Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (803. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Laztronot Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    odama klima taktırayım diye bir gezdim fiyatlar yüzünden sinir oldum almadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Köylü kardeş

PVG uçmuş o zaman,baskı hatası yoksa!

Şu malum "yerliciler" daha doğru toplamacılar,biraz işe kalite-fiyat yönünde ve özellikle Invert.işinde daha güzel
    çalışsalar böyle manyak rakamlara kimse bakmaz bile!

TV de bir reklam var "capon" herşeye Daikin-Daikin deyip duruyor ülen bunun senaryosunu yazmak için
    çokmu düşündüler acep

Ortalıkta şöyle tatlı rakama güzel cihaz yok anlaşılan!

AC/Tosh biraz daha eli-ayağı düzgün gibi

Gördüğüm kadarıyla şuanda piyasada "gaz" verilecek bir cihaz yok!

++

araba mı satıyorlar anlamadım.

evet hocam aynen. yori nickli bir arkadaşın yazısını üste aldım:))

hocam sadece pvg değil hepsi uçuyor bunların. kendi bayilerini bile düşünmüyorlar. bayii nasıl satacak bu şekilde kazık fiyata klima. vatandaş nasıl alacak. vatandaşta daha alt kalitelere gidiyor maalesef.

aynen aslında yerliciler için büyük fırsat bu durum. zaten pazar ellrinde. biraz kaliteyi arttırsalar birazda tok gözlü olsalar. bu firmalar ya yola gelir. yada gitmek zorunda kalırlar. tamam teknoloji düşmanı değilimde. sanki klima altındanmı yapılıyor her parçası belli bunun. olmasın canım daikin olmasın eksik olsun der kullanırız.

şu dakin reklamıda alem gerçekten kesin çok düşünmüştür senarist

• Airfel nasıl iyi sanki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _OxoskvA_

Airfel nasıl iyi sanki?

para durumuna göre harcıalem bir klima memnun kalırsınız. aslı gree dir. ama üst markalar kadar kullnım ömrü olurmu olmazmı onu bilmem. 300-500 tl için zorlanmıyorsanız kalite klimalın içinde toshiba uygun durumda sonrasında AC oda toshiba ürünüdür. fakat euroventte geçmez. eskiden vardı. şuan gözükmüyor. fakat alan arkadaşlar oldukça memnun.
  • O zaman "Yerliciden" şaşmayın!

Zaten hepsi ÇİN malı ve 3/5 ana üreticiden çıkıyor ve artık "MARKA" Klimacıların sallamaları yenecek gibi değil

-"Yerlici" kendine bu işten fırsat yakalamayı bilmeli! böyle "MARKA" diye ortalıkta absürt rakama satılan cihazlara itibar etmesin gari

-Daikin-daikin-daikin diyo dallama,diğer yandan Daikin de MARKA sı ile milleti yiyor

-Yakında uyanacak tüketici ve tercihini yapacak,"Butik ürün" gibi cihazların geleceği hikaye gari

• quote:

O zaman "Yerliciden" şaşmayın!

Zaten hepsi ÇİN malı ve 3/5 ana üreticiden çıkıyor ve artık "MARKA" Klimacıların sallamaları yenecek gibi değil

-"Yerlici" kendine bu işten fırsat yakalamayı bilmeli! böyle "MARKA" diye ortalıkta absürt rakama satılan cihazlara itibar etmesin gari

-Daikin-daikin-daikin diyo dallama,diğer yandan Daikin de MARKA sı ile milleti yiyor

-Yakında uyanacak tüketici ve tercihini yapacak,"Butik ürün" gibi cihazların geleceği hikaye gari

öyle olcak. 2000 kriznde no oldu koca marketlerde bile değişik markalar görmeye başladık. kimi büyük firmalar burnum sürtmesin diye ismen değişikürünler sundu kimide gerçekten bizim çocukalardı. zaten burnu sürtmesini istemeyenlerde gene bizim çocukları baltalamaya başlamışlardı:((

sonra hökümat değişti piyasalara güven geldi bir silkinme oldu. her kezi cebi kradi kartı doldu 2000 lerin başında nerde öyel taksitli satışlar hala. bordro karşılığı senetli satışlar yapılıyordu karfurda bile.

