bilgisizliğinden ama affedin ölücülüğünden. yoksa ben ısrarla kapanan forum dahil bu durumu size açın demezdim. kocausta beni insafsızlıkla eleştirsede ben zaten yazımda nedemişim borunun hamallığından bahsetmişim. evet 50 tl ye yapanda var size ille 50 tl yapıcaksınız diyemem. benim amacım daha detaylı açıklama ile millete biraz daha çok bilgi geçmek ekibinizi ve sizi tebrik ediyorum.

evet maalesef işin kurnazlığına kaçan esnafta çoktur. ama milleti kandırarak birşeyler elde etmek kazanç değildir en azında Allah katında. sorsan o insanlara kendilerinden daha dürüstü yoktur. ama herkez kendi körünü görebilse görmeyerek birde ahkam keserler.

bizim araca bir servis otobüsü çarpmış adam dedi ister rapor tutarız yüksek ücret istemezse yakında bir tamirciye tamir ettiririz. ben şöför adamım dedi.. şirketimlede konuşim siz bir fiyat alın dedi.. şirketi ile görüşmüş rapor tutturma demiş firma. bende o arada sordum 250 tl fiyat aldım. bildirdim bana dediği şu oldu. bende fotoyu tanıdık tamirciye gösterdim abi 100 en fazla en kötü ihtimalle 150 tl yi bulmaz kabul edermisiniz dedi. e neden kabul etmiyim değişim olmayacak sadece basit bir düzeltme ve o bölgeye lokal boya var e büyütülecek bir durumda yok. e şimdi burda diğer esnafın emeğini kesme, durumu varmı?

yolunuza bu şekilde devam etmenizi diliyorum ve tekrar ediyorum. müşteri tutunca bu fiyatlar artacak fiyatlarda değildir umarım anlıyorsunuz beni. kliam bölümünüde ziyaretsiz bırakamayınız siz açık olduktan sonra kimse sizi burda reklam ediyor diye eleştirmez dolu satıcı arkadaşlarımız var onlar kendileri yazmasa bile biz çekinmeden onların fiyatlarını yazabiliyoruz zaman zaman. sonuçta salt satış yapmıyoruz tabş burdan selamalarımla

• Tesekkurler 9koy hocam dh icin fiyatlarimizda hep avantaj olacak elimizden gelenin en iyisini yapmaya calisacagiz ama hep dedigim gibi hakimiz olmayanla isimiz olmaz. Helal kazanc en dogru kazanctir hem allah katinda hemde kullar katinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Adana'da oturuyorum.
    7 yıldır Panasonic inverter, 4 yıldır da Mitsubishi Elk. klima kullanıyorum.

İkisinden de memnunum ama Panasonic servisinden dolayı biraz sorun çıkardı.

Kıızmın odasına klima almayı düşünüyorum ama bu kadar kaliteli alamayacağım.

Araştırmalarım sonucu Auer 9000 BTU alma düşüncesi ağır basıyor.

8 taksit 750 TL.

Mitsubishi motor olduğunu söylüyor satıcı.

Ben yakıt sarfiyatı az olsun diye daha önce kaliteli markalar almıştım.

Auer alınca ciddi bir fark olur mu?
    Ayrıca sesi fazla olur mu?
    Genel olarak sorun
    çıkarır mı?

Bir de Bauhaus tavsiye etti arkadaşım, nasıldır?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 26 Mayıs 2012; 9:11:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviufuklar

Merhaba Arkadaşlar,

Adana'da oturuyorum.

8 taksit 750 TL.

Genel olarak sorun
    çıkarır mı?

Teşekkürler.

kullandığın iki klimadan aldığım performansı ve konforu sana vermeyebilir ayrıca diğerlerinden çok elektrikte yakabilir ama 8 taksit 750 tl iyi fiyat bu fiyata montaj ve bakır boru dahilmi ? birde adana'nadan kimden alıyorsunuz meraktan soruyorum sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

9köy

Arkadaş 70 liraya montaj yaptıklarını söylüyor, sen "50 liraya yapan da var" diyorsun.
    Sonra laf sırası geldiğinde de emeğin değerinden falan dem vurursun.

