Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (790. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
67. Sırada  bugün en iyi #28
Sayfa: önceki 788789790791792
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Avic

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Sahing
    Sn Kocausta;

Bütçeyi biraz daha zorlayarak aşağıdaki klimayı pratikev.com'dan sipariş verdim.Montaj dahil.İnşallah pişman olmam.Yardımlarınız için tekra teşekkür ederim.

Toshiba Ras 18 SKV 20500 Btu/ Inverter Duvar Tipi Split Klima

Bence çok iyi yaptınız. Hayırlı olsun.

Kurulumda vakumlama işleminin yapılmasını sağlayın, gereksiz denirse ana firmayı arayıp başka servis isteyin.

Kocaustam bu söyleyeceğimi ilkokul çocuklarının birbirini kıskanması gibi algılama nolur, Sahing arkadaşımızı tanımam (tanısam da evine en iyi klimayı almasını isterim) ama bir sorum olacak... Dün sizin de önerinizle Alarko'nun 53NQV050M X-Power Gold modelini Antalya bayisinden 12 taksitle 2550 TL'ye almaya karar vermişken bugün sayfaya girince yukarıdaki mesajı gördüm; Toshiba'nın fiyatına baktım, arada 100 TL gibi küçük bir fiyat farkı var... Bu iki model arasında dişe dokunur bir fark var diyorsanız hemen Toshiba'ya terfi edebilirim...

Çok fark var sayılmaz, ama var:
    Ana komponent aynı sayılır, kompresör gibi.
    Ama bildiğim kadarıyla kartları farklı ve Toshiba soğutmada 20, ısıtmada 11 puan daha verimli.
    Fark 100 lira olunca Toshiba daha avantajlı gibi.

• beyazstore den sipariş ettiğim toşhiba ras 10 skvr model kimamı kargo bana ulaştırdı. kutuyu açtığımda montaj kuponunu bulamadım. bakalım yarın neler olacak.... başımıza neler gelecek? halbuki siparişimi verirken montaj kuponunu özellikle sormuştum!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: tansu8285

İYİ GÜNLER KLİMA KONUSUNDA ÇOK ZAYIF SAYILIRIM. YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR. GÜNEY CEPHE EVİMİN SALONUNA KLİMA ALMAK İSTİYORUM. KLİMANIN MOTORU MECBUREN GÜNEŞ GÖRCEK SABAHTAN AKŞAMA KADAR. BU BİR SIKINTI YARATIR MI? HEM ISITMA HEM SOĞUTMA AMAÇLI OLUCAK. TAHMİNİ OLARAK 25 M2 VE BİRAZ BASIK. İNVERTER OLUP 2000 TL CİVARI TAVSİYELEERE İHTİYACIM VAR. İZMİRDEYİM VE ARAKAT EVİM.KAÇ BTU YETERLİ OLUR SİZCE

Size 18 lik seri gerekli.İnv. derseniz 2500 TL leri gözden çıkarmalısınız.Zibro S6550,Alarako carier,TosSKV vs.markalarda fiyat burası veya az daha üstü.2000 TL ye 18 inv.yok.DD bile 2200-2300

Niye hocam, DD 18'lik inverter 1700 lira falan

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-demirdokum-inverter-a410-18hp-fiyati,453971.html

• merhaba klimalar hakkında çok bilgim yok güney cepheli 20 m2 salon için ne önerirsiniz, kesinlikle kışın ısınma için kullanmayacağım, sadece ve sadece mayıstan eylüle kadar soğutma için kullanacağım, ev bu zamanlar inanılmaz sıcak oluyor. sanırım enerji verimliliği ve elektrik faturası için inverter klima daha iyimiş, 2000-2500 tl ye kadar ne önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pj_romeo -- 7 Mayıs 2012; 12:46:58 >
  • Dış üniteyi koyacağım uygun bir yer arıyorum. Oturduğum binanın dış duvarı çok uygun görünmüyor.

Minik bir fransız balkon var 27cm genişlik, 73 cm boyu var.(balkonun ön tarafı oval, bu boyutlarda bir kutu ancak sığar) Balkon ön tarafında korkuluk var, yani açık diyebiliriz.

Aşağıda ki klimayı almaya karar verdim. Dış ünite boyutları 720x540x265 olarak görünüyor.