birde şanslıydık o aralar petrol düşüktü dolar düşüyordu. resmen esnaf 2-3 sene bayram etti. hele o kredi kartlarının çoğalması ne yaradı esnafa. eskiden parasını senedini toplyamayan esnaf resmen ihya oldu.

ama devran döndü yine. her an daş düşebilü yine. kredi kartlarıda bir yere kadardı. gerçi hala dağıtıyorlar kart sonuçta bir şekilde devletten tahsil ediliyor yok belli miktar garantisi var densede. ama kredi kartı verilmeyen insan sayısı arttı dahada artacak işte ozaman resme daş düşecek 3-5 yıl daha bu şekilde gider sonrası umarım kötü olmaz. piyasa çok kötü diyor esnaf.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Köylü kardeş

Şu malum "yerliciler" daha doğru toplamacılar,biraz işe kalite-fiyat yönünde ve özellikle Invert.işinde daha güzel

TV de bir reklam var "capon" herşeye Daikin-Daikin deyip duruyor ülen bunun senaryosunu yazmak için
    çokmu düşündüler acep

++

hocam sadece pvg değil hepsi uçuyor bunların. kendi bayilerini bile düşünmüyorlar. bayii nasıl satacak bu şekilde kazık fiyata klima. vatandaş nasıl alacak. vatandaşta daha alt kalitelere gidiyor maalesef.

aynen aslında yerliciler için büyük fırsat bu durum. zaten pazar ellrinde. biraz kaliteyi arttırsalar birazda tok gözlü olsalar. bu firmalar ya yola gelir. yada gitmek zorunda kalırlar. tamam teknoloji düşmanı değilimde. sanki klima altındanmı yapılıyor her parçası belli bunun. olmasın canım daikin olmasın eksik olsun der kullanırız.

hocam ben bunu daha ilk başta söyledim ,bu ülkede biraz iyi olan varsa o da çok uzun gitmez ,kısa sürede anlaşıldıki daikin bize iyi ve ucuz cihaz için değil öpmek için airfeli almış

zaten reklamlardaki abi habire daikin derken ne demek istediği belli oluyor ,yani size şöle bişe getirdim diyo

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

quote:

Köylü kardeş

çokmu düşündüler acep

++

hocam ben bunu daha ilk başta söyledim ,bu ülkede biraz iyi olan varsa o da çok uzun gitmez ,kısa sürede anlaşıldıki daikin bize iyi ve ucuz cihaz için değil öpmek için airfeli almış

zaten reklamlardaki abi habire daikin derken ne demek istediği belli oluyor ,yani size şöle bişe getirdim diyo

ohh be hocam Allah korusun öldünüzmü kaldınızmı yoksunuz hiç biriniz. ne sen ne kocusta ne birol bende sizlere yazmayı düşünüyordum

evet daikin bizi öpmeye gelmiş dimi

• quote:

ohh be hocam Allah korusun öldünüzmü kaldınızmı yoksunuz hiç biriniz. ne sen ne kocusta ne birol bende sizlere yazmayı düşünüyordum

yok hocam ya burada yazıpta millete oyuncakmı olacağım ,boşver ben öylesine bi uğramıştım ,gidiyoruuum ,gittiiim

• quote:

quote:

yok hocam ya burada yazıpta millete oyuncakmı olacağım ,boşver ben öylesine bi uğramıştım ,gidiyoruuum ,gittiiim

dur biraz benim uykum geldi bir iki resmi yapıştıramadım biraz kovga edelim diğerlerini boşver şimdi yak

• quote:

quote:

quote:

dur biraz benim uykum geldi bir iki resmi yapıştıramadım biraz kovga edelim diğerlerini boşver şimdi yak

hocam anlatsak ne anlatacağız ,kavga etsek hangi konuda edeceğiz ,biz zamanında buradan millete euroventte geçmiyorsa inanmayın dedik adamlar hem bizi hem kendilerini rezil ettiler ,bak aşağıya mhi klimalara ait yeniledikleri bilgileri verdikleri sayfayı ekliyorum,bunlar iyice uçmuşlar yaw şimdi de cop değerlerini yazmışlar ama ne sınıfı olduğunu yazmamışlar galiba kışı bekliyorlar ,kışında eer değerlerini boş bırakacaklar gibi