Çalışanın/zenaatkarın üstüne bu kadar yüklenip zorlarsanız "şişirme işçiliğe" mecbur edersiniz.

İnsaf denen birşey var birader

hocam kimsenin emeğine hakkına felan dem vurduğum yok. öyle olsa dememki herkez %500 kar etse keşke.
    ben bu konuda eski yazılarımıda çıkartırım buraya.

bu yazımdaki amaç çıplak rakamı çıkarmaktı. 20 tl kesmek değil. açıklama yok çünkü rakamda bunu forum açısından açtım. korkma okadar vicdansız değiliz. ama sen öyle tanıdıysan olabilü

buırda yazdıklarımda ben dip rakamlar açısından durumu iyice irdeledim. kimsede kimsemeyi kazıklamasın diyerek.

ben 2003 yılında 1750 tl istenen bakır boru tesisatını 850 tl ye ve daha kalın boru olarak yaptırdım. durumlar iyi olsa amenna hekez %500 kar etsin bende esnaflıktan gelen biriyim köken olarak. ama malum maalesef arkadaşın rakamları geyet stabil ben ordan bir örenek gösterdiysem amacım sandığın değil.

ayrıca adam, adam olmadımı yeni montajında ağzına ediyor. hakkını aldığı halde biliyorsun bunları.

birazdanada birol gelir tokatlar olur biter

Len arkadaş başlayacağım giydirilmiş çıplağına şimdi haaaa.....
    70 TL ye 2 tane adam 3 saat çalışırma yahu.Üstelik sökeceksin,taşıyacaksın,takacaksın.Sonra 70 TL.Ulen hammalığına degmez be.Nakliyeci kontak açtımı 30-40 TL ye gidiyor.Üstelik taşımasıda yok.

Ulen klimacı vs. teknik adam olacagına ,hammal ol ne uyarşıyorsun.Amaelenin yöğmiyesi bile 50-70 TL.

İşte bu gidişle Usta falan bulamazsınız zaten.Adam olan adam 1000 TL ye çalışırmı arkadaş.Ama bu gidişatta bundan fazlasını veremiyorsun.

• quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Adana'da oturuyorum.

8 taksit 750 TL.

Genel olarak sorun
    çıkarır mı?

Teşekkürler.

Eger uyunacak odada ise auer biraz sesli.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

9köy

Arkadaş 70 liraya montaj yaptıklarını söylüyor, sen "50 liraya yapan da var" diyorsun.
    Sonra laf sırası geldiğinde de emeğin değerinden falan dem vurursun.

Çalışanın/zenaatkarın üstüne bu kadar yüklenip zorlarsanız "şişirme işçiliğe" mecbur edersiniz.

İnsaf denen birşey var birader

hocam kimsenin emeğine hakkına felan dem vurduğum yok. öyle olsa dememki herkez %500 kar etse keşke.
    ben bu konuda eski yazılarımıda çıkartırım buraya.

bu yazımdaki amaç çıplak rakamı çıkarmaktı. 20 tl kesmek değil. açıklama yok çünkü rakamda bunu forum açısından açtım. korkma okadar vicdansız değiliz. ama sen öyle tanıdıysan olabilü

buırda yazdıklarımda ben dip rakamlar açısından durumu iyice irdeledim. kimsede kimsemeyi kazıklamasın diyerek.

ben 2003 yılında 1750 tl istenen bakır boru tesisatını 850 tl ye ve daha kalın boru olarak yaptırdım. durumlar iyi olsa amenna hekez %500 kar etsin bende esnaflıktan gelen biriyim köken olarak. ama malum maalesef arkadaşın rakamları geyet stabil ben ordan bir örenek gösterdiysem amacım sandığın değil.

ayrıca adam, adam olmadımı yeni montajında ağzına ediyor. hakkını aldığı halde biliyorsun bunları.

birazdanada birol gelir tokatlar olur biter

Len arkadaş başlayacağım giydirilmiş çıplağına şimdi haaaa.....
    70 TL ye 2 tane adam 3 saat çalışırma yahu.Üstelik sökeceksin,taşıyacaksın,takacaksın.Sonra 70 TL.Ulen hammalığına degmez be.Nakliyeci kontak açtımı 30-40 TL ye gidiyor.Üstelik taşımasıda yok.