Kağıt üzerinde sığar gibi görünüyor fakat hesaplamadığım bir durum olabilir mi? Dış üniteyi bu şekilde koymak uygun olur mu?

http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-maldives-inverter-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aqv12pslnand/productDetails.aspx?productId=evsammaldiv12ps&categoryId=17453

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyguemre -- 17 Nisan 2012; 9:49:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pj_romeo

merhaba klimalar hakkında çok bilgim yok güney cepheli 20 m2 salon için ne önerirsiniz, kesinlikle kışın ısınma için kullanmayacağım, sadece ve sadece mayıstan eylüle kadar soğutma için kullanacağım, ev bu zamanlar inanılmaz sıcak oluyor. sanırım enerji verimliliği ve elektrik faturası için inverter klima daha iyimiş, 2000-2500 tl ye kadar ne önerirsiniz.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skvr-fiyati,015066.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk35zjp-s-fiyati,436994.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv12pslnand-fiyati,444709.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-fiyati,448028.html

• Kocausta hocam merhabalar.

ben forumda yeniyim klima almak istiyorum fakat bu konuda bayağı acemiyim.
    salonuma klima taktırmak istiyorum yaklaşık 35-40 m2 dikdörtgen bir salon. sadece soğutma amaçlı kullanacağım. sizden ricam bana az enerji tüketen ve sessiz çalışan bir klima önerebilir misiniz. bütcem 1000-1300 tl arası. şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrysl

Kocausta hocam merhabalar.

salonuma klima taktırmak istiyorum yaklaşık 35-40 m2 dikdörtgen bir salon. sadece soğutma amaçlı kullanacağım. sizden ricam bana az enerji tüketen ve sessiz çalışan bir klima önerebilir misiniz. bütcem 1000-1300 tl arası. şimdiden teşekkürler.

Soğutma olunca marka önemli değil pek, 18 bin btu gücünde herhangi biri olabilir.
  • quote:

quote:

İYİ GÜNLER KLİMA KONUSUNDA ÇOK ZAYIF SAYILIRIM. YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR. GÜNEY CEPHE EVİMİN SALONUNA KLİMA ALMAK İSTİYORUM. KLİMANIN MOTORU MECBUREN GÜNEŞ GÖRCEK SABAHTAN AKŞAMA KADAR. BU BİR SIKINTI YARATIR MI? HEM ISITMA HEM SOĞUTMA AMAÇLI OLUCAK. TAHMİNİ OLARAK 25 M2 VE BİRAZ BASIK. İNVERTER OLUP 2000 TL CİVARI TAVSİYELEERE İHTİYACIM VAR. İZMİRDEYİM VE ARAKAT EVİM.KAÇ BTU YETERLİ OLUR SİZCE

Size 18 lik seri gerekli.İnv. derseniz 2500 TL leri gözden çıkarmalısınız.Zibro S6550,Alarako carier,TosSKV vs.markalarda fiyat burası veya az daha üstü.2000 TL ye 18 inv.yok.DD bile 2200-2300

peki 12 lik bi inverter işimi göremez mi. bu arada klima takılacak odanın eni 4metre, boyu 6.2 metre ve yüksekliği 2.4 metre. arakat ve güney cephe..12 lik kurtarır mı beni.????

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: osoban48

beyazstore den sipariş ettiğim toşhiba ras 10 skvr model kimamı kargo bana ulaştırdı. kutuyu açtığımda montaj kuponunu bulamadım. bakalım yarın neler olacak.... başımıza neler gelecek? halbuki siparişimi verirken montaj kuponunu özellikle sormuştum!!!!!

BEYAZSTORE a haksızlık olmasın. ilgili görevli ile görüştüğümde bana "şimdiye kadar hiçbir klimalarında böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını belirtti" klımanın dış ünitesinine yapıştırılmış bir barkot sipariş fişi görevi görüyormuş.... montajı yapacak kişiye ulaştığımda "evet öyle birşey olabilir vs" dedi... artık kurulumu bekliyorum...
  • quote:

quote:

Soğutma olunca marka önemli değil pek, 18 bin btu gücünde herhangi biri olabilir.

Peki hocam inverter mi yoksa normal bir klimamı dersin ?
  • Tesekkürler Koca usta bilgi için Airfel alacam 1600 diyo biraz daha inerse tabi
  • quote:

quote:

quote:

Peki hocam inverter mi yoksa normal bir klimamı dersin ?

O güçteki inverterler 2500 liradan başlar.
    Düz tip Airfel, Rubenis, Auer falan bakabilirsiniz.

Para sorununuz yoksa tabii ki İnverter de olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

İlgilenen klima satıcıları bu mesajı alıntı yaparak cevaplarsa sevinirim.

Elimde bir adet ASUS N55SF-1349V i7 2670 işlemci, 4 GB DDR3 RAM, 750 GB 5400rpm HDD, 15.6 inç FULL HD EKRAN, GT555M 2GB Harici Ekran kartı, 2 adet USB 3.0, 2 Adet USB 2.0, HDMI, Bluetooth 3.0, Wi-Fi özelliğinde son derece kaliteli bir dizüstü var. Hiç kullanılmadı ve şu an kapalı kutusunda duruyor.

