Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (797. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , yediyıldız Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.220
Cevap
701
Favori
4.430.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkylmz87

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    2000 lira civarı olarak bunu önerebilirim:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

Samsung da güzel çalışıyor, sessiz de, ama henüz yeni olduğu için tecrübe oluşmadı:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-fiyati,444698.html

Şu alet oldukça kaliteli ve sağlam, bence biraz zorlayıp ondan alın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

teşekkürler

özelliklerini şöyle bir göz gezdirdim Alarko Carrier çok göze çarpıyor :)

2 tane sorum olacak hepsinin özelliklerinde A sınıfından daha az enerji tüketimi yazıyor ama kw olarak birim belirtmemişler enerji tasarufu yönünden hangi ürün daha verim sağlıyor anlıyamadım.

Bide fiyatlar oldukça değişken almaya karar verdiğimizde nereden alabiliriz mesela linkini gönderdiğiniz siteden alım yapsak bir sorun teşkilş edermi?

*A sınıfı aletlerde verimlilik katsayısı 3.60'ın üstüdür, genelde inverterler de buradan başlayıp 5'e kadar gider.
    Ama orta sınıf inverterlerde bu oranı 4 gibi kabul edin.
    Ciddi markaların çoğunda ayrıntılı tüketim değerleri de yazar, bunları üretici sitesinden bakın.

*Forumdan birçok kişi, daha ucuz olduğu için internet dükkanlarından aldı, bazıları da aldıktan sonra dükkan hakkında yorum da yazdılar.
    Biz de bu arada sağlam-çürük dükkanları öğreniyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawqeye

quote:

quote:

2000 lira civarı olarak bunu önerebilirim:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

Samsung da güzel çalışıyor, sessiz de, ama henüz yeni olduğu için tecrübe oluşmadı:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-fiyati,444698.html

Şu alet oldukça kaliteli ve sağlam, bence biraz zorlayıp ondan alın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

teşekkürler

özelliklerini şöyle bir göz gezdirdim Alarko Carrier çok göze çarpıyor :)

2 tane sorum olacak hepsinin özelliklerinde A sınıfından daha az enerji tüketimi yazıyor ama kw olarak birim belirtmemişler enerji tasarufu yönünden hangi ürün daha verim sağlıyor anlıyamadım.

Bide fiyatlar oldukça değişken almaya karar verdiğimizde nereden alabiliriz mesela linkini gönderdiğiniz siteden alım yapsak bir sorun teşkilş edermi?

alarko saatte 40kuruş civarı yakıyor, bugün gittim bende orada sordum kendime de toshiba RAS 13 SKV aldım, acaba iyi mi yaptım diye koca ustaya sormak istiyorum.

*Saatte şu kadar yakması yere-kullanıma göre değişir.

*İyi yaptınız
    Düzgün bir şekilde vakum yapılarak kurulursa yıllarca sorunsuz çalışır.

• Ustam klavyene eline sağlık cevabın için, 40 kuruş broşürlerinde yazıyordu ustam 500 saat kullanımdaki ortalama yakma oranı.
  • beyler klıma konusunda gercekten yardıma ıhtıyacım var hem fıyat hem performans acısından ne alacagımı bılmıyorum.
    misafir odasına ve odama almayı dusunuyorum.

misafir odasi:30 m2
    diger oda: 15m2verebilecegim fiyat:2500tl.

(sahil kenarında yalşadıgım ıcın sogutmaya onem verıyorum. kışları 1-2 ay calıstırıyorum )

bana ıkı adet klima önerebilirmisiniz ?
  • @kocausta*
    hocam iki saat önce yaz konuma alarak klimayı çalıştırdım, klimadan soğuk hava beklerken sıcak hava üflemeye başladı odanın derecesi 24 ken 28 fırladı şimdi komperasörün altından şıpır şıpır sular damlıyor
    google'dan araştırma yaptım 30 derecenin altında klima çalışmaz sadece hava üfler diye yazılar okudum, klimanın soğuk üflemesi için dışarısının 30 derece olması mı gerekir...servis çağırmama gerek varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öyle bir şey çok saçma bence sonuçta bu aletler içerinin ısısına göre çalışmaktalar. O zaman ısıtmada ne olucak dışarı 5 derece olunca mı ısıtma yapıcak.