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_trade_name.php?lg=en&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=74&select_marque=MITSUBISHI+HEAVY+INDUSTRIES&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam anlatsak ne anlatacağız ,kavga etsek hangi konuda edeceğiz ,biz zamanında buradan millete euroventte geçmiyorsa inanmayın dedik adamlar hem bizi hem kendilerini rezil ettiler ,bak aşağıya mhi klimalara ait yeniledikleri bilgileri verdikleri sayfayı ekliyorum,bunlar iyice uçmuşlar yaw şimdi de cop değerlerini yazmışlar ama ne sınıfı olduğunu yazmamışlar galiba kışı bekliyorlar ,kışında eer değerlerini boş bırakacaklar gibi

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_trade_name.php?lg=en&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=74&select_marque=MITSUBISHI+HEAVY+INDUSTRIES&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

abi bu durum bir manyak mhi de var birazda fujitsuda ve 2. markası generalde var. hayret birşey ya bunlar sahte jilet değilki oyun oynuyorlar:(( hadi sarkozy de gitti ama yeni gelendemi onun gibi acep

• ya abi dünyada her şey bozuldu galiba.

şu gmail çok kötü oldu. yazı ekleyip yatıcam yazıları search yapıp bulamıyorum.

unutmadan 2012 kıyamet meseleside masalmış negüzel kurtulaciydik
  • quote:

ya abi dünyada her şey bozuldu galiba.

yapma ya şimdi 2012 de kıyamet kopmayacakmıymış tüh oysaki ne kadarda hazırlık yapmıştık

• quote:

quote:

ya abi dünyada her şey bozuldu galiba.

yapma ya şimdi 2012 de kıyamet kopmayacakmıymış tüh oysaki ne kadarda hazırlık yapmıştık

yok yav kopmıycekmiş abi sorma çaok basit bir hatadan doayı yağnış tarih vemişler heheh höstulacamız demek lazzım ama ne örürsün işte bakalım şimdi neyle kandırcaklar insanları. çünlü daha çok binlerce yıl döncekmiş dünya. artık yeni bir kurtarıcı ve kurtuluş gerek. ben otobüz durağına beklemeye gidiyom geliyosan gel ketıl varsa getir

• mitsubishi elektrik standart inverter chc25va aldım 1765tl kampanya varmış kdv onlardanmış servis olarak çok iyiydi makine de gayet sessiz ve iyi soğutuyor
    bir odayı hallettik darısı 2. odaya artık o odaya normal a sınıfı almayı düşünüyorum ama mitsubishi elektrik için tavsiyede bulunan arkadaşlara teşekkür ederim
  • Beyler selamlar

-Kafam şuna takıldı(geçen gün bir TV Kanalında 3 yetkili (İklimSA/KlimaPlus/diğerini şuanda unuttum tartışıyorlardı ve ahkam kesiyorlardı!) piyasa
    onlarca-yüzlerce marka ve çakma-marka v.s v.s ile dolu ve vatandaşı neredeyse hemen hepsi aynen "yiyor"

Yok capon malı yok bilmem ne teknolojisi yok şu yok bu diyerek,hem vatandaşı yiyorlar hemde kendi aralarında da bu herifler
    kavga ediyor!

TR deki Klima pazarı tam bir curcuna!!

TSE nin burada devreye girmesi şart ve ayrıca Sanayi Bak.lığının

Marka diye "Adını yazdıran" aynı yerden mal getiriyor!!

Eurovent işi hemen hiç birisinde yok hatta çoğu İthal ürünlerinde yok!!

Örneğin TSE/Bakanlık buna resmi bir çözüm getirmelidir,bakınız dikkat ederseniz son 2 senedir
    neredeyse tüm cihazlar A Sınıfı oluverdi kıyısından-kenarından 3,2/3,6 adeta standart olmuş

Çoğu aynı malı satıyor!(ana üretici bazında)fiyatlar dengesiz! herif Markası ile fiyat oluşturuyor,vatandaş artık
    bilinçlendim dese de hala "yeniyor" çünkü acaip bir bilgi kirliliği yaratılmış(çoğu da palavra tabiki!!)

