Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (791. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ghost42
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (2 Mobil) - 16 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kurulum aşamasında vakumlama olayını tüm klimalarda yaptırmak gerekiyor mu ?

Ben Samsung AQ12TSMNAND R410 12000 Btu aldım ve cumartesi servis kurulama gelecek. Yaptırmam gerekiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rstknksl

Bir soru da ben sorayım, inşaat bitti, yeni evimizi geçtiğimiz hafta teslim aldık.

Salona ve yatak odasına klima taktıracağız. Yalnız sistemin multi sistem olması gerektiğini söylediler, altyapısını ona göre yapmışlar. Salonda da yatakodasında da tüm borulamalar vs. yapılmış, yerleri belli, sadece 2 tane iç, 1 tane dış ünite alınıp montajları yapılacak.

Salonda amerikan mutfak var, toplam alan yaklaşık 38 metrekare.
    Yatakodası da 15 metrekare.
    Tavan yükseklikleri 2,9 metre.

Ev İstanbul'da, cephesi güneybatı, arakat, camlar çift cam, duvar boyunca uzanıyorlar. Camların yükseklikleri yaklaşık 2,5 metre (tam boy, zeminden tavana kadar gidiyor). Evin önü de açık, sanırım özellikle yazın oldukça güneş alacak.

Sistemi sadece soğutma amaçlı kullanacağız. Biraz araştırma yaptım, salon için 15.000-20.000, yatakodası için de ~7000 BTU civarı bir gereksinim olacak gibi. Tabi yanlış hesap yapmadıysam eğer, çünkü konu hakkında pek bilgi sahibi değilim.

Tavsiye edebileceğiniz bir marka / model var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şu an piyasada F/P olarak en iyi Multi sistem klima Ferolli..Dış ünite 24 lük,iç üniteler 18-9 luk seçebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabor

Bu kurulum aşamasında vakumlama olayını tüm klimalarda yaptırmak gerekiyor mu ?

Ben Samsung AQ12TSMNAND R410 12000 Btu aldım ve cumartesi servis kurulama gelecek. Yaptırmam gerekiyor mu ?

Mutlaka yaptırın, yapmak istemezlerse başka servis çağırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Nisan 2012; 2:01:17 >
  • merhabalar!
    Biz 12lik bir inverter almak istiyoruz ama bir türlü karar veremedik ne alalım diye?Bende astım hastalığı var ve klima beni bazen tıkayabiliyor.Bunun için biraz fazla düşündük.
    Bir firma zibroyu önerdi 12lik inverter 1500 tl fiyat verdi çok iyi mal dedi.Diğer mitsubishi,sharp 2500 tl civarındalar bu knonu hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz
    teşekkürler
  • Merhaba Arkadaşlar benim 11 m2 lik odamda 12000 btu demirdöküm klima var geçen yaz almıştım ve doğrusunu söylemek gerekirse ozamana kadarda klimalarla ilgili hiç birşeyi bilmediğimden dolayı araştırmadan almıştım.Yaz boyunca çok süper serinletti hatta çoğu zaman üşüdüğüm için kapatmak zorunda kalıyordum.Gelelim kışın Antalya gibi bir yerde ısınmak amaçlı olarakta kullanmak istedim.Fakat beklediğim performansı alamadım.Doğru düzgün ısıtmıyor Düşünsenize Antalya gibi bir yerde saat başı defrosa giriyordu.bende kafama koydum değiştirecem klimayı.Servisi aradım yarın gelip sökecekler ve mutfağa taktıracam.Şimdi bir klima bakıyorum ve Forumda bazı tavsiyelere uyarakta 2 marka arasında karamsar kaldım.Sizce hangisini almalıyım kışın ısınmak içinde kullanacağım sizce toshiba mı? alarko carrier mi?

https://www.beyazstore.com/detay-543-toshiba-ras-10-skv-10200-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima--ucretsiz-kargo-%29-toshiba.htm
    http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx?ttype=Instalments#pt

Birde mağazaya sorduğum toshibaya 2000 tl nin üstünde fiyat verdiler Ama beyaz storede 1700 tl acaba beyaz storeden veya idealesya sitelerinden alsam güvenli olurmu.çünki mağazadan aldığım fiyatlarla bu siteler arasında uçurumlar var.Daha önce bu sitelerden alışveriş yapmış arkadaşlar varsa nekadar güvenilir oldukları hakkında beni aydınlatabilirlerse memnun olurum.Aydınlatıcı bilgileriniz içinde şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabor

Bu kurulum aşamasında vakumlama olayını tüm klimalarda yaptırmak gerekiyor mu ?

merhaba bende sizin aldığınız modelden almak istedim fakat dış ünitesi plastik bu yüzden vaz geçtim bilmiyorum ama bunu bilerek mi aldınız sonuçta dışarıda duracak sıcak yağmur kar don her görücek bence metal olması gerek
  • Klima konusunda bir yardımcı olabilirmisiniz benim istedeğim marka olarak hangi markalardan uzak duralım hangi markaları araştıralım.