• TOSHIBA RAS-18SKV-E
    CARRIER GOLD 53 NOV 050M

klimalarını karşılaştırdım aşağıdaki oranlar dışında fiyat açısından oluşan farkın kullanıcıya yansıyan durumu nedir?

veya bu fiyat aralığında 18.000 btu inverter klima öneriniz varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkylmz87 -- 3 Mayıs 2012; 10:03:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taxonera

öyle bir şey çok saçma bence sonuçta bu aletler içerinin ısısına göre çalışmaktalar. O zaman ısıtmada ne olucak dışarı 5 derece olunca mı ısıtma yapıcak.

sabah servisi aradım bugün gelip bakacaklar, biraz önce baktım soğuk 20 derecede yine sıcak üflüyor
    kasımdan beri sıcakta çalıştğından klima kafayı yemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

@kocausta*
    hocam iki saat önce yaz konuma alarak klimayı çalıştırdım, klimadan soğuk hava beklerken sıcak hava üflemeye başladı odanın derecesi 24 ken 28 fırladı şimdi komperasörün altından şıpır şıpır sular damlıyor
    google'dan araştırma yaptım 30 derecenin altında klima çalışmaz sadece hava üfler diye yazılar okudum, klimanın soğuk üflemesi için dışarısının 30 derece olması mı gerekir...servis çağırmama gerek varmı?

Herhalde servis çağırmanız gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: brianck

beyler klıma konusunda gercekten yardıma ıhtıyacım var hem fıyat hem performans acısından ne alacagımı bılmıyorum.
    misafir odasına ve odama almayı dusunuyorum.

misafir odasi:30 m2
    diger oda: 15m2verebilecegim fiyat:2500tl.

(sahil kenarında yalşadıgım ıcın sogutmaya onem verıyorum. kışları 1-2 ay calıstırıyorum )

bana ıkı adet klima önerebilirmisiniz ?

Bir 18 binlik bir de 9 binlik Airfel olabilir.

Bunların Auer veya Daylux markalı ürünleri de daha ucuza satılır, hesaplı ve düzgün aletlerdir.
  • quote:

quote:

@kocausta*

çağırdım usta, bakalım ne diyecekler

• quote:

TOSHIBA RAS-18SKV-E
    CARRIER GOLD 53 NOV 050M

klimalarını karşılaştırdım aşağıdaki oranlar dışında fiyat açısından oluşan farkın kullanıcıya yansıyan durumu nedir?

veya bu fiyat aralığında 18.000 btu inverter klima öneriniz varmıdır?

Sorunuzdan anladığıma göre, hangisinin alım+kullanım maliyeti olarak daha ekonomik olacağını soruyorsunuz.
    Bu tamamen sizin kullanım yoğunluğunuza bağlı.
    Oradaki tüketim değerlerini kullanarak, tahmini kullanım sürenizle işleyerek aradığınız cevabı bulabilirsiniz.

Her iki aleti de 2 yılda bir temizlik yaptırarak 15 yıl kullanabileceğinizi düşünün.

Bu fiyat/kalitede daha ucuza başka klima yok şu aralar.

• bugün klimayı aldığımız firmadam aramışlar yaz bakımı için bakım kampanyası varmış fujitsu asya 14lc ve 12.000 lik vaillantı 65tl ye temizleyebileceklerini söylediler gaz ölçümüde yapılacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Z1mBaBwE

bugün klimayı aldığımız firmadam aramışlar yaz bakımı için bakım kampanyası varmış fujitsu asya 14lc ve 12.000 lik vaillantı 65tl ye temizleyebileceklerini söylediler gaz ölçümüde yapılacakmış.