Ulen klimacı vs. teknik adam olacagına ,hammal ol ne uyarşıyorsun.Amaelenin yöğmiyesi bile 50-70 TL.

İşte bu gidişle Usta falan bulamazsınız zaten.Adam olan adam 1000 TL ye çalışırmı arkadaş.Ama bu gidişatta bundan fazlasını veremiyorsun.

ne olen kafamı bozma çıplağınamı tokandık hem verdiğin rakamı söylüyorsun hem adam olan adam çalışmaz diyorsun. ne yapcan onu söyle ben adam değilmiydim yıllarca asgari ücretten 100 tl fazla birde 100 tl yol ücreti ilavesi ile çalıştım çalışmasam ne mok yiycektim. kim sigortamı ödeyecekti. konuşturma şimdi beni başbakaının bir kaç sene önce asgari ücretli bile ev elabilecek simit fiyatları düştü dediği memlekette. körmüsün memleketin gerçekleri var.

amele 70 tl ye hergün işmi bulabiliyor. adam aldığı parayı bilir sen 1000 tl veriyorum demiştin silinen topikte tamam ssk sıyla adamın maliyeti devlete ödediğin senelik vergisyle vs aylığı sana 2000e gelir.. itiraz edenmi var. ama sen bu adama 2000 maaşmı verdinde konuşuyorsun. bu 1000 tl maaş alan adam evine klima almasınmı olamazmı ha daikin veya me almazda gide marketten 650 tl ye x marka alır. ne yapsın buadamında serinelmey icabında kışın ısınmaya ihtiyacı yokmu. hayvanmı bu adamda inde yaşıyacak. ne yapsın adam eşide çalışyorsa 1700 2000 tl arasında maaaş alır. bir şekilde geçinebildiği kadar geçinir. ban aşimdi ekonomi anlattırma. bu adam tutupta ev taşıdımı bir klimaya sök tak 300 tlyi nasıl versin ille çoluk çocuğu olacak daşmı yiycekler ailecek. bırak ya 2-3 kuruşada o işini gördürsün ya. sen ne sanıyorsun türkiyeyide işeen geldiği gibi konuşuyon olum ya. akıllı ol biraz piyasının iyi kötü yürüdüğüne şükret. herkez her şeyi biliyor. yani paraya gelince avrupalı olucaz ya sonada ittir et türk milletimi diycez el mantık. durum böyle olursa afedersin nah döner bu piyasa. daikin bile enzort seriyle dansözlük yapıyorsa düşün artık. enflasyon deve llosyon ekomonik durum = muz yiyonmu sen cumhuriyetine döndü ortalık.

adam yapıyormuş işte ne olacak burda boru parası yok altı üstü vakumunu yapıp takacak klimayı ..yanlışı olursa burdada vururuz tepesine. neparsın ticaret zor iş. bak bir arkadaş montaj demontaj 90 tl ye anlaşmış nedersin buna.

tamam sen üst seviyeye hizmet yapıcam dersen birleride bu işi yapar ne demişler götüveceksen götü ve götüvemeyceksen götüvecekler va. hadi bakem işine bak

• quote:

Orijinalden alıntı: Gprsnedir

Tesekkurler 9koy hocam dh icin fiyatlarimizda hep avantaj olacak elimizden gelenin en iyisini yapmaya calisacagiz ama hep dedigim gibi hakimiz olmayanla isimiz olmaz. Helal kazanc en dogru kazanctir hem allah katinda hemde kullar katinda

devam kardeşim sen dürüst oldukça işin rast gider sen bize bakma biz dövüşürüz devamlı.
  • quote:

Hangisinin daha iyi olduğunu bak nasılda biliyorsun, markasınıda adam gibi yazda ,itibar gör.Ayrıca sallama olayına gelince belgeleriyle döverim seni,geçen sene yaptığım gibi.
  • quote:

quote:

Mutlaka odur hocam

Sana sözüm yok zaten çin malı arçelikten farkı olmayan carrier kakalamaktan başka işin yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: GalataServis

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Adana'da oturuyorum.

8 taksit 750 TL.

Genel olarak sorun
    çıkarır mı?

Teşekkürler.

kullandığın iki klimadan aldığım performansı ve konforu sana vermeyebilir ayrıca diğerlerinden çok elektrikte yakabilir ama 8 taksit 750 tl iyi fiyat bu fiyata montaj ve bakır boru dahilmi ? birde adana'nadan kimden alıyorsunuz meraktan soruyorum sadece

arkadaşlar bu tolga usta direk mevzuya girmiş :) bana sordugunuz cevap veremedigim bütün soruları sora bilirsiniz.

• quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Adana'da oturuyorum.

8 taksit 750 TL.

Genel olarak sorun
    çıkarır mı?

Teşekkürler.

Auer güzel klima ama "parasına göre iyi".

Kullandığınız diğer klimalara göre seslidir, onlar kadar kaliteki değildir, bunu gözönüne alın.
    Genel olarak sorun çıkarmaz, uyduruk alet değil.

Kompresörü Mitsubishi değilse de gene düzgün bir şeydir; yani "no name" dandik kompresör kullanmıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

quote:

Mutlaka odur hocam

Sana sözüm yok zaten çin malı arçelikten farkı olmayan carrier kakalamaktan başka işin yok.

yahu anti kardeşim kocustayla aran iyi olmayabilir. ama el insaf yani carrier çin malı kadar nasıl kaliştesiz olabilir. ha eskiden revaçta olan flairleri diyorsan haklısın zaten çinde üretiliyordu. ama carrier öyle değil alp kullanan çok kişi memnun. zaten taylandan geliyor.

artık gördüğün gibi piyasa birbirine girdi mesela eski fujitsu lcc serileri çok güzel makinelerdi. bu seri hem generalde hem fuji lecetricte vardı. bak general herzaman olmasada fujitsu ile ikisi euroventte mevcut. fuji elcetric ise hiç girmedi eurovente. ama bir olu kullanan var fujiyi hepside memnun. şuan gene aynı seriyi getiriyor arkadaş değerleri yayınlayacak. ben hiç çekinmeden alır kullanırım bu makineyi. aynı durum carrierdede var bir ara euroventte vardı şimdi gözükmüyor. yine fujitsunun lcc özellikli bir modeli var dows 11 isimli arkadaşımız var klima avrupda elctroworld lere verilmiş dows arkadaş müthiç memnun. şimdi bu klimalar kötü diyemeyiz. bende zamanında japon zibro aldım euroventte olmadığını bilerek. ayrıca mhi klimanı eurovent değerelri çok oynak ama kullanan arkadaşlar memnun. bu şekilde değerlenririsek daha iyi olur. sen bakma kocusta olsun diğer arkadaşlar olsun panasonice kötü demiyorlar diyeceklerini sanmamda zaten. eski distribitör yüzünden beleklerde kalan durumlarlara takmış olabilirler bir zaman sonra bu durumda silinecektir zaten.

ben sizin çekişme meslelerinize müdahil olmak amacı ile yazmıyorum. sadece biraz açıklama yapmak istedim panasoniclede hiç bir sorunum yok keşke panasonic klimam olsa. selamalarımla.

• Köylü bu sallamacı denen tip arada gelip azar işitmeye alıştı gari

Başlıkta tutanamıyor ve ona buna bok atmak için uğraşıp,kafa buluyor garibim

ülen senin gibi İzmirli bu başlıkta çok gördük ve aynen hepsini salladık

Sen önce adam gibi FAKE lik ten kurtul sonra gel yaz burada!!

Yoksa senin gibi Fake ve diğer sallamacı tipleri aynen iteleriz gidersin!

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: GalataServis

quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Adana'da oturuyorum.

8 taksit 750 TL.

Genel olarak sorun
    çıkarır mı?

Teşekkürler.

Montaj ve boru dahil.
    Adana'da Mücahitler Bulvarı'nda bir beyaz eşya mağazasından fiyat aldım. Yerini biliyorum ama ismini hatırlayamadım şu anda.

Auer'e kötü diyen çıkmadı.

Biraz sesi ve enerji sarfiyatı artışını göze almıştım zaten...

Cevap verenlere teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviufuklar -- 30 Mayıs 2012; 10:50:42 >

• 
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.