Ör: arçelik mi? vestel mi? lg beko mu yoksa LG mi? demirdöküm mü? airfel nasıldır.

açıkçası bu markaları merak ediyorum fiyatının yüksek olmasından dolayı toshiba alarko daikın carrier mitsubişi gibi markaları fiyatından dolayı araştıramıyorum
  • Merhaba sayın üstadlar
    Yeterli teknik bilgim olmadığı için kendim araştırma yapamıyorum.
    42 m² salon ve 18 m² yatak odası için iki adet split klima almak istiyorum. yerden tavana yükseklik 2,9 m, camlar çift cam ve yalıtım iyi
    Düşündüğüm markalar: Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Fujitsu veya Sharp (sanırım sessizlik ve düşük güç tüketimi için inverter olması gerkiyor)
    Genellikle soğutma için kullanılacak,
    Beklentilerim: Düşük güç tüketimi, sesizlik
    1- m² başına BTU hesabı nasıl yapılıyor, bunun için basit bir yöntem varmıdır? Her klima üreticisinde BTU oranları gerçeği yansıtırmı?
    2- Düşük güç tüketimi, sesizlik ve Konfor için Fiyat/Performans göz önüne alınarak, Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Fujitsu veya Sharp (sanırım sessizlik ve düşük güç tüketimi için inverter olması gerkiyor) markalarından önerebileceğiniz modelleri bana sıralayabilirmisiniz.
    3- Varsayalım ki ödenecek para miktarı önemli değil 2. sorumdaki kriterler göz önüne alarak sıralama yapabilirmisiniz? Bunu sadece merakımdan soruyorum
    4- LG veya Samsung yukarıda saydığım modeller kadar kalitelimidir?
    5- Multi split sistem iyimidir yoksa her klimanın kendi dış ünitesi olmasımı daha iyidir?
    6- inverter klimalar içinde vakumlama yaptırmak gereklimidir?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmen -- 22 Nisan 2012; 0:00:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiZoFReN_07

Merhaba Arkadaşlar benim 11 m2 lik odamda 12000 btu demirdöküm klima var geçen yaz almıştım ve doğrusunu söylemek gerekirse ozamana kadarda klimalarla ilgili hiç birşeyi bilmediğimden dolayı araştırmadan almıştım.Yaz boyunca çok süper serinletti hatta çoğu zaman üşüdüğüm için kapatmak zorunda kalıyordum.Gelelim kışın Antalya gibi bir yerde ısınmak amaçlı olarakta kullanmak istedim.Fakat beklediğim performansı alamadım.Doğru düzgün ısıtmıyor Düşünsenize Antalya gibi bir yerde saat başı defrosa giriyordu.bende kafama koydum değiştirecem klimayı.Servisi aradım yarın gelip sökecekler ve mutfağa taktıracam.Şimdi bir klima bakıyorum ve Forumda bazı tavsiyelere uyarakta 2 marka arasında karamsar kaldım.Sizce hangisini almalıyım kışın ısınmak içinde kullanacağım sizce toshiba mı? alarko carrier mi?

https://www.beyazstore.com/detay-543-toshiba-ras-10-skv-10200-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima--ucretsiz-kargo-%29-toshiba.htm
    http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx?ttype=Instalments#pt

Birde mağazaya sorduğum toshibaya 2000 tl nin üstünde fiyat verdiler Ama beyaz storede 1700 tl acaba beyaz storeden veya idealesya sitelerinden alsam güvenli olurmu.çünki mağazadan aldığım fiyatlarla bu siteler arasında uçurumlar var.Daha önce bu sitelerden alışveriş yapmış arkadaşlar varsa nekadar güvenilir oldukları hakkında beni aydınlatabilirlerse memnun olurum.Aydınlatıcı bilgileriniz içinde şimdiden teşekkür ediyorum.

size beyaz store için güvenilir bir site olduğunu deneyimlerimle söyleyebilirim... sipariş vermeden önce telefonla stok durumlarını sorsan iyi olur... yardımcı oluyorlar. aynı gü kargoya verebiliyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiZoFReN_07

Merhaba Arkadaşlar benim 11 m2 lik odamda 12000 btu demirdöküm klima var geçen yaz almıştım ve doğrusunu söylemek gerekirse ozamana kadarda klimalarla ilgili hiç birşeyi bilmediğimden dolayı araştırmadan almıştım.Yaz boyunca çok süper serinletti hatta çoğu zaman üşüdüğüm için kapatmak zorunda kalıyordum.Gelelim kışın Antalya gibi bir yerde ısınmak amaçlı olarakta kullanmak istedim.Fakat beklediğim performansı alamadım.Doğru düzgün ısıtmıyor Düşünsenize Antalya gibi bir yerde saat başı defrosa giriyordu.bende kafama koydum değiştirecem klimayı.Servisi aradım yarın gelip sökecekler ve mutfağa taktıracam.Şimdi bir klima bakıyorum ve Forumda bazı tavsiyelere uyarakta 2 marka arasında karamsar kaldım.Sizce hangisini almalıyım kışın ısınmak içinde kullanacağım sizce toshiba mı? alarko carrier mi?