Alet alınalı 1 seneyi geçtiyse, evde de sigara içiliyorsa yaptırın.
    O işi Arçelik 90 liraya yapıyor bu arada.
  • fujitsu ikinci yılını vaillant ise birinci yılını doldurdu klimaların bulunduğu odalarda sigara içilmiyor her iki cihazda r410a gazlı bakım için istedikleri fiyat makul geldi ayrıca performans ve mikro organizmaların üremelerini önlemek açısından serpantinlerin ilaçlı suyla yıkanmasında fayda var.
  • quote:

quote:

@kocausta*

servis geldi beş dakika işlem tamam sorunun ne olduğunu sorduğmda kendilerine göre bir yalan uydurup gittiler ama ben ne olduğunu anladım gülmekten ölüyorum
    sorun şu; kasım ayında montaj yaptılar ben o günden beri sıcak konumunda çalıştırıyordum işte montaj esnasında montajı yapan eleman kabloları ters bağlamış eğer soğukta çalıştırıp deneseydi bu problem çıkmayacaktı
    ah arçelik ah sen ne büyük servissin

• Arkadaslar TOSHIBA RAS 18 SKV almayi dusunuyordum. Ancak siparis icin aradigim yer bunun yerine Alarko Carrier 53NQV050M X-POWER GOLD almami soyledi.
    Bende bunun uzerine vazgecip tekrar dusunuyum dedim. Alarko Carrierin, Ras 18 Skv ye oranla daha dusuk elektirik sarf ettigini hatta Carrier %50 tasarruf saglarken
    Ras 18 Skv %10-20 arasinda tasarruf sagladigini soyledi.

Internettende baktigimda Ras 18 Skv de Cop:352 Eer:372, Carrier ise: Cop:331 Eer:361 olarak ve yillik enerji tuketimi Ras 18 Skv de 798 iken Carrierda 755 olarak yaziyor.
    Bu durumda Carrier daha az elektirik sarfediyor gorunuyor. Sessizlik konusunda da Toshibadan farki olmadigini soylediler. Sogutma ve isitma degerleride ayni.
    Bu iki urunden hangisini almami onerirsiniz. Sirf Markayada para vermek dogru olmaz. Ayni kalitede olduktan sonra.

Simdiden tesekkurler.
  • quote:

quote:

quote:

@kocausta*

servis geldi beş dakika işlem tamam sorunun ne olduğunu sorduğmda kendilerine göre bir yalan uydurup gittiler ama ben ne olduğunu anladım gülmekten ölüyorum
    sorun şu; kasım ayında montaj yaptılar ben o günden beri sıcak konumunda çalıştırıyordum işte montaj esnasında montajı yapan eleman kabloları ters bağlamış eğer soğukta çalıştırıp deneseydi bu problem çıkmayacaktı
    ah arçelik ah sen ne büyük servissin

Ne uydurduklarını merak ettim

• quote:

merhaba

klima almayı düşünüyorum, salon+mutfak+kapısız koridor 35-40 m2 civarı yapıyordur. ancak yaz bitiminde taşınıp normal bir salona monte edilme olasılığı var.

izmir'de soğutma ve ısıtma için kullanılacak.

2000 lira civarına alabileceğim en iyi klima hangisi olur? kaç btu olmalı?

anti alerjik özelliği olması gerekiyor (eğer gerçekten işe yarıyorsa).

senin işin olmaz diyip yeni bir bütçe de önerebilirsiniz ama 2bini aşmasa daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

quote:

merhaba

klima almayı düşünüyorum, salon+mutfak+kapısız koridor 35-40 m2 civarı yapıyordur. ancak yaz bitiminde taşınıp normal bir salona monte edilme olasılığı var.

izmir'de soğutma ve ısıtma için kullanılacak.

2000 lira civarına alabileceğim en iyi klima hangisi olur? kaç btu olmalı?

anti alerjik özelliği olması gerekiyor (eğer gerçekten işe yarıyorsa).

senin işin olmaz diyip yeni bir bütçe de önerebilirsiniz ama 2bini aşmasa daha iyi olur.

Alarko Carrier 53NQV050M X-POWER GOLD . İzmir'de yaşıyorum. Kendim geçen yıl aldım aynı sizin gibi salon mutfak ve hol toplam 50 m2 biraz üstünde bir alanı hem soğutuyor hemde çok iyi ısıtıyor. Geçen yıl yazın günde 18 saate yakın bazı günler 20 saatin üstünde sürekli açık kaldı faturaya 40-50 TL gibi bir rakkam yansıdı. Isıtmada da bir o kadar iyi diyebilirim. Kısaca İzmir için iyi bir seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 4 Mayıs 2012; 10:55:45 >

• 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.