Pazar aslında hala ciddi manada "AÇ"!! dolayısıyla ortalıkta çakallar acaip dolaşıyor,pazara çıkıp önüne geleni
    aynen "yiyorlar" onun için yüzlerce marka/seri/model v.s türedi!!

Kısaca işin boku bu sektörde de çıktı

Sonra bunların adı "Serbest Ticaret" oluyor,vatandaşı "yemek" mübah ve her şartta suçlu yine Kullanıcı oluyor!

++

• 2010 ağustosta arkadaşlar beraber 3 er klima aldik( 2 ad 9000,1ad 18000), ben demirdokum a2, arkadaşıma bosch aldı. İki yıldır tamirci çağırmadim ve sorun yaşamadım, arkadaşın klimalardan biri değişti, diğer 9000 liklerden de memnun değilmiş. (aynı lojmanda kalıyoruz, metrekare vs herşey ayni) demirdokum iki yılın sonunda tavsiye ederim, adanada hem ısıtma hemdesogutmada iyi iş cikardi
  • quote:

Beyler selamlar

-Kafam şuna takıldı(geçen gün bir TV Kanalında 3 yetkili (İklimSA/KlimaPlus/diğerini şuanda unuttum tartışıyorlardı ve ahkam kesiyorlardı!) piyasa
    onlarca-yüzlerce marka ve çakma-marka v.s v.s ile dolu ve vatandaşı neredeyse hemen hepsi aynen "yiyor"

Yok capon malı yok bilmem ne teknolojisi yok şu yok bu diyerek,hem vatandaşı yiyorlar hemde kendi aralarında da bu herifler
    kavga ediyor!

TR deki Klima pazarı tam bir curcuna!!

TSE nin burada devreye girmesi şart ve ayrıca Sanayi Bak.lığının

Marka diye "Adını yazdıran" aynı yerden mal getiriyor!!

Eurovent işi hemen hiç birisinde yok hatta çoğu İthal ürünlerinde yok!!

Örneğin TSE/Bakanlık buna resmi bir çözüm getirmelidir,bakınız dikkat ederseniz son 2 senedir
    neredeyse tüm cihazlar A Sınıfı oluverdi kıyısından-kenarından 3,2/3,6 adeta standart olmuş

Çoğu aynı malı satıyor!(ana üretici bazında)fiyatlar dengesiz! herif Markası ile fiyat oluşturuyor,vatandaş artık
    bilinçlendim dese de hala "yeniyor" çünkü acaip bir bilgi kirliliği yaratılmış(çoğu da palavra tabiki!!)

Pazar aslında hala ciddi manada "AÇ"!! dolayısıyla ortalıkta çakallar acaip dolaşıyor,pazara çıkıp önüne geleni
    aynen "yiyorlar" onun için yüzlerce marka/seri/model v.s türedi!!

Kısaca işin boku bu sektörde de çıktı

Sonra bunların adı "Serbest Ticaret" oluyor,vatandaşı "yemek" mübah ve her şartta suçlu yine Kullanıcı oluyor!

++

hocam ben bu dediklerinizi defalarca yazdım ama bizi umursayan varmı ?

ben hiçbirinin değerlerinin gerçek olduğuna inanmıyorum ,zaten doğru olup olmadığını test edecek bir yerimizin olduğunuda zannetmiyorum ,ha eurovent de bazı markaların değerleri bildirilmiş ama gerçekte o cihazlar türkiye de satılıyormu ? yoksa bize gönderdiklerinde bazı değişimler yapılıyormu bunu tüketicilerin bilmesi imkansız

sonra bu işler sadece klima sektöründe değil hemen her sektörde var ,üstelik bu ülkede üretilen ve üzerinde tse damgası bulunan ürünlerden birkaç çeşit alıp bir gözlemleyin ,misal 1,5 luk bir kablo alıyorsunuz bayağı kalın bir başkasına bakıyorsunuz kablonun içinde birkaç tel var adeta plastik kılıf satıyorlar

peki bunları bu ülkenin yetkilileri bilmiyorlarmı ? elbetteki biliyorlar ama burası türkiye ve dayısı olan için herşey mübahtır ,bu duruma ya alışacaksın ya alışacaksın

alışmazsan ne olur ? tabikim başın belaya girer

• evde bebek var nasıl hasta olurmu acaba
  • 
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.