Her iki dükkandan da burada alışveriş yapan kişiler var, sorun yaşamadıklarını yazdılar.
    Önceki sayfalarda yazmışlardı, ararsanız görebilirsiniz.

Bu rür internet satıcılarının masrafları düşük olduğu için daha ucuza verebiliyorlar.

Toshiba da AC de aynı firmanın neredeyse aynı ana parçaları kullanarak yaptıkları aletler.
    Bütçeniz kısıtlıysa ucuz olanını alın, aralarında pek fark yoktur ve ikisi de kaliteli-sessiz iletlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taxonera

Klima konusunda bir yardımcı olabilirmisiniz benim istedeğim marka olarak hangi markalardan uzak duralım hangi markaları araştıralım.

Ör: arçelik mi? vestel mi? lg beko mu yoksa LG mi? demirdöküm mü? airfel nasıldır.

açıkçası bu markaları merak ediyorum fiyatının yüksek olmasından dolayı toshiba alarko daikın carrier mitsubişi gibi markaları fiyatından dolayı araştıramıyorum

Uzak durulacak markalar:

1 - Demirdöküm ürünleri, değişik markalar altında da satılır.
    2- Isıtma amaçlı kullanılacaksa Vestel ve diğer yan markaları.

Airfel ve yan markaları, fiyatına göre en iyi klimalardır, öncelikle bunlara bakmanızı öneririm.

Üst kalitede ve inverter olarak en hesaplı aletler de Alarko-Carrier'ler.
  • LG den daha iyu klima üretwn mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

LG den daha iyu klima üretwn mi var?

LG den daha iyi klima üretmeyen var mı diye soracaktınız herhalde :)

şaka yapıyorum.

ama en iyi diyecek kadar iyi değil bilginize ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: marmen

Merhaba sayın üstadlar
    42 m² salon ve 18 m² yatak odası için iki adet split klima almak istiyorum. yerden tavana yükseklik 2,9 m, camlar çift cam ve yalıtım iyi
    Düşündüğüm markalar: Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Fujitsu veya Sharp (sanırım sessizlik ve düşük güç tüketimi için inverter olması gerkiyor)
    1- m² başına BTU hesabı nasıl yapılıyor, bunun için basit bir yöntem varmıdır? Her klima üreticisinde BTU oranları gerçeği yansıtırmı?
    2- Düşük güç tüketimi, sesizlik ve Konfor için Fiyat/Performans göz önüne alınarak, Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Fujitsu veya Sharp (sanırım sessizlik ve düşük güç tüketimi için inverter olması gerkiyor) markalarından önerebileceğiniz modelleri bana sıralayabilirmisiniz.
    3- Varsayalım ki ödenecek para miktarı önemli değil 2. sorumdaki kriterler göz önüne alarak sıralama yapabilirmisiniz? Bunu sadece merakımdan soruyorum
    5- Multi split sistem iyimidir yoksa her klimanın kendi dış ünitesi olmasımı daha iyidir?

Saygılarımla

Merhaba

salon için Toshiba RAS 18 SKV
    yatak odası için Toshiba RAS 10 SKV
    yukarıdaki ürünler oda büyüklükleri için yeterli olur mu?
    Bu sorumu öncelikli olarak bilgili bir arkadaş cevaplayabilirmi acaba?
    Daha önceki mesajımdaki sorulardanda bildiklerinizi cevaplayabilirseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

Merhaba sayın üstadlar

Saygılarımla

Merhaba

salon için Toshiba RAS 18 SKV
    yatak odası için Toshiba RAS 10 SKV
    yukarıdaki ürünler oda büyüklükleri için yeterli olur mu?
    Bu sorumu öncelikli olarak bilgili bir arkadaş cevaplayabilirmi acaba?
    Daha önceki mesajımdaki sorulardanda bildiklerinizi cevaplayabilirseniz sevinirim.

İyi yalıtımlı bir mekan için uygun olabilirler.