Cihazın piyasası 2300-2600 TL aralığında... Bendeki ürünü 2000 TL'ye sayarak satış yapabilecekler varsa görüşebiliriz.

Bu cihazın altı üstü neyse konuşulur. İzmir'deyim ve İnverter klima almak istiyorum. Özellikle yazın serinlemek amacıyla, kışın da iyi ısıtırsa 10 numara olur.

Ciddi bir şekilde ilgilenen varsa özelden ulaşsın.

Salon için düşünüyorum. Tahmini 18-20 metrekare... Sabah'dan akşama kadar güneş görüyor. Yalıtımın iyi olmadığını düşünüyorum. Çünkü özellikle geç saatlerde komşuda izlenen tv sesi salona ulaşıyor.

Satıcılara özel mesaj gönderseniz daha iyi olur.

Forumdaki bilinen satıcı/bayiler: mbirol, tekirdağlı-klimacı, koçklima.
    Özellikle mbirol alabilir, bilgisayara meraklı bir delikanlının babasıdır kendileri

mbirol'a mesaj gönderdim. Değerlendirmek isteyen başka üyeler varsa belki onlar da düşünebilir.

• arçelik 24114
  • quote:

Orijinalden alıntı: İddacııı

arçelik 24114

?
  • quote:

quote:

quote:

peki 12 lik bi inverter işimi göremez mi. bu arada klima takılacak odanın eni 4metre, boyu 6.2 metre ve yüksekliği 2.4 metre. arakat ve güney cephe..12 lik kurtarır mı beni.????

quote:

quote:

Bolgenize bagli olarak idare edebilir. Korunakli ve arakat ise,cokta soguk olmuyorsa kullanilabilir. Isitmada devamli acik kullanmaniz gerekir ,ozellikle soguklarda.

• Bir soru da ben sorayım, inşaat bitti, yeni evimizi geçtiğimiz hafta teslim aldık.

Salona ve yatak odasına klima taktıracağız. Yalnız sistemin multi sistem olması gerektiğini söylediler, altyapısını ona göre yapmışlar. Salonda da yatakodasında da tüm borulamalar vs. yapılmış, yerleri belli, sadece 2 tane iç, 1 tane dış ünite alınıp montajları yapılacak.

Salonda amerikan mutfak var, toplam alan yaklaşık 38 metrekare.
    Yatakodası da 15 metrekare.
    Tavan yükseklikleri 2,9 metre.

Ev İstanbul'da, cephesi güneybatı, arakat, camlar çift cam, duvar boyunca uzanıyorlar. Camların yükseklikleri yaklaşık 2,5 metre (tam boy, zeminden tavana kadar gidiyor). Evin önü de açık, sanırım özellikle yazın oldukça güneş alacak.

Sistemi sadece soğutma amaçlı kullanacağız. Biraz araştırma yaptım, salon için 15.000-20.000, yatakodası için de ~7000 BTU civarı bir gereksinim olacak gibi. Tabi yanlış hesap yapmadıysam eğer, çünkü konu hakkında pek bilgi sahibi değilim.

Tavsiye edebileceğiniz bir marka / model var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Merhaba usta,

Klima tavsiyesi rica edeceğim mümkünse..

Klimayı takacağımız odanın büyüklüğü 24-25 metrekare arası, Oda öğleden sonra güneş almıyor. Ara katta, dış cephesi btb kaplı. oturduğumuz binanın iki tarafı da da başka binalar ile bitişik. Klimanın daha çok soğutma kısmı beni ilgilendiriyor. Mümkünse klima ile diğer odalara da soğukluk yayılsın istiyorum (en azından odanın giriş bağlantısı olan hol ile yan odaya) bütçe olarak da fazla zorlayamam en fazla 1600 TL diyebilirim.

Bugün Samsung servisten keşife geldiler ilk başta 18.000'lik önerdiler. daha sonrasında ise 12.000'lik alırsak eğer sadece bulunduğu oda için düşünülürse yeterli olacağını, 18.000 lik klimanın 5 dakikada bir çalışacağını 12.000 lik klimanın ise 10 dk.da bir çalışağını söylediler.

Yukarıda yazdıklarıma göre önerebileceğiniz klima marka ve modelleri nedir.

• allah sabır versin sizlere, danışmanlık şirketi açsaydınız köşe olmuştunuz, kolay gelsin...
  • 
Sayfa: önceki 788789790791792
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.