18 m2 odaya 10 SKV olabilir de, 18 SKV standart hesaplara göre o salona küçük görünür.
  • tesekkurler cevabınız için
    salon tam dikdörtgen yada kare değil, salonla hol birleşik diyebilirim arada kapı yok. Sadece soğutma için kullanılacak diyebilirim klima için. Soğutma içinde küçükmüdür klima?

http://www.heatlosscalculator.co.uk/
    8m dış cephe duvarı var(pencereler dahil). 9 m² (kapı ve pencere) çiftcam winsa yalıtım var. Yukarıdaki web sitesinden yaptığım hesaplara göre 17200 BTU gözüküyor ısı kaybı. Bu web sitesi güvenilirmidir?

- Ne tavsiye edebilirsiniz benim ölçülerim için. Başka tavsiye edebileceğiniz marka-model varmıdır(Mitsubishi, Daikin, Fujitsu veya Sharp.......vb) ?
    - Multi split sistem iyimidir yoksa her klimanın kendi dış ünitesi olmasımı daha iyidir?
    - inverter klimalar içinde vakumlama yaptırmak gereklimidir?

Cevaplayabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmen -- 22 Nisan 2012; 15:16:14 >
  • quote:

tesekkurler cevabınız için
    salon tam dikdörtgen yada kare değil, salonla hol birleşik diyebilirim arada kapı yok. Sadece soğutma için kullanılacak diyebilirim klima için. Soğutma içinde küçükmüdür klima?

http://www.heatlosscalculator.co.uk/
    8m dış cephe duvarı var(pencereler dahil). 9 m² (kapı ve pencere) çiftcam winsa yalıtım var. Yukarıdaki web sitesinden yaptığım hesaplara göre 17200 BTU gözüküyor ısı kaybı. Bu web sitesi güvenilirmidir?

- Ne tavsiye edebilirsiniz benim ölçülerim için. Başka tavsiye edebileceğiniz marka-model varmıdır(Mitsubishi, Daikin, Fujitsu veya Sharp.......vb) ?
    - Multi split sistem iyimidir yoksa her klimanın kendi dış ünitesi olmasımı daha iyidir?
    - inverter klimalar içinde vakumlama yaptırmak gereklimidir?

Cevaplayabilirseniz sevinirim.

Site güvenilir, en iyilerden biri.
    Mekanın yalıtımına güveniyorsanız tamamdır.

*Daikin özelliğine ve kalitesine göre çok pahalı, MHI olabilir.

*Multi sistem sorun yaratabilir, split tip daha iyi.

*Özellikle inverterde vakum çok daha önemli.
  • Sessizlik ve elektrik tüketimi açısından hangisi daha iyidir? MHI mi yoksa Toshiba mı? Bu konuda bir fikriniz var mı?
    Mhi den önerebileceğiniz model var mı acaba?
    Vakumlama işlemi için kaç dakka optimal?
    tekrar teşekkür ederim sayın Kocausta
  • quote:

Sessizlik ve elektrik tüketimi açısından hangisi daha iyidir? MHI mi yoksa Toshiba mı? Bu konuda bir fikriniz var mı?
    Mhi den önerebileceğiniz model var mı acaba?
    Vakumlama işlemi için kaç dakka optimal?
    tekrar teşekkür ederim sayın Kocausta

Her ikisi de en sessiz ve kaliteli makinalardandır, birisi Mercedes diğeri BMW gibi.
    MHI'nin an itibarıyla TC'de durumu belirsiz.
    Eski satıcısı olan Airfel'i Daikin satın aldı ve artık MHI satmayacaklar.
    Diğer satıcısı İklimSA, ona bulaşılmaz.

Vakumlama işlemi için, düzgün bir aletse 18'lik klima için 20 dakika yeterli, dandik bir aletse yarım saati geçmeli.
    Tabii ne kadar çok emilirse o kadar iyi ama, belli aşamadan sonrası çok zorlaşır.
    Zaten 0 seviyesine inilmesi mümkün değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: taxonera

Klima konusunda bir yardımcı olabilirmisiniz benim istedeğim marka olarak hangi markalardan uzak duralım hangi markaları araştıralım.

Uzak durulacak markalar:

1 - Demirdöküm ürünleri, değişik markalar altında da satılır.
    2- Isıtma amaçlı kullanılacaksa Vestel ve diğer yan markaları.

Airfel ve yan markaları, fiyatına göre en iyi klimalardır, öncelikle bunlara bakmanızı öneririm.

Üst kalitede ve inverter olarak en hesaplı aletler de Alarko-Carrier'ler.

ısıtma amaçlı kullanılmayacak.
    Demirdöküm ürünleri o değişik markalar nelerdir.
    O zaman vestele yada airfel den seçim yapabilirim.
    Peki bosch nasıldır.
    Ayrıca bir tanıdığımda airfel var ve her sene gaz dolumu yapılıyor bu normal mi 150tl falana oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 789790791792